Acoustic SignatureProdukty archiwalne Precyzyjna niemiecka inżynieria high-end

Gramofony

Ramiona gramofonowe

Przedwzmacniacze gramofonowe

Powrót do produktów bieżących
O firmie
  • O firmie
  • Recenzje
  • Gdzie kupić
banner acoustic signature double x 2

banner acoustic signature primus 01

banner acoustic signature storm 01

banner acoustic signature TA2000 01

banner acoustic signature double x 2
banner acoustic signature primus 01
banner acoustic signature storm 01
banner acoustic signature TA2000 01

Gramofony AS to perfekcyjna niemiecka inżynieria high-end

Firma Acoustic Signature, producent gramofonów klasy high-end, opiera swoją produkcję na zaawansowanej technologii, która łączy się z najwyższą precyzją wykonania.

Wszystkie gramofony wyposażone są w samosmarujące się łożysko z materiału o nazwie „Tidorfolon”, na które producent udziela 10-letniej gwarancji. Kulki łożyska wykonane są z węglika wolframu, materiału o najwyższej twardości spośród stopów metali, natomiast gniazdo wykonano ze stopu stali z dodatkiem wanadu i tytanu.

Niemal we wszystkich gramofonach, silnik napędzający talerz umieszczany jest poza podstawą, w masywnej oddzielnej obudowie cylindrycznej, a siła napędowa przenoszona jest do talerza za pomocą gumowego paska. Silnik wyposażono we własny układ stabilizacji napięcia o nazwie Alpha, dostarczający prąd o napięciu 24V i idealnej sinusoidzie. 

Talerz każdego gramofonu wykonany jest z miękkiego stopu aluminium, co optymalizuje jego rezonanse. Talerz posiada dużą masę obrotową i dzięki temu jest bardzo stabilny. Do spodniej strony każdego talerza przyklejany jest dodatkowo materiał tłumiący wibracje. Talerze wyższych modeli gramofonów wyposażone są w moduły wytłumiające - tzw. Silencer Plates - które eliminują szumy i wibracje we wszystkich częstotliwościach, szczególnie w zakresie 400 - 6000 Hz. Silencery mają postać ciężkich, mosiężnych krążków umieszczonych w okrągłych otworach wykonanych w talerzu. Otwory, w których zamontowano krążki, wykonano z tolerancją mniejszą niż 0,01 mm, dzięki czemu dopasowanie jest idealne. Silencery, jako integralna część talerza, absorbują wszystkie wibracje, dzięki czemu talerz pozostaje bezwładny i wolny od rezonansów.

Dzięki masywnej i precyzyjnej konstrukcji oraz zaawansowanej elektronice, każdy z gramofonów Acoustic Signature z nawiązką spełnia wszystkie pokładane w nim oczekiwania i będzie stanowił znakomite źródło dźwięku na wiele lat.

Produkty firmy ACOUSTIC SIGNATURE po raz pierwszy pojawiły się w 1996 roku. Światowy prestiż i uznanie przyszedł już rok później w 1997 roku, kiedy Gunther Frohnhöfer i jego zespół opracowali pierwszy gramofon budżetowy i osiągnęli doskonałe wyniki w testach zarówno w Niemczech, jak i USA.

Wkrótce potem gramofony te zostały wyeksportowane na cały świat. Od tego czasu ich transparentny projekt i znakomity stosunek ceny do osiągów doprowadził do ​​dużego popytu. Podpis "Made in Germany" jest dla nas ważny - bardziej niż kiedykolwiek wcześniej, bo w sytuacji stale rosnącego trendu kupowania wszystkiego od najtańszego dostawcy z pominięciem wysokiej jakości.

Acoustic Signature kupuje wszystko, czego nie produkuje sam od najlepszego dostawcy w branży, a nie najtańszego. To dążenie do doskonałości w celu stworzenia perfekcyjnego działania i brzmienia jest podstawową zasadą ale coraz rzadziej spotykaną u innych producentów. Dla firmy AS jest to ważna postawa i zawsze była, a cały zespół konsekwentnie coraz bardziej koncentruje się na niej.

Ekipa pracująca z Guntherem Frohnhöferem składa się obecnie z 22 wykwalifikowanych współpracowników, w tym złotników, inżynierów elektryków, zegarmistrzów, operatorów precyzyjnych tokarek i specjalistów z innych dziedzin.

Bardzo wysokie niemieckie standardy produkcyjne gwarantują niezawodność gramofonów. Stawiamy na rozwój dzięki najnowocześniejszej maszynowej obróbce CNC w połączeniu z systemami CAD / CAM, które wyznaczają poziom "state of the Art".

Wszystkie nasze gramofony i akcesoria są produkowane w 100% ręcznie przez specjalistów i inżynierów z naszej firmy znajdującej się w Süssen koło Stuttgartu.

Wszystkich współpracowników łączy ogromna pasja i zamiłowanie do ulepszania drobnych szczegółów i rozwiązań, które pozwalają stworzyć coś naprawdę wspaniałego dla Ciebie.

11 2016

Acoustic Signature PRIMUS - HighFidelity.pl 11/2016

To gramofon, który zadowoli i purystów, bo świetnie różnicuje, i „kolorystów”, którzy przedkładają nasycenie barw nad ich „zgodność z oryginałem”. Primus nie idzie w żadną stronę zbyt mocno, ale o każdą z nich lekko zahacza. „Złoty środek”? Zdecydowanie tak.

Wojciech Pacuła

Więcej
okladka 12 16 small

Acoustic Signature Primus - Audio-Video 12/2016

Primus jest eleganckim, pięknie wykonanym, niedrogim, niemal gotowym do użycia i naprawdę dobrze brzmiącym gramofonem renomowanego producenta. To jedna z lepszych propozycji w swojej klasie.

Marek Dyba / Filip Kulpa

Więcej
tas invictus

Acoustic Signature Invictus - The Absolute Sound 8/2016

Niewiarygodnie cichy przy odtwarzaniu, w zestawieniu z ramieniem TA-9000 śledzi zapis z precyzją głowicy wycinającej Westrexa, reprodukując instrumenty i wokale z niedoścignioną trójwymiarowością, solidnością, kolorem, detalem, mocą, tempem – wszystkim tym co dobre – i zamienia przestrzeń dźwiękową w prawdziwą dioramę orkiestry symfonicznej, kwartetu smyczkowego, jazzowego kwintetu, czy też rockowego trio.

Jonathan Valin

Więcej
139 12 2015

Acoustic Signature Thunder High Fidelity 11/2015

Thunder z trzema silnikami jest niesamowity.
Łączy w sobie zalety gramofonów z napędem typu „idler” oraz ciężkich, masowych. Jego dźwięk jest żywy, dynamiczny, precyzyjny, nasycony. To cechy, które w tym samym zdaniu spotykają się niezwykle rzadko.
To bardzo droga, ale za to realna przepustka do high-endu z ludzką twarzą, dla wszystkich.

Więcej
HiFi 6 2017

Acoustic Signature Triple X HiFi i Muzyka 06/2015

Triple X potrafi zagrać odważnie i głośno, nie tracąc przy tym opanowania całości. Zawsze skupiony, pilnuje porządku w muzyce. W jej wykonaniu nic się nie dzieje przypadkowo. Nie ma przelotnych, chwilowych rozproszeń. Brzmienie jest w dobrym sensie przewidywalne, płynne i estetyczne. Skupienie na tych aspektach powoduje, że każdym dźwiękiem można się delektować. Pozostaje się cieszyć z każdej chwili spędzonej w tak analogowym klimacie.

Więcej
okladka 12 15

Acoustic Signature WOW XXL - Audio-Video 12/2015

Niemcom z Acoustic Signature udało się połączyć niewielkie rozmiary i wygląd tego urządzenia z naprawdę klasowym brzmieniem. (...) Bardzo ciekawa propozycja, godna polecenia.

Marek Dyba

Więcej
03 2017

Acoustic Signature STORM Mk2 + TA-1000 - HighFidelity.pl

To ciemne, gęste, bardzo dojrzałe granie. Różnicowanie jest ponadprzeciętne, co daje wgląd w każdą płytę, która odzywa się „własnym” głosem. Zarazem jednak nie ma tu parcia na atak – mimo wysokiej dynamiki – co zatrzymuje to różnicowanie w odpowiednim miejscu, nie doprowadzając do analizowania. Od tego jesteśmy my, a nie urządzenie.

Wojciech Pacuła

Więcej
High Fidelity 133

Acoustic Signature Triple X High Fidelity 04/2015

To, co buduje przekaz Triple X i dzięki czemu jest to gramofon, który mogą wziąć pod uwagę także ci, którzy chcą wydać na analogowy „front-end” znacznie większe pieniądze, to skala dźwięku. Przestrzeń między kolumnami, w obydwu wymiarach, jest gęsto i szczelnie zapełniona informacjami. Czy to dotyczącymi instrumentu, czy to akustyki, czy wreszcie szumu – taśmy i mikrofonów. Te ostatnie to nieodłączna część obiektu sztuki użytkowej, jaką są nagrania i wpływają one na odbiór muzyki, są jej częścią

Więcej
3145 Audio 12 2014

Acoustic Signature Challenger MK3 Audio 12/2014

Propozycja Acoustic Signature jest ciekawą podróżą w kierunku muzyki podanej w sposób konturowy, wyraźny, jednak bez twardości, sztywności, "mechaniczności", a przede wszystkim - z zachowaniem lekkiego dystansu, przy pozostawieniu swobody, luzu, powietrza, zarówno pomiędzy dźwiękami, jak i nimi a słuchaczem.

Więcej
The Absolute Sound 245

Acoustic Signature WOW XL The Absolute Sound 07-08/2014

Jest to ekstremalnie neutralny gramofon, czego dokładnie wszyscy sobie życzymy, jednak nie oczekiwałem tego od urządzenia w cenie 2395$.

Więcej
2755 Audio 05 2014

Acoustic SignatureWOW! Audio 05/2014

Tańszy od !ECCO, kto wie, czy nie jest od niego bardziej atrakcyjny! Nazwa urządzenia nieskromnie podkreśla aspekt wizualny i pierwsze wrażenie, jakie niewątpliwie gramofon robi. Jego projekt jest efektowny, ale i wysmakowany, bez kiczowatych dodatków, pseudo-technicznych argumentów.

Więcej
hifi 04 14 fit 208x300

Acoustic Signature Thunder Hi-Fi i Muzyka 04/2014

Mam dylemat. Kupić wycieczkę życia i zwiedzić egzotyczne miejsca tego świata, nim pochłonie je globalizacja, czy też codziennie podróżować w przestrzeniach kreowanych przez Thundera? Myślę, że każdy kto posłucha tego gramofonu, stanie przed podobnym dylematem.

Więcej
The Absolute Sound 01 2014

Dan D'Agostino Momentum - The Absolute Sound 01/2014

Nie jest to przedwzmacniacz i wzmacniacze mocy, przy których dałoby się czytać książkę, czy wykorzystywać je do grania cichego podkładu muzycznego w tle. Jeśli dodacie równie dobre komponenty towarzyszące, sprzęt po prostu wciągnie was w muzykę i jej wykonanie i nie pozwoli odejść.

Anthony H. Cordesman

Więcej
Speaker Shack

Dan D'Agostino Momentum Integrated - The Speaker Shack 01/2016

Po prostu nie mogę się nacieszyć tym wzmacniaczem i czystością dźwięku, jaką zapewnia. To doprawdy niewiarygodne, jak realistyczna staje się muzyka dzięki Momentum Integrated i odpowiedniemu zestawowi głośników do niego podłączonych. Nie jestem w stanie odnaleźć w tym urządzeniu żadnych słabych punktów, gdyż jest tak doskonałe, w tym co robi. Na dodatek pięknie wygląda, co stanowi kolejny bonus.

Giancarlo Massironi

Więcej
hifiplus139

Dan D’Agostino Momentum Integrated - HiFi+ 9/2016

D'Agostino Momentum Integrated to jeden z tych rzadko spotykanych produktów, które wyróżniają się nawet na tle najbardziej szanowanych rywali. (tekst angielski).

Alan Sircom

Więcej
TAS DD

Dan D'Agostino Momentum System -The Absolute Sound 1/2018

Podsumowując: nowy system D’Agostino daje zarówno wyrafinowanie, jak i czystą moc. Najlepsze słowa, które to opisują brzmią PEŁNA KONTROLA. Dan D’Agostino wrócił i znów rządzi.

Jacob Heilbrun

Więcej
Stereophile 01 2015

dCS Vivaldi - digital playback system Stereophile 01/2014

Vivaldi jest najlepszym „analogowo” brzmiącym cyfrowym systemem, jaki kiedykolwiek słyszałem.

Michael Fremer

Więcej
TAS 255

GoldenEar Triton Five - The Absolute Sound 09/2015

Z talentem do przekonującej prezentacji tak wielkiej różnorodności stylów muzycznych, Tritony Five oferują imponującą wręcz jakość, jak na swoją cenę. [...] Godzina po godzinie, rozkoszowałem się satysfakcjonującą muzyką. Wiem, że te głośniki przekonają wielu audiofilów i nie mogę oprzeć się wrażeniu, że uwiodą także każdego, kto (jak ja wiele lat temu) będzie rozglądał się za swoją pierwszą, rozsądnie wycenioną parą kolumn głośnikowych.

Jacob Heilbrunn

Więcej
6moons

Gryphon Audio Design Antileon EVO

I've had many amplifiers since but my desire to own one of Gryphon's Class-A behemoths always remained strong .

Edgar Kramer

Więcej
hifi 05 2011

PrimaLuna ProLogue Premium - Hi-Fi i Muzyka 05/2011

Stara się być obiektywna, tylko robi z wokalami to, co miłośnicy lamp lubią najbardziej. Ociepla, eksponuje, wysuwa do przodu i tworzy coś w rodzaju spektaklu jednego autora. Wokalista staje się solistą i słychać wszystkie problemy życiowe, z jakimi borykał się np. Jim Morrison pod koniec życia. Koncentracja na centrum pasma pomaga w wychwyceniu szczegółów i skupieniu się na emocjonalnym przekazie. Temperatura nagrań podnosi się o kilka stopni, a góra pasma łagodnieje.

Więcej
audio beat logo small2

Shunyata Research Hydra Triton i Typhoon - The Audio Beat 03/2013

Żadne urządzenie jakie znam nie osiąga tego, co może zrobić zestaw Hydry. Efekt jego działania nie wynika ze zmiany działania wzmacniaczy, kolumn lub źródeł ani regeneracji prądu ani nawet z likwidacji szumu. Triton oferuje nieograniczone natężenie prądu pozbawionego szumu a Typhon działa usuwając większość zniekształceń. Razem osiągają najwyższy światowy poziom.

Tim Aucerman - The Audio Beat 03/2013

Więcej
AudioVideo042009

Velodyne CHT-10Q Bas z klasą - Audio Video 04/2009

Kolejny subwoofer Velodyne, o którym możemy wypowiadać się w samych superlatywach. CHT -10Q potrafi podnieść jakość reprodukcji basu w zdecydowanej większości systemów stereo – i to stanowi o jego wielkiej klasie.

Filip Kulpa

Więcej
TAS 252

Wilson Audio Duette Series 2 - The Absolute Sound 04/2015

Byłem zaskoczony, jak znakomicie Duette poradziły sobie bez pomocy subwoofera w utworze „Mars”, pochodzącym z „Planet” Holsta (...).

Andrew Quint

Więcej
fota3

Acoustic Sygnature Double X - High Fidelity 11/2018

będzie to idealny towarzysz na długie wieczorne posiadówki, skłaniający do kupowania oryginalnych wydań i analogowych remasterów, bo wydobędzie z nich prawdziwą magię

Wojciech Pacuła

Więcej
TAB LOGO300x300

Grand Prix Audio Monaco 2.0

Zanim rozważymy jakikolwiek inny element systemu: kto potrafi kontrolować czas – rządzi źródłem sygnału. A kto rządzi źródłem, ma u stóp cały winylowy wszechświat.

Więcej
HiFi 11 2015 zephyr

Soundsmith Zephyr MIMC Hi-Fi i Muzyka 11/2015

Soundsmith Zephyr MIMC to przykład brzmieniowego wyrafinowania niskonapięciowych wkładek typu MI. Dzięki precyzji, dynamice i czystości osiągnięto wspaniałą muzykalność i naturalność dźwięku. Dlatego od dzisiaj stałem się orędownikiem ruchomego żelaznego serca. A dystrybutora proszę o więcej okazji do recenzowania takich rarytasów!

Więcej
Stereophile July 2018
14 Jun 2018 / recenzja

Wilson Audio Specialties Alexia Series 2 loudspeaker

How did Wilson's Alexia 2 compare with the original Alexia? Five years is too long to be sure of one's aural memory. Heck, under some circumstances, five minutes is too long! What I can say is that I very much enjoyed the three months the Alexia 2s spent in my home.

Więcej
SoundStage logo5

EMM Labs DA2 Reference Digital-to-Analog Converter SoundStage 07/2017

The DA2 Reference isn’t cheap, but its sound is faultless. I don’t have a single complaint about it, and am tempted to call it the best DAC in the world. But I can’t, if only because I haven’t actually heard every DAC made. So I’ll draw the obvious conclusion and say only that, as of now, I’ve heard nothing better. After 40 years in the game, Ed Meitner has proven with the DA2 Reference not only that he knows a thing or two about digital playback, but that he’s still at the top of his game.

Więcej
111217 171200 600
30 Nov 2017 / recenzja

dCS Network Bridge network player

The answer is incontrovertible. The dCS Network Bridge and app comprise an invaluable—I'd say indispensable—asset for owners of a Vivaldi and or older dCS DAC. And even with DACs from companies other than dCS, the Network Bridge delivered sound that was demonstrably superior to conventional computer-audio playback via USB.

Jason Victor Serinus

Więcej
Stereophile 12 2014 1
15 Dec 2014 / recenzja

PrimaLuna DiaLogue Premium HP - wzmacniacz zintegrowany - Stereophile 12/2014

PrimLuna DiaLogue Premium HP, jest wzmacniaczem zintegrowanym, którego jakość dźwięku niewiele odbiega od referencyjnego przedwzmacniacza, w połączeniu z parą wzmacniaczy mocy klasy A. [...] DiaLogue Premium HP, przedstawia znakomity stosunek jakości do ceny. PrimaLuna ma kolejnego zwycięzcę.

Robert Deutsch

Więcej
april 2014
12 Apr 2012 / recenzja

Rogue Audio Titan Atlas Magnum power amplifier

Rogue Audio's Titan Atlas Magnum offers the audio world exactly what we need exactly when we need it. As the audio crowd ages, the Atlas Magnum offers true high-performance amplification that the beginning audiophile can afford.

Erick Lichte

Więcej

AUDIOFIL

Warszawa
ul. Boya Żeleńskiego 6
Tel. 22 8259765

DELTA AUDIO

Częstochowa
ul. Drogowców 33/35A
Tel. 34 3680588

Hi-FI STUDIO

Bielsko-Biała
ul. Cieszyńska 86
Tel. 33 812 47 19

LINIA DŹWIĘKU

Rzeszów
ul. Lewakowskiego 6A
Tel. 508 89 85 89

AUDIOFAST

Łódź
ul. Romanowska 55e lok.9
Tel. 42 6133750

AUDIOMAX24

Zielona Góra,
ul. Francuska 52
Tel. 48 728 440 470

AUDIO PALACE

Szczecin
ul. Śląska 40/2
Tel. 697 361 070

AUDIO STYL

Katowice
ul. Al. Roździeńskiego 91
Tel. 32 258 95 76

Hi-Fi Centrum

Kielce
ul. Winnicka 4
Tel. 41 3432466,

KEZARD

Gdynia
ul. Aleja Zwycięstwa 197
Tel. 58 56 147 57