12 2018

AudioShow 2018

Nasz raport z wystawy 

Dwudziesta jubileuszowa wystawa AUDIOSHOW była dla nas ogromnym wyzwaniem. W pomieszczeniach wyposażonych w sprzęt high-end przez AUDIOFAST na PGE Narodowy organizatorzy zaplanowali 2 główne atrakcje tegorocznej wystawy. Były to prezentacje gości wystawy Jean-Michel Jarre oraz Anny Marii Jopek połączone z premierowym odtworzeniem ich płyt ukazujących się właśnie tego dnia, czyli 16-go listopada.

Oto sala TV3 na Stadionie Narodowym gotowa na przyjęcie ponad 50 słuchaczy.

AudioShow 2018 Sala audiofast TV3

 

Niesamowite wrażenie robiły wzmacniacze Dan D'Agostino Relentless każdy o mocy 3200W (i wadze ćwierć tony) podłączone do równie potężnych głośników Wilson Audio ALEXX.

Dan d'Agostino Relentless na AudioShow 2018

 

Zapowiadała się uczta audiofilska. Tuż po otwarciu wystawy sala była wypełniona po brzegi, a z biegiem czasu korytarz przed nią o szerokości około 5 metrów był praktycznie całkowicie zablokowany na długości kilkunastu metrów. W ostatniej chwili organizator wystawy zadecydował, że do pokoju na prezentację z Jean-Michel Jarre wejdą nieliczni posiadający specjalne wejściówki. Mnóstwo osób odeszło rozczarowanych z kwitkiem, a każdy chciał wejść i mieć udział w tym unikalnym wydarzeniu. Przed drzwiami odbywały się sceny dantejskie - ktoś wołał policję, ktoś podobno odniósł niewielkie obrażenia. 

JEAN-MICHEL JARRE prezentuje swoją płytę "Equinoxe Infinity" - godzina 13:00 - 14:00

Artysta podłączył swój komputer do przetwornika cyfrowo-analogowego dCS Vivaldi DAC przewodem USB firmy Shunyata Research (całe okablowanie systemu pochodziło od tego producenta). Muzyka decyzją artysty miała być odtwarzana z komputera. Na pierwszym planie widać gramofon Acoustic Signature Thunder.

AudioShow 2018 sala audiofast TV3 - Jean Michel Jarre

 

Redaktor Programu Trzeciego Polskiego Radia Piotr Mec prowadzi spotkanie z artystą. Jean Michel Jarre opowiada o płycie i swojej pracy.

AudioShow 2018 sala audiofast TV3 - Jean Michel Jarre i Piotr Mec 

Muzyka zagrała. Artysta kilkakrotnie podchodził do systemu i zwiększał głośność. System nieskrępowany jakimikolwiek ograniczeniami grał potężnym dźwiękiem bez żadnej kompresji czy zniekształceń. Niektórzy otwierali aplikacje na telefonach i dokonywali pomiaru natężenia dźwięku, z niedowierzaniem obserwowali jak zbliżało się do 100dB. 

Było świetnie, wszytko idealnie. Szczęśliwcy otrzymali autografy. Czas na pytania?

Jean Michel Jarre w pokoju AUDIOFAST podczas AudioShow 2018

 

A tutaj pamiątkowe zdjęcie z naszą ekipą techniczną: od lewej Piotrek Stachowski (audiofast), Bill McKiegen (prezes firmy Dan D'Agostino), Jean Michel Jarre, Liam Davison (Sales manager dCS) i Brandon Lauer (Sales Manager Shunyata Research). Widać że wszystko udało się jak należy. Artysta dzwonił do organizatorów i dziękował wyrażając ogromną satysfakcję, chwalił organizację imprezy i system audio.

Zdjęcie pamiątkowe z prezentacji Jean Michel Jarre podczas AudioShow 2018

ANNA MARIA JOPEK prezentuje swoją płytę "Ulotne" - godzina 14:00 - 16:00

Anna Maria Jopek zaszczyciła nas swoją obecnością w godzinę po spotkaniu z Jean Michel Jarre. Emocje jeszcze nie ostygły, a już zanosiło się na wspaniałe klimaty. Artystka opowiadała o swojej najnowszej płycie "ULOTNE" i o sobie, było to magiczne spotkanie.

Z gramofonu Thunder firmy Acoustic Signature zagrał winyl.

Anna Maria Jopek prezentuje płytę ULOTNE podczas AudioShow 2018 w sali AUDIOFAST

 

Udało nam się uwiecznić naszą wspaniałą Annę Marię Jopek podczas odsłuchu. Zdjęcie oddaje klimat oraz emocje towarzyszące prezentacji nowej płyty "ULOTNE".

Anna Maria Jopek słucha swojej płyty na sprzęcie AUDIOFAST podczas AudioShow 

Dźwięk wystawy w sali 219 na PGE Narodowy

Jakość dźwięku produkowanego przez udostępniony przez nasz system audio w pomieszczeniu Skybox 219 była wybitna. Umiejętne połączenie komponentów Wilson Audio Sasha DAW, Gryphon Antileon, Gryphon Zena, dCS Vivaldi DAC, zegary MUTEC, Shunyata Triton 3 oraz przewody cyfrowe tej firmy, dało efekt powalający. Michael Fremer ze Stereophile oraz Analog Planet przyznał, że ten dźwięk mu się najbardziej podobał, a tutaj potwierdził, że to najlepszy dźwięk jaki słyszał w Skybox-ach na PGE Narodowy. 

Wilson Audio Shasha DAW / Gryphon Audio room

Symposium ISIS rack, Gryphon Audio electronics, dCS Vivaldi DAC, MUTEC clocks

a tutaj proszę, Jarek Orszański podczas prezentacji.

Jarek Orszański na audio Show 2018 prezentuje system audio

Pokój 220 - system Gryphon Audio 

Prawie budżetowy system Gryphon audio złożony z

produkował jeden z najbardziej ujmujących i muzykalnych brzmień wystawy. System obsługiwał Rune Skov, szef sprzedaży w Gryphon Audio a prywatnie nasz przyjaciel.

Gryphon Room on Audio Show 2018

Rune Skov w naszym pokoju Gryphon Audio na wystawie AudioShow 2018

Pokój 230 - system wielomarkowy GoldenEar, PrimaLuna, Meitner, Aurender

W tym roku zdecydowaliśmy się pokazać system tańszy niż jakikolwiek z prezentowanych przez nas w ostatnich latach na wystawie, ale prezentujący wybitny stosunek jakości do ceny. Wybór padł na głośniki Triton Reference firmy GoldenEar, wzmacniacz Dialogue Premium HP Integrated  firmy PrimaLuna oraz słynny przetwornik Meitner MA-1 V2 odwarzający muzykę z serwera muzycznego ACS10 firmy Aurender. Okablowanie Synergistic Research oraz Shunyata. Stolik Prestige firmy Artesania Audio.

Dźwięk był fantastyczny.

GoldenEar Triton Reference, PrimaLuna, Meitner MA-1

Dziękujemy wszystkim odwiedzającym i zapraszamy za rok !!!.