Taiko Audio

SGM Extremeflagowy bezkompromisowy serwer muzyczny

91712gb
taiko award 6moons
MSBESTOF2019
bluemoonaward2020
editor choice kopia
2021 hifiplus award v2
TAS GE 2022
taiko extreme prod
  • Dane techniczne
  • Recenzje
  • Do pobrania
  • Gdzie kupić
Procesory Dual Intel Xeon 10 core - w sumie 20 rdzeni, 40 wątków.
Pamięć 12 selekcjonowanych modułów przemysłowych 4GB, w sumie 48GB RAM 
Oprogramowanie Kastomizowany i specjalnie strojony Windows 10 Enterprise LTSC 2019 OS, oprogramowanie Roon oraz Jplay, opcjonalnie HQPlayer.
Wsparcie techniczne i dostęp administracyjny Dostęp zdalny przez preinstalowane i skonfigurowane oprogramowanie VNC oraz TeamViewer; brak konieczności posiadania monitora, klawiatury itp.
Chłodzenie Własny projekt, bardzo efektywny, bezwentylatorowy, precyzyjny pasywny układ chłodzenia.
Pamięć masowa na pliki muzyczne Moduły pamięci masowej PCIe Intel Optane dla systemu operacyjnego i wyjściowo 2 TB pamięci masowej PCIe na pliki muzyczne. Miejsce na muzykę można zwiększać stopniowo co 2 TB, maksymalnie do 24 TB.
Zasilacz Bezkompromisowy zasilacz liniowy, transformator 400VA, dławiki Lundahi, 700.000uF pojemności z filtracją z zastosowaniem kondensatorów Mundorf i Duelund.
Gniazda połączeniowe Połączenia zewnętrzne składają się z 5 portów USB, 2 miedzianych portów Ethernet Rj45, 1 precyzyjniejszego portu Ethernet z otwartym gniazdem na optyczną wkładkę SFP, 1 portu VGA. Opcjonalnie dostępne S/PDIF, AES/EBU pojedyncze, podwójne lub poczwórne.
Obudowa Hybrydowa konstrukcja miedziano/aluminiowo/panzerholz,  obrabiane CNC Całkowicie pasywne chłodzenie zapewnia cichą i bezwentylatorową pracę.
Opcje kolorystyczne Srebrna i czarna matowa
Waga 45kG
Wymiary 483 szer., gł. 455cm, wys. 180mm, w tym stopki.
Taiko Extreme monoandstereo
1 9 2020 / recenzja

Test serwera muzycznego Taiko SGM Extreme w Mono & Stereo

Serwer Taiko Audio SGM Extreme stał się jednym z kluczowych elementów mojego systemu ze względu na swoją zdolność do maksymalnego wydobywania piękna cyfrowego brzmienia i uwidaczniania wszystkich subtelnych zmian. Pozwala cyfrze działać nawet w ekstremalnych warunkach, gdy wszystko jest ściśle określone i nawet najmniejsze zmiany zaburzają ten ustalony porządek.

Oparty na aplikacji Roon, serwer muzyczny SGM Extreme jest jednym z najwyższej jakości urządzeń wśród sobie podobnych produktów. Oferuje nam ultra-dobre efekty brzmieniowe i natychmiastowo ukazuje nawet najmniejsze zmiany, które zachodzą w/przy pomocy podłączonych do niego cyfrowych akcesoriów.

Recenzowany produkt jest nowoczesnym, koncepcyjnym cyfrowym urządzeniem z najwyższej półki, które oferuje nam możliwość poprawy jakości odtwarzanej muzyki na niespotykanym wcześniej poziomie. Nie będzie natomiast z definicji działał tak, by źle nagrany i poddany kiepskiemu masteringowi materiał brzmiał fantastycznie.

W okresie ostatnich kilku lat używałem wielu cyfrowych urządzeń audio z kategorii front-end i pisałem ich recenzje. Niektóre z nich zapewniały znaczącą poprawę uzyskiwanych efektów, ale nigdy wcześniej nie miałem do czynienia z tak zrównoważonym i płynnym przepływem muzyki , jak w moim referencyjnym systemie audio z serwerem Taiko Audio u źródła toru.

Serwer muzyczny Taiko Audio SGM Extreme otrzymuje od nas wyróżnienie 2020 Mono & Stereo Editors Choice Award za całokształt muzycznych osiągnięć i rolę w kształtowaniu domeny cyfrowego audio.

Więcej

AUDIOFAST

91-174 Łódź
ul. Romanowska 55e, pasaż lok.9
Tel. 42 6133750

demo w salonie: SGM Extreme