Synergistic Research

Galileo SX AC

PF 2018 Brutus Galileo SX Cable
PF Brutus Award SR 2019 Galileo SX AC v2
577x470 GalileoSXAnalalogWhite2 1
  • Dane techniczne
  • Recenzje
Geometria 5 x nić przewodząca Galileo High Current Silver Matrix 2 generacji

Przewodnik: monokrystaliczne srebro z rdzeniem miedzianym
Dielektryk: PTFE
Ekranowanie: srebrna siatka poddana procesowi Quantum Tunneling
Kierunkowość określana na podstawie odsłuchów przed budową przewodu

Geometria 1 x nić przewodząca Tricon 4 generacji [analogowa]

Przewodnik: Silver Copper Matrix – monokrystaliczny z osobnym przewodem uziemienia z ekranu
Dielektryk: PTFE
Ekranowanie: Technologia Ground Plane
Geometria: Tri-Axial
Kierunkowość określana na podstawie odsłuchów przed budową przewodu

Geometria 3 x nić przewodząca Silver Air String

Przewodnik: Silver Air Sting: monokrystaliczne srebro 99,9999%
Dielektryk: Powietrze [zamknięte]
Ekranowanie: Technologia UEF Ground Plane
Tworzone ręcznie w kalifornijskich zakładach SR

1 aktywna komórka UEF

modyfikowany szwajcarski zasilacz dający prąd podkładu
UEF: z wykorzystaniem grafenu
Dielektryk: PTFE
Ekranowanie: Technologia Ground Plane
Obudowa: karbonowy cylinder

1 x moduł Galileo Black Active Zmniejsza poziom szumu; uzupełnia obwód aktywnego biasu
1 x pasywny moduł tuningowy GOLD UEF Opcjonalne strojenie wprowadzające do brzmienia ciepło i płynność
1 x pasywny moduł tuningowy SILVER Opcjonalne strojenie zwiększające detaliczność i ostrość brzmienia

Konektory

Wejście, USA: 1 x SR G07 Pure Gold
Wejście, międzynardowe: 1 x SR G07 Pure Gold
Wyjście USA: SR Pure Gold IEC 15A i 20A
Wyjście, międzynarodowe: : SR Pure Gold IEC 15A i 20A

Budowa:

Indywidualnie ekranowane wiązki EXP dla poprawy tłumienia wibracji
Ekranowanie Galileo SX Matrix UEF Level 5: konektory, przewody, uziemienie i komórki UEF są pokryte dwoma rodzajami izolatora zawierającego grafen w procesie UEF, co znacząco zmniejsza poziom szumu oraz poprawia transfer sygnału [mniej ziarnistości, więcej ciepła i detali]. Przewodniki i układ masy korzystają również z wywieranego przez UEF efektu tłumienia wibracji.
1 wyprowadzenie do montażu modułu tuningowego Galileo SX [SILVER i GOLD]
1 wyprowadzenie aktywnego układu masy UEF Ground Plane Galileo SX [Black]
Srebrny lut: 4%
Czas ręcznej budowy: 4,5 godziny
Quantum Tunneling: na etapie postprodukcji gotowy przewód poddany jest działaniu prądu 1 mlnV, przez co wewnątrz przewodnika powstają ‘kanały’ ułatwiające pasaż elektronów przez przewód i konektory.
Przewody poddane są również procesowi UEF Blue, który pierwotnie został stworzony na potrzeby bezpieczników SR Blue
Wygrzewanie: pięciodniowy proces w dwóch etapach
Produkowane ręcznie w kalifornijskich zakładach SR

Synergistic Research Galileo Power 0009 jpg
6 4 2022 / recenzja

Test Synergistic Research Galileo SX AC w Soundrebels

(...) Galileo jedynie uwalnia drzemiący w nim, czyli dźwięku potencjał tak energetyczny, jak i emocjonalny dbając przy tym, by nie tylko nie popaść w zbytnią przesadę, lecz by również nie być posądzonym o zbytnią zachowawczość. Dlatego też dba nie tylko o właściwy wolumen i proporcje, co przede wszystkim o niezwykłą klarowność przekazu – szczególnie po przesiadce na UEF Silver.

(...) Kluczową i zarazem immanentną cechą odciskającą swe największe „piętno”... była absolutna wręcz czerń tła. Inaczej rzecz ujmując oprócz wzajemnych interakcji uczestniczących w nagraniach muzyków, ich dźwiękowych dialogów, przenikania się fraz i aury pogłosowej generowanych przez użyte instrumentarium panowała kompletna cisza i właśnie owa czerń. Co ciekawe eliminacja wszelakiej maści pasożytniczych artefaktów i tzw. „szumu tła” wcale nie oznaczały nienaturalnej sterylności i antyseptyczności dźwięku a jedynie jego niesamowitą czystość i nieskalaność. (...) Po prostu po wpięciu Galileo SX AC w tor wszystko zostało pokazane jak na dłoni. I nie chodzi mi jedynie o oddech i rozdzielczość środka pasma, ale również, a jestem skłonny powiedzieć, że przede wszystkim rozciągnięcie basu i często skrywane przez nawet dobrze radzące sobie w tym wycinku charakterystyki produkty konkurencji, faktury basu. Nagle okazało się, że w projekcji muzyki nie chodzi jedynie o dobre ustawienie muzyków na wirtualnej scenie, ich namacalność oraz dobry konsensus wagi i swobody prezentacji, ale również o pokazanie najdrobniejszych niuansów pojedynczej nuty. W teorii góra ma być dźwięczna, pełna wibracji, jednak bez przerysowania. Środek esencjonalny, ba nawet czasem intymnie kapiący wokalnymi artefaktami, ale nigdy nazbyt tłusty. Natomiast niskie rejestry oprócz odpowiednio zebranego kopnięcia, powinny również umieć utrzymać kontrolowaną energię, a przy okazji nie zapominać o oddaniu najdrobniejszych faktur chadzających w tej częstotliwości instrumentów.

(...) Czym zaskoczył mnie opiniowany kabel sieciowy? Po pierwsze świetnym wglądem w nagranie. Po drugie swobodą prezentacji. Po trzecie dobrym balansem tonalnym. Po czwarte energią przekazu. Po piąte znakomitą kontrolą niskich rejestrów. (...) Galileo SX AC zagrał na poziomie zarezerwowanym dla najlepszych. Powód? Gdy słuchałem jazzowych projektów z wielkimi kotłami w tle, membrana tak jak powinna, nie kończyła swojej pracy li tylko na zasygnalizowaniu uderzenia w nią, tylko prawie w nieskończoność pokazywała skomplikowanie wygaszania tego impulsu. Natomiast gdy w napędzie wylądowała płyta z damską wokalizą, okazywało się, że oprócz pławienia się w smaczkach kolokwialnie mówiąc pracy jej przełyku, dostawałem świetne wyważenie ilości palca, struny i pudła rezonansowego wtórującego jej kontrabasu. A gdy wybór padł na epatowanie rozmachem i swobodą prezentacji, rozlegający się w budowlach kościelnych saksofon nie tylko, że bardzo czytelnie wypełniał całość kubatury, to fenomenalnemu podpieraniu się wszechobecnym echem nieskończenie trwał. Bez jakiejkolwiek nadinterpretacji, tylko w zgodzie bliskiej prawdziwym realiom.

(...) Otóż jedyną wadą opiniowanego dzisiaj kabla sieciowego Synergistic Research Galileo SX AC jest brak oznak nadmiernego dociążania dźwięku, potocznie zwanego kontrolowanym zamuleniem.

Więcej
Stereo Times small logo4
5 3 2019 / recenzja

Test kabli zasilajacych Synergistic Research Galileo SX w Stereo Times

With the Galileo SX cables, it’s much easier to become emotionally connected to the music on many levels. Although the price of admission is high, the increase in system performance in relative terms justifies the cost outlay. The Galileo SX AC power cables are my new reference. Mike Girardi

Więcej
positivefeedback26 FitMaxWzkzMCwzMzZd
10 9 2018 / recenzja

Test przewodów Synergistic Ressearch Research Galileo SX w Positive Feedback

Ostatnie tygodnie były dla mnie wielkim przeżyciem. Przesłuchałem olbrzymią ilość płyt z mej kolekcji. Miałem szczęście wpiąć do swego systemu pełen zestaw przewodów Galileo SX [jedynie subwofer połączony był kablem Atmosphere X Euphoria - Galileo SX nie był jeszcze dostępny]. Jak wspomniałem, rezultat był zadziwiający. Brzmienie mego systemu zmieniło się. Jeżeli szukasz najlepszego możliwego dźwięku, koniecznie posłuchaj Galileo SX. Pełna rekomendacja! Robert S. Youman

Więcej