Nowość - Audiofast na Audio Show 2022

Tegoroczna wystawa Audio Show 2022 startuje już w piątek za tydzień 28-go października 2022, w związku z tym już od kilku tygodni pracujemy ciężko, aby odwiedzającym nasze prezentacje zapewnić maksimum pozytywnych doznań muzycznych. Dobór sprzętu i okablowania stanowi dla nas nie lada wyzwanie, któremu jednak musimy sprostać, jeżeli chcemy, aby nasze trudy zostały nagrodzone najwyższej klasy brzmieniem high-end.

Nasze prezentacje odbywają się w 3 salach na Stadionie Narodowym: Studio TV2, Studio TV3 oraz Skybox 223. Wyposażamy również 2 sale zaprzyjaźnionych producentów w sprzęt towarzyszący: pokój firmy Innuos mieszczący się w Skybox 229 oraz pokój 518 firmy Horch House w hotelu Radisson Blu Sobieski.

Poniżej w dalszej części artykułu w pierwszej kolejności prezentujemy opis systemu prezentowanego w Studio TV2 na Stadionie Narodowym. Aby przejść bezpośrednio do opisów pozostałych systemów kliknij na odpowiedni link:

Stadion Narodowy - Studio TV2
Stadion Narodowy - Studio TV3

Stadion Narodowy - Skybox 223
Stadion Narodowy - Skybox 229
Radisson Blu Sobieski - p.518


Audio-Video Show 2022 - Stadion Narodowy, Studio TV2

 


WILSON AUDIO CHRONOSONIC XVX

Magnesem przyciągającym odwiedzających wystawę są w tym roku ważące ponad tonę głośniki Wilson Audio Chronosonic XVX. Są to jedne z najlepszych głośników, jakie są dostępne na rynku i najlepsze jakie wyprodukował Wilson Audio, z wyłączeniem głośników WAMM Master Chronosonic. Wszystko jest w nich nowatorskie i autorskie, materiały użyte do produkcji obudowy (X, M, V) zostały tak dobrane aby zapewnić optymalne właściwości akustyczne dla umieszczonych w obudowie głośników. Autorskie głośniki średniotonowe Quardamag z 4 magnesami Alnico zapewniają szerokie pasmo i niskie zniekształcenia oraz najwyższej klasy wierność i dynamikę. Z kolei głośnik wysokotonowy Convergent Synergy Mk5 reprodukuje wysokie tony z jedwabistością i naturalnością charakterystyczną dla Wilson Audio. Kondensatory AudioCapX są własnej produkcji, podobnie jak pozostałe elementy niezwykle złożonej zwrotnicy.

Kolumny Wilson Audio Chronosonic XVX są marzeniem wielu miłośników muzyki. Audio Show stanowi niepowtarzalną szansę usłyszenia tych zestawów w sali o dobrej akustyce w towarzystwie elektroniki, która jest w stanie je zasilić sygnałem o najwyższej jakości.

 


GRYPHON APEX STEREO

Kolejnym i równorzędnym "magnesem wystawy" jest najnowszy wzmacniacz APEX firmy Gryphon Audio Designs, zasilający głośniki Wilson Audio Chronosonic XVX. W projekcie tego ważącego ponad 200kG "potwora" ucieleśniono kilkadziesiąt lat doświadczeń konstrukcyjnych tego duńskiego producenta, który wsławił się przecież tak wieloma udanymi modelami wzmacniaczy. Poszczególne modele wzmacniaczy Gryphon Audio Designs ją marzeniem wielu miłośników muzyki i stanowią wyposażenie najlepszych systemów odsłuchowych na świecie. Wiele osób uważa, że wzmacniacz to kluczowy element toru, a być może nawet najważniejszy, gdyż od niego zależy jakość prądu zasilającego głośniki, których impedancja bywa często niezwykle wymagająca dla wzmacniacza. Niewątpliwie jest w tym wiele prawdy, choć cały system gra tylko tak dobrze, jak jego najsłabszy składnik. 

 


GRYPHON COMMANDER

Wprowadzony do oferty firmy Gryphon Audio Designs ultra referencyjny przedwzmacniacz Commander jest niewątpliwie godnym partnerem dla  wzmacniacza APEX. Gryphon wie jak konstruować przedwzmacniacze, w końcu ich pierwszym produktem, który zapewnił rozpoznawalność i sławę marki na całym świecie był właśnie przedwzmacniacz. Prawda jest taka, że dobry (przeźroczysty dla toru) przedwzmacniacz skonstruować jest niezwykle trudno. Cała wiedza konstruktorów Gryphona, najlepsze komponenty i bezkompromisowe podejście leżą u podstaw konstrukcji Commandera. Efektem jest niezwykle przeźroczyste, naturalne i pełne dynamiki brzmienie tego elementu toru. 


GRYPHON KALLIOPE

Kalliope DAC to prawdziwy "czarny koń" na rynku przetworników cyfrowo-analogowych. To jest niewątpliwie jeden z najlepiej brzmiących przetworników, gdyż łączy w sobie niezwykle naturalne, nasycone i emocjonalne brzmienie, nie zaniedbując rozdzielczości, dzięki czemu może stanowić rdzeń każdego, nawet najbardziej wyczynowego systemu cyfrowowo-analogowego. Nie ma w nim słabych elementów brzmienia, nic nie można mu zarzucić, jest od strony brzmieniowej perfekcyjny. Dzieje się tak dlatego, gdyż inżynierowie Gryphona wiedzą, że sama kość przetwornika i jej parametry techniczne nie stanowią o całości brzmienia, równie ważne jest zasilanie, eliminacja zakłóceń i rozwiązania analogowe przedwzmacniacza - a w tych dziedzinach Gryphon jest mistrzem. Kalliope będzie podłączony do Commandera jako źródło cyfrowe systemu, a źródłem sygnału cyfrowego będzie serwer muzyczny Taiko SGM Extreme.

 


TAIKO SGM EXTREME

Serwer i streamer muzyczny SGM Extreme jest bez dwóch zdań najlepszym tego typu urządzeniem dostępnym na rynku. W konstrukcji tego ważącego 42kG monstrum użyto najlepszych zasilaczy liniowych, wewnętrznych układów anty-wibracyjnych, własnych komponentów oprogramowania oraz najlepszych i optymalnie dobranych komponentów komputerowych. Całość umieszczono w starannie wykonanej masywnej obudowie aluminiowej. SGM Extreme współpracuje w naszym systemie z oprogramowaniem Roon jako Roon Core i zazwyczaj łączy się go z przetwornikiem cyfrowo-analogowym kablem USB - tak też będzie połączony w prezentowanym systemie z przetwornikiem Gryphon Kalliope.

 


SYNERGISTIC RESEARCH UEF ETHERNET SWITCH

Switch sieci ethernet jest prawdopodobnie jednym z najbardziej niedocenianych elementów toru cyfrowego, a przecież tak łatwo sprawdzić jego wpływ na brzmienie systemu - wystarczy go wpiąć bezpośrednio przed serwerem muzycznym czy streamerem. Synergistic Research UEF ethernet switch to prawdopodobnie najlepszy pod względem brzmieniowym switch, w każdym razie my nie słyszeliśmy lepszego. Nie ma sensu rozwodzić się od strony technicznej, dlaczego ma on tak kolosalny wpływ na brzmienie,  skoro eksperymentalnie łatwo sprawdzić, że działa, i to jak! Muzyka z TIDAL bez niego gra płasko, nieemocjonalnie i beznamiętnie, a z nim - szczegółowo, dynamicznie i praktycznie nie od odróżnienia z tym, co mamy na dysku lokalnym serwera TAIKO SGM Extreme.

 


SYNERGISTIC RESEARCH GALILEO SX GROUNDING BLOCK

Problem kondycjonowania uziemienia jest w 99% systemów audio bagatelizowany i zupełnie pomijany. Tymczasem uziemienie zamiast stanowić wolną od zakłóceń przystań, do której odprowadzane są indukowane zakłócenia wysokiej częstotliwości, samo jest źródłem tychże zakłóceń, indukując poprzez obudowy urządzeń zakłócenia wewnątrz układów elektronicznych. Wielu producentów odkryło ten problem, a niektórzy - jak Synergistic Research - produkują zaawansowane urządzenia zmniejszające poziom zakłóceń w uziemieniu, co wpływa na dramatyczny wzrost jakości brzmienia takiego systemu.  W naszym systemie będziemy prezentować stację uziemiającą Galileo SX Ground Block  firmy Synergistic Research. Bedzie ona podłączona do wszystkich obudów urządzeń Gryphon Audio, switcha Synergistic Research UEF oraz do przewodów Synergistic Research (między innymi: SRX AC, Galileo SX USB, Galileo SX ethernet i Galileo Discovery AC), które udostępniają końcówkę uziemienia.

 


PRZEWODY SYNERGISTIC RESEARCH

W systemie będą użyte przewody Synergistic Research, między innymi: przewody zasilające SRX AC (do Gryphon Kalliope, kondycjonera zasilania Galileo Powercell SX, stacji uziemiającej  Galileo SX Ground Block), Galileo Discovery AC (do Gryphon Commander), kabel Galileo SX USB (pomiędzy Gryphon Kalliope a Taiko SGM Extreme), 2 kable Galileo SX ethernet podłączone do switcha UEF ethernet switch oraz przewód głośnikowy SRX Speaker Cable. Przewody Synergistic Research (za wyjątkiem kabla głośnikowego) posiadają specjalne gniazda do podłączenia kondycjonera uziemienia. Do uziemienia tych przewodów zostaną użyte przewody uziemiające HD SX Ground.

  


SYNERGISTIC RESEARCH GALILEO POWERCELL SX

Od wielu lat nasze systemy prezentowane na Audio Show wyposażane są w kondycjonery zasilania Synergistic Research PowerCell kolejnych generacji. W tym roku po raz pierwszy prezentujemy kondycjoner Galileo PowerCell SX 2020 - szczytowy model kondycjonera Synergistic Research. Okablowany w całości potężnym grubym drutem z czystego srebra, wyposażony w 10 ogniw przeciwzakłóceniowych podłączonych do 12 gniazd w 4 równorzędnych strefach po 3-gniazda w strefie - ten kondycjoner to prawdziwe monstrum wydajności i potężny eliminator szkodliwych dla brzmienia zakłóceń wysokoczęstotliwościowych obecnych w sieci zasilającej. Włączenie tego kondycjonera w każdy system daje efekt WOW, tak potężny ma wpływ na brzmienie systemu najwyższej klasy.

 


AKCESORIA SYNERGISTIC RESEARCH

Firma Synergistic Research oprócz fenomenalnych przewodów i kondycjonerów produkuje również akcesoria różnego typu, mające poprawiać brzmienie systemu w różnych obszarach. W systemie zostaną użyte podstawki MIG 2.0 (pod UEF switch, Galileo Ground Block SX), MIG SX (pod Kalliope DAC) oraz bezpieczniki ORANGE i PURPLE. Wewnątrz przetwornika Gryphon Kalliope umieściliśmy 2 opakowania (10 sztuk) przetworników ETC, które podnoszą dynamikę redukując zakłócenia wysokiej częstotliwości z układów scalonych.

GRYPHON LEGATO-LEGACY

Legato-Legacy to referencyjny przedwzmacniacz gramofonowy Gryphona. Gryphon jest mistrzem przedwzmacniaczy a w szczególności przedwzmacniaczy gramofonowych. Utarło się mniemanie, że sygnał z wkładki gramofonowej przesyła się przewodem niezbalansowanym gdyż jest niezbalansowany - w taki sposób skonstruowanych jest 99% wszystkich przedwzmacniaczy dostępnych na rynku. Efekty można usłyszeć - często obecne ciche lub głośniejsze buczenie z głośników przy przełączeniu przedwzmacniacza na wejście Phono. Gryphon sądzi inaczej. Sygnał z wkładki jest zbalansowany i jako taki jest przesyłany specjalnym zbalansowanym przewodem do zbalansowanego wejścia przedwzmacniacza Legato-Legacy. Dzięki temu czysty i wolny od zakłóceń sygnał z wkładki jest bez przydźwięków i utraty jakości przekazywany do przedwzmacniacza, a tam dalej przetwarzany. W efekcie Legato-Legacy jest znakomitym preampem gramofonowym, wystarczy posłuchać.  Legato-Legacy będzie podłączony do Commandera jako źródło analogowe systemu.

 


GRAND PRIX AUDIO PARABOLICA 1A

Co stanowi u podstaw konstrukcji dobrze brzmiącego gramofonu? Wielu sądzi, że masa talerza, a tymczasem to tylko pośredni sposób, by zapewnić stabilny transport płyty dla wkładki gramofonowej i ramienia. Zamiast zatem zapewniać wątpliwą (pomiary wskazują praktycznie zawsze duże nierównomierności) stabilność obrotów talerza gramofonu poprzez ciążki talerz i wiele pasków lub silników, lepiej zastosować rozwiązanie, które po prostu zapewnia perfekcyjną stabilność obrotów o niemierzalnej nierównomierności poprzez swoją konstrukcję. Takim rozwiązaniem jest "napęd liniowy" bez ruchomych części, którego stabilność jest weryfikowana i korygowana 300 tysięcy razy na każdy obrót talerza. Tak, aż 300.000 razy - nie ma pomyłki. Taki napęd posiada gramofon Parabolica firmy Grand Prix Audio, a przy tym gramofon jest piękny, nie zajmuje dużo miejsca, jest niezwykle prosty w obsłudze i nie wymaga regulacji czy jakiejkolwiek obsługi. Dodatkowo talerz "pływa" nie cienkiej warstwie oleju, dzięki czemu jego zawieszenie jest sztywne i twarde, ale nie przenosi zakłóceń z zawieszenia. Parabolica to "złoty graal" wśród gramofonów. Będziemy prezentować najnowszą jego wersję 1A tego gramofonu, jaka ukazała się we wrześniu roku 2022.

 


VIV RIGID FLOAT CARBON

Jakie ramię gramofonowe jest w stanie zapewnić wkładce gramofonowej najlepsze warunki aby wydobyć maksimum informacji z rowka płyty gramofonowej? Jest wiele ramion na rynku, ale znakomita ich większość posiada zawieszenie oparte o sztywne łożysko i posiada geometrię "łokciową" z główką zamontowaną pod kątem do osi ramienia, wymagającą kompensacji siły dośrodkowej, jaka powstaje w skutek obrotu płyty i tarcia igły w rowku, co silnie działa na igłę gramofonową, powodując jej nieoptymalną pracę. Siła dośrodkowa zależy bowiem od bardzo wielu czynników, jest chwilowo zmienna i z tego powodu trudno ją kompensować optymalnie. VIV Laboratory rozwiązuje oba te problemy za jednym razem oferując ramię, które jest zawieszone na ultra-cienkiej warstwie oleju magnetycznego, a główka jest prosta i dzięki temu ramię nie wymaga kompensacji i antyskatingu. Dzięki temu jedyny sygnał, jaki jest indukowany podczas odczytu płyty gramofonowej we wkładce to sygnał z rowka płyty winylowej, igła bowiem pracuje w bardziej optymalny sposób niż w ramionach konwencjonalnych. Dźwięk z wkładki zamontowanej w ramieniu VIV Rigid Float Carbon jest niezwykle detaliczny i naturalny, nie dodaje od siebie, ani też nie zabiera nic - a o to chyba chodzi w high-end audio, aby sygnał w formie niezmienionej był przesyłany ze źródła do naszego ucha.

 


PRZEWODY STEALTH AUDIO

W systemie użyjemy interkonektów analogowych Sakra XLR, przewodów zasilających Dream 20-20 (dwa do Gryphon APEX i jeden do Taiko SGM Extreme) oraz zbalansowanego przewodu gramofonowego Helios. Interkonekty oraz przewody zasilające Stealth Audio Cables zapewniają wspólną sygnaturę brzmieniową która pasuje do systemu Gryphona, zapewniając naturalność, szybkość i piękno średnicy.

 


STOLIKI I PÓŁKI ARTESANIA AUDIO

System będzie posadowiony na dwóch 3-półkowych stolikach Exoteryc. Ze względu na fakt, że część komponentów Gryphona posiada firmowe kolce i umieszczenie tych komponentów na stoliku bezpółkowym nie jest możliwe bez odkręcenia tych kolców, na poszczególnych poziomach stolika zostaną użyte firmowe półki Artesanii z Krionu.

Dodatkowo pod gramofonem Grand Prix Audio Parabolica zostanie użyta specjalistyczna wielowarstwowa platforma gramofonowa Artesanii z Krionu o grubości około 5 cm.

 


PÓŁKI THIXAR

Co prawda stoliki Artesania Audio Exoteryc zapewniają wystarczającą ochronę przed wibracjami, jednak zastosowanie dodatkowych półek THIXAR Silence Plus pod szczególnie wrażliwymi na wibrację elementami daje dodatkowy korzystny efekt, dźwięk jest jeszcze bardziej przestrzenny i organiczny. W systemie zastosowane zostaną 2 półki Silence Plus, jedna pod przetwornikiem Gryphon Kalliope, a druga pod przedwzmacniaczem Gryphon Legato Legacy.

 


PÓŁKA SYNERGISTIC RESEARCH TRANQUILITY BASE

Półki Synergistic Research Tranquility Base są szczególnie polecane i sprawdzają się jako podstawy pod serwery muzyczne i generalnie pod urządzenia cyfrowe. Stanowią bowiem barierę dla wszelkiego typu zakłóceń, które mogłyby przenikać do i z urządzenia. W naszym systemie półkę zastosujemy pod serwerem muzycznym TAIKO SGM Extreme.


Audio-Video Show 2022 - Stadion Narodowy, Studio TV3 

Start - przewiń do góry

 


WILSON AUDIO ALEXIA V

Prawdziwą nowością i prawdopodobnie premierą europejską na Audio-Video Show 2022 będą głośniki Wilson Audio Alexia V, których światowa premiera miała miejsce we wrześniu 2022, a które dotarły do nas tuż przed wystawą. Model Alexia V pozycjonuje się bezpośrednio pomiędzy Sasha DAW a Alexx V. W stosunku do poprzedniego modelu (Alexia Series 2) dokonano w nim wielu nowatorskich ulepszeń. Między innymi głośniki wyposażono w stopki Acoustic Diode, zastosowano nowy głośnik średniotonowy Convergent Synergy Carbon z modelu Alexx V oraz głośnik średniotonowy QuadraMag z Chronosonic XVX. Kondensatory AudioCapX własnej produkcji wspierają pracę zupełnie nowej zwrotnicy. Nowy materiał V użyty do konstrukcji elementów obudowy Alexii V wspiera przestrzenność i precyzję przekazu. Dzięki powiększonej obudowie zyskano lepsze parametry elektryczne, wyższą minimalną impedancję oraz lepszą o 1dB skuteczność. Jak brzmi nowa Alexia V? Aby się przekonać odwiedź naszą prezentację na tegorocznej wystawie.

 


DAN D'AGOSTINO MOMENTUM M400 MXV

Po raz pierwszy w Polsce będzie można posłuchać wzmacniaczy Dana D'Agostino Momentum M400 MxV. W nowym modelu zastosowano tranzystory mocy o 10-krotnie większym prądzie maksymalnym oraz znacznie wyższej częstotliwości granicznej 69MHz. Transformator posiada o 50% większą wydajność prądową. Przeprojektowano również układy wejściowe i stopnia pośredniczącego wzmacniacza. W efekcie nowy wzmacniacz M400 MxV produkuje dźwięk, który jest bardziej autorytatywny, bogatszy i bardziej ekspansywny a przy tym po prostu niezwykle wyrafinowany, muzykalny i subtelny zarazem.

Należy wspomnieć o niewielkiej formie tego wzmacniacza oraz niezwykle dizajnerskim wyglądzie. Kto szuka czegoś potężnego pod względem dźwięku i po prostu pięknego i niewielkiego - nie ma innego takiego projektu na rynku. Momentum M400 MxV jest niekwestionowanym królem wśród wyrafinowanych technicznie, pięknie wyglądających i równie pięknie grających wzmacniaczy wysokiej mocy klasy high-end.

 


AUDIO RESEARCH REFERENCE 160S

Po raz pierwszy na wystawie prezentujemy Państwu w pełni zbalansowany wzmacniacz lampowy Audio Research Reference 160S. Oddający blisko 150W mocy wzmacniacz będzie napędzał głośniki Wilson Audio Alexia V (na zmianę z Dan D'Agostino M400 MxV).

Wzmacniacz Reference 160S to konstrukcja wielokrotnie nagradzana przez prestiżowe magazyny branżowe, a przy tym po prostu bardzo piękna. Układy lampowe zostały wyposażone w zaawansowany system auto-bias, optymalizujący punkty pracy lamp KT150. Pod względem brzmieniowym wzmacniacz ten posiada magiczne możliwości oddania harmonii i emocji bez spowolnienia dźwięku czy pogorszenia dynamiki. Transparentność przekazu jest wybitna, podobnie jak przyjemność z jego słuchania.

 


DCS VIVALDI APEX DAC

dCS Vivaldi APEX DAC jest najnowszym, trzecim już wcieleniem tego prawdopodobnie najlepszego przetwornika cyfrowo-analogowego na rynku high-end audio. Najnowsza wersja przetwornika o nazwie APEX ujrzała światło dzienne w marcu 2022. Za jeszcze bardziej transparentne i neutralne brzmienie odpowiada najnowszy i ulepszony układ przetwarzania DCS APEX RING DAC - autorskie rozwiązanie brytyjskiej firmy dCS. W stosunku do poprzedniej generacji Vivaldi 2.0, ulepszono część analogową układów wyjściowych na płycie przetwornika, co przekłada się na jeszcze bardziej precyzyjne (aż trudno to sobie wyobrazić!) obrazowanie źródeł pozornych oraz jeszcze lepszą reprodukcję najniższych i najwyższych częstotliwości. Nowy dCS Vivaldi APEX DAC brzmi w sposób bardziej autorytatywny i zbliżony do rzeczywistości niż poprzednia generacja 2.0 tego przetwornika. Źródłem sygnału cyfrowego dla dCS Vivaldi DAC będzie TAIKO SGM Extreme (przez kabel USB) lub Vivaldi Upsampler Plus (przez coaksialny kabel cyfrowy).

 


DCS VIVALDI UPSAMPLER PLUS

Co prawda użycie upsamplera dCS Vivaldi nie jest absolutnie konieczne dla osiągnięcia niezwykle wysokiej jakości brzmienia, jednakże wpadliśmy na pomysł aby pokazać odwiedzającym jaki jest wpływ upsamplera dCS Vivaldi na brzmienie systemu opartego o Vivaldi APEX DAC, uważamy bowiem że jest to niezwykle ciekawe zagadnienie. Upsampler dCS Vivaldi jako Roon certified endpoint może być zasilany sygnałem z sieci ethernet, ale również może grać z serwera muzycznego przez USB - pokażemy obie te możliwości i różnice brzmieniowe systemu z upsamplerem oraz bez niego. Opowiemy z czego wynikają te różnice. Zapraszamy na niezwykle ciekawe prezentacje.


SYNERGISTIC RESEARCH UEF SWITCH

Switch sieci ethernet jest prawdopodobnie jednym z najbardziej niedocenianych elementów toru cyfrowego, a przecież tak łatwo sprawdzić jego wpływ na brzmienie systemu - wystarczy go wpiąć bezpośrednio przed serwerem muzycznym czy streamerem. Synergistic Research UEF ethernet switch to prawdopodobnie najlepszy pod względem brzmieniowym switch, w każdym razie my nie słyszeliśmy lepszego. Nie ma sensu rozwodzić się od strony technicznej, dlaczego ma on tak kolosalny wpływ na brzmienie,  skoro eksperymentalnie łatwo sprawdzić, że działa, i to jak! Muzyka z TIDAL bez niego gra płasko, nieemocjonalnie i beznamiętnie, a z nim - szczegółowo, dynamicznie i praktycznie nie od odróżnienia z tym, co mamy na dysku lokalnym serwera TAIKO SGM Extreme.

 


SYNERGISTIC GALILEO POWERCELL SX

Od wielu lat nasze systemy prezentowane na Audio Show wyposażane są w kondycjonery zasilania Synergistic Research PoweCell kolejnych generacji. W tym roku po raz pierwszy prezentujemy kondycjoner Galileo PowerCell SX 2020 - szczytowy model kondycjonera Synergistic Research. Okablowany w całości potężnym grubym drutem z czystego srebra, wyposażony w 10 ogniw przeciwzakłóceniowych podłączonych do 12 gniazd w 4 równorzędnych strefach po 3-gniazda w strefie - ten kondycjoner to prawdziwe monstrum wydajności i potężny eliminator szkodliwych dla brzmienia zakłóceń wysokoczęstotliwościowych obecnych w sieci zasilającej. Włączenie tego kondycjonera w każdy system daje efekt WOW, tak potężny ma wpływ na brzmienie systemu najwyższej klasy.

 


PRZEWODY I AKCESORIA SYNERGISTIC

W systemie będą użyte przewody Synergistic Research, między innymi: 2 przewody zasilające SRX AC (do dCS Vivaldi Upsampler oraz do kondycjonera Galileo PowerCell SX), Galileo Discovery AC (do wzmacniacza Audio Research Ref 160S), kabel Galileo SX USB (pomiędzy dCS Vivaldi APEX DAC a Taiko SGM Extreme), 2 kable Galileo SX ethernet podłączone do switcha UEF ethernet switch oraz Vivaldi Upsampler Plus, oraz przewód głośnikowy Galileo Discovery.

 


PRZEWODY STEALTH AUDIO

W systemie użyjemy interkonektu analogowegio Sakra XLR, 5 przewodów zasilających Dream 20-20 (do dCS Vivaldi APEX DAC, Vivaldi Upsampler Plus, do Taiko SGM Extreme oraz po jednym do każdego z monobloków Dan D'Agostino). Przewód łączący Vivaldi Upsampler z Vivaldi APEX DAC to Stealth Sextet w wersji S/PDIF zakończony złączami BNC. Interkonekty oraz przewody zasilające Stealth Audio Cables zapewniają wspólną sygnaturę brzmieniową która pasuje do systemu dCS i Dan D'Agostino, zapewniając organiczność i naturalność przekazu, szybki, wielobarwny a zarazem niezwykle rozdzielczy dźwięk.

TAIKO SGM EXTREME

Serwer i streamer muzyczny SGM Extreme jest bez dwóch zdań najlepszym tego typu urządzeniem dostępnym na rynku. W konstrukcji tego ważącego 42kG monstrum użyto najlepszych zasilaczy liniowych, wewnętrznych układów anty-wibracyjnych, własnych komponentów oprogramowania oraz najlepszych i optymalnie dobranych komponentów komputerowych. Całość umieszczono w starannie wykonanej masywnej obudowie aluminiowej. SGM Extreme współpracuje w naszym systemie z oprogramowaniem Roon jako Roon Core i zazwyczaj łączy się go z przetwornikiem cyfrowo-analogowym kablem USB - tak też będzie połączony w prezentowanym systemie z przetwornikiem dCS Vivaldi APEX DAC. Jednocześnie będzie współpracował za pośrednictwem sieci ethernet z upsamplerem dCS Vivaldi Upsampler Plus. Będzie można porównać oba typy połączeń.

  


STOLIK ARTESANIA AUDIO-VIDEO

System będzie posadowiony na pojedynczym dwupółkowym stoliku Artesania Audio-Video. Stolik ten jest dostępny w wersji dwu- i trzypółkowej. Półki wykonane z grubego trójwarstwowego klejonego szkła o właściwościach antywibracyjnych zostały wsparte na gumowych podporach zamocowanych na stalowym stelażu. Sam stolik nie posiada wybitnych właściwości antywibracyjnych i dlatego zostaną dodatkowo użyte półki opisane poniżej.

 


PÓŁKA THIXAR SILENCE PLUS

W systemie zastosujemy półk THIXAR Silence Plus w szczególnie pięknej wersji karbonowej, którą umieszczono pod wrażliwym na wibrację dCS Vivaldi Upsampler Plus. Oczekujemy dodatkowego korzystnego efektu, dźwięk będzie jeszcze bardziej przestrzenny i organiczny. 

 


PÓŁKA THIXAR SILENCER_iZ

Jako ciekawostkę zaprezentujemy półkę aktywną opartą o siłowniki piezoelektryczne THIXAR Silencer_iZ pod przetwornikiem dCS Vivaldi APEX DAC. Półka zapewnia perfekcyjną izolację od wszelkich wibracji w szerokim paśmie, skutkuje to niezwykle analogowym brzmieniem przetwornika, gdyż zniekształcenia jitter (podobnie jak w przypadku zastosowania zegara Vivaldi Clock) wynikające z niestabilności sygnału zegara są zmniejszone do minimum. 

 


PODSTAWY SYMPOSIUM ACOUSTICS

Wzmacniacze Dan D'Agostino Momentum M400 MxV zostaną umieszczone na podstawach Ultra amerykańskiej firmy Symposium Acoustics.

Wzmacniacz Audio Research Reference 160S spocznie na platformie powietrznej Symposium Quantum Signature, zapewniającej 4 oddzielne strefy ochrony antywibracyjnej,  polecanej szczególnie pod  wzmacniacze.


Audio-Video Show 2022 - Stadion Narodowy, SkyBox 223

Start - przewiń do góry

 


DUTCH & DUTCH 8C

Wyobraź sobie kompletny system audio posiadający wbudowany Roon Endpoint potrzebujący wyłącznie serwera Roon lub jakiegokolwiek źródła cyfrowe lub analogowego. Żadnych kabli głośnikowych, wyrafinowanych przewodów zasilających. Po prostu minimalistyczny system high-end audio. Firma Dutch & Dutch z Holandii znalazła rozwiązanie. Model 8C to kompletny 3-drożny system głośnikowy z wbudowanymi 3 wzmacniaczami dla poszczególnych podzakresów częstotliwości i zwrotnicą cyfrową oraz potężnym systemem DSP. System DSP oraz dołączone oprogramowanie na telefon lub tablet umożliwiają precyzyjne dopasowanie głośnika do pomieszczenia, żadnych problemów z dudnieniem, czy zbyt dużą lub małą ilością basów. Zapewnione jest pełne dopasowanie brzmienia do własnych gustów muzycznych.

Firma dostarcza opcjonalną podstawę pod głośnik. Potrzebujesz jeszcze tylko serwera Roon (wystarczy komputer lub dedykowany serwer Roon Nucleus lub wyczynowy serwer o wybitnej wydajności Grimm Audio MU1). W prezentowanym systemie głośniki Dutch & Dutch 8C będą zasilane sygnałem po sieci ethernet z serwera muzycznego Grimm Audio MU1.

 


GRIMM MU1

Grimm Audio MU1 to serwer muzyczny i cyfrowy hub dla całego cyfrowego systemu audio. Nie tylko potrafi streamować muzykę z Tidal czy Qobuz, pełni funkcję ROON Core i ROON Endpoint, ale jest upsamplerem i reclockerem, i można do niego podłączyć wiele źródeł cyfrowych. Potrfi również w swoim wnętrzu przechować całą naszą bibliotekę muzyczną na opcjonalnym dysku SSD (na dzień dzisiejszy dysk SSD o pojemności 8TB kosztuje dodatkowo niecałe 4 tys zł.). Ten serwer muzyczny jest naprawdę pod względem brzmienia wybitny, gra jak najlepszy, wyrafinowany transport płyt CD, a w bezpośrednim z nim porównaniu zabrzmi prawdopodobnie znaczniej lepiej. Brzmi nieprawdopodobnie? A jednak to prawda.

Tworząc MU1, zespół Grimm Audio postanowił wyznaczyć nowy poziom odniesienia wśród odtwarzaczy muzyki. Firmware oparty na Linuksie zapewnia integralność obróbki danych. Zaś zaprojektowany przez Grimm Audio układ oparty o programowalne bramki FPGA daje najwyższą możliwą jakość konwersji formatów i pozwala na dostosowanie urządzenia do każdego nowego rozwiązania programowego, które może pojawić się w przyszłości. Nie trzeba tu chyba wspominać, że sercem MU1 jest charakterystyczny dla Grimm firmowy wysokostabilny zegar wzorcowy pozwalający na uzyskanie ultraniskiego jittera. Oto odtwarzacz muzyki, który może nosić nazwę Grimm Audio!

 


ARTESANIA IMPROVED RACK

Serwer muzyczny Grimm MU1 spocznie na górnej półce 2-półkowego stolika Improved firmy Artesania Audio. Użyte zostaną dodatkowe półki Krion firmy Artesania Audio. Na dolnej półce umieścimy ethernet switch UEF firmy Synergistic Research.

 


PÓŁKI THIXAR I ARTESANIA

W systemie zastosujemy półkę THIXAR Silence Plus, która umieszczona zostanie pod wrażliwym na wibrację serwerem muzycznym Grimm MU1. 

Switch ethernet spocznie na półce Artesania KRION.

 


PODSTAWKI MIG SX

Firma Synergistic Research oprócz fenomenalnych przewodów i kondycjonerów produkuje również akcesoria różnego typu, mające poprawiać brzmienie systemu w różnych obszarach oraz akustykę pomieszczenia. W systemie zostaną użyte podstawki MIG SX (pod serwerem muzycznym Grimm MU1).

SYNERGISTIC RESEARCH UEF ETHERNET SWITCH

Switch sieci ethernet jest prawdopodobnie jednym z bardziej niedocenianych elementów toru cyfrowego, a przecież tak łatwo sprawdzić jego wpływ na brzmienie systemu - wystarczy go wpiąć bezpośrednio przed serwerem muzycznym czy streamerem. Synergistic Research UEF ethernet switch to prawdopodobnie najlepszy pod względem brzmieniowym switch, w każdym razie my nie słyszeliśmy lepszego. Nie ma sensu rozwodzić się od strony technicznej, dlaczego ma on tak kolosalny wpływ na brzmienie,  skoro eksperymentalnie łatwo sprawdzić, że działa, i to jak! Muzyka z TIDAL bez niego gra płasko, nieemocjonalnie i beznamiętnie, a z nim - szczegółowo, dynamicznie i praktycznie nie od odróżnienia z tym, co mamy na dysku lokalnym serwera GRIMM MU1.

 


OKABLOWANIE SHUNYATA RESEARCH

System będzie w całości okablowany przewodami Shunyata Research.

Sigma V2 NR - do serwera Grimm MU1

Alpha V2 NR - do switcha ethernet


Audio-Video Show 2022 - Stadion Narodowy, SkyBox 229

Start - przewiń do góry

UWAGA: pokój jest obsługiwany przez firmę INNUOS - proszę przedstawicieli firmy nie pytać o szczegóły oferty firmy AUDIOFAST. W tym celu proszę nas odwiedzić na parterze w salach TV2 i TV3.


WILSON AUDIO SASHA DAW

Zestawy głośnikowe Sasha DAW zostały zaprojektowane przez Darryla Wilsona, w hołdzie dla swojego ojca Davida Andrew Wilsona, człowieka, który założył Wilson Audio i prowadził firmę przez 40 lat, człowieka którego idea wszystko rozpoczęła.

Sasha DAW jest następcą modelu Sasha Series 2, jednak wprowadza w stosunku do swojego poprzednika szereg nowatorskich ulepszeń. Ma nowe głośniki niskotonowe, większą obudowę, głośnik wysokotonowy oraz średniotonowy został przejęty z topowego modelu WAMM Master Chronosonic. Zastosowano również bardziej precyzyjny system dopasowywania położenia górnego modułu na lepszej drabince aluminiowej, lepsze terminale głośnikowe.

To tylko niektóre ważne zmiany - było ich w sumie wiele więcej. Całość przekłada się na genialne brzmienie tego głośnika, które będzie można usłyszeć w prezentowanym systemie.

 


GRYPHON ESSENCE STEREO

Wzmacniacz stereofoniczny Gryphon Essence to majstersztyk zarówno pod względem konstrukcyjnym jak i brzmieniowym. Po raz pierwszy pokazujemy go na wystawie, gdyż nie tak dawno został wprowadzony do oferty jako nowość, rozpoczynający całą nową linię graficzną produktów Gryphon Audio Designs. Wystarczy go posłuchać aby dostrzec jego wybijające się cechy brzmieniowe: aksamitną barwę, ciepłą i jednocześnie otwartą średnicę, znakomitą detaliczność i szybkość, a przy tym jego muzykalność i naturalność przekazu, która wysuwa się na pierwszy plan jako główna cecha użytkowa. Te wzmacniacz nigdy cię nie znudzi, każda minuta obcowania z nim to radość i satysfakcja oraz duma z posiadania tak wspaniałego produktu. Jego wygląd przypomina szczytowy model APEX a brzmieniem ESSENCE do niego nawiązuje.

 


DCS ROSSINI APEX CD PLAYER/DAC

dCS Rossini APEX CD PLAYER/DAC jest najnowszą, trzecią już generacją przetworników ROSSINI o nazwie APEX, która ujrzała światło dzienne w marcu 2022. Za jeszcze bardziej transparentne i neutralne brzmienie odpowiada najnowszy i ulepszony DCS APEX RING DAC - autorskie rozwiązanie brytyjskiej firmy dCS. W stosunku do poprzedniej generacji, ulepszono część analogową układów wyjściowych na płycie przetwornika, co przekłada się na jeszcze bardziej precyzyjne obrazowanie źródeł pozornych oraz jeszcze lepszą reprodukcję najniższych i najwyższych częstotliwości. Nowy dCS Rossini APEX DAC brzmi w sposób bardziej autorytatywny i zbliżony do rzeczywistości niż poprzednia generacja tego przetwornika.

 


INNUOS STATEMENT, NEXGEN PSU

Flagowy serwer firmy INNUOS zaprojektowany z myślą o wprowadzeniu cyfrowego audio na nowy poziom wydajności. Charakteryzuje go nowa architektura liniowego zasilania, posiada 8 niezależnych liniowych szyn zasilających. Płyta główna zoptymalizowana pod kątem eliminacji EMI została zaprojektowana specjalnie dla Innuos. Specjalnie zaprojektowane reclockery Ethernet i USB z zegarami OCXO 3 bpp. 10 mm aluminiowa obudowa obrabiana CNC. 8 GB pamięci RAM z odtwarzaniem w pamięci 4 GB. Czterordzeniowy procesor Intel nowej generacji. Asymetryczne nóżki izolacyjne. Obsługiwane przez innu OS. System operacyjny innu umożliwia pełne zarządzanie biblioteką muzyczną za pomocą tabletu lub smartfona. Nowa architektura zasilania liniowego.

 


INNUOS PHOENIXNET

PhoenixNET to urzeczywistnienie filozofii firmy Innuos dotyczącej prostoty i czystości sygnału, która została zawarta wewnątrz tego przełącznika sieciowego. Produkty z najwyższej serii firmy Innuos - Statement posiadają wbudowany wysokiej klasy specjalny zegar, zaprojektowany specjalnie pod kątem portów Ethernet, PhoenixNET przenosi tą koncepcję na wyższy poziom, ponieważ posiada wyższej klasy - dodatkowo ulepszony zegar. PhoenixNET został zaprojektowany wyłącznie koncentruje się wyłącznie na wykorzystaniu dźwięku. Projekt PhoenixNET koncentruje się na 4 obszarach: szum, zegar, moc i wibracje. Prostszy układ przełącznika sieciowego 100 Mb / s zapewnia niższy poziom szumów podczas pracy w porównaniu z routerami/switchami 1 Gigabit.  PhoenixNET wykorzystuje ten sam oscylator OCXO 3ppb 25MHz, który został zastosowany w produktach z serii Statement. Dodatkowo oscylator w PhoenixNET jest indywidualnie zasilany własnym liniowym zasilaczem a następnie podłączony bezpośrednio do układu przełącznika sieciowego, aby uniknąć strat precyzji związanych z użyciem zewnętrznych zegarów głównych. DWA niezależne liniowe zasilacze klasy Statement z nasadkami Mundorf do indywidualnego zasilania zegara OCXO i płyty głównej, utrzymując w ten sposób bardzo krótką ścieżkę zasilania, co przekłada się na mniejszą możliwość zanieczyszczenia EMI. Wibracje są kontrolowane na 3 poziomach: nóżki antywibracyjne dostrojone do częstotliwości rezonansowej obudowy, obróbka górnej pokrywy w celu przekształcenia drgań przechwyconych z fal dźwiękowych na niewielkie ilości ciepła oraz solidne porty RJ45 z silikonowym połączeniem z obudową.

 


OKABLOWANIE I KONDYCJONER ZASILANIA SHUNYATA RESEARCH

Kondycjonowanie zasilania zapewni model Hydra Alpha A12. System będzie całkowicie okablowany przewodami Shunyata Research a w szczególności:

Omega XC - przewód zasilający kondycjoner
Sigma V2 NR - przewód zasilający serwer Innuos Statement
Sigma V2 NR - przewód zasilający switch Innuos PhoenixNET
Omega XC - przewód zasilający wzmacniacz Essence
Omega QR - przewód zasilający dCS Rossini
Omega USB - przewód USB Audio do przesyłu muzyki pomiędzy Rossini DAC a Innuos Statement
Sigma Ethernet - przewód ethernet do serwera Innuos
Sigma V2 Speaker - najlepszy przewód głośnikowy Shunyaty

Dzięki kompletnemu okablowaniu Shunyaty i zjawisku synergii, będzie można docenić fenomenalny wpływ okablowania wysokiej klasy Shunyata Research na brzmienie systemu klasy high-end.


STOLIK ARTESANIA AUDIO-VIDEO

System będzie posadowiony na pojedynczym 2-półkowym stoliku Artesania Audio-Video. Stolik ten jest dostępny w wersji 2 i 3-półkowej. Półki wykonane z grubego 3-warstwowego klejonego szkła o właściwościach antywibracyjnych zostały wsparte na gumowych podporach zamocowanych na stalowym stelażu.

Sam stolik nie posiada wybitnych właściwości antywibracyjnych i dlatego zostaną dodatkowo użyte żelowe półki antywibracyjne niemieckiej firmy THIXAR.

 


PODSTAWA SYMPOSIUM ACOUSTICS

Wzmacniacz Gryphon Essence spocznie na platformie powietrznej Symposium Quantum Signature, zapewniającej 4 oddzielne strefy ochrony antywibracyjnej,  polecanej szczególnie pod  wzmacniacze.

PÓŁKI THIXAR

W systemie zastosujemy 2 półki THIXAR Silence pod komponenty INNUOS Statement oraz PhoenixNET oraz półkę THIXAR Silence Plus, która umieszczona zostanie pod wrażliwym na wibrację dCS  Rossini CD Player/Streamer.

 

 


PODSTAWKI MIG SX

Firma Synergistic Research oprócz fenomenalnych przewodów i kondycjonerów produkuje również akcesoria różnego typu, mające poprawiać brzmienie systemu w różnych obszarach oraz akustykę pomieszczenia. W systemie zostaną użyte podstawki MIG SX (pod dCS Rossini DAC/Player).


Audio-Video Show 2022 - Radisson Blu Sobieski p.518   

Start - przewiń do góry

UWAGA: pokój jest obsługiwany przez firmę Horch House - proszę przedstawicieli firmy nie pytać o szczegóły oferty firmy AUDIOFAST. W tym celu proszę nas odwiedzić na Stadionie Narodowym, sale TV2 i TV3.


MAGNETOFON STUDER A810

Firma Horch House - producent taśm matek prezentuje swojej produkcji taśmy na magnetofonie Studer A810. Oto lista odsłuchiwanych taśm - tych taśm będzie można posłuchać, a szersze portfolio taśm będzie można zakupić:

Classic
Deutsche Grammophon - Antonín Dvořák - Symphonie Nr.9 e-dur op.95, Johannes Brahms - Klavierkonzert Nr 2 B-dur op.83

Jazz
MPS - Tony Scott & Indoonesian all Stars - Djanger Bali, MPS - Monty Alexander & Ernest Ranglin - RASS!, Al Di Meola, John McLaughlin & Paco De Lucia - Saturday Night in San Fransisco

Rock / Pop
Deep Purple – Infinite, Deep Purple - Live in Hongkong, Joe Jackson - Fool

 


WILSON AUDIO SABRINA X

Wilson Audio SabrinaX to najlepsze głośniki do średniej wielkości pomieszczeń. Wyglądają niepozornie, ale duży głośnik basowy potrafi sprostać wymaganiom akustycznych nawet dużych pomieszczeń. Najmniejsze wolnostojące modele Wilson Audio są wykonane bez żadnych kompromisów - to pełnowartościowe konstrukcje zawierajace te same głośniki i elementy zwrotnicy co topowe kosztujce ponad 2 mln. złotych Wilson Audio Chronosonic XVX. Podłaczone do mocnego wzmacniacza zagrają potężnym a jednocześnie niezwykle rozdzielczym i naturalnym dźwiękiem. Kreują niezwykle rzeczywistą prezentację muzyczną i oddają ducha muzyki na żywo.

Głośnik wysokotonowy wybrany dla Sabrina X to Convergent Synergy MK5, który Daryl Wilson wraz ze swoim zespołem opracowali dla limitowanej edycji zestawów głośnikowych WAMM Master Chronosonic. Później MK5 stał się integralną częścią projektu Chronosonic XVX. Głośnik wysokotonowy MK5 Wilsona łączy w sobie ultra niskie zniekształcenia, wyśmienitą mikro- i makro-dynamikę oraz ultra wysoką rozdzielczość, a wszystkim tym towarzyszy poczucie swobody i ponadprzeciętnej muzykalności. 

5,75-calowy przetwornik średniotonowy jest niezwykle gładki w całym paśmie (które rozciąga się płasko do 2 kHz, ułatwiając podniesienie punktu podziału zwrotnicy z sekcją głośnika wysokotonowego). Wierność średnich tonów, rozdzielczość i piękno to nadrzędne cechy wszystkich głośników Wilsona, a środek pasma Sabrina X nie jest tutaj wyjątkiem. Właściwie dobrane punkty podziału zwrotnicy pozwalają głośnikom Sabrina X na optymalne działanie w swoich przedziałach częstotliwości.

Nowy 8-calowy głośnik niskotonowy zaprojektowany i opracowany dla Sasha DAW znajduje teraz w Sabrina X. Ten nowoczesny przetwornik jest zainstalowany w całkowicie nowej, wyjątkowo nierezonującej obudowie basowej, która zapewnia doskonałą platformę dla nieodłącznie doskonałej rozdzielczości dynamicznej przetwornika i wydajności transjentów. Razem te elementy składają się na zróżnicowany, a jednocześnie ultraszybki średni bas, który z kolei jest wspierany przez autorytatywną podstawę basową. Artykulacja basów Sabrina X, szybkość transjentów i wydłużenie dolnej oktawy zburzą wszelkie uprzedzenia dotyczące jakości i dokładności basu, które mogą być wytwarzane przez tak mały głośnik.

Zapraszamy na prezentacje muzyki z taśmy matki w pokoju HORCH HOUSE. 

 


D'AGOSTINO PROGRESSION INTERGATED

Magnetofon szpulowy podłączony będzie do wzmacniacza zintegrowanego Dan D'Agostino Progression Integrated. Ten wzmacniacz o nowoczesnej konstrukcji jest znakomitym partnerem dla magnetofonu analogowego i każdego innego wymagającego źródła. Nie ogranicza dynamiki, rozdzielczości i jest w stanie wysterować bardzo wymagające zestawy głośnikowe.

Wzmacniacz Dan D'Agostino Progression Integrated bez problemu napędzi praktycznie wszystkie kolumny. Jego moc wyjściowa wynosi 200W dla 8W i 400W dla 4W. Wyjątkowa technologia nawijania transformatora [po raz pierwszy zastosowana w końcówce mocy Momentum M400] pozwala dostarczyć większą moc niż tradycyjny transformator podobnej wielkości. Dzięki temu, Progression Integrated jest stosunkowo mały, jak na swoje możliwości. Układ zasilania obejmuje część filtrującą szum RF z prądu zmiennego i kompensującą asymetrię fali a także eliminującą składową prądu stałego.

Dwa analogowe mierniki na przedniej ścianie przypominają wyglądem tarcze szwajcarskich zegarków. Podczas odtwarzania muzyki działają jako wskaźniki poziomu. Podczas zmiany głośności,  pokazują ustawiony poziom. Działają także jako wskaźniki balansu kanałów, fazy i wyciszenia.


ARTESANIA IMPROVED RACK

Magnetofon spocznie na górnej półce 2-półkowego stolika Improved firmy Artesania Audio. Na dolnym poziomie użyta zostanie dodatkowa półka Krion, a na niej umieszczony zostanie wzmacniacz.

OKABLOWANIE

W systemie wykorzystano 3 przewody:
interkonekt Galileo SX XLR, głośnikowy Galileo SX i zasilający Stealth Dream 20-20