• O firmie
  • Recenzje
  • Cennik
  • Gdzie kupić

 

Shunyata Research - systemy zasilania i okablowania klasy high-end

Shunyata Research, to firma amerykańska, założona w 1997 roku przez Caelin’a Gabriela. Firma specjalizuje się w produkcji kondycjonerów sieciowych oraz kabli zasilających i sygnałowych o absolutnie najwyższych parametrach i jakości. Shunyata Research to firma technologiczna, która w projektowaniu urządzeń kieruje się podstawami naukowymi. Wszelkie projekty bazują na konkretnych opatentowanych przez Caelina Gabriela technologiach i rozwiązaniach oraz są precyzyjnie weryfikowane za pomocą metodycznych pomiarów.

Jeszcze podczas studiów Calina Gabriela, jego osiągnięcia na polu fizyki przyciągnęły uwagę specjalistów z agencji NSA, która jest amerykańską instytucją rządową zajmująca się szeroko pojętym pozyskiwaniem informacji i kryptoanalizą. Agencja wyposażona jest w najbardziej wyrafinowane superszybkie komputery i sprzęt służący do rozszyfrowywania informacji.

W NSA Gabriel zaangażowany był w prace badawczo-rozwojowe nad ultra-czułymi systemami pozyskiwania danych. Systemy te projektowano w celu wykrycia sygnałów o niezwykle niskim natężeniu, które wymagały bezinwazyjnego dotarcia do ich źródła, z jednoczesnym ominięciem szumów stanowiących izolację. Aparatura używana przez Gabriela i zespół naukowców z NSA pozwalała dostać się do poszukiwanego sygnału z pominięciem generowanego losowo szumu – coś co było uważane za niemożliwe przez inżynierów pracujących w świecie technologii cywilnych. Poza karierą wojskową, Gabriel zaangażowany był również w projekty związane z przemysłem komputerowym, a konkretnie w sieć komputerową o nazwie DARPA, protoplastę współczesnego Internetu. Kolejne prace związane były z wynalezieniem urządzeń dla szybkiej sieci komputerowej o przepustowości 1 GHz a także obecnego standardu Ethernetu 100MB/s i 1 GB/s.

Całe zdobyte doświadczenie Gabriel spożytkował na opracowanie i opatentowanie technologii zawartej w produktach Shunyata Research.

Omega SP
4 mar 2024 / recenzja

Test kabli głośnikowych Shunyata Research Omega SP w Soundrebels

Przekaz jaki kreują Shunyaty jest nie tylko niezwykle czysty, ale wręcz idealnie klarowny, co w moim mniemaniu jest szalenie istotnym stanem w obcowaniu z muzyką.

Omegi nie działają na zasadzie skalpela ekstrahującego poszczególne składowe, lecz bliżej im do krystalicznie czystego 'okna na świat', przez które, w zależności od tego gdzie staniemy patrzymy z różnej perspektywy i pod różnym kątem.

Shunyata Research Omega SP to przewody wprost wymarzone dla wszystkich melomanów i zarazem przekleństwo audiofilów, ponieważ nie dają szans na posłuchanie samych siebie, skupiając uwagę na transmitowanej przez nie muzyce.

Więcej
omega xc
17 cze 2023 / recenzja

Test przewodu zasilającego Shunyata Research Omega XC w HiFi Plus

Prezentacja sceny dźwiękowej jest ogromna, a rozmiar i skala obrazów wzrasta przy jednoczesnym zachowaniu ich właściwej fizyczności. Nie otrzymujemy gitar szerokich na 50 stóp - otrzymujemy gitary właściwych rozmiarów w większej przestrzeni odsłuchowej. To niesamowite. (...) 

Na tym jednak zalety Omega XC się nie kończą. Teraz dochodzimy do kombinacji Omega XC/Everest 8000 i uzyskujemy stan absolutnej perfekcji. Czasami mówimy o synergii w dobrym audio, ale ta kombinacja współgra tak dobrze, że bardziej przypomina symbiozę.

To tutaj sprawy przybierają szalony obrót; poziom poprawy jest znaczny, nawet przy stosunkowo tanich systemach. 

Jeśli najważniejsze dla ciebie jest dobre ustawienie sceny dźwiękowej, to zauważysz to jako pierwsze. Z drugiej strony, jeśli pragniesz szczegółów i klarowności dźwięku, Everest/Omega XC odsłania wszystkie niuanse miksu. To samo dotyczy zakresu dynamicznego, rytmu, spójności i innych aspektów. Rozumiem to tak, że poprawki objawiają się we wszystkich obszarach i po prostu trafiają w twoje gusta.

Ta kombinacja uderzyła w moje osobiste nuty wewnętrzne - dobry rytm i otwarte, ale jednocześnie precyzyjne ustawienie sceny dźwiękowej.

Więcej
everest sr
21 kwi 2023 / recenzja

Test referencyjnego kondycjonera zasilania Shunyata Research Everest 8000 w SoundRebels

Wreszcie można było w pełni rozkoszować się zarejestrowanymi w zlokalizowanym w Mosfellsbær kameralnym Sundlaugin Studio (...) dźwiękami, z których używając górnolotnych i hiperbolicznych zwrotów udało się zdjąć semi-transparentną woalkę.
Jakby tego było mało świetnie oddana została aura pogłosowa i długość wybrzmień, co wcale nie jest takie oczywiste, gdyż dla większości regeneratorów i uzdatniaczy prądu, które zazwyczaj wylewają dziecko z kąpielą i wraz z szumami oraz pasożytniczymi artefaktami eliminują również „audiofilskie powietrze” i rozwibrowane drobiny otaczające muzyków jest to poziom szalenie trudny do osiągnięcia.

(...) Shunyata sprawiła bowiem, że znów mogliśmy mieć ich niemalże na wyciągnięcie ręki, że zniknęła oddzielająca nas od nich nie zawsze pierwszej czystości szyba a emocje wreszcie przestały być tłumione, czy po prostu trzymane na wodzy.

(...)  W dowolnym momencie i przy praktycznie dowolnym poziomie głośności można było zapuścić żurawia w najdalsze rzędy i z dokładnością godną snajpera Navy SEALs upolować konkretnego muzyka.

Więcej
shunyata everest
29 mar 2023 / recenzja

Test kondycjonera zasilania Shunyata Research Everest 8000 w HiFi Plus

Shunyata Research Everest 8000 to urządzenie wybitne pod wieloma względami, to coś o wiele więcej niż tylko oklepany epitet "redukuje szumy bazowe", który stosuje się do każdego kondycjonera i rozdzielacza, jaki kiedykolwiek powstał. Tak, robi to, ale daje też elektronice audio pozwolenie na dostarczenie dźwięku zgodnie z zamierzeniami.

Im dalej, tym bardziej audiofilsko. Uwielbiamy odrobinę dodatkowego cieniowania mikrodynamicznego' i możliwość sięgnięcia jeszcze dalej w głąb miksu po dodatkowe, trudne do odnalezienia detale. I gdyby Shunyata Research Everest 8000 robił to i tylko to - zasługiwałby na wysokie uznanie. Ale jest jeszcze coś więcej. Powstrzymanie wszystkich zasilaczy przed wzajemnym „zderzaniem się” ze sobą sprawia, że schodzą one z drogi dźwięku w zaskakujący sposób.

Więcej
shunyata altaira 1140
31 sty 2023 / recenzja

Test scentralizowanego systemu kondycjonowania uziemienia Shunyata Altaira w The Absolute Sound

Najlepszym pojedynczym słowem, którym można opisać efekt działania systemu Altaira jest ’przejrzystość’ - barw, linii instrumentacji, rysunku i obrazu całej sceny. Altaira zamienia brzmienie w spójną prezentację, w której każdy instrument jest przestrzennie i tonalnie oddzielony od innych, ale wszystkie słyszane elementy wydawały nie lepiej pasować do siebie i tworzyć bardziej ekspresyjną całość. Każdy z nas słyszał, jak muzycy świetnego zespołu podczas koncertu wchodzą w transową współpracę. Altaira działa właśnie tak - intensyfikuję współpracę między muzykami.

Bardzo ciekawy jest wpływ systemu Altaria na sposób obrazowania. Oprócz ostrzenia obrazów, Altaira wydaje się wprowadzać trzeci wymiar. Głosy i instrumenty mają więcej ciała i stabilności.

To zadziwiające odczucie, że system audio przenosi rzeczywistych muzyków wprost do pokoju odsłuchowego. Z systemem uziemienia Altaira przydarza się częściej i z większą ilością nagrań.

System Shunyata Altaira to rewelacja! Nie tylko wzniósł mój system audio na wyższy poziom, ale i wyraźnie pokazał wpływ szumu tła na realizm prezentacji nagrań. 

Więcej
shunyata denali
1 sty 2022 / recenzja

Test kondycjonera zasilania Shunyata Research Denali 6000/S v2 w SoundStage Ultra

Niezależnie od tego, czy muzyka, którą odtwarzałem zawierała wokale, instrumenty czy obydwa, dobre nagrania brzmiały lepiej, ponieważ obrazy zawarte na scenie dźwiękowej były po prostu odrobinę bardziej zdefiniowane - lub mniej rozproszone, jeśli wolicie takie określenie.

W miarę jak obrazy stawały się wyraźniejsze, zdawałem sobie sprawę, że przestrzeń wokół każdego obrazu była bardziej namacalna - przypisuję to tej lekkiej redukcji szumu.

Uważam, że Shunyata Research Denali 6000/S v2 to komponent typu "kup raz i zapomnij". Jeśli kupicie jeden z nich, możecie być pewni, że podłączone komponenty otrzymają dokładnie taką jakość zasilania jakiej potrzebują. Wtedy zamiast martwić się o dostarczenie zasilania, można poświęcić swój czas na obsesję na punkcie innych urządzeń w systemie. To właśnie zamierzam teraz zrobić, ponieważ kondycjonowanie zasilania jest załatwione raz na zawsze. 

Więcej
shiniata venom 3 top
1 lip 2022 / recenzja

Test przewodów głośnikowych Shunyata VENOM X w Alpha-audio.net

Cóż to za piękny przewód! Natychmiast zgodziliśmy się, że wprowadza on do systemu pełnię równowagi. Wszystko jest po prostu w porządku. Yung napisał w notatkach ’Bassss… ! A fortepian brzmi przepięknie kompletnie!’ 

Martijn podkreśla z kolei, że instrumenty brzmią jak w realnym świecie i świetnie się ze sobą łączą. Równowaga jest bardzo dobra. Jeśli zaś chodzi o obrazowanie, pisze: ’Obraz sceny jest po prostu piękny. Rozmieszczenie instrumentów nie jest superprecyzyjnej, ale są one ułożone na scenie, której trójwymiarowy rysunek zdaje się powstawać bez żadnego wysiłku’. 

To doskonale zrównoważony przewód. Każdy z nas umieścił go w pierwszej trójce przeprowadzonych ostatnio odsłuchów. 

Więcej
Hydra Delta D6 testhighfidelity
16 paź 2021 / recenzja

Test kondycjonera Shunyata Delta D6 w highfidelity.pl

Grany z japońskiej wersji SHM-SACD pokazał, niemal natychmiast, główny „motyw” zmian, jakie amerykański kondycjoner wnosi do dźwięku – bo każdy element toru jakieś wnosi. Chodzi o uspokojenie nerwowości i wygładzenie ostrych krawędzi dźwięków. Powiedziałbym wręcz, że to zmiany idące w kierunku słodyczy. Bo i trąbka Arta Blakey’a, i saksofon tenorowy Hanka Mobley’a, i – wreszcie – kontrabas, na którym grał Jymie Merritt, miały pełne barwy, były gęste i wyraźnie zostały przesunięte w stronę mniejszej selektywności, za to mocniejszego nasycenia.

Delta D6 pokazuje bowiem kolorowy świat, może nie tak wyraźny, tak klarowny, jak z listwą odniesienia, czy z droższymi kondycjonerami tego producenta, ale wciąż czytelny i rozdzielczy. Czytelność jest zresztą poprawiana tutaj przez przysunięcie do przodu wydarzeń pierwszoplanowych, czy to były instrumenty dęte na płycie Blakey’a, czy wokal DIANY KRALL na jej płycie This Dream Of You. Ale i gitara Antony’ego Wilsona, wieloletniego współpracownika pianistki, na tym ostatnim krążku była większa, gęstsza, bardziej masywna, a przez to bardziej z przodu niż z listwą Acoustic Revive.

Mimo że nie ma się wrażenia „szczegółowości”, to rozdzielczość jest z Shunyatą naprawdę wysoka, co pokazały detale ze wspomnianej płyty Krall. W rozpoczynającym płytę utworze But Beautiful w 1:20 słychać mocniejszy „pop”, czyli literę ‘p’ wzmocnioną przez bliskość membrany mikrofonu (podobnie, choć ciszej, słychać zresztą ‘b’ przy 3:46). Ciekawe zresztą, czy to błąd producenta – bo jest to błąd – czy zamierzona decyzja o pozostawieniu brudu, który uwiarygodnia w ten sposób nagranie. W każdym razie – Shunyata jest na tyle rozdzielcza, że pokazała to bardzo dobrze, bez próby wygładzenia.

Barwowo bliżej temu kondycjonerowi do brzmienia wzmacniaczy lampowych. Wydawałoby się to irracjonalne, że produkt tego typu jest w stanie modyfikować dźwięk w takim stopniu, jak elektronika, a jednak może. Ocieplenie przekazu wiąże się też z przybliżaniem dźwięku do nas, na co już wcześniej zwróciłem uwagę. Pięknie wyszło to z płytą BRIANA ENO, zatytułowaną Another Green World. Mam ją w wersji Master CD-R, z materiałem zgranym w studio masteringowym z taśmy master przez Simona Heywortha, przy użyciu elektroniki pracującej w klasie A.

Otóż wokal na tej płycie, co najlepiej słychać było w utworze Golden Hours, umieszczony został przez producentów dość daleko w planie, a dźwięki syntezatorów, które słychać z boku – bliżej nas. Delta D6 dopaliła środek pasma i lekko wycofała górę, co dało mocniejszy obraz, gęstszy, ale też bliższy. Trzeba więc pamiętać, że wraz z osłodzeniem dostajemy również i przybliżenie dźwięku. Zabieg ten dokonywany jest z klasą, nie ma mowy o „rzucaniu na twarz”, trzeba jednak go wziąć pod uwagę.

MODYFIKACJE O KTÓRYCH MOWA BYŁA POWYŻEJ, wspaniale zgrywają się z dowolnym typem muzyki. Nie tylko bowiem jazz, smooth jazz, czy starszy rock, a myślę o płycie KING CRIMSON, In The Court of the Crimson King w wersji Platinum SHM-CD, której też posłuchałem, mocny współczesny metal, ale i muzyka pop czy dance na tym skorzystają. I to chyba nagrania z mocniejszą kompresją, zazwyczaj manifestującą się rozjaśnieniem lub utwardzeniem ataku, zabrzmią dzięki temu najładniej.

W każdym razie, płyta ta zagrała świetnie, ponieważ miałem puls, o którym już wspomniałem, było ciepło, było gęsto i było „bujająco”. Niski bas kondycjoner zaokrągla i lekko zmiękcza – nie jest on superskupiony, ale nigdy nie jest też skracany. Powiedziałbym nawet, że Shunyata lekko go podkreśla. A mimo to wciąż mamy dobrą rozdzielczość, bo nawet tutaj, w kilku miejscach słychać, że ścieżka wokalna jest delikatnie przesterowana.

 PODSUMOWANIE

AMERYKAŃSKI KONDYCJONER Hydra Delta D6 doskonale wpisuje się w pomysł na dźwięk, jaki znam z droższych produktów tej firmy. Mowa o dość ciepłym, niezwykle relaksującym brzmieniu, które jest przy tym doskonale rozdzielcze. (...)

Myślę jednak, że warto, ponieważ kolorowy świat, jaki z tym urządzeniem dostajemy jest wart każdych pieniędzy. O wiele trudniej bowiem nasycić dźwięk harmonicznymi niż pokazać ich krawędzie. Tu i teraz otrzymamy więc z Delta D6 przekaz naturalny i przyjemny. Taki, który zachęca do długich odsłuchów.

Więcej
Shunyata Research Omega QR SoundRebels test
10 sie 2021 / recenzja

Test kabla zasilającego Shunyata Omega QR w SoundRebels

"To było zaskoczenie w każdym wycinku pasma. Patrząc od dolnego zakresu, zderzyłem się z jednej strony z mocną, a z drugiej bardzo dobrze nie tylko kontrolowaną, ale przy okazji świetnie obdarzoną w pakiet informacji podstawą basową dosłownie każdej słuchanej muzyki. Mało tego. Takiej prezentacji bez jakiegokolwiek krygowania się w sukurs szła świetnie dociążona, co ważne, trafiona w punkt, bo bez grama nadwagi, do tego tętniąca życiem i energią, rozdzielcza średnica. Zaś szczyt pasma przenoszenia okupowały bogato podane, bo pełne najdrobniejszych niuansów, fajnie rozwibrowane górne rejestry."

"Na scenicznej tacy mamy dosłownie wszystko. Każdy, nawet najcichszy szmer będący skutkiem czasem nieplanowanego dotknięcia instrumentu, czy choćby pojedynczy artefakt mimiczny najbardziej intymnych popisów gardłowych, z tą tylko różnicą od konkurencji, że bez krzty nachalności."

"Począwszy od mocnego rockowego uderzenia, przez wokalistykę, po muzykę dawną, wspomniane na początku opisu aspekty typu: mocne osadzenie dźwięku w dole, jego odpowiednia dawka nasycenia oraz nienachalna lotność, zaskakująco bezwiednie pozwala nam zatopić się w ukochanym repertuarze aż do powrotu soczewki lasera do stanu zero. Bez żadnego rozdrabniania włosa na czworo, tylko my i ona."

Więcej
Shunyata Research Omega SoundRebels
16 lip 2021 / recenzja

Test kabli Shunyata Omega Clock i Sigma NR V2 w SoundRebels

"Jeśli bazując na zawsze wymuszanych jako wypowiedź bez owijania w bawełnę, opiniach często odwiedzających mnie gości, dostawałem pozytywny feedback nie tylko od wielbicieli zestawów tranzystorowych, ale również zagorzałych piewców lamp..."

"...z całej potyczki wyszedłem na przysłowiowej tarczy. Może nie rozbitej w drobny mak, jednakże na tyle sponiewieranej, że testowana zbieranina nie opuściła już mojego pomieszczenia. Co takiego się stało? Może nie uwierzycie, niestety wszytko to, o czym w swoich materiałach reklamowych o rzeczonych kablach pisze producent."

"Po pierwsze – poprawie uległy atak i szybkość dźwięku. Po drugie – zyskała ostrość jego rysunku. Po trzecie – wręcz wystrzeliła w kosmos rozdzielczość. A po czwarte – idąc za informacją sprzed kilku chwil, wszystko odbyło się w oparciu o umiejętnie dobraną masę i nasycenie przekazu."

Więcej
TASokladkaShunyataSigmaNRV2
1 sty 2020 / recenzja

Test przewodów zasilających Shunyata Sigma NR V2

Przewód ten wprowadził do muzyki dokładność barw, pełnię harmonii i muzyczną prawdę, których wcześniej nigdy nie udało mi się doświadczyć. Oczywiście, Sigma NRv2 posiada wszystkie audiofilskie zalety, o których wspomniałem opisując moje spotkania z produktami firmy Shunyata Research. Ale nie to w nim chodzi. Sigma NRv2 dotyka czegoś znacznie głębszego. 

Choć brzmi zadziwiająco z muzyką każdego rodzaju, Sigma NRv2 - zwłaszcza w połączeniu z kondycjonerem Denali v2 - pokazuje pełnię swych zalet podczas słuchania klasycznej muzyki symfonicznej. Takie połączenie prowadzi do brzmienia z doskonałą rozdzielczością, przejrzystością, głębokimi barwami i świetnym odwzorowaniem przestrzeni. Nigdy wcześniej nie słyszałem czegoś podobnego. Co więcej, wszystko to słychać na absolutnie cichym tle. Wydaje się, że siedzisz między muzykami a nie na widowni. (...) Nawet na tle złożonego obrazu orkiestry grającej za nim bez ograniczania dynamiki. Co więcej, taka precyzja towarzyszy reprodukcji każdego instrumentu grającego w Watford Town Hall. Podczas takich pasaży delikatna gitara ginie czasem na tle potężnej orkiestry. Sigma NRv2 pozwala usłyszeć każdy instrument i każdy głos. 

W realizacjach studyjnych słuchacz ma wrażenie, że jest obecny w samym studio nagraniowym a nie słucha studyjnej realizacji na domowym systemie. (...) Sigma NRv2 pokazuje każdy, ale to każdy, instrument z doskonałymi detalami, głęboką barwą i wiernymi harmoniami.  (...) Scena dźwiękowa i obrazowanie są tak trójwymiarowe, że odnosisz wrażenie otoczenia przez muzykę. Jakbyś siedział między nimi. Co więcej, każdy instrument jest wyraźnie narysowany i prezentuje pełne brzmienie. Można go wręcz dotknąć. Po głębszym namyśle, dotarło do mnie, że Sigma NRv2 pozwala w pełni docenić znaczenie technologii QR/BB zastosowanej w kondycjonerze 6000/S v2.(...)

Mógłbym pisać dużo więcej. Ale wystarczy chyba podkreślić jedno: przewód zasilający Sigma NRv2 [zwłaszcza w połączeniu z Denali v2] sprawia, że muzyka brzmi jakby to sami muzycy grali właśnie osobiście w pokoju odsłuchowym. Przewód ten sprawił, że moje wyobrażenia o granicach możliwości tradycyjnego stereo  musiały odejść do lamusa. Muszę też zmienić sposób pisania recenzji. Zamiast pisać o sprzęcie, trzeba teraz skupić się na opisie muzyki. Zadziwiający przewód, zadziwiający. 

Więcej
TheAudioBeeat testEverest
11 wrz 2020 / recenzja

Test kondycjonera zasilania Shunyata Everest 8000 w The Audio Beat

Potężny bas i olbrzymia przestrzeń, jakie Everest 8000 wprowadził do mojego systemu zszokowały nas obu. Podczas pierwszej dwugodzinnej sesji, Jason rzucał tylko beznadziejnie nieprecyzyjne frazy w rodzaju ‘To cudowne!’ lub ‘Jakie to szaleństwo!’

Wepnij Everest 8000 do swojego systemu a usłyszysz pełnię jego możliwości, bez żadnych ograniczeń. Poprawa wprowadzana przez kondycjoner Everest 8000 obejmuje wiele aspektów brzmienia: jego lepszą klarowność, ostrzejsze ogniskowanie, zwiększenie dynamiki – a wszystko w pełnym zakresie pasma. Muzyka, która zabrzmiała u mnie po wpięciu Everest 8000 [nawet w trakcie jego wygrzewania] była bardziej witalna i realna, bardziej naturalna od głębokiego basu po wysokie tony. Obrazy były wyraźniejsze i lepiej wypełnione a na scenie było więcej powietrza. Całość – kolorowa średnica, potężny bas i błyskawiczne transjenty – wprowadziła żywą muzykę do mojego pokoju przy jednoczesnym zachowaniu akustyki miejsca, w którym powstawały nagrania.

Everest 8000 to referencyjny komponent wprowadzający nas do audiofilskiej ziemi obiecanej: świata pełnej transparencji, koncertowej dynamiki i zróżnicowania detali, które zamieniają każdy odsłuch w przeżycie pełne najgłębszych emocji. Po usłyszeniu kondycjonera Everest 8000 trudno wyobrazić sobie życie bez niego.

Kondycjonowanie prądu zasilającego ma podstawowe znaczenie dla systemu audio, wpływa bowiem na każdy komponent elektroniczny i warunki jego pracy.

Kondycjoner Everest 8000 zasługuje na najwyższą rekomendację. Olbrzymi wpływ na brzmienie – nawet wzmacniaczy mocy – pozwala nazwać Everest 8000 jednym z najlepszych produktów audio dostępnych na rynku.

Więcej
Shunyata Sigma NR HiFi Philosophy 011 kopia
4 sie 2020 / recenzja

Test kabla zasilającego Shunyata Sigma NR w hifiphilosophy.com

To plastyka samych dźwięków okazuje się wyjątkowo mocna w wyrazie. Już sama ich główna forma, to znaczy muzykalność, jest tutaj wyróżnikiem. Płynność i falowanie linii melodycznych nic nie zostawia do życzenia – to muzykalność szczytowa. Szczytowa jest też przezierność, w sensie tym razem nie pogłębiania sceny, a przenikania w same brzmienia. Dźwięki nie mają powłok, przez które nie da się przenikać. Wnikamy w ich cielesność rentgenem własnego słuchu; odsłaniają się głębsze warstwy, docieramy do samej istoty. To daje satysfakcję – cieszy cię sytuacja, w której brzmienia nie są uboższe niż w muzyce słyszanej na żywo. 

(...) oprawa pogłosowa – jako forma najbardziej zewnętrzna; oprawa melodyczna – jako forma linii obrysu; oraz wielowarstwowość – jako forma tworzywa. To wszystko Shunyata Sigma NR gwarantował na poziomie szczytowym jako kabel zasilający źródło.

Z innych, bardziej typowych rzeczy: świetna kontrola basu i brak jego rozlewania, ogarniania całej przestrzeni. Ciekawa umiejętność częściowego przynajmniej wyprowadzania w słuchawkowym odbiorze dźwięków z głowy. (Stereofonia bardziej dookólna.) Dzięki czyszczeniu tła lepiej też widoczne szczegóły, aż po szczegółowość na maksa. (Bardzo uważnie ją zbadałem i okazała się ekstremalna.) Doskonała, można powiedzieć „czysta” trójwymiarowość – jako opowiadanie każdego dźwięku bryłą.

Więcej
delnanrv2 the ear
30 cze 2020 / recenzja

Test kabli zasilających Shunyata Delta NR V2 w The Ear

(...) okazało się, że różnica jakości brzmienia między przewodami Shunyata Research wręcz odpowiada wymianie wkładki na model wyższej klasy. Głębszy bas, bardziej błyszczące detale, namacalny realizm głosów sprawiły, że sięgałem po płytę za płytą. Kiedy moja żona dotarła do domu, cała okładki albumów leżały na całej podłodze. Zyskały zwłaszcza kobiece głosy. Szerokość sceny, na przykład na albumie Interludes Lyn Stanley, była zadziwiająca.

(...) Delta NR-V2 oferuje naprawdę doskonały stosunek jakości do ceny. Oczywiście, nie jest najtańszy, ale jeśli masz w systemie analogowe źródło lub tradycyjny wzmacniacz, wprowadzenie do systemu takiego przewodu wywoła zmiany, przez które nie będziesz mógł zasnąć w nocy.

Więcej
cover tas305 shunyatadeltareview kopia
27 maj 2020 / recenzja

Test kondycjonra Shunyata Research Hydra Delta D6 z kablami zasilającymi Venom NR & V14 Digital w The Absolute Sound

(...) lepsze odwzorowanie przestrzeni oraz większa ilość detali w zakresie niskich częstotliwości i lepsze transjenty. Również paleta tonalna uległa poprawie, usłyszałem więcej kontrastów barwowych i poprawioną rozdzielczość mikrodetali. Również wrażenia wydłużonego pogłosu i podtrzymania nut były wyraźniejsze. Ogólnie, usłyszane zmiany mógłbym opisać jako ostrzejsze ujrzenie bardziej żywych kolorów tuż po burzy oczyszczającej powietrze.(...)

Najważniejsze jednak są dwie wyraźne zmiany w brzmieniu: spokój i łatwość prezentacji oraz znacznie lepsza przestrzenność. Mówię tu o przestrzenności w skali mikro i makro. Orkiestrowa scena rozszerzyła się o całkowicie gładkiej i jednorodnej dźwiękowej tkaniny. Obrazy były lepiej narysowane, a wokół każdego muzyka znalazło się więcej otoczenia.(...)

Shunyata wprowadziła do mojego systemu całkowity brak szumu i zniekształceń. (...)

Przede wszystkim jednak, zestaw Shunyata Venom/Delta D6 pozwolił muzyce oderwać się od głośników. 

Więcej
cover1
1 kwi 2020 / recenzja

Test kondycjonera Shunyata Hydra Alpha A12 z przewodem zasilającym Venom NR-V10

Trzy przewody zasilające Venom NR-V10 oraz kondycjoner Hydra Alpha 12 razem kosztują tyle, co 5% mojego głównego systemu. Biorąc to pod uwagę, system zasilania Shunyaty nie jest dobry, jest wyjątkowo dobry. Jest wręcz koniecznym uzupełnieniem kompletnego systemu stereofonicznego.

Testowane produkty Shunyata Research zasługują nie tylko na moją rekomendację. Należy podkreślić fakt, że są chyba najlepiej wycenionymi okazjami w całej branży audio! Jeśli je kupisz, zachowasz się bardzo rozsądnie. Za stosunkowo niewielkie pieniądze, wprowadzisz swój system stereofoniczny do prawdziwego high-endu.

Więcej
unnamed1
16 lut 2020 / recenzja

Test kabla zasilającego Shunyata Research Sigma NR w HiFi Knights

"Sigma NR (...) grał płynnie i spójnie w całym słyszalnym spektrum, a także z ponadprzeciętną łatwością. Zamiast pojedynczych dźwięków, wynikową była elegancko podana, spójna i wyraźna muzyczna całość bez jakichkolwiek ograniczeń.

Sigma NR fantastycznie wygładza ziarnistość i ostrość, a barwową matowość przynajmniej częściowo nasyca..."

Więcej
audio beat logo small3
15 lis 2019 / recenzja

Test kondycjonera zasilania Shunyata Research Denali D6000/S v2 w The Audio Beat

"Denali D6000/S v2 można uplasować gdzieś pośrodku aktualnej linii produktów firmy Shunyata Research, ale tak naprawdę jest to referencyjny kondycjoner zasilania, którego cena zdecydowanie nie odpowiada jego pozycji wśród innych urządzeń oferowanych przez tego producenta. Dla mnie to najlepszy jak do tej pory produkt zaprojektowany przez Caelina Gabriela."

Więcej
logo 20130603
10 paź 2019 / recenzja

Test przewodów Shunyata Research Venom NR-V10, NR-V12 oraz kondycjonera EU7 w The Ear

Shunyata wyniosła brzmienie mojego systemu na jeszcze wyższy poziom. Jak to możliwe, że metr przewodu zmienia brzmienie systemu zasilanego prądem, który przebył już setki [jeśli nie tysiące kilometrów], liniami energetycznymi, przewodami na ulicy i wewnątrz murów domu? Nie wiem. Ale moje uszy, i uszy moich znajomych,  potwierdzają, że poprawa brzmienia jest bardzo wyraźna.

Więcej
SoundRebels JPG 1
13 cze 2019 / recenzja

Test przetwornika dCS Vivaldi DAC 2.0 w SoundRebels

A najlepsze w tym wszystkim jest to, że nie było dla niego tematów tabu, gdyż w podobnym odbiorze wypadała muzyka rockowa i elektronika. Jak to możliwe? Słowo klucz to „rozdzielczość” współpracujących ze sobą poszczególnych komponentów audio. Naturalnie w sukurs rozdzielczości szedł sposób prezentacji niskich rejestrów i witalność przekazu, jakie oferuje Vivaldi DAC 2.0 marki dCS. Ale jak wspomniałem, taki wynik jest pokłosiem umiejętnego dobrania poszczególnych klocków, co w moim odczuciu udało się znakomicie.

Więcej
04 2020
16 kwi 2019 / recenzja

Test przewodów Shunyata Research Venom RCA i Venom SP w highfidelity.pl

To jedne z fajniejszych kabli za te pieniądze, łączące w sobie etos dwóch różnych światów – selektywności i otwarcia dźwięku, z których znane są kable – dla przykładu Nordosta i Siltecha – oraz gęstości i miękkości, które cenimy w kablach z Japonii. Pod tym względem to kabel szczególny. (...)

Ich barwa jest przy tym bardzo neutralna. Kable omijają kliniczne rejony szerokim łukiem, nawet się za siebie nie oglądając, a mimo to trudno wskazać zakres, który byłby w wyraźny sposób przez nie promowany lub wycofany. (...)

Poza tym to równe, mocne granie. Mocne, bo szybkość kabli Venom jest ponadprzeciętna. 

Więcej
Hi Fi Plus December 2018 large
4 gru 2018 / recenzja

Test przewodów zasilających Shunyata Research Delta NR ai Delta EF w Hi-Fi News

Shunyata Research Delta power cords are possibly the most ‘now’ thing you can use in audio. Thanks to a lot of products with cheap and nasty switch mode power supplies pumping nasties into your local mains, good audio is fighting a losing battle for sound. Delta fights in your corner. Alan Sircom

Więcej
fota4
16 lis 2018 / recenzja

Test kondycjonerów Shunyata Research Denali D6000S, Denali D6000T i Triton v3 w highfidelity.pl

Urządzenia audio muszą być zasilane jak najczystszym napięciem – sprawa jest jasna. Im czystsze napięcie, tym lepszy dźwięk – to również nie wymaga komentarza. Kiedy jednak zgłębimy temat sprawy się komplikują. Wojciech Pacuła

Więcej
SoundStageUltraLogo4
8 lis 2018 / recenzja

Test kondycjonera Shunyata Research Hydra Typhon QR w SoundStage Ultra

The Typhon QR improved pretty much every aspect of my system’s performance -- perhaps an unsurprising result for those who are perennially thunderstruck by the relationship between high-quality power and high-quality sound. Howard Kneller

Więcej
images
30 sie 2018 / recenzja

Test Shunyata Research Denali 6000/S w hifiphilosophy.com

Czy warto wyłożyć aż dwadzieścia cztery tysiące na tytułowy kondycjoner? Moim zdaniem bardzo warto. Nie jestem już dumny z obrazu na swoim telewizorze; patrząc nań złości mnie, że stał się gorszy. Podobnie nie jestem zachwycony faktem, że kolejne testy sprzętu audio odbywać się będą bez niego. Piotr Ryka

Więcej
cover 9650 2018 06
8 sie 2018 / recenzja

Test przewodów Shunyata Research Sigma w The Absolute Sound

Sigmy są fantastyczne w kluczowych obszarach dynamicznej płynności i stabilności, sceny dźwiękowej i obrazowania, rozdzielczości szczegółów, złożoności tonalnej i kompletności muzycznej. Kirk Midtskog

Więcej
Hi Fi News August 2018
2 sie 2018 / recenzja

Test kondycjonera Shunyata Research Denali D6000/T w Hi-Fi News

“The Denali is one of the rare exceptions: you put it in the system, and the system immediately sounds better... job done, open wallet and extract money.” Alan Sircom

Więcej
07 2018
15 lip 2018 / recenzja

Test kondycjonera Shunyata Research Denali D6000/T w Hi-Fi+

It’s the system you bought in the first place, as it should be. I tried the Denali on a range of products from source to subwoofer, and solid-state to tube, and it worked more or less universally. The ‘more or less’ part applies to turntables – not that it undermined the vinyl performance, it just made little difference. Everything else gratefully received the Denali’s juice. (...) Because it’s damn good! Alan Sircom,

Więcej
positivefeedback6
13 maj 2018 / recenzja

Test przewodu gramofonowego Shunyata Sigma Phono w Positive Feedback

Wierzę, że rozpoznasz jego zalety. To najlepszy kabel phono, jaki miałem do tej pory w moim systemie. " Tim Aucremann,

Więcej
SoundStage logo3
19 kwi 2018 / recenzja

Test kondycjonera zasilania Shunyata Research Denali D6000/S w Soundstage

Despite my concerns with the safety and efficacy of power-line products in general, I haven’t found it hard to value the benefits provided by Shunyata Research’s products. The Venom HCs, Venom PS8s, and Venom Defenders they sent more than two years ago clearly improved my system’s sound over the stock cords and industrial distributors I’d been using, and gave me no concerns about safety. I kept using them. Doug Schneider

Więcej
JPG okl I Hifi 04 18
4 kwi 2018 / recenzja

Test kondycjonera zasilania Shunyata Research Denali 6000s w Hi-Fi i Muzyka

Zasilanie to wyzwanie. Hydra Denali 6000/S podejmuje je z wielką klasą i jest w tej kategorii doskonałą propozycją. Wpływa na brzmienie wyraźnie, zarówno w przypadku źródeł cyfrowych i analogowych, jak i wzmacniaczy. Nie ma co wymyślać. Najlepiej zasilić z kondycjonera wszystkie komponenty. Zapewni bezpieczne przekraczanie dotychczasowych granic oraz przyjemność odkrywania potencjału systemu. Paweł Gołębiewski

Więcej
cover PTA7
24 mar 2018 / recenzja

Test kondycjonera zasilania Shunyata Denali 6000/T w parttimeaudiophile.com

My advice to any audiophile looking to build a serious system is to think of a line conditioner not as an expensive tweak but a critical component that makes other components perform sooo much better. And when you get serious about auditions, please add the Denali tower to your short list. You won’t be disappointed. Lee Scoggins

Więcej
AudioBeat7
11 sty 2018 / recenzja

Test okablowania Shunyata Research serii Sigma w The Audio Beat

“. . . they remove a barrier between you and the utterly visceral, thrilling experience that is live music.” Vance Hiner

Więcej
7SKoawWz 400x405
19 paź 2017 / recenzja

Test kondycjonera Shunyata Hydra Triton v3 i przewodów Sigma NR / Alpha NR w AudioStream

The Triton v3 is a product unlike anything Shunyata Research has previously offered in its 20-year history of producing power distributors. The degree of enhancement that the Triton v3 performed for my system was one of the largest sonic improvements I can remember over the last several years. For those of you that have the older versions of the Triton, I highly recommend that you upgrade your unit. The new technologies that Shunyata has added to the Triton v3 will more than meet your sonic expectations. The new NR AC cables were also very impressive easily improving upon the previous Σ SIGMA AC Cable line. When combined with the Triton v3, a formidable power conditioning system is created that will assuredly enhance the listening experience for the dedicated audiophile. Steven Plaskin

Więcej
162 10 2017
1 paź 2017 / recenzja

Test kondycjonera Shunyata Research Hydra Triton v3 z kablem Sigma NR w highfidelity.pl

Ze wszystkich systemów jakie znam, przeznaczonych do zasilania urządzeń audio, Shunyata Research z kondycjonerem Triton v3 i kablami Σ Sigma NR jest najbardziej neutralny. Ma niesamowitą łatwość otwierania przed nami okna na inną rzeczywistość. Wojciech Pacuła

Więcej
STRP 06 17
6 cze 2017 / recenzja

Test kondycjonerów Shunyata Research Hydra Denali D2000/T i D6000/T w Stereophile

The D6000/T’s tall, narrow shape means that precious shelf space can be reserved for signal-bearing products, while its 50mm, vibration-damping stainless-steel footers obviate the need for placing it on a dedicated platform. To counter power-cord droop—which worsens with the height of the power outlet above the floor, and can cause a plug to fall out—Shunyata invented an ingenious cradle system that keeps plugs plugged in. Michael Fremer

Więcej
AudioBeat
16 sie 2015 / recenzja

Test przewodów zasilających Shunyata Research serii Sigma w The Audio Beat

Zestaw przewodów zasilających Shunyata Sigma jest właśnie komponentem, który tak wiele zmienia w brzmieniu systemu. Celowo użyłem tego określenia – komponentem. Niewłaściwym byłoby używać terminów typu akcesorium, czy też gadżet, aby opisać element który odsłania tak wiele muzyki w nazych ulubionych nagraniach. Vance Hiner

Więcej
audio beat logo small5
3 mar 2015 / recenzja

Test okablowania Shunyata Research serii Venom w The Audio Beat

"Niezmiernie rzadko zdarzało mi się używać produktów, które miałyby tak natychmiastowy, dogłębny i długotrwały wpływ na jakość dźwięku". Guy Lemcoe

Więcej
audio beat logo small2
13 gru 2013 / recenzja

Test kondycjonera Shunyata Research Hydra Triton / Typhoon w The Audio Beat

Żadne urządzenie jakie znam nie osiąga tego, co może zrobić zestaw Hydry. Efekt jego działania nie wynika ze zmiany działania wzmacniaczy, kolumn lub źródeł ani regeneracji prądu ani nawet z likwidacji szumu. Triton oferuje nieograniczone natężenie prądu pozbawionego szumu a Typhon działa usuwając większość zniekształceń. Razem osiągają najwyższy światowy poziom. Tim Aucerman - The Audio Beat 03/2013

Więcej

AUDIOFIL

00-621 Warszawa
ul. Boya-Żeleńskiego Tadeusza 6
Tel. 22 8259765

Koris salon audio video

61-614 Poznań
ul. Umultowska 39
Tel. 61 8472663

AUDIO STYL

40-203 Katowice
ul. aleja Roździeńskiego 91
Tel. 32 258 95 76

LINIA DŹWIĘKU

35-125 Rzeszów
ul. Karola Lewakowskiego 6a
Tel. 508 89 85 89

DELTA-AUDIO

42-202 Częstochowa
ul. Generała Władysława Sikorskiego 120
Tel. 34 3680588,601868838

Hi-FI STUDIO

43-300 Bielsko-Biała
ul. Cieszyńska 86
Tel. 600 320 032

AUDIOtrendt

31-589 Kraków
ul. Sołtysowska 35A
Tel. 12 686 10 15

CORAB sp. z o.o.

10-521 Olsztyn
ul. Partyzantów 12C
Tel. 89 5236592

AKKUS

84-200 Wejherowo
ul. osiedle Przyjaźni 1B/1
Tel. 58 677 91 92

Audio Park

87-100 Toruń
ul. Polna 7B
Tel. 56 621 16 36

HiFi System

03-289 Warszawa
ul. Ostródzka 273/1
Tel. 503 157 500

110Hz Audio

25-035 Kielce
ul. Aleja Legionów 3/5
Tel. 696733643

AUDIOFAST

91-174 Łódź
ul. Romanowska 55e, pasaż lok.9
Tel. 42 6133750

PLANETA DŹWIĘKU

02-023 Warszawa
ul. Tarczyńska 22
Tel. 664 388 015

MDBaudio - salon Hi-Fi

54-143 Wrocław
ul. Gwarecka 2B
Tel. 535 711 500

Atmosfera Dźwięku

02-495 Warszawa
ul. Tomcia Palucha 37/U3
Tel. 792123124

Kable zasilające

Kondycjonery zasilania

Eiger 6T
25 220 zł
Mobius Cable Suspension (1 szt)
1 010 zł
Mobius Cable Suspension (6 szt)
6 300 zł
Delta ground cable 1m
1 510 zł
Delta ground cable dopł. za dod. 25cm
130 zł
Alpha ground cable 1m
2 020 zł
Alpha ground cable dopł. za dod. 25cm
180 zł
Sigma ground cable 1m
2 520 zł
Sigma ground cable dopł. za dod. 25cm
230 zł
Omega ground cable 1.25m
4 030 zł
Omega ground cable dopł. za dod. 25cm
350 zł
STIS v3 Terminal Spade 6-8 mm
200 zł
STIS v3 Terminal Spade 4-6 mm
150 zł
STIS v3 Terminal Ring 5 mm
180 zł
STIS v3 Terminal Banana
180 zł
VTX Ground Tail
1 260 zł
VTX Ag Ground Tail
1 510 zł
AC Wall plug ground adapter
610 zł

Interkonekty analogowe

Przewody gramofonowe

Kable głośnikowe

Interkonekty cyfrowe

Kable USB - przewody USB do sprzętu audio

Kable ethernet do sprzętu audio

Podstawki i kolce

Pozostałe akcesoria

Stacje uziemiające

Kable uziemiające