dCS z prestiżową nagrodą Queen's Award

dCS  otrzymał prestiżową nagrodę Queen's Award for Enterprise: Innovation 2019, za technologię wewnątrz flagowego odtwarzacza Vivaldi - a dokładnie za cyfrową platformę przetwarzania, najnowszą wersję Ring DAC ™, nową kartę sieciowa oraz software.
Wyróżnienie to jest najwyższą oficjalną brytyjską nagrodą dla brytyjskiego biznesu w uznaniu za wybitne osiągnięcia i została ustanowiona przez Royal Warrant w 1965 r. Dzięki temu dCS dołącza do grona najbardziej prestiżowych, innowacyjnych i pionierskich firm w Wielkiej Brytanii.

dCS Queens Award 580

 

Dyrektor zarządzający dCS David Steven mówi:

Jesteśmy naprawdę zadowoleni. Ubieganie się o nagrodę było związane z wszechstronnym audytem dCS jako firmy i badań rozwojowych, jakie przeszliśmy z systemem Vivaldi.  Sposób przyznawania nagród sprawił, że musieliśmy przyjrzeć się każdemu aspektowi tego, jak funkcjonujemy jako firma, wyszczególnić wszystkie inwestycje i strategiczne decyzje, które podjęliśmy w całej firmie, od rozwoju do produkcji czy łańcucha dostaw. ”

„Vivaldi był niezwykle ważnym projektem dla dCS”, mówi David, „ponieważ musieliśmy patrzeć na wiele lat w przyszłość. W 2010 roku wierzyliśmy, że istnieje niezrealizowane zapotrzebowanie na rozwiązanie zapewniające najnowocześniejsze odtwarzanie muzyki z dowolnego źródła cyfrowego (od starszych płyt kompaktowych do odtwarzania plików) w jednym urządzeniu.
W Vivaldim naszym celem było opracowanie szeregu kluczowych technologii, które wykorzystałyby różne możliwości i przezwyciężenie wielu wyzwań technicznych, które po drodze zidentyfikowaliśmy.
Aby zdobyć tę upragnioną nagrodę, dCS musiał zademonstrować: pozytywny wpływ swojej działalności na społeczność lokalną oraz wpływ działań firmy na środowisko, musiał przedstawić jak pracownicy są wspierani i etyczne praktyki handlowe. Otrzymanie nagrody było możliwe, dzięki zastosowaniu komponentów wykonanych prawie wyłącznie w Wielkiej Brytanii. 

„Zdobycie nagrody było interesującym doświadczeniem, ponieważ sprawiło, że przyjrzeliśmy się uważnie podróży, którą odbyliśmy, niewykorzystane potrzeby rynkowe, którymi musieliśmy się zająć, i opracowane przez nas produkty. Pomógł nam sukces systemu Vivaldi, a ta nagroda niewątpliwie będzie nas napędzać by wprowadzać kolejne innowacje w przyszłości”.

tekst oryginalny