Nowość - firmware 1.4 Grimm MU1

Grimm Audio - producent znakomitego serwera MU1 i głośników LS1 z wielką dumą przedstawia nowe oprogramowanie v1.4.0 dla MU1. Nad tym wydaniem inżynierowie Grimm Audio pracowali prawie 6 miesięcy. Wiele ważnych elementów zostało dodanych do wewnętrznej struktury oprogramowania, jako podstawa przyszłych funkcji. A nowe funkcje, które zostały już zrealizowane dzięki tej aktualizacji, są nie mniej niż spektakularne.

Przede wszystkim udało nam się ulepszyć już znakomite algorytmy upsamplingu i downsamplingu. W tym procesie „następnej generacji” dodatkowo zmniejszono szum kwantyzacyjny w paśmie audio do nieziemsko niskiego poziomu. Rezultatem jest jeszcze większy realizm i precyzja obrazowania - jak w stereoskopowym obrazie 3D. Czynnik „uzależnienia”, jak nazwał to recenzent MU1, osiągnął jeszcze wyższy poziom.

Zupełnie inny rodzaj ulepszeń, ale równie ważny, to serwer aplikacji przeglądarkowej, który jest od teraz wbudowany w MU1. Po zeskanowaniu kodu QR w menu MU1 każdy rodzaj przeglądarki (na komputerze, tablecie lub telefonie) może sterować funkcjami odtwarzania MU1, a także jego preferencjami. Co więcej, może również kontrolować wszystkie preferencje podłączonego systemu głośników LS1. Ta funkcja została nazwana przez testerów „zmieniaczem gry”. Masz teraz pełną kontrolę nad wszystkimi aspektami swojego kompletnego systemu odtwarzania High End z przeglądarki tableta czy telefonu. Siedząc w swoim krześle odsłuchowym.

Kolejnym fundamentalnym ulepszeniem jest Surround. MU1 posiada trzy pary wyjść cyfrowych, które w trybie stereo działają równolegle. W trybie Surround stają się źródłami dla 5 głośników LS1 lub kanałów DAC innych firm. Własnej konstrukcji szybki interfejs DMA między procesorem (z systemem Roon) a procesorem FPGA wbudowanym w MU1 gwarantuje stabilne odtwarzanie dźwięku wielokanałowego aż do DXD (24/386) i DSD256.

Wreszcie następca odtwarzacza SACD surround. Wreszcie współczesne źródło obszernego katalogu nagrań muzyki klasycznej i popowej surround. Na niespotykanym poziomie jakości dźwięku.

Ponadto wprowadzono wiele ulepszeń i poprawek błędów, takich jak opcjonalne obniżenie poziomu sygnału o 3 dB (aby uniknąć przycinania między próbkami przy nietłumionych cyfrowych połączeniach audio, takich jak LS1), funkcje przyciemniania wyświetlacza i wygodne narzędzia do rozwiązywania problemów.

Uważamy tę aktualizację za nowy kamień milowy w rozwoju platformy MU1. Z wielką przyjemnością oferujemy go wszystkim naszym klientom do bezpłatnego pobrania poprzez menu urządzenia MU1.