Gryphon Audio Legendarny high-end audio

Katalog produktów

Przetworniki cyfrowo-analogowe

Odtwarzacze CD/SACD

Wzmacniacze zintegrowane

Wzmacniacze mocy

Przedwzmacniacze

Przedwzmacniacze gramofonowe

Głośniki podłogowe

Kable cyfrowe

Kable zasilające

Kable głośnikowe

Stoliki

Produkty archiwalne
  • O firmie
  • Recenzje
  • Cennik
  • Gdzie kupić
slider main

Gryphon Audio Designs jest pomysłem Flemminga E. Rasmussena i spełnieniem życiowego marzenia, aby umożliwić odtworzenie najczystszej istoty muzyki na żywo w domowych warunkach.  Gryphon Audio Designs została założona w 1985 roku.

Pierwszy produkt, legendarny Gryphon Head Amp, powstał z jednorazowego projektu opracowanego wyłącznie jako hobby. Podczas chicagowskiego Consumer Electronics Show 1986 szanowany japoński dystrybutor wyraził zainteresowanie produktem. Wkrótce potem Head Amp został wybrany przez japońską prasę audio jako "Best Buy". Chociaż projekt Gryphon był początkowo wyłącznie hobby, a nie aktywnie realizowanym przedsięwzięciem komercyjnym, popyt generowany przez recenzje i uznanie doprowadziło do formalnego ustanowienia firmy Gryphon Audio Designs. 

Gryphon Audio Designs  natychmiast osiągnął uznanie, które stale rośnie na całym świecie, głównie za najnowocześniejsze osiągi, intuicyjną ergonomię i oszałamiające piękno przedwzmacniaczy Gryphon i wzmacniaczy mocy. Rasmussen w dziedzinie sztuk pięknych i wzornictwa przemysłowego nadaje każdemu produktowi Gryphon charakterystyczne, bujne wykończenie, które powstaje w sposób organiczny poza konstrukcją obwodów audio i interfejsem użytkownika, zapewniając prawdziwie wyjątkową integrację formy i funkcji.

Zespół projektowy Gryphon

Podczas gdy Flemming E. Rasmussen jest odpowiedzialny za koncepcję, wygląd zewnętrzny i ostateczne brzmienie każdego produktu Gryphon, zespół projektowy składający się zazwyczaj z 4-5 członków pracuje nad oddzielnymi aspektami technicznymi każdego projektu. Zespół projektantów, złożony z dedykowanych inżynierów elektroników pracujących z doświadczonymi audiofilami, zapewnia otwarty umysł na słyszalne zjawiska w brzmieniu, dla których nie ma obecnie zadowalającego wyjaśnienia naukowego.

Jeśli zespół projektowy stwierdzi, że "o włos" przybliża nas do rzeczywistości, to modyfikacja zostanie włączone do ostatecznego projektu, niezależnie od naszej niemożności przedstawienia obiektywnie weryfikowalnego wyjaśnienia. Wyselekcjonowani eksperci, którzy tworzą zespół projektowy Gryphon, wnoszą do swojej pracy umiejętności, dumę i niepohamowany entuzjazm, dzięki którym Gryphon może przenieść inżynierską i krytyczną ocenę domowego sprzętu audio na nowy poziom, odzwierciedlając rygorystyczne standardy Gryphon Audio.

Skąd nazwa Gryphon?

Dla swojej nowej firmy Rasmussen chciał mieć nazwę, która reprezentowałaby nieograniczoną moc, a jednocześnie przekazywała swobodę, nazwę, która będzie oznaczać moc i wdzięk, z jakim jego produkty oddają wszystkie subtelności nagranej muzyki. Nazwa i logo Gryphona inspirowane są bajecznym stworzeniem z mitologii greckiej z głową i skrzydłami orła, a ciałem lwa. To doskonałe połączenie mocy lwa z gracją orła jest właściwym symbolem połączonej mocy z elegancją, którą firma stara się osiągnąć w urządzeniach audio Gryphon.

Produkcja i kontrola jakości 

Wszystkie produkty Gryphon Audio są projektowane i produkowane w Danii, montowane i testowane we własnych halach produkcyjnych. Produkcja niektórych kluczowych podzespołów jest zlecana podwykonawcom. Firmom posiadającym uprawnienia i certyfikaty do produkcji na poziomie standardów militarnych oraz zaangażowanych w badania i rozwój sprzętu wojskowego i medycznego według najsurowszych norm. Wykorzystując tych podwykonawców Gryphon uzyskuje dostęp do najbardziej zaawansowanych technik montażu i know-how, które w innym wypadku byłyby niedostępne dla małej, niezależnej firmy. Gryphon dokonuje znacznych inwestycji w oprogramowanie i sprzęt komputerowy, aby otrzymać dane z zaawansowanych testów obwodów drukowanych. Każdy moduł w każdym produkcie Gryphona ma swój indywidualny certyfikat testowy. Gdy moduły są montowane w kompletnym i funkcjonującym urządzeniu, to również poddawane są kompleksowym testom funkcjonalnym z wynikami zapisanymi w certyfikacie testowym. Gryphon posiada certyfikaty dla każdego wyprodukowanego urządzenia. Ostatnim testem są indywidualne odsłuchy przeprowadzane przez personel Gryphona. Końcowa kontrola jakości i pakowanie to również operacje prowadzone wewnętrz firmy.

Filozofia Gryphon Audio

Gryphon Audio Designs jest głównym orędownikiem  minimalistycznego podejścia do projektowania, które eliminuje z toru audio kontrolę barwy dźwięku, balansu, gniazda słuchawkowe itp. a wszystko to aby zachować pełną integralność sygnału. Każdy produkt Gryphona ma służyć jednemu celowi - utrzymania spójności sygnału wejściowego bez jakichkolwiek podkolorowań. Jakość samego sygnału wejściowego (lepsza lub gorsza) musi zawsze stanowić jedyny czynnik decydujący o ostatecznej jakości dźwięku. Ta filozofia projektowania oznacza, że ​​słabe nagrania zostaną bezwględnie obnażone, a z drugiej strony można w pełni docenić doskonałe realizacje.

 

Gryphon Trident 0011
13 cze 2021 / recenzja

Test głośników Gryphon Trident II w Soundrebels

... gdy podczas testu doznam emocji na poziomie opiniowanych kolumn, nawet nie wiem, kiedy tekst zaczyna przypominać twórczość Elizy Orzeszkowej. Mam nadzieję, że śledząc moją zabawę w opiniowanie komponentów audio, nauczyliście się przechodzić nad tym do porządku dziennego. Jeśli tak, wieńcząc test, w pełni świadom konsekwencji zapewniam, iż na bazie przeżytych emocji o naszych bohaterkach nie mogłem pisać inaczej aniżeli w samych superlatywach.

Czy abstrahując od niestety wysokiej ceny Gryphon Audio Trident II i naturalną koleją rzeczy ich sporych gabarytów, jest to propozycja dla każdego? Otóż bez najmniejszego poczucia przysłowiowego drukowania meczu jestem w stanie zarekomendować je dosłownie wszystkim. Począwszy od wytrawnych melomanów – świetny występ w gatunkach muzycznych typu jazz, muzyka dawna i klasyczna, a na najbardziej wymagających audiofilach skończywszy – znakomite oddanie najdrobniejszych niuansów muzyki bez względu na repertuar, czyli sławetna stopa perkusji w trio Paula Bley’a i zjawiskowe popisy formacji rockowej. 

... jako podbicie zasłużonego stempla ekstremalnego High-Endu producent zaproponował klientowi zostawiającą konkurencję sporo w tyle, zaawansowaną konstrukcyjnie obudowę i jej zjawiskowy design. Nie wiem co po ewentualnych odsłuchach być może Was, ale po procesie testowym mnie od decyzji pozostawienia sobie tych paczek na stałe odżegnuje jeden niepozorny aspekt. Nie cena, nie wielkość, tylko niestety mała uniwersalność kolumn. Otóż przy użyciu tytułowych konstrukcji nie ma szans na przetestowanie znakomitej większości wzmacniaczy zintegrowanych. Gdyby nie to, kto wie, co by się wydarzyło.


... w tym momencie docieramy, przynajmniej w moim mniemaniu, do źródła takiego a nie innego postrzegania tytułowych kolumn, które zamiast cokolwiek kreować skupiają się na eliminacji barier ograniczających osiągnięcie upragnionego celu, czyli maksymalnego zbliżenia się do pierwotnego aktu wykonawczego. Z premedytacją nie użyłem określenia „live”, gdyż akurat w tym przypadku nie chodzi o „koncertową” ścianę dźwięku (wspomniana Metallica), choć z osiągnięciem takowego efektu Gryphony nie mają najmniejszego problemu, lecz o zdolność oddania autentyzmu samego aktu wykonywania konkretnego dzieła na potrzeby rejestracji. Przy czym wcale nie musimy ograniczać się do krążków nagranych na przysłowiową setkę, gdyż tu raczej chodzi o sam klimat, magię chwili, gdy zaczynają się rodzić nasze ulubione dźwięki a my sami znajdujemy się na wyciągnięcie ręki od ich twórców. Rozumieją Państwo o co chodzi? O mikro-dynamikę, dzięki której nie tylko słyszymy, lecz fizycznie czujemy nawet pozornie ciche i szalenie dalekie od wystrzałów armatnich rodem z „Tchaikovsky: 1812 Overture” Erich Kunzel / Cincinnati Pops Orchestra dźwięki. W końcu dźwięk to zgodnie z Encyklopedią PWN „zaburzenie falowe w ośrodku sprężystym”, więc trudno się dziwić, że organem odbiorczym są nie tylko nasze uszy ale i my cali. O ile jednak większość kolumn skupia się na potęgowaniu wrażeń z dołu pasma i to wespół z nader destruktywnymi dawkami decybeli o tyle Tridenty owe działania realizują w pełnym paśmie akustycznym.

Jeśli jednak jesteście Państwo ciekawi jak nisko tytułowe kolumny potrafią zejść, to polecę wygodnie rozsiąść się w fotelu i włączyć ścieżkę dźwiękową do „Wrath of Man” https://tidal.com/browse/album/181141925 Chrisa Bensteada. Gwarantuję, że już po kilku minutach zaczniecie poważnie się zastanawiać nad założeniem jakiejś kamizelki kuloodpornej, bądź zaopatrzeniu się w podobną do stosowanych przez oddziały prewencji solidną tarczę. Tutaj nie ma zmiłuj i chwili na wytchnienie, skoro jednak uznaliście, iż niegłupim pomysłem będzie nawet nie tyle rozbudzenie , co rozjuszenie duńskich smoków, to teraz miejcie odwagę ponieść tego konsekwencje. A na przyszłość radzę dobrze się zastanowić o co prosicie.

A jaki morał płynie z powyższej epistoły? Ano taki, że jeśli tylko dysponujecie Państwo środkami pozwalającymi na zakup Tridentów II Gryphon Audio, to macie szansę na … połowiczny sukces. Warto bowiem pamiętać, że jego pełnię osiągniecie dopiero z równie wyrafinowaną amplifikacją, od siebie w tym momencie podpowiem, iż najlogiczniejszym (proszę tylko nie mylić tego ze zdrowym rozsądkiem) wyborem wydaje się Mephisto w wersji stereofonicznej, bądź jeszcze lepiej monobloków i oczywiście zdolne je pomieścić lokum. Jest to bowiem przykład rasowego, ekstremalnego High-Endu, w którym nadrzędna zasada mówi, że jeśli na coś się decydujemy, to albo robimy to „na 110%”, albo wcale.

Więcej
okladka etm essence
10 mar 2021 / recenzja

Test Gryphon Essence w Enjoy The Music

Gryphon Essence był w stanie przenieść zespół do mojego pokoju odsłuchowego. Mogłem usłyszeć dźwiękowy hologram wydarzeń, które miały miejsce w studio nagraniowym. Perkusja Elvina Jonesa stanęła za moją lewą kolumną. Słyszałem nie tylko same uderzenia, ale i przestrzeń wokół nich. Słyszałem nawet odbicia dźwięku od pokrytej linoleum podłogi w Atlantic Studios na 57-ej ulicy w Nowym Jorku. 

(...) Brzmiał on jak najlepsze urządzenia, które testowałem u siebie, ale dodatkowo potrafił odseparować poszczególne instrumenty, dźwięki i głosy i pokazać je w z odpowiedniej odległości od siebie. Każde źródło dźwięku zajmowało własne miejsce na scenie dźwiękowej, niezależnie od rozmiaru. Gładkość brzmienia Essence przypomina konstrukcje lampowe, jednak bez lampowego wpływu na odpowiedź częstotliwościową. 


Budowa przedwzmacniacza Gryphon Essence i końcówki mocy Gryphon Essence Stereo  stanowi klasę dla siebie. To wspaniałe urządzenia. Nie jest więc niespodzianką poziom osiąganego przez nie brzmienia.  W moim systemie osiągnęły coś, czego się nie spodziewałem. Po prostu rzuciły mnie na kolana!

Więcej
Gryphon Kalliope testSoundRebels
1 mar 2021 / recenzja

Test przetwornika Gryphon Audio Kalliope w SoundRebels

Kalliope po mistrzowsku rozmieszcza poszczególne instrumenty na obszernej, wirtualnej scenie, pozwala im swobodnie wybrzmiewać i co istotne wchodzić we wzajemne relacje. To nie są sterylne, odseparowane od siebie byty, lecz grający ze sobą skład, stanowiący byt sceniczny zespół. (...)

Gryphon każdy, nawet najmniejszy dźwięk dopieszcza i cyzeluje pokazując jego strukturę i charakterystykę impulsową. Zarówno bowiem trącenie, bądź pociągnięcie smyczkiem każdej ze strun, jak i uderzenie pałką, bądź miotełką perkusji ma swój wyraźny początek, narastanie dźwięku a następnie jego mniej, bądź bardziej natychmiastowe wygasanie, czyli klasyczny cykl życia składający się na większą całość – konkretny motyw, czy w szerszej perspektywie utwór.


Gryphon Kalliope był jak w dobrym tergo słowa znaczeniu, rozjuszony byk. Dosłownie każdy rodzaj twórczości od jazzowego plumkania, przez muzykę dawną, wszelkie odmiany rocka, po najbardziej wredną elektronikę podawał nie tylko z tak uwielbianym przeze mnie wyśmienitym nasyceniem i jego zjawiskową energią, ale przy tym ani razu nie pozwolił sobie na jakiekolwiek potknięcie w oddaniu mistrzowskiej kreski schodzących prawie do podziemi mojego domu dolnych rejestrów. Mało tego. Na domiar „złego”, jako zwieńczenie znakomitego panowania nad swoimi poczynaniami jako swoisty bonus świetne pokolorował wysokie tony, jednak przy tym nawet na milimetr nie ograniczając ich witalności, a jedynie nadając im nieco innego ciężaru i lekko skierowanego w tron złota koloru.

Więcej
HiFiMuzyka Mephisto
10 sty 2021 / recenzja

Test wzmacniacza Gryphon Mephisto w Hi-Fi i Muzyka

Mephisto potrafi stworzyć hiperrealistyczny spektakl, na który składają się nieujarzmiona potęga, dynamika, przepastny bas oraz gigantyczna przestrzeń, która nawet akustykę stadionu przeniesie do pokoju odsłuchowego w skali jeden do jednego. No i do tego timing, którego nie powstydziłby się najlepszy perkusista. Każdy atak to potężne, twarde uderzenie, które zmiata słuchacza z fotela i nie trwa ani o milisekundę dłużej niż trzeba. Jednak nie chodzi tylko o samą energię brzmienia (choć ta jest imponująca), lecz o to, ile przy okazji otrzymujemy informacji o akustyce, fakturze instrumentów oraz sposobie realizacji. Mimo wybitnie rockowego charakteru dźwięk Mephisto jest kapitalnie nasycony od najniższego basu aż po wyższą średnicę. Ani przez chwilę nie odniosłem wrażenia suchości czy sterylności, która była przypadłością dawnego Callisto 2100 czy Tabu. Głos Beth Hart, choć agresywny i ze specyficzną chrypką, miał wspaniałe wypełnienie i bardzo organiczny tembr, przez co wypadał wyjątkowo realistycznie. Dzięki kontroli wybrzmień w całym paśmie oraz idealnemu porządkowi na scenie nigdy nie następował moment, kiedy przy wysokim poziomie ciśnienia akustycznego słuchanie stawało się nieprzyjemne. Tak jak napisałem we wstępie – tego rodzaju dźwięk jest jak narkotyk. Ma się ochotę robić coraz głośniej.

Więcej
okladka gbryphon essence stereophile
15 gru 2020 / recenzja

Test odtwarzacza CD/przetwornika DAC Gryphon Essence w Stereophile

Monobloki Gryphon Essence z kolcami BlackSpikes zamieniają wieczorne odsłuchy w świat magii.

Żadne słowa nie opiszą alchemicznych transformacji, jakie dokonuje Essence z tym szczególnym nagraniem. Kiedy słyszana muzyka wypełniała moje serce, zupełnie straciłem poczucie czasu. Nasze dusze połączyły się w jedność. Zostałem przeniesiony w inny wymiar.

Jak można ubrać w słowa to, czego nie da się opisać słowami? Od tego jest poezja, muzyka i inne dziedziny sztuki i - z zachowaniem proporcji - urządzenia tak wyrafinowane, jak Gryphon Essence Mono. Choć są w stanie przekazać pełen zakres częstotliwości i potrafią trzymać w ryzach wiele trudnych kolumn, nie potrafią oddać olbrzymich skoków dynamiki i najdrobniejszych detali tak, jak niektóre dużo mocniejsze konstrukcje. Jeżeli jednak chodzi nam o słuchanie muzyki, która trafia wprost do serca, monoblokom Essence może dorównać jedynie kilka komponentów na świecie. Na tych, którzy będą ich słuchać w domu, czeka prawdziwa magia. Zwłaszcza po założeniu kolców BlackSpikes. ’Pełna rekomendacja’ to wręcz niedopowiedzenie.

Więcej
essenscestereo testszymonfaber
14 lis 2020 / recenzja

Test wzmacniacza mocy Gryphon Audio Essence na szymonfaber.pl

Essence wyróżnia się bardzo spójnym i homogenicznym dźwiękiem. Nagrania brzmią koherentnie, wszystkie dźwięki są plastyczne i ładnie komponują się z pomieszczeniem. Wokale żeńskie niosą emocjonalny ładunek (...)

Góra jest tu delikatna i nieofensywna. Dźwięk jest lekko przyciemniony, ale nie zostało to okupione jakąkolwiek utratą przezroczystości co uważam za bardzo wyrafinowany zabieg. Zakres góry jest neutralny, wysokie tony były słodkie i jedwabne w zależności od nagrania. Jednak kiedy to było konieczne potrafiły zabrzmieć ostro. Ogólnie góra brzmi relaksująco i nienatarczywie. Całościowo urządzenie jest nastawione na wyszukaną muzykalność. W dźwięku zwraca uwagę poczucie atmosfery, przekazanie emocji instrumentu, intymności wokalu.

Gryphon Essence to urządzenie, które spełni oczekiwania osób nastawionych na muzykalność, ani trochę płaskie czy nudne, a wręcz przeciwnie żywe, ekscytujące, obfitujące w różne detale. Essence w dużym stopniu łączy kontrolę wzmacniaczy tranzystorowych z ciepłem i muzykalnością lampowych. 

Więcej
hifi plus gryphone essence
1 paź 2020 / recenzja

Test wzmacniacza Gryphon Essence Stereo i przedwzmacniacza Essence Pre w Hi-Fi+

Linia Essence pozwala nam strząsnąć pajęczynę minionych lat i daje nam na nowo naszą muzykę. Nie przywołuje wspomnień związanych z naszym pierwszym spotkaniem z twórczością Dylana, Joni Mitchell, Led Zeppelin, czy Beyoncé, ale sprawia, iż mamy wrażenie, że słyszymy ją po raz pierwszy – i znów się nią dogłębnie zachwycamy.

Jest to możliwe w dużej mierze dzięki specyficznym zaletom duetu wzmacniaczy z linii Essence: ich świetnym osiągom, pełnemu mocy zakresowi dynamiki, fantastycznej zdolności oddawania szczegółów, a także wspomnianemu wcześniej autorytetowi. Muzyka wibruje, dotyka głębin naszego wnętrza i ukazuje całą swoją dzikość. Rodzaj wzmocnienia oferowany przez recenzowane urządzenia jest przeznaczony dla osób, które lubią na stojąco oklaskiwać dobry występ.

Porozmawiajmy więc o wadach wzmacniaczy z linii Essence. Koniec rozmowy, bo recenzowane urządzenia są wszelkich (tak, WSZELKICH) wad pozbawione.

Jeżeli jednak chodzi o przedwzmacniacz i wzmacniacz mocy Essence firmy Gryphon Audio Designs, pozwoliły mi odnaleźć moją własną drogę. Naprawdę oferują nam wyjątkową jakość, o której zapewnia producent. Nic na to nie poradzę, ale czuję, że te dwa czarne pudełka, płyta LP i źródło cyfrowe, para przyzwoitych kolumn i kable VANTA są wszystkim, czego użytkownik hi-endowego audio potrzebuje w swoim systemie.

Więcej
Gryphon FABER news
5 cze 2020 / recenzja

Test wzmacniaczy Gryphon Mephisto Solo na szymonfaber.pl

"Dynamika i kontur jest fenomenalny. Siła tego urządzenia zdaje się nie mieć końca, prędzej spalą się kolumny, runą mury niż wyprowadzimy te bydlaki z równowagi. Bas średni, soczysty, o świetnej definicji, wybitnym realizmie. Bas najniższy to już ewidentny popis."

Więcej
cover
1 kwi 2020 / recenzja

Test odtwarzacza/przetwornika Gryphon Audio Ethos CD Player/DAC w SoundStage Australia

"It’s by quite the margin, the best digital playback I’ve heard in my system – and I’ve heard a whole bunch of them, some at similar price points. (...)

It may be trivial, but this is the acronym I’m left with after joyfully living with the Gryphon Audio Designs Ethos for several weeks – O…M…G!"

Więcej
okladka v5
1 mar 2020 / recenzja

Test odtwarzacza i przetwornika Gryphon ETHOS w highfidelity.pl

"I niezależnie jak mocno to moje heretyckie podsumowanie wybrzmi, muszę to powiedzieć: Ethos prezentuje topowy dźwięk bez oglądania się na format, to fantastyczny dźwięk sam w sobie. (...)

Urządzeniu przyznajemy tym samym wyróżnienie GOLD Fingerprint, zarezerwowane dla najwybitniejszych urządzeń audio."

Więcej
Gryphons 00181
28 lut 2020 / recenzja

Test - porównanie Gryphon Audio Antileon Evo stereo vs Mephisto Stereo w SoundRebels

(Antileon) „Urzeka organiczną muzykalnością roztaczając wokół siebie aurę sukcesu, zwycięstwa i luksusu. Niczym hollywoodzka gwiazda tu błyśnie okiem, tam olśni uśmiechem, dając jednocześnie jasno do zrozumienia, że pod tym płaszczykiem nienagannych manier drzemie prawdziwa bestia gotowa w każdej chwili rozerwać rywala na strzępy.”

(Mephisto) „stawia na transparentność dyskretnie usuwając się w cień, udanie starając się wcielać w życie ideę „drutu ze wzmocnieniem”. Jednak jego nieobecność jest tylko pozorna, gdyż świat muzyczny jaki kreuje niebezpiecznie zbliża się do perfekcji a dokładnie perfekcyjnej i absolutnej nad nim … kontroli.”

Więcej
1575996916 stereophile 01.2020 downmagaz1.com
19 gru 2019 / recenzja

Test odtwarzacza CD Gryphon ETHOS w Stereophile

"To wspaniałe urządzenie. Jego dźwięk jest cudownie detaliczny, świeży i pełen energii. Słuchanie odtwarzacza Gryphon Ethos to absolutna przyjemność!"

"Gryphon Ethos to urządzenie doskonałe pod względem technicznym. Jego charakter soniczny zależy zaś od wybranego filtra."

Więcej
Soundrebels gryphon audio mephisto okladka
4 lis 2019 / recenzja

Test wzmacniacza Gryphon Audio Mephisto w SoundRebels

Gryphon Audio Mephisto jest irracjonalnie wielki, piekielnie ciężki i boleśnie drogi. Jednak nie sposób mieć o to do niego pretensji, gdyż będąc klasą samą dla siebie i niedoścignionym wzorem dla konkurencji po prostu może sobie na to pozwolić. Nie dość, że drzemie w nim pierwotna moc, przez co zdolny jest wysterować praktycznie dowolne, osiągalne na światowych rynkach, konstrukcje głośnikowe, to możemy żywić przekonanie graniczące z pewnością, że efekt finalny jego działalności przekroczy nasze najśmielsze oczekiwania. W dodatku będąc uosobieniem jakże znienawidzonego przez znaczną część populacji ultra High-Endu, gdzie typowe voodoo miesza się ze zwykłą ściemą i pozycjonowaniem li tylko poprzez cenę a nie walory brzmieniowe, wydaje się być urzeczywistnieniem faustowskiej (pojawiającej się również w „Mistrzu i Małgorzacie” Bułhakowa) maksymy, iż „wiecznie zła pragnąc, wiecznie dobro czyni.” Jest bowiem najczystszej krwi absolutem podającym prawdę o naszych ukochanych nagraniach na kruczoczarnej tacy...

Więcej
6112 Audio 11 2019 v2
11 paź 2019 / recenzja

Test wzmacniacza Gryphon Diablo 120 w AUDIO

Dynamika we wszystkich możliwych znaczeniach. Brzmienie zdecydowane, nasycone, szybkie, bezpośrednie, cały czas energetyczne. Potężne na zawołanie, subtelne na życzenie; każde nagranie i każdy dźwięk zostaną podane żywo i naturalnie. Pokazuje detale, ale najbardziej przybliża do muzyki.

Więcej
AudioBeat10
23 cze 2019 / recenzja

Test głośników Gryphon Audio Designs Kodo w The Audio Beat

One thing’s for sure: Kodo owners are never going to feel short-changed, whether in material or musical terms. If part of being a genuinely high-end system is the ability to impress, instantly and without question or qualification, then the Gryphon Kodo system ticks that box -- and ticks it as emphatically as it delivers the music you ask it to play. Roy Gregory

Więcej
Infoaudio 1
17 cze 2019 / recenzja

Opinia Gryphon Audio Ethos w Infoaudio

To był jeden z tych kilku magicznych momentów, dla których warto było ruszyć cztery litery i polecieć do Monachium. Nie ukrywam, że spodziewałem się zaskoczeń ze strony: streamerów, wzmacniaczy, kolumn, gramofonów, nawet magnetofonów i kabli, ale przysięgam, że nie ze strony odtwarzacza CD. Waldemar Nowak

Więcej
cover SoundStageUltraLogo2
1 maj 2019 / recenzja

Test glośników Gryphon Audio Mojo S w SoundStage Ultra

Ownership will begin with choosing the color of the speakers’ side panels, and when you’ve set them up, they’ll deliver to your room the classic Gryphon sound: warm, expansive, detailed but not bright. And when friends visit and make a beeline for them, these speakers will demand that you tell their story. Jeff Fritz

Więcej
SzymonFaber FitMaxWzkzMCwzMzZd
12 kwi 2019 / recenzja

Test przedwzmacniacza Gryphon Pandora na szymonfaber.pl

Od pierwszych taktów słychać, że w tym przedwzmacniaczu drzemie bestyjka. (...) Wreszcie preamp, w którym mamy nieskrępowaną dynamikę. (...) Niższy środek świetnie dociążony z piękną barwą ale i właściwym konturem. Góra pasma wybitna, nośna, rozdzielcza i przestrzenna. Świetnie kreowana przestrzeń i wyraźne źródła pozorne. Czuć, że dCS nie był w tym aspekcie ograniczony. Plany zarówno w głąb jak i w szerz przedstawione w prawidłowy i bardzo sugestywny sposób. Nie ma charakterystycznego dla wielu przedwzmacniaczy spłycenia czy zawężenia sceny. Pierwszy i drugi plan niezwykle czytelny, wielkość instrumentów i źródeł pozornych zgodna z wzorcem.

Więcej
SzymonFaber FitMaxWzkzMCwzMzZd v2
12 kwi 2019 / recenzja

Test wzmacniacza mocy Gryphon Antileon EVO na szymonfaber.pl

Zakres średnio wysokotonowy jest idealnie spójny, pięknie oddana barwa, nasycone ale rześkie i świetnie czytelne wokale bez cienia rozmycia. Bardzo dobre dociążenie dźwięku, głosy zarówno żeńskie jak i męskie grają realistycznie i równo. Nie można przyczepić się ani do artykulacji ani osadzenia w przestrzeni. Scena dźwiękowa jest odpowiednio szeroka i głęboka, plany bardzo czytelne (szczególnie lokalizacja na skraju sceny robi wrażenie). Świetna przejrzystość i napowietrzenie dźwięku bez ostrości znanej ze starych serii. Mikro i makrodynamika tego zakresu referencyjna. Góra ma nieco perlisty i jedwabisty charakter ale połączony z dużą rozdzielczością. Do wybrzmień i wszelkiej maści planktonu nie mam wiele zastrzeżeń.

Więcej
www SoundRebels logo2
31 mar 2019 / recenzja

Opinia SoundRebels - z wizytą w Audiofaście

Można by powiedzieć: „Cuda panie, cuda”, ale to w przeciwieństwie do większości audiofilskiego voodoo to jest czysta fizyka, którą dystrybutor umiejętnie zaprzągł do swoich potrzeb. Marcin Olszewski/Jacek Pazio

Więcej
positivefeedback17
11 lut 2019 / recenzja

Opinia o Gryphon Audio w Positive Feedback

From what I've heard so far, I'm totally convinced Gryphon as a system, or in part, must be considered at the peak of high end performance. Gregory Petan

Więcej
okl I Hifi 02 2019
5 lut 2019 / recenzja

Test wzmacniacza Gryphon Diablo 300 w Hi-Fi i Muzyka

Potrafi zagrać diabelnie ostro i z wykopem, ale kiedy trzeba, zaśpiewa anielskim głosem. Brutal o romantycznych skłonnościach. Wiking egzystencjalista. Czuły barbarzyńca. Po prostu Gryphon. Bartosz Luboń

Więcej
6moons5
15 lis 2018 / recenzja

Test przedwzmacniacza Gryphon Zena w 6moons.com

...a true balanced machine... Srajan Ebaen

Więcej
SoundStage logo4
10 paź 2018 / recenzja

Test wzmacniacza Gryphon Diablo 120 z modułem DAC w Soundstage

I now have to recommend the Diablo 120. “Our higher goal is to bring to the listener a ‘You-Are-There’ sensation”? Mission accomplished, Gryphon. Uday Reddy

Więcej
cover enjoy the music10
5 cze 2018 / recenzja

Test przedwzmacniacza gramofonowego Gryphon Sonett w enjoythemusic.com

And that's what its all about. No, this phono stage won't end up in the "budget" category for most high-end audio consumers. But it's still worth every penny. Tom Lyle

Więcej
SS australia 400w3
15 kwi 2018 / recenzja

Test wzmacniacza Gryphon Audio Diablo 120 w SoundStage Australia

The Diablo 120 is a categorically exceptional performer that just plays music in a way that motivates involvement and sweeps you into pure enjoyment, inhibiting dissection and analysis. Little brother to the Diablo 300 it may be but, as far as this writer is concerned, the superb Gryphon Audio Designs Diablo 120 integrated amplifier speaks with a powerful, musically immersive individual voice. To paraphrase, it proudly stands on its own rather beefy four feet. It will be missed. Devilishly good! Edgar Kramer

Więcej
6moons3
2 lut 2018 / recenzja

Test Gryphon Diablo 120 i Mojo S w 6moons.com

Chodzi o ponowne połączenie z tym, co ważne muzycznie, jednocześnie z klasą i stylem. Słyszeliśmy już to wszystko wcześniej, ale dobrze jest przypomnieć sobie, że małe, kompaktowe - naprawdę jest piękne. Jeśli przeoczyłeś markę Gryphon zakładając, że chodził o bardzo duże, bardzo ciężkie rzeczy, możesz spojrzeć ponownie na prezentowany 3-częściowy system. To tylko Gryphon lite tylko wizualnie. Mimo że, nasza opowieść była lekka, sonicznie jest bardzo ciężka. A dla hifi to naprawdę genialna rzecz ... Srajan Ebaen

Więcej
SoundStageUltraLogo6
1 mar 2017 / recenzja

Test wzmacniacza Gryphon Audio Antileon Evo Stereo w SoundStage Ultra

If I had the money and were in the market for an amplifier today, the Antileon Evo is the one I’d buy. I’m sure that that old DM100 I tried to buy 20 years ago would be no match for the Antileon Evo -- but the Evo is the amp I dreamed, two decades ago, that that DM100 would turn out to be. It sounds stunning, it looks like a real power amp should, and for €29,000, it has all the technology and badass hardware you could want. Jeff Fritz

Więcej
monostereo 3
15 lut 2017 / recenzja

Test przedwzmacniacza gramofonowego Gryphon Audio Legato Legacy w Mono & Stereo

The Legato Legacy exudes Gryphon’s spirit and brand-enamored DNA. Despite of the Legato Legacy’s boldness, it’s a sensitive, narrative and sensual device that can instantly transport one into the realms of grander illusion. Magic realism of Akira Kurosawa’s Dreams comes to mind easily. Not for the mystical and unexplanatory, but For the tangible and vivid connection to the constitutional musical vibrancy. Matej Isac

Więcej
DIABLO 300 Enjoythemusic
11 lis 2016 / recenzja

Test wzmacniacza Gryphon Diablo 300 w modułem DAC w enjoythemusic.com

W zasadzie, na tym polega high-end. Z Diablo 300, swoje wrażenia mógłbym opisać jednym zwrotem: szczęka opada.  

Wzmacniacz zintegrowany Gryphon Diablo 300 wprowadził do mojego domu muzykę pełną realizmu i emocji. Osiągane przez niego brzmienie jest wręcz humanistyczne:  kiedy kończy się płyta, czujesz głęboką satysfakcję. To dlatego wielu z nas szuka połączenia najlepszego sprzętu z najlepszymi nagraniami. Niewiele jest na świecie systemów, które radzą sobie z każdym rodzajem muzyki przy każdym poziomie głośności. Firma Gryphon Audio produkuje jedne z najlepszych urządzeń dostępnych na rynku. Choć test ten poświęcony jest wzmacniaczowi Diablo 300, muszę napisać coś więcej: jeżeli wygram na loterii, na 100% kupię sobie cały system Gryphona. Jeżeli zaś chodzi o Diablo 300. Z pewnością czytaliście już jego inne recenzje. Zgodzę się z ich autorami: to doskonały wzmacniacz.

Więcej
images3 ScaleWidthWzE1MV0 v2
30 sie 2016 / recenzja

Test wzmacniacza Gryphon Diablo 300 w hifiphilosophy.com

Integra Gryphona okazała się neutralna, to znaczy zdolna przekazać dowolny zestaw cech organizowanych przez resztę toru. Niczego sama nie narzucała i gotowa była na każdy wariant. Świadczyły o tym nie tylko oba odtwarzacze, ale także trzy pary podłączanych kolumn i wiele podpinanego okablowania. (..) Ta prawda okazała się bardzo przyjemna i bardzo dobrze dokumentująca opinię o Diablo jako wybitnym wzmacniaczu. Prawda ta powiada, że nie jest to wzmacniacz ani lampowy, ani tranzystorowy – on jest pośrodku. Moc i szybkość ma tranzystorowe, pospołu z dynamiką, natomiast elegancją brzmienia zawadza wyraźnie o lampy.

Więcej
6moons
6 sie 2016 / recenzja

Test Gryphon Antileon EVO w 6moons.com

I've had many amplifiers since but my desire to own one of Gryphon's Class-A behemoths always remained strong .

Edgar Kramer

Więcej
monostereo 7
14 kwi 2016 / recenzja

Test wzmacniacza Gryphon Diablo 300 w Mono & Stereo

Gryphon Diablo 300 integrated amplifier comes as another highly important brand milestone. As with original Diablo, that went into the history as one of the most sold true high-end audio integrated amplifiers, Diablo 300 has begun another not so quiet revolution for the brand and industry. Matej Isac

Więcej
4065 Audio 11 2015 kalliope
5 lis 2015 / recenzja

Test przetwornika DAC Gyphon Kalliope w AUDIO

Oszałamiająca konstrukcja, której potężna obudowa jest opakowaniem adekwatnym do zawartości.

Umiejętność łączenia gęstego, soczystego i barwnego dźwięku, nasyconego po brzegi, nawet delikatnie ocieplonego i lepkiego, ze znakomitą przejrzystością i wyrazistością, nie tylko świadczy o wyjątkowej klasie, ale też przynosi wyjątkowe emocje.

Więcej
6moons2
5 sty 2015 / recenzja

Test Gryphon Kalliope DAC w 6moons.com

Przechwytywanie intensywności dźwięku naprawdę sprawia, że wszystko inne staje się zbędne i przestarzałe. To rzetelność, stabilna wartość inwestycji i ponadczasowy wygląd. Wszystko składa się bardzo elegancko; i to na tym świecie, nie tylko w mistycznej sferze marketingu Gryphona. Szczyt-fi, naprawdę! Srajan Ebaen

Więcej
cover enjoy the music9
15 sie 2014 / recenzja

Test przetwornika Gryphon Kalliope w enjoythemusic.com

It is hard for me to imagine a more musically accurate DAC in the marketplace today. Gryphon Audio merges creative art and edge-of-the-art science to produce a product that exceeds expectation. I would buy the Kalliope right now if I wasn't so deeply involved in getting new gear for Enjoy the Music.TV's high-rez audio/video studio. If you think high-end audio gear is pricey, you should check out what professional video gear costs! In fact, I'd buy the Kalliope in a heartbeat if I worked full-time as a recording or mastering engineer. Steven R. Rochlin

Więcej
SoundStageUltraLogo
9 wrz 2013 / recenzja

Test wzmacniacza Gryphon Audio Mephisto Stereo w SoundStage Ultra

Nigdy nie słyszałem nic podobnego do Gryphona Mephisto. Łączy on w sobie cechy na pozór sprzeczne. Ma najlepszy bas, jaki mogę sobie wyobrazić, ale rysuje obrazy z niezrównaną precyzją. Rozciąga scenę we wszystkich kierunkach, ale zachowuje czysty obraz wykonawcy stojącego w jej środku. Pokazuje najdrobniejsze detale nagrań wysokiej rozdzielczości, ale muzyka jest jednocześnie prezentowana w spójny i przyjemny sposób. Jeff Fritz

Więcej
AudioBeat2
5 sie 2013 / recenzja

Test przedwzmacniacza gramofonowego Gryphon Legato Legacy w The Audio Beat

To była jedna z najbardziej wciągających recenzji, które napisałem, ponieważ Legato Legacy działało w tak szeroki i kompleksowy sposób, kwestionując moje z góry przyjęte poglądy i powodując pewną rekonfigurację mojego systemu, ze względu na konstrukcję dwóch obudów i złącza LEMO....my w USA potrzebujemy Gryphona, by przestał być mityczną bestią. Potrzebujemy dostępu do Legato Legacy i całej linii produktów - i to szybko, proszę! Marc Mickelson

Więcej
SoundStageUltraLogo2
1 lut 2011 / recenzja

Test wzmacniacza Gryphon Audio Colosseum Stereo w SoundStage Ultra

Będą ozdobą pokoju odsłuchowego z rzeźbiarskim pięknem, zapewnią przyjemną w dotyku radość użytkowania i sprawią, że Twoja muzyka będzie brzmiała tak prawdziwie, jak powinna. Po prostu ich uwielbiam. Jeśli masz pieniądze, przesłuchaj ten sprzęt, nawet jeśli musisz podróżować po lądzie i morzu, aby to zrobić. Zostaniesz wynagrodzony doświadczeniem, jakie tylko może dać wspaniała sztuka. Jeff Fritz

Więcej

AKKUS

84-200 Wejherowo
ul. osiedle Przyjaźni 1B/1
Tel. 58 677 91 92

demo w salonie: Diablo 300

HiFi System

03-289 Warszawa
ul. Ostródzka 273/1
Tel. 503 157 500

demo w salonie: Diablo 300

LINIA DŹWIĘKU

35-125 Rzeszów
ul. Karola Lewakowskiego 6a
Tel. 508 89 85 89

demo w salonie: Diablo 120, Diablo 300, Scorpio S

Koris salon audio video

61-614 Poznań
ul. Umultowska 39
Tel. 61 8472663

AUDIO STYL

40-203 Katowice
ul. aleja Roździeńskiego 91
Tel. 32 258 95 76

Hi-FI STUDIO

43-300 Bielsko-Biała
ul. Cieszyńska 86
Tel. 33 812 47 19

demo w salonie: Diablo 120

AudioLand Studio

99-300 Kutno
ul. Warszawskie Przedmieście 34
Tel. 606 747 615

demo w salonie: Diablo 300

AUDIOFAST

91-174 Łódź
ul. Romanowska 55e, pasaż lok.9
Tel. 42 6133750

Wzmacniacze mocy

Przedwzmacniacze liniowe

Przetworniki cyfrowo-analogowe

Wzmacniacze zintegrowane

Przedwzmacniacze gramofonowe

Odtwarzacze CD/SACD

Głośniki podłogowe

Kable zasilające

Interkonekty

Kable głośnikowe

Interkonekty cyfrowe

Essence Amp Stand Black
16 410 zł
Essence Amp Stand Brown
16 410 zł
Antileon EVO Amp Stand Black
17 540 zł
Antileon EVO Amp Stand Brown
17 540 zł
Mephisto Amp Stand Black
18 670 zł
Mephisto Amp Stand Brown
18 670 zł
StandArt Shelf Black
8 490 zł
StandArt Shelf Brown
8 490 zł
StandArt Leg 548 mm IAB (2 szt)
5 660 zł
StandArt Leg 548 mm NAB (2 szt)
5 380 zł
StandArt Leg 800 mm IAB (2 szt)
6 790 zł
StandArt Leg 800 mm NAB (2 szt)
6 510 zł
StandArt Leg 1124 mm IAB (2 szt)
7 920 zł
StandArt Leg 1124 mm NAB (2 szt)
7 640 zł

Podstawki i kolce