Ayre Acoustics Światowej klasy high-end, wyjątkowa wartość i jakość w relatywnie przystępnej cenie

Katalog produktów

Przetworniki cyfrowo-analogowe

Odtwarzacze CD/SACD

Wzmacniacze zintegrowane

Przedwzmacniacze

Wzmacniacze słuchawkowe

  • O firmie
  • Recenzje
  • Cennik
  • Gdzie kupić
ayre banner v2

Zanurz się w pełnym harmonii świecie dźwięków i obrazów, gdzie muzyka i kino tworzą doskonałą symfonię, płynącą naturalnie i żywo przez każdą chwilę.

Od 1993 roku Ayre Acoustics, Inc. projektuje i buduje sprzęt audio i wideo najwyższej jakości, zdobywając liczne nagrody. Ayre jest uznawany za światowego lidera w branży, a jego kompletna linia komponentów audio i wideo ustanawia nowe standardy w innowacji, wzornictwie i wydajności. Z dumą prezentujemy sprzęt najwyższej jakości, stworzony z myślą o pełnej przyjemności ze słuchania i oglądania.

Misją firmy jest tworzenie systemów audio i wideo, które zapewnią ekscytujących przeżyć w ciągu wielu lat użytkowania, łącząc oszałamiający realizm z wyjątkową przejrzystością. Komponenty Ayre oferują naturalną, zrelaksowaną prezentację, która wciągnie Cię w ulubioną muzykę i filmy jak nigdy dotąd.

Odważne, unikalne podejście do projektowania Ayre zapewnia najwyższy poziom wydajności. Każdy szczegół projektu skupia się na jednym celu – bezprecedensowej rozkoszy muzycznej i filmowej. Wszystkie produkty wykorzystują ekskluzywny, w pełni zbalansowany obwód Ayre o zerowym sprzężeniu zwrotnym, ze szczególnym naciskiem na zasilanie. Rezultatem jest nowy świat artystycznych spostrzeżeń i doświadczeń.

Produkty Ayre są produkowane w Boulder w Kolorado. Każdy element jest starannie, ręcznie montowany na miejscu przez dedykowanego technika, przy użyciu wyłącznie najnowocześniejszych materiałów i technik montażu. Kontrolę jakości zapewnia skrupulatna procedura testowa oraz dokładny proces kontroli. Przyjazne dla środowiska procesy produkcyjne obejmują staranny dobór równie sumiennych amerykańskich dostawców. Wejdź do świata Ayre; wejdź w nowy wymiar muzycznych znaczeń i kinowej przyjemności.

EX8 HF
1 kwi 2024 / recenzja

Test wzmacniacza zintegrowanego Ayre EX-8 2.0 w Highfidelity

Ayre, o czym miałem okazję przekonać się za każdym razem, kiedy testuję nowy produkt tej firmy, ma swoją własną filozofię dźwięku. Polega ona na podaniu maksymalnie namacalnego, jak najbardziej dynamicznego, ale jednocześnie „fizjologicznego” dźwięku. Czyli takiego, który idealnie się „układa” nam w głowie i którego nie trzeba rekonstruować, bo jest dany od razu „tu i teraz”. To przemyślany wypracowany przekaz, a nie coś przypadkowego, wypadek przy pracy. To dźwięk, który raz usłyszany i zrozumiany może się stać „naszym” dźwiękiem na całe życie.

Dźwięk był niezwykle nośny, oderwany od kolumn, ale przede wszystkim gęsty i „jakiś” – to zdecydowanie nie było beznamiętne granie.

To, w czym to urządzenie bryluje, to bowiem harmonia i różnicowanie barwowe.

MUSZĘ POWIEDZIEĆ, że tego typu brzmienie, jakie oferuje firma Ayre, a które jest realizowane również przez jej wzmacniacz EX-8 2.0, jest niezwykle przyjemne. Głębokie, nieco ciepłe, gęste, ale i znakomicie dynamiczne umożliwia długie sesje z płytami bez zmęczenia. Jego dynamika i rozdzielczość są wysokiej próby, dlatego nie będą to godziny w czasie których będziemy drzemać, a czas spędzony na aktywnym słuchaniu.

Więcej
cx8 v3
16 lut 2024 / recenzja

Test odtwarzacz CD z opcjonalnym wejściem USB i ethernet Roon Ready Ayre CX-8 w Highfidelity

Nie będzie chyba przesady jeśli powiem, że odtwarzacz Ayre został dostrojony w taki sposób, aby wypełniał i zagęszczał powietrze w pomieszczeniu, w którym słuchamy muzyki. (...) Mamy duży wolumen, mocne, namacalne brzmienie i gładką wyższą średnicę. Tego typu dźwięk „czytamy” jako dźwięk ciepły. 

Zremasterowany na 50-lecie wytwórni Atlantic Records album THE MODERN JAZZ QUARTET The European Concert wspaniale pokazał na czym ta „osobność” testowanego odtwarzacza polega. Bo to dynamiczne, szerokopasmowe granie, w którym dźwięczność wibrafonu i perkusji stanowią jego „kościec”. CX-8 pokazał blachy naprawdę dźwięcznie, mocno, „do przodu”.

Odtwarzacz AYRE CX-8 jest dogłębnie przemyślanym urządzeniem. Zarówno od strony technicznej, jak i dźwiękowej.

Więcej

AUDIOFAST

91-174 Łódź
ul. Romanowska 55e, pasaż lok.9
Tel. 42 6133750