Dan D'Agostino

Momentum PhonostagePrzedwzmacniacz gramofonowy

stereophile 2018 reccomp1
2017 stereophile product of the year
High BOTB 16 v2
Best Sound AVS20162 v2
25enjoythemusic
577products momentum phonostage front Kopia
  • Dane techniczne
  • Recenzje
  • Gdzie kupić
WZMOCNIENIE: 70 dB dla wkładek typu MC
50 dB dla wkładek typu MM
WEJŚCIA: 4 pary wejść XLR i RCA
2 wejścia MC
2 wejścia MM
Kontrola wejść na panelu frontowym
WYJŚCIA: 1 para wyjść XLR
KRZYWE KOREKCJI: Dostępnych jest 5 krzywych korekcji, którymi można sterować z poziomu panelu frontowego. Wśród nich znajduje się standardowa krzywa RIAA oraz 4 alternatywne krzywe, wykorzystywane przez różne wytwórnie płytowe. Dostępne krzywe, to:

RIAA
FFRR
RCA orthophonic
COLUMBIA
DGG

Pasmo przenoszenia dla powyższych krzywych +/- .2 dB od 20 Hz do 20 kHz.
OBCIĄŻENIE: 16 poziomów obciążenia rezystancyjnego dla wkładek MC i MM
16 poziomów obciążenia pojemnościowego dla wkładek MM
ZASILANIE: Prostownik zasilania wbudowany w podstawę przedwzmacniacza. Oddzielna obudowa transformatora napięcia, w celu maksymalnej izolacji od pola magnetycznego generowanego przez zasilanie AC.
WYMIARY: Przedwzmacniacz: 39cm/32cm/9cm
Podstawa przedwzmacniacza: 34cm/28cm/6cm
Obudowa transformatora: 10cm/27cm/5cm
cover PTA8
21 7 2019 / recenzja

Test przedwzmacniacza gramofonowgo D’Agostino Momentum Phonostage w parttimeaudiophile.com

Friends know how much I enjoy analog and listening to my favorite LPs. There isn’t anything better. I didn’t think I could elevate my rig, but the D’Agostino Momentum Phono proved me wrong. It’s ability to dig deep into those grooves, elevate micro-details and dynamics, and re-create music is breathtaking. And yes, I purchased the review sample. Mohammed Samji

Więcej
TAS DD
11 1 2018 / recenzja

Test wzmacniacza i przedwzmacniacza Dan D'Agostino Momentum w The Absolute Sound

Podsumowując: nowy system D’Agostino daje zarówno wyrafinowanie, jak i czystą moc. Najlepsze słowa, które to opisują brzmią PEŁNA KONTROLA. Dan D’Agostino wrócił i znów rządzi. Jacob Heilbrun

Więcej
momentum phonostage enjoythemusic
5 4 2017 / recenzja

Test przedwzmacniacza Dan D'Agostino Momentum Phonostage w enjoythemusic.com

Tym, co zaskoczyło mnie przede wszystkim w brzmieniu przedwzmacniacza D’Agostino jest całkowity brak jego brzmienia. Powiedzieć, że tło jest ciche, to nic nie powiedzieć. Włączone Momentum jest tak ciche, jakby wtyczka w ogólne nie znajdowała się w gniazdku sieciowym.

Lista brzmieniowych zalet Momentum jest tak długa i są one tak znaczące, że omówieniu każdej z nich można poświęcić osobny tekst w każdym numerze Enjoy the Music do końca roku.  Kiedy czytam notatki z odsłuchów, widzę że już dość szybko zacząłem się powtarzać. Każdej kolejnej płycie towarzyszy stwierdzenie, że  ‘nigdy nie brzmiała lepiej’. Doskonale znane albumy brzmiały jak ‘nowe’. Te zaś mniej znane pozwoliły mi dokładnie poznać intencje muzyków, realizatorów i producentów.  Zamiast zastanawiać się nad poszczególnymi aspektami brzmienia Momentum, mogłem z radością słuchać kolejnych płyt i cieszyć się muzyką aż do końca testu.

Momentum odtworzył barwę instrumentów i głosów w niesamowicie realny i realistyczny sposób. Nigdy wcześniej nie słyszałem tych nagrań brzmiących aż tak bardzo ’na żywo’. Płyty z klasyką pozwoliły mi postawić kropkę nad i. Wiem już, że nie słyszę brzmienia tego komponentu. Słyszę jedynie brzmienie nagranej orkiestry.

Przedwzmacniacz gramofonowy Dan D’Agostino Momentum Phonostage to aktualny mistrz. Szczerze rekomenduje go wszystkim, których na niego stać. A nawet tym, których nie stać.

Więcej
Stereophile February 2017
12 2 2017 / recenzja

Test przedwzmacniacza gramofonowego Dan D'Agostino Momentum Phonostage w Stereophile

Of the solid-state phono stages I've heard the Dan D'Agostino Master Audio Systems Momentum Phonostage is the one that most effectively bridges the gap between the tubed and solid-state models. For sure it's expensive, but its industrial design, ergonomic flexibility, build quality - and of course - the sound make it for me the most enticing solid-state phono preamp I've reviewed. Michael Fremer

Więcej

Koris salon audio video

61-614 Poznań
ul. Umultowska 39
Tel. 61 8472663

LINIA DŹWIĘKU

35-125 Rzeszów
ul. Karola Lewakowskiego 6a
Tel. 508 89 85 89

AUDIOFAST

91-174 Łódź
ul. Romanowska 55e, pasaż lok.9
Tel. 42 6133750