Bricasti Dom najlepszych na świecie produktów audio.

Katalog produktów

Przetworniki cyfrowo-analogowe

Odtwarzacze CD/SACD

Upsamplery i konwertery

  • O firmie
  • Recenzje
  • Cennik
  • Gdzie kupić
Bricasti banner v3

Bricasti Design to firma high-end audio z siedzibą w Massachusetts, która specjalizuje się w komponentach cyfrowych i wzmacniających zarówno do użytku studyjnego, jak i domowego. Założona w 2004 roku, wciąż jest stosunkowo młoda, ale stojący za nią ludzie mają duże doświadczenie w audio, pracując przez lata dla takich firm jak Lexicon i Mark Levinson. Współzałożycielami Bricasti są dwie amerykańskie legendy branży pro audio, Brian Zolner i Casey Dowdell a nazwa firmy pochodzi bezpośrednio od ich nazwisk.

W początkowych latach produkty Bricasti Design oferta firmy była skierowana na rynek Pro i produkty trafiały do czołowych studiów masteringowych na całym świecie. W pewnym momencie w ofercie firmy pojawiły się również produkty audiofilskie o korzeniach profesjonalnych, łącząc w sobie fantastyczny wygląd i projekt mechaniczny z najbardziej zaawansowaną technologią high-end audio. Ostatnio asortyment produktów Bricasti poszerzył się o światowej klasy przetworniki strumieniowe z certyfikatem Roon Ready oraz wzmacniacze i przedwzmacniacze. 

W ofercie Bricasti Design skierowanej do audiofilów znajdują się przetworniki cyfrowo analogowe, w których Bricasti stosuje odrębne przetwarzanie cyfrowo-analogowe dla sygnałów 32-bitowych PCM i 1-bitowych DSD, dzięki czemu te formaty są przetwarzane w sposób optymalny. Przetwarzanie Native DSD to własne rozwiązanie Bricasti Design, odbywające się całkowicie w domenie analogowej. Model M12 przetwornika posiada dodatkowo wejścia analogowe i analogową 90-stopniową regulację głośności. W ofercie Bricasti znajduje się również network-bridge i streamer, konwertujący sygnał sieci ethernet na sygnał PCM/DSD co umożliwia strumieniowanie z przetwornikami nie wyposażonymi w tę funkcję. Wszystkie modele konwerterów Bricasti są Roon Ready Certified.

Bricasti oferuje nie tylko przetworniki i konwertery, ta firma produkuje również znakomite wzmacniacze, które łączą w sobie transparentność i muzykalność. O jakości produktów Bricasti świadczą referencje od doświadczonych profesjonalistów, którzy wybrali Bricasti po przetestowaniu produktów konkurencyjnych.


Wywiad z inżynierami dźwięku Johnem Newtonem i Markiem Donahue
"Wspaniale jest słuchać muzyki klasycznej i nie zauważyć, że w torze audio pracuje wzmacniacz."

Wywiad z inżynierami dźwięku Charliem Pilzerem i Randym LeRoyem 
"Moją natychmiastową reakcją na wzmacniacze M28 i przetwornik M1 było wow, mój pokój i monitory w tym obiekcie w końcu naprawdę osiągnęły potencjał tego, czym mógł być, gdy został zbudowany sześć lat temu."


Wywiad z inżynierem dźwięku Johnem Newtonem
„M28 są szybkie i bezwysiłkowe. Nie ma żadnych ograniczeń.”

End Game DAC? Bricasti M3H Review & Chord TT2 Comparison

bricasti M21
1 cze 2023 / recenzja

Test referencyjnego strumieniowego przetwornika cyfrowo-analogowego Bricasti M21 w Dagogo

Stwierdzenie, że przetwornik M21 Ladder DAC analizował i dekodował bity danych PCM w najbardziej żywiołowy sposób, jaki można osiągnąć, jest niedopowiedzeniem. Odtwarzanie szeregu plików (...)  było zaskakująco świeżo brzmiące, jednocześnie bogate i złożone w brzmieniu oraz wykazujące demonstracyjną zdolność kontrastowania dynamicznego. Solowe fortepiany klasyczne w formacie redbook, renderowane przez przetwornik Bricasti Ladder DAC, osiągnęły szczególnie przekonującą obecność z tak zrównoważonym portretowaniem wydźwięków i wybrzmień, że jest to rzadka gratka wśród przetworników cyfrowo-analogowych.

Bricasti nie jest podobny do żadnego innego przetwornika cyfrowo-analogowego, który przesłuchałem, a żaden inny przetwornik cyfrowo-analogowy z pojedynczą obudową nie może się równać z sekcją Ladder DAC Bricasti.

Więcej
2023 01 16 recenzja Bricasti M1 S2
2 sty 2023 / recenzja

Test przetwornika cyfrowo-analogowego Bricasti M2SII w 10audio.com

Bricasti DAC zalewa nas swoiście oszałamiająco kompletnym brzmieniem z głębokimi harmonicznymi. To zasługa znakomitej równowagi tonalnej i liniowości, bez podkreślania jakiegokolwiek zakresu częstotliwości. To najlepszy sprzęt cyfrowy, jaki kiedykolwiek miałem w moim pokoju odsłuchowym. 

Więcej
bricasti hifi
3 paź 2022 / recenzja

Test przetwornika cyfrowo-analogowego Bricasti M3 w HiFi i Muzyka

Muzyka wystrzeliła w przestrzeń z niesamowitą ożywczą energią. A dobra energia tego brzmienia od razu zachęca do dalszego słuchania.

Akordy fortepianu rozkwitają natychmiast, a uderzenia w struny są błyskawiczne. Za to ich wybrzmienia zachowują naturalną pociągłość i pewność.

Bricasti M3 gra perliście, żywo i kolorowo. Można powiedzieć, że optymistycznie patrzy na świat dźwięków i stara się zachwycić każdym z nich.

Jak przystało na bardzo mocnego zawodnika, nie zawodzi w żadnym aspekcie, w każdym istotnym wchodząc na wysoki poziom w ocenach bezwzględnych.

Więcej

AUDIOFAST

91-174 Łódź
ul. Romanowska 55e, pasaż lok.9
Tel. 42 6133750