Synergistic Research
Galileo SX EthernetReferencyjny przewód ethernet

Przewód Galileo SX Ethernet został zbudowany wokół całkiem nowego filtra UEF wykorzystującego grafen oraz specjalną technologię UEF rozwiniętą pierwotnie na potrzeby – wielokrotnie nagradzanych - bezpieczników SR BLUE. Filtr ten eliminuje cyfrowy szum poprzez proces indukcyjny, który zachodzi poza ścieżką sygnału. Opracowaliśmy również nowy ekran – UEF Graphene Shield - w którym zastosowano układ siatki UEF Matrix, co znacząco obniża poziom szumów i prowadzi do uzyskania brzmienia z olbrzymią ilością detali, niezrównanej dynamiki i holograficznego wręcz odwzorowania sceny. Unowocześniono również, za pomocą technologii znanej z bezpieczników UEF BLUE, system uziemienia przewodu – UEF Ground Plane. Zaś cały przewód po montażu poddany jest nowemu procesowi kondycjonowania, który dodatkowo poprawia jakość brzmienia i skraca czas wygrzewania przewodu. Zewnętrzny ekran przewodu można połączyć bezpośrednio z uziemieniem lub z opcjonalnym modułem SR Ground Block [w wersji aktywnej lub pasywnej]. Zaś zastosowanie – opracowanych specjalnie dla przewodów Galileo SX – modułów tuningowych, w wersji GOLD lub SILVER, umożliwia zmianę charakterystyki brzmienia przewodu – od detalicznego po płynne i gładkie – oraz jego dopasowanie do wymagań konkretnego systemu.
Komórka UEF
Każdy przewód Galileo SX Ethernet wyposażony jest w filtr UEF drugiej generacji zamknięty w karbonowym cylindrze. Wykonana z czystego srebra, grafenu oraz dielektryków teflonowych i jedwabnych komórka EM bezpośrednio filtruje ekran i jest indukcyjnie związana z sygnałem, z którego eliminuje szum i pozwala informacjom na niczym niezakłócony przepływ między oboma końcami przewodu.
Moduły tuningowe GOLD i SILVER UEF
Wybitnie rozdzielcze i muzykalne przewody Galileo SX wymagały opracowania od podstaw nowych układów strojących. W porównaniu ze starymi konstrukcjami, nowe moduły SILVER pozwalają teraz osiągnąć większą ilość detali i cieplejsze brzmienie.
Zaś moduły GOLD wprowadzają do brzmienia jeszcze więcej muzykalności i jedwabistej gładkości z odrobinę większą ilością powietrza. Aby osiągnąć jak najlepsze rezultaty, po wpięciu w system przewodów Galileo SX rekomendujemy pozostawienie ich nieprzerwanie przez 72-96 godzin bez żadnych manipulacji i dołączania modułów tuningowych. Potem należy posłuchać ich z modułem GOLD a następnie SILVER i wybrać najlepszą opcję.
Technologia Galileo SX Ground Plane
Połączenie zakończeń przewodów Ground Plane z uziemieniem lub opcjonalnym modułem Ground Block pozwala zaangażować się w muzykę w niespotykany dotąd sposób. Technologia Ground Plane zapewnia bowiem bezpośredni mechanizm do usuwania ładunków elektrostatycznych, które gromadzą się na powierzchni przewodów i degradują dźwięk poprzez generację szumu wysokiej częstotliwości. Usłyszenie największej ilości mikrodetali umożliwia zastosowanie opcjonalnego modułu SR Ground Block połączonego z uziemieniem wszystkich przewodów Galileo SX w systemie.

Test przewodu ethernet Syneregistic Research Galileo SX w SoundRebels
"To było swoiste trzęsienie ziemi. Muzyka przestała być krzykliwa, siać sybilantami i odznaczać się bolesną dla ucha, pozbawioną body anoreksją. Nagle przekaz wyrównał potencjał nasycenia, dzięki czemu instrumenty i wszelkiego rodzaju wokalistyka zaczęły brzmieć nad wyraz realistycznie. Pozbyłem się nieprzyjemnego rozjaśnienia, zaś w to miejsce otrzymałem solidne pokłady namacalności. Jednak to nie było zwyczajne dociążenie muzyki, które zazwyczaj w zamian skutkuje utratą ważnych dla realnego oddania świata muzyki informacji. Nic z tych rzeczy. Dźwięk przy fenomenalnym konsensusie pomiędzy barwą, atakiem i lotnością zyskał dodatkowy pakiet witalności. "
"(...) w pierwszej kolejności na środku zrobiło się delikatnie ciemniej i gęściej, ale przy tym dźwięk odznaczał się większą iskrą w górze i solidniejszą podstawą w dolnych rejestrach, co suma summarum przekładało się na lepsze oddanie – czytaj bardziej rozdzielcze – niesionej muzyką energii. "
"(...) muzyka w dobrym tego słowa znaczeniu, nagle wybuchła. Co to oznacza? Z uwagi na fakt opisywania kabla cyfrowego nie będę się rozwodził nad poszczególnymi płytami tylko wspomnę, iż twórczość rockowa oraz elektroniczna, gdy było to zamierzeniem artystów, swoją energią, bezkompromisowością ataku i wyrazistością w oddaniu poziomu decybeli podczas popisów pełnego składu, tak jak powinna, brutalnie niszczyła moje narządy słuchu, jazzowa czarowała pełnią informacji na temat zlokalizowanych na pozbawionej kresu wirtualnej scenie bytów, a wokalna, w szczególności zrealizowana w wielkich przybytkach sakralnych, bez oznak najmniejszych ograniczeń zdawała się zabierać mnie osobiście na słuchane koncerty. I co najciekawsze, nie miał znaczenia zadany na źródle poziom wzmocnienia, byłem tylko ja i nadzwyczaj realnie, czyli czytelnie i płynnie wykonywana muzyka."
"Powiem szczerze, aż takiego spektaklu się nie spodziewałem. Owszem, zakładałem poprawę brzmienia poprzez nasycenie przekazu, jednak natychmiast w pakiecie czekałem na zazwyczaj jego lekkie uśrednienie w domenie witalności, a tutaj taki pozytywny „zonk”. To w zależności od użytego modułu tuningowego było świetne połączenie ataku, masy, barwy i detalu, co zazwyczaj zdarza się stosunkowo rzadko, a czego ku mojemu pozytywnemu zaskoczeniu doświadczyłem podczas tego testu, za co konstruktorom należy się zasłużony szacunek."
"Nie wiem, czy mieliście okazję zderzyć się z aż tak dużymi pozytywnymi zmianami. Najczęściej poprawa jest co najwyżej wyraźna. Tymczasem w rym podejściu testowym była dramatycznie duża in plus. Muzyka nabrała masy, a mimo tego nic nie straciła na transparentności. Ba, jak wspominałem, nawet w tym aspekcie się poprawiła. Czy użycie tytułowego kabla Synergistic Research Galileo SX Ethernet sprawdzi w każdym systemie? Powiem tak. Jeśli nie – piję tutaj do porażki w stylu zbyt lekkiego dźwięku, oznaczać to będzie jedynie, że Wasz zestaw ociera się o umiejętnie skrywaną niedowagę. Jednak i w tym przypadku jeśli wiecie, o co w naszej zabawie w zaawansowane podejście do zagadnienia audio chodzi, nawet przy braku decyzji zakupowej, docenicie wykonany przez Amerykanów kawał dobrej roboty."
Ekranowanie Matrix Shield z grafenem.
Synergistic Research jest pierwszą na świecie firmą, która do budowy przewodów audio zastosowała grafen. Ten niedawno stworzony materiał przewodzący składa się z jednej warstwy atomów węgla. Jedną z najbardziej ekscytujących cech grafenu jest fakt, że w temperaturze pokojowej jest praktycznie nadprzewodnikiem. Jeśli jednak typowe nadprzewodniki osiągają praktycznie zerową oporność w zakresie od temperatury zera absolutnego [-273°C] do temperatury ciekłego azotu [-96°C], to grafen jest nadprzewodnikiem bez potrzeby chłodzenia..
Odpowiednie ułożenie ekranu UEF w układzie siatki wokół przewodów znacząco obniża poziom szumu i spektakularnie zwiększa muzykalność, subiektywne poczucie przyjemności ze słuchania muzyki.