Momentum HD Preamplifier

pict mom HD pre

Zasilanie

Główny transformator mocy przedwzmacniacza Momentum HD jest o 33% większy w porównaniu do oryginalnego wzmacniacza Momentum. Unikalna technologia nawijania, zastosowana po raz pierwszy w wzmacniaczu Momentum M400, zapewnia większą moc wyjściową z tego samego miejsca. Korzystając z tej zwiększonej możliwości zasilania, stopnie wyjściowe działają teraz na szynie o wyższym napięciu o 36%. Zwiększone napięcie szyny zapewniają większą prędkość zarówno w makro, jak i mikro dynamicznych kontrastach.

 

Obwód audio

Całkowicie nowy dyskretny stopień wejściowy różnicowego FET zawiera dwa źródła prądu na stronę i impedancję wejściową większą niż 1MOhm. Ta ultra wysoka impedancja wejściowa izoluje stopień wejściowy, a tym samym całą ścieżkę sygnału audio od zmiennych zewnętrznych.

Ten etap był eksperymentem inżynieryjnym, który przekroczył wszelkie oczekiwania dzięki osiągniętemu poziomowi szczegółowości i delikatnych odcieni muzycznych. Subtelności głosów oddawane są z obfitością i bogactwem, które wcześniej były nieosiągalne. Nowy stopień wejściowy spowodował również zmiany w stopniu wyjściowym, aby w pełni wykorzystać to ulepszenie.

Sterowanie

Nowością jest także technologia Bluetooth zawarta w dołączonym pilocie. Szkielet Bluetooth rozszerza zasięg pilota pięciokrotnie i eliminuje ograniczenia linii widzenia, które są nieodłączne w przypadku pilotów na podczerwień.
Nowo zaprojektowane obwody regulacji głośności i głośności zwiększają zasięg i precyzję w obu obwodach.

Design

Zaktualizowany został również wygląd urządzenia dzięki przekształceniu charakterystycznych miedzianych elementów w celu lepszego dopasowania do wzmacniaczy Momentum M400 i S250. Przedwzmacniacz Momentum HD będzie dostępny w kolorze srebrnym lub czarnym

Cena urządzenia to 205 660 zł.