relentless banner white 2

Arcydzieło od D'Agostino - Relentless Monoblock

Dan D'Agostino przedstawia nowy referencyjny wzmacniacz monofoniczny - The Relentless Monoblock

Dan D'Agostino zawsze miał pragnienie ulepszania swoich własnych dzieł, bez względu na to, jak bezbłędne mogą się wydawać. Wzmacniacz Relentless Monoblock jest najnowszym przejawem tej pasji.

Dzięki 5,5-kilowatowemu zasilaczowi zasilającemu około 100 urządzeń wyjściowych, Relentless Monoblock z łatwością dostarcza 1500 W mocy do 8 Ohm - a po podłączeniu do gniazda 220 V, podwaja swoją moc wyjściową do 3 000 watów przy 4 omach i 6 000 w 2 ohmach .

"Dzięki Relentless Monoblock skupiliśmy się na tworzeniu wzmacniacza bez żadnych ograniczeń" - powiedział założyciel firmy i główny inżynier Dan D'Agostino. D'Agostino kontynuował: "Włączyliśmy elementy serii Momentum i nowe koncepcje obwodów, aby stworzyć wzmacniacz, który zachowuje harmoniczną spójność i ekspansywną scenę dźwiękową od 0 do 1500 watów. Wzmacniacz tak potężny, że może napędzać dowolny głośnik do jego najlepszej możliwej wydajności, bez względu na to, jak duży jest ładunek, jaki może on stanowić. To najlepszy wzmacniacz, jaki kiedykolwiek stworzyłem. "

picture relet1

Relentless Monoblock wykorzystuje zupełnie nową, w pełni komplementarną topologię opartą na precyzyjnym stopniu wejściowym, który zachowuje zasadniczo idealną równowagę między dodatnimi i ujemnymi składowymi sygnału. Wszelkie artefakty zniekształceń, które pojawiają się na połowie sygnału, pojawią się również na drugiej połowie, a więc anulują się nawzajem. Obwody zysku działają w bieżącej domenie, zapewniając niezmienność wydajności Monoblocka bez względu na wymagania. Globalne sprzężenie zwrotne nie jest stosowane, ani nie jest wymagane, ponieważ liniowa charakterystyka wzmacniacza eliminuje potrzebę stosowania tej techniki okradzenia osiągów.

Rdzeniem zasilacza jest transformator, który wykorzystuje wiele sekcji, wszystkie są obudowane i zamknięte w metalowej osłonie. Taka konstrukcja redukuje hałas transformatora do poziomu bliskiego zeru i chroni obwody audio przed polem magnetycznym transformatora. Transformator zasila specjalnie zaprojektowany obwód prostownika i 600 000-mikrofaradowy / 100-woltowy kondensator. Specjalny uchwyt mechanicznie uziemia każdy kondensator, aby nie wibrował. Układ zwolnionego rozruchu uruchamia zasilacz stopniowo, eliminując obawy o pojemnościowe wyzwalanie wyłączających się wyłączników domowych.

Wyłączna koncepcja Super Rail D'Agostino maksymalizuje wykorzystanie niesamowitych zasobów tego zasilacza. Super Rail stosuje szyny o wyższym napięciu w sekcjach poprzedzających etap wyjściowy, skutecznie "turbodoładowanie" wzmacniacza i wykorzystanie pełnej możliwości szyn napięcia wyjściowego - co poprawia dynamikę, obniża zniekształcenia i wzmacnia elektryczny uchwyt wzmacniacza na głośniku.

Unikalny radiator Relentless Monoblock łączy miedź i aluminium w termicznym silniku, który odprowadza ciepło z podłączonych urządzeń. Opracowana eliptyczna konstrukcja rozszerza się na radiator Venturiego, który został po raz pierwszy zbadany w serii Momentum, i zapewnia, że bezzałogowy Monoblock działa bezpiecznie i niezawodnie nawet przy pełnej mocy znamionowej. Zabezpieczenia termiczne, zwarciowe i DC są objęte nieinwazyjną, ale kompleksową ochroną przed wszelkimi zewnętrznymi awariami systemu.

Cała obudowa Relentless Monoblock jest wykonana z solidnego aluminium, co zapewnia doskonałe ekranowanie, stabilność termiczną i tłumienie drgań. Frezowanie o wysokiej precyzji umożliwia solidne dopasowanie całej obudowy bez widocznych elementów złącznych.

picture relet2

Nowy miernik mocy Relentless Monoblock ma ponad 8 cali średnicy. Zasięg i reakcja miernika automatycznie dostosowuje się do poziomu odbieranego sygnału, dzięki czemu można go łatwo odczytać bez względu na to, jak cichy lub głośny jest fragment muzyczny.

Zgodnie z tradycją rozpoczętą ze wzmacniaczami Dan D'Agostino Audio Systems Momentum, Relentless Monoblock oferuje pojedyncze symetryczne wejście XLR. Połączenia głośnikowe wykonywane są za pomocą masywnych oprawek wykonanych ze złoconego mosiądzu.

Żaden projektant dźwięku nie był bardziej bezlitosny niż Dan D'Agostino w dążeniu do doskonałości, uważamy, że można bezpiecznie powiedzieć, że żaden wzmacniacz mocy nie został zaprojektowany i zbudowany na wyższym standardzie niż Monoblock Relentless.


Wzmacniacz Relentless Monoblock będzie dostępny od czerwca 2018 r. 
Standardowe wykończenia to srebrny lub czarny.

 

Dane techniczne

Frequency Response 20 Hz to 20 kHz, ±0 dB
<0.1 Hz to 100 kHz +0/-3 dB
Signal-to-Noise Ratio >113 dB, wideband, unweighted, ref. to full power output
Gain 26 dB
Total Harmonic Distortion <0.007% at 1 kHz, at 1,500 W, 8Ω
Input Impedance 100 kΩ
Output Power 1,500 W RMS at 8Ω
3,000 W RMS at 4Ω
6,000 W RMS at 2Ω
Output Voltage 320 V peak-to-peak
113 V RMS
Output Current 400 A peak
Slew Rate 100 V/μs
Output Impedance <0.03Ω, 20 Hz to 20 kHz
Damping Factor >267, 20 Hz to 20 kHz, ref. to 8 W
Power Consumption Standby: 40 W
Idle: 400 W
Maximum: 10 kW
Inputs 1 balanced via XLR connector
Outputs 1 pair binding posts
Dimensions 22.5 x 11.5 x 32.5 in (whd)
57.2 x 28.0 x 82.6 cm (whd)
Weight 485lb/220Kg