
Najważniejszą częścią urządzenia jest dedykowany transformator toroidalny, którego niezależne uzwojenia pozwalają otrzymać na wyjściach dwa, wolne od składowej stałej, izolowane prądy o napięciu 115V przesunięte w fazie. Zaletą w pełni zbalansowanego napięcia jest prawie całkowita eliminacja zniekształceń. Dzięki temu zasilane prądem urządzenia audio brzmią lepiej. Dzięki zrównoważeniu prądu, również przewody zasilające – tak ekranowane, jak i nieekranowane – oraz filtry [równoległe i szeregowe] emitują mniej zniekształceń i działają z większą wydajnością.
W porównaniu do tradycyjnych transformatorów z rdzeniem w kształcie kwadratowej ramki, transformatory toroidalne mają wiele zalet: mają większą wydajność, emitują mniej szkodliwego promieniowania [ok 10%] i – przy tej samej mocy - są lżejsze [nawet o połowę].
O jakości działania transformatora decyduje wiele czynników. Materiał, z którego wykonano rdzeń odpowiada za poziom filtrowania i przechowywania energii. Sposób nawijania drut odpowiada za poziom szumu i symetrię na wyjściu. Obecność statycznego ekranu między uzwojeniem pierwotnym a wtórnym – dzięki sprzęganiu pojemnościowemu – eliminuje zakłócenia obecne w prądzie zasilającym.
Kondycjoner BP-2400 wyposażony jest na wejściu w ogranicznik natężenia prądu. Po jego włączeniu nic nie stanie się z domowymi bezpiecznikami. Jak cała seria Keces BP, jest on również wyposażony w układ chroniący przed nagłym wzrostem napięcia w sieci. Działa on poprzez szeregowy układ filtrów, w przeciwieństwie do większości urządzeń, w których układ ten działa poprzez kierowanie nadmiaru napięcia do uziemienia, co – poprzez wzrost napięcia masy – może zanieczyszczać sygnał audio. Kondycjonery KECES absorbują wzrosty powyżej 2V bez wpływu na masę. Innowacyjna jest również budowa transformatora, która pozwala zmniejszyć poziom rozproszonego pola magnetycznego wewnątrz obudowy urządzenia. W efekcie można było z rezygnować z induktorowych filtrów stosowanych przez innych producentów.
Ponieważ w układzie zrównoważonym oba napięcia mają odwrotną polaryzację, a większość zanieczyszczeń prądu w obu liniach jest wspólna, po dodaniu obu przebiegów szum jest kasowany. Taki tryb pracy znany jest jako tłumienie składowej wspólnej [CMR, common mode rejection].
Transformatory toroidalne są znacznie cichsze od tradycyjnych transformatorów blokowych w konfiguracji EI. Ścisłe nawinięcie uzwojeń wokół rdzenia transformatora toroidalnego redukuje zjawisko magnetostrykcji, które jest głównym źródłem szkodliwych zakłóceń elektromagnetycznych emitowanych przez blokowe transformatory EI. To dlatego toroidy świetnie odnajdują się w branży audio. Matej Isak
Test kondycjonera zasilania Keces Audio BP-2400 w Mono & Stereo

Test kondycjonera zasilania Keces BP2400 w Audio Video
"Pierwsze dwa kwadranse odsłuchu pozwalały mi sądzić, że bez żadnych oporów spakuję Kecesa z powrotem do kartonu i odeślę dystrybutorowi. Gdy jednak odłączyłem ten kawał żelastwa od mojego systemu, jego brzmienie straciło na pełni, wypełnieniu i spójności, co trochę mnie zaniepokoiło. Myślę też, że ochrona, którą zapewnia BP-2400 cennym urządzeniom high-end (a może być ich aż osiem) to także aspekt, który zdecydowanie warto wziąć pod uwagę. Czy zatem warto? Gdy spoglądam na ceny audiofilskich akcesoriów prądowych, nie wspominając już o kablach, dochodzę do wniosku graniczącego z przekonaniem, że odpowiedź na postawione pytanie jest twierdząca. Ostrzegam jednak: zwrot bez zakupu może być niepocieszający!"
Obecność szumu w prądzie zasilania prowadzi do zmniejszenia dynamiki każdego systemu audio o wideo. Wszystkie komponenty są wrażliwe na szum. A jakość najsłabszego z nich determinuje poziom osiągany przez cały system. Z tego powodu rekomendujemy podłączenie do kondycjonera BP-2400 wszystkich urządzeń. W ten sposób można uzyskać maksymalny możliwy poziom dźwięku i obrazu.
Zastosowanie BP-2400 daje przede wszystkim czystszy dźwięk i obraz. Brzmienie jest spokojniejsze a scena dźwiękowa głębsza. Obecność dużego transformatora, dzięki jego dużej pojemności indukcyjnej i bardzo niskiej impedancji. Perkusyjna stopa i gitara basowa brzmią teraz bardziej realistycznie. Niskie tony schodzą do fundamentów i są wyraźniej narysowane. Zakres harmonii rozszerza się, scena porządkuje się a dźwięk zyskuje na dynamice.

Test kondycjonera zasilania Keces BP2400 w Soundrebels
(...) w porównaniu do stosowanej przeze mnie listwy przekaz delikatnie ewaluował w stronę większego spokoju, szczypty dodatkowego nasycenia i gładkości. Muzyka stała się bardziej esencjonalna, dostojniejsza i epatowała czarniejszym tłem. Oczywiście w zderzeniu jeden do jeden ze stanem przed testem minimalnie zwolniła tempo, jednak dzięki rozdzielczości zestawu nic na tym nie straciła, a rzekłabym nawet, że zyskała. Co? To było arcyciekawe, bowiem gdy wszelkiego rodzaju twórczość sakralna, wokalna i nawet stricte jazzowa wręcz odbierały taki stan rzeczy jako wodę na młyn ich zjawiskowości, to o dziwo również sporo dobrego widziała w tym muzyka o znacznie cięższym brzmieniu typu rock z jego wszelkimi odmianami, a nawet free-jazz.