dCS Kiedy świat się zatrzymuje i jest ... tylko muzyka

O firmie
  • O firmie
  • Recenzje
  • Gdzie kupić
dCS Rossini Player and Clock stack pinched

dCS Vivaldi Digital Playback System 4 Units Angled

gold 3qtr

dCS - lider w przetwarzaniu cyfrowo-analogowym high-end.

Brytyjska firma dCS oferuje sprzęt audio: przetworniki cyfrowo/analogowe, napędy CD/SACD, zegary wzorcowe, upsamplery oraz odtwarzacze CD/SACD. Firma dCS jest znana na całym świecie ze swoich osiągnięć w zakresie technologii analogowo-cyfrowej. Produkty dCS stanowią wyznacznik high-end oraz referencyjny punkt odniesienia zarówno pod kątem jakości odtwarzania muzyki jak i nadążania za zmieniającymi się formatami przechowywania i streamowania muzyki wysokiej rozdzielczości w systemach high-end audio.

Firma dCS została założona w 1987 r. przez grupę doradców technicznych z zakresu elektroniki. Jej siedziba znajduje się około 60 mil na północ od Londynu, w pobliżu miasteczka uniwersyteckiego Cambridge. Firmę prowadzą eksperci w projektowaniu przetworników analogowo-cyfrowych (ADC), przetworników cyfrowo-analogowych (DAC), konwerterów sygnałów cyfrowych (upsamplerów) i zegarów wzorcowych. Dzięki swoim osiągnięciom, dCS jest uważana za wiodącą światową firmę w projektowaniu i produkcji przetworników cyfrowo-analogowych. 

 

HiFi+ 130
03 Nov 2015 / recenzja

dCS Rossini Hi-Fi

dCS Rossini ustanawia obecnie wysoki standard dla cyfrowego audio dowolnego rodzaju. Możecie znaleźć ‘inny’ sprzęt, ale na pewno nie znajdziecie ‘lepszego’, który będzie w stanie zbliżyć się do poziomu, jaki oferuje Rossini. dCS Rossini to odtwarzacz o rozbudowanych i wszechstronnych możliwościach i zdecydowanie polecam go wszystkim szczęśliwcom, których stać na wyniesienie cyfrowego audio na nowy poziom działania.

Alan Sircom

Więcej
Stereophile 01 2015
11 Jan 2014 / recenzja

dCS Vivaldi - digital playback system

Vivaldi jest najlepszym „analogowo” brzmiącym cyfrowym systemem, jaki kiedykolwiek słyszałem.

Michael Fremer

Więcej
01 2016
15 Jan 2016 / recenzja

dCS ROSSINI PLAYER

Powiem tak: słuchając go miałem te same odczucia, co podczas słuchania wybitnego gramofonu. Jest tu bowiem wszystko to, dzięki czemu „wchodzimy” w muzykę, wsłuchując się w nią uważnie, czekając na to, co się wydarzy za chwilę, ciekawi, jak zagra nowa płyta. Bez obaw, że będzie „za jasno”, „krzykliwie”, że „zabraknie szczegółów”.

Wojciech Pacuła

Więcej
01 2014
15 Jan 2014 / recenzja

dCS RAVEEN BAWA I VIVALDI (Data Conversion Systems) Dwaj panowie w Krakowie

System (dCS-Vivaldi), z jakim do Krakowa przyjechali Raveen oraz Jarek Orszański, polski dystrybutor tej firmy, jest szczytowym jej osiągnięciem. Zaprezentowany po raz pierwszy w zeszłym roku na wystawie w Hong Kongu miał się sprzedawać w ilości dwóch, może trzech kompletów na miesiąc, co przy jego cenie (w USA to 108 000 USD) było bardzo optymistycznym założeniem. Po pierwszym dniu imprezy miejscowy przedstawiciel zamówił 30 kompletów, czym niemal sparaliżował pracę angielskiej firmy.

Wojciech Pacuła

Więcej
Hi Fi Plus 112013
05 Nov 2013 / recenzja

dCS VIVALDI CD/SACD TRANSPORT / DAC

Nic, co wcześniej słyszałem nie jest nawet w stanie się do niego zbliżyć. Jeśli myślicie, że CD jako format odchodzi w zapomnienie, po prostu jeszcze nie słyszeliście Vivaldi’ego.

Chris Thomas

Więcej
TAS05 06 2014
05 Jun 2013 / recenzja

dCS Vivaldi digital playback system

Nie ma dziś lepiej brzmiącego, bardziej zaawansowanego technicznie i lepiej przygotowanego na przyszłość źródła cyfrowego od systemu Vivaldi. Po prostu nie ma nic podobnego. To naprawdę – z dużym marginesem – najdoskonalsze źródło cyfrowe na świecie.

Robert Harley,

Więcej
Audiotechnique 102012
15 Oct 2012 / recenzja

The Four Seasons of dCS Super-System: Vivaldi

The improvements of the gears before were by steps; it was no easy to go one step forward, and I admire that. But the improvement of Vivaldi over Scarlatti is by a whole floor, and that is a real breakthrough! I believe no aother system can challenge it in the near future.

Audiotechnique

Więcej
06 2017
16 Jun 2017 / recenzja

dCS NETWORK BRIDGE

dCS wszystko to, co robi, robi dobrze, a niektóre rzeczy wyjątkowo dobrze, przez co może być realnie high-endowym źródłem dźwięku w dobrze zestawionym systemie audio. Muszę przyznać, że nawet na mnie, negacjoniście z jaskiniowym przywiązaniem do formatów fizycznych z CD na czele, Network Bridge zrobił wrażenie.

Wojciech Pacuła

Więcej
okl I Hifi 06 16
05 Jun 2016 / recenzja

dCS Rossini

dCS Rossini to współczesne źródło cyfrowe wolne od wad i kompromisów. Zmienia sposób odczuwania muzyki odtwarzanej w domu. To dotyk technologicznego geniuszu.

Paweł Gołębiewski

Więcej
okladka 02 16 small
05 Feb 2016 / recenzja

dCS Rossini Player/Streamer

To najwyższej klasy źródło kategorii A+, które w pełni zadowoli zarówno tradycjonalistów nieskorych do tego, by rezygnować z przyjemności obcowania z kompaktami, jak również tych, którzy przeszli już na „ciemną stronę mocy”.

Filip Kulpa

Więcej
Computer Audiophile3
06 Jun 2018 / recenzja

dCS Network Bridge Review

The dCS Network Bridge is a terrific product for both its raison d'etre and the bottom line of superb sound quality. Rather than obsoleting several generations of high performing legacy dCS DACs, the company created a product that bridged the gap between old and new. Thus, the Network Bridge. In addition to dCS owners, enthusiasts with countless numbers of legacy DACs from different manufacturers will also benefit from the Bridge. The Network Bridge breathes new life into new products as well.

Chris Connaker,

Więcej
111217 171200 600
30 Nov 2017 / recenzja

dCS Network Bridge network player

The answer is incontrovertible. The dCS Network Bridge and app comprise an invaluable—I'd say indispensable—asset for owners of a Vivaldi and or older dCS DAC. And even with DACs from companies other than dCS, the Network Bridge delivered sound that was demonstrably superior to conventional computer-audio playback via USB.

Jason Victor Serinus

Więcej
02 2018
02 Jan 2018 / recenzja

DCS Network Bridge

So I’d say that if you are looking for a state-of-the art Network Bridge, together with the purchase of a hard-disk, you are being catapulted way up the audio ladder for a ridiculously reasonable outlay. However, you will only hear what the dCS can do, when partnered with a DAC of its equals and with a system to match.

Rafael Todes

Więcej
TAS 273 2017 05Cover.png.200x275 q85
24 May 2017 / recenzja

dCS Vivaldi One

If you’re looking for something to make your digital music sound ‘nice’ or ‘impressive’, then the Vivaldi One is not for you. Rather it shines a penetrating light on the recording, taking you up close and personal. It’s a majestic performer that enraptures the listener, whatever one chooses to play. It looks visually striking too – all the more so with those new finishes – but it is the sound that you will never forget.

David Steven

Więcej
images3
09 Nov 2018 / recenzja

dCS Rossini DAC

Ogólnie zatem jazda i żadnych powodów do narzekań, bo także moc i wypełnienie, a jednocześnie owa niespotykana wyraźność i nadzwyczajne tempo.

Piotr Ryka

Więcej

AUDIOFIL

Warszawa
ul. Boya Żeleńskiego 6
Tel. 22 8259765

DELTA AUDIO

Częstochowa
ul. Drogowców 33/35A
Tel. 34 3680588

AUDIOFAST

Łódź
ul. Romanowska 55e lok.9
Tel. 42 6133750

SOUNDCLUB

Warszawa
ul. Skrzetuskiego 42
Tel. 22 5863270

KORIS

Poznań
ul. Umultowska 39
Tel. 61 8472663

STUDIO 16 HERTZ

Tychy
ul. ul. Starokościelna 2/3
Tel. 506 472 044

Planeta Dźwięku

Warszawa
ul. Tarczyńska 22
Tel. 664 388 015