Usher perfekcyjnie wykonanie i doskonałe brzmienie

Katalog produktów

Głośniki podstawkowe

Głośniki do kina domowego

Podstawki i kolce

Produkty archiwalne
  • O firmie
  • Recenzje
  • Cennik
  • Gdzie kupić
Slider1 usher

Slider1 usher

Założona w 1972 roku w środkowym Tajwanie,  firma Usher Acoustics wyrosła z małego sklepu z entuzjastami audio do jednej z najbardziej szanowanych marek na globalnej scenie audio. Dziś, w nowo ukończonej fabryce w Taichung, Usher kontynuuje rozwijanie i produkcję wzmacniaczy audio i głośników o najnowocześniejszym wzornictwie, zgodnie z wymagającymi wysokimi standardami.

Usher ma wyjątkowy sposób spojrzenia na high-end audio. Uważają, że bezkompromisowe komponenty audio mogą i powinny być przyjazne cenowo dla wszystkich melomanów i audiofilów; Powinny być luksusem, na który większość ludzi może sobie pozwolić.

Sekretem wstąpienia tej marki do śmietanki high end audio jest to, że Usher zawsze przyjmuje naukowe podejście do inżynierii i wspiera ją dzięki wyobraźni i intensywnym nieraz bolesnym eksperymentom i testom odsłuchowym.

Wynikiem dokładnej kontroli i kontroli jakości Usher są produkty o wyjątkowej wydajności i niezawodności. Wiele wzmacniaczy USHER zbudowanych w latach 70. nadal aktywnie służy dziś swoim właścicielom.

Audio nie jest czarną magią

"W Usher Audi nie zostawiają ulepszeń i innowacji przypadkowi: aby stworzyć najbardziej konkurencyjne cenowo i nowoczesne głośniki na rynku, stworzyliśmy nawet własny komputerowy system pomiarowy, który stał się standardem branżowym".

Nieustanne poszukiwania precyzji i muzykalności

Prawie wszyscy odwiedzający laboratoria i fabrykę Usher są niesamowicie zaskoczeni jakością i ilością precyzyjnego wyposażenia w serwisie. Być może byliby jeszcze bardziej, gdyby wiedzieli, ile badań i szkoleń poświęcił Usher aby wykorzystać te precyzyjne urządzenia.  To tak jak mówi tajwańskie przysłowie: "Nie ma przypadków".

Tajwańska firma Usher Acoustics, to jednej z najbardziej liczących się producentów sprzętu high-end z dalekiego wschodu. Jest to firma z 50-letnią tradycją, dysponująca szerokim asortymentem produktów. W ofercie firmy znajdują się zarówno produkty finalne (zestawy głośnikowe, elektronika, akcesoria) jak i same przetworniki. USHER jest jednym z nielicznych światowych producentów stosujących w swoich konstrukcjach głośnikowych najwyższej jakości przetworniki głośnikowe własnej produkcji.

Te ostatnie produkowane są zarówno na potrzeby własne jak i firm trzecich a także konstruktorów zajmujących się amatorsko budową kolumn głośnikowych. Oferta zestawów głośnikowych Ushera jest szeroka, liczy łącznie kilkanaście modeli. Wszystkie zestawy głośnikowe odznaczają się nie tylko bardzo dobrym brzmieniem, ale także wyśmienitą jakością wykonania (do budowy wykorzystywane są lite drewno, skóra, naturalne okleiny) oraz wyjątkowo atrakcyjną ceną.

sd500
11 mar 2024 / recenzja

Test referencyjnych głośników podstawowych Usher SD-500 w audiomuzofans

Trzeba podkreślić to, że przy dobrze zestrojonym systemie nie biorą jeńców i każdy słabej jakości materiał będzie bezlitośnie obnażony, a wysoka jakość materiału muzycznego pokaże nam jak dobre to kolumny.

Tweeter w tych kolumnach robi wrażenie, jak gdyby został wyciągnięty z kolumn z totalnie innego poziomu cenowego. Detale są doskonale słyszalne, a prezentacja przestrzeni i przede wszystkim głębokość sceny jest na wzorowym poziomie.

Rekomenduję te kolumny dla osób poszukujących wysokiej jakości monitorów.

Więcej
usher 802
1 lut 2024 / recenzja

Test wolnostojących trójdrożnych zestawów głośnikowych Usher ML-802 w Hifi i Muzyka

Usherami zrobicie wrażenie na znajomych, a i sami doświadczycie radości ze słuchania. Oferują dokładnie to, czego oczekujemy, patrząc na zdjęcia. Duży dźwięk w ich wykonaniu ma także zalety, których się nie spodziewacie, zwłaszcza w muzyce klasycznej.

Symfonika brzmi filmowo, niczym dobry soundtrack. Może to nie jest fotografia z sali koncertowej ani wrażenia z wizyty w filharmonii, ale wydaje się, że wielu słuchaczom taka prezentacja bardzo się spodoba. Ma bowiem rozmach i bardzo mocne oparcie w kontrabasach oraz mięsistych smyczkach. W tutti i kulminacjach czujemy wręcz podmuch potężnego aparatu wykonawczego.

Spokojna, płynna narracja z odrobiną ciepła w średnicy łączy się z wyjątkowo mocnym i energicznym rytmem. Miły dla ucha, łagodny dźwięk cały czas pulsuje, a perkusja i gitara basowa masują żołądek.

Więcej
05
1 paź 2020 / recenzja

Test głośników Usher SD-500 w highfidelity.pl

"Hasło z którego korzysta Usher, brzmiące: „Głośnik podstawkowy, który zaprzecza swoim rozmiarom” brzmi mocno, ale jest uzasadnione."

"Bo to konstrukcje, które brzmią w równy, pełny, niesamowicie czysty sposób. Słuchałem z nimi wielu płyt, zarówno jeśli chodzi o wydania, jak i samą muzykę i choć zabrzmiały one w różny sposób, to łączyła je wysoka klasa. Myślę, że w dużej mierze to zasługa głośnika wysokotonowego DMD. Czyste i precyzyjne wysokie tony to bowiem nie tylko otwarta góra, gładkość itp., ale głównie rozmach, skala, bas."

"Mamy więc dużą skalę, rozmach i ogromną dynamikę. Jest też otwarta góra, tu nie ma mowy o zawoalowaniu, wycofaniu, zmiękczeniu."

"... SD-500 są bardzo dobre. Mają świetną barwę, doskonale różnicują nagrania i grają dużym, mocnym, nisko ustawionym dźwiękiem."

Więcej
Hifi 04 2016
4 kwi 2016 / recenzja

Test głośników Usher S-520 II w Hi-Fi i Muzyka

Niecałe 2000 zł? To jakiś żart? Za te pieniądze: łeb urywa. Zaraz posypią się szóstki. Maciej Stryjecki

Więcej
hifi 12 13 fit 207x290
3 gru 2013 / recenzja

Test głośników Usher V-601 w Hi-Fi i Muzyka

Miłośnicy rocka za 4000 zł otrzymają więcej, niż zwykle proponuje konkurencja. Nie bez znaczenia jest ukłon w stronę charakterystyki typowej dla nagrań z lat 80., bo z tego okresu pochodzi mnóstwo fantastycznej muzyki, jakiej dzisiaj już po prostu nie ma. V-601 podkreśla jej wszystkie zalety, tak jakby był do niej stworzony. A może był? Maciej Stryjecki

Więcej
Australian HiFi 7 8 2013
7 sie 2013 / recenzja

Test głośników USHER Dancer Mini-X w Australian Hi-Fi

Sądzę, że główną rzeczą, jakiej projektant musi uniknąć, tworząc mały głośnik, jest podbicie wyższego basu, w celu sztucznego wyeksponowania niższych rejestrów i z pewnością Tsai Lien-Shui nie uległ tej pokusie i osiągnął godny podziwu efekt. Bas jest bardzo jednorodny, bez wyżej wspomnianego ‘podbicia’, ale także schodzi zadziwiająco nisko – zapewne to efekt działania szczeliny bass-reflexu. Prawdę mówiąc bardzo niskie częstotliwości były odtwarzane z taką mocą, że obawiałem się iż port może zacząć ‘gwizdać’ z powodu swojej wąskiej szczeliny, ale bez względu na to, jak mocno podkręcałem gałkę głośności, port zachowywał się przyzwoicie. Greg Borrowman

Więcej
AV10 12
2 paź 2012 / recenzja

Test głośników Usher V-602 MK2 w Audio Video

Zmodyfikowane Ushery V-602 zaskoczyły mnie. Sadziłem, ze po latach, za sporo większą cenę i dodatkowo na tle nowej, silniejszej konkurencji, okażą sie zaledwie dobre lub co najwyżej bardzo dobre. Rzeczywistość okazała sie łaskawsza, a może to kwestia poczynionych modyfikacji – tego nie wiem. Na pewno są to bardzo muzykalne kolumny o referencyjnej w klasie stereofonii i znakomitym oddaniu barw, operujące w dodatku fajnym, nisko schodzącym basem, który nie będzie kłopotliwy w większości pomieszczeń. Z uwagi na wysokie tony wskazana jest ostrożność w doborze elektroniki. Kolejny przykład na to, ze zwyczajna recepta na zestaw głośnikowy może okazać się lepsza niż atrakcyjniejsze z pozoru propozycje z kręgu high-tech. Zasłużony „Wybór Redakcji”. Filip Kulpa,

Więcej
03 2011
3 mar 2011 / recenzja

Test głośników Usher Dancer Mini One DMD w Hi-Fi i Muzyka

Diamentowe Ushery Dancer Mini-1 to bardzo dobre kolumny w uczciwej cenie. Uważajcie tylko, by nie obudzić w nich bestii. Choć z drugiej strony, dla wielu melomanów ich błysk szaleństwa może stanowić koronny atut. Mariusz Zwoliński

Więcej
AudioVideo122010
6 gru 2010 / recenzja

Test głośnków Usher Dancer Mini One DMD w Audio Video

Dancer Mini One Diamond posiadły rzadką sztukę grania analitycznego, rozdzielczego, bardzo dobrze różnicującego płyty, przy jednoczesnym zachowaniu nieagresywnego, barwnego i żywego typu prezentacji. Są to rasowe zestawy głośnikowe, w pełni zasługujące na miano głośnika high-end. Filip Kulpa

Więcej
6moons9
15 paź 2010 / recenzja

Test głośników Usher S i SW 520 w 6moons.com

How many have ‘traded up’ from a treasured product only to sacrifice something in turn? Not here. Owners and prospective owners of the S-520 monitor can live bigger without regrets. Usher’s S-520/SW-520 combination offers a clear upgrade path from monitor to floorstander that challenges pricier fare while matching with ancillaries from modest to top tier. Those preferring to leapfrog the evolutionary path and invest in both pieces immediately can do so with confidence and save the anticipation. Either way is a winning scenario. Glen Wagenknecht

Więcej
HiFiPlus112009
4 lis 2009 / recenzja

Test głośników Usher Mini Dancer Two w Hi-Fi+

Mini Dancer Two to wspaniały głośnik, który daje duży wybór tego, co potrafią ultra-high-endowe głośniki, ale za mniej niż stratosferyczną cenę. Ten głośnik jest szczegółowy, dopracowany i ekspresyjny, zasadniczo dostarczając pasmo przenoszenia w pełnym zakresie w pakiecie, który wygląda dobrze i oferuje solidną wartość dla pieniędzy. Co ważniejsze, Ushery są jednocześnie komunikatywne i informatywne, co oznacza, że ​​pokazują ci, co dzieje się w strukturze muzyki, a następnie pomagają ci zrozumieć emocjonalny poziom, Chris Martens,

Więcej
TAS 122012
1 paź 2009 / recenzja

Test głośników Usher Dancer Mini Two DMD w The Absolute Sound

Mini Two Diamond to precyzyjnie opracowany, zindywidualizowany przetwornik szerokopasmowy, który jest stosunkowo łatwy w obsłudze i który brzmi dynamicznie. Te cechy sprawiają, że jest to idealne rozwiązanie dla tych, którzy znają i kochają to, co potrafią głośniki ultra-premium, ale zdecydowali (w zależności od preferencji lub konieczności) o utrzymaniu wydatków na głośniki w przedziale cenowym 5000 USD / para. Chris Martens

Więcej
PlaybackMagazine092009
9 wrz 2009 / recenzja

Test głośników Usher Mini Dancer Two w Playback Magazine

Mini Dancer Two to wspaniały głośnik, który daje duży wybór tego, co potrafią ultra-high-endowe głośniki, ale za mniej niż stratosferyczną cenę. Ten głośnik jest szczegółowy, dopracowany i ekspresyjny, a ponadto zapewnia pasmo przenoszenia w pełnym zakresie częstotliwości w pakiecie, który wygląda dobrze i oferuje solidną wartość dla pieniędzy. Chris Martens,

Więcej
tas181 l
5 maj 2008 / recenzja

Test głośników Usher Audio Be-20 w The Absolute Sound

Głośniki uzyskują głębokie poziomy informacji muzycznych, aby w pełni zaangażować nasze umysły, jednocześnie przekazując bardziej żywe, emocjonalne, pełne uduchowienia elementy muzyki w sposób, który z pewnością wzbudzi nasze serca. Krótko mówiąc, Be-20 to wspaniałe maszyny, które sprzyjają głębszemu zrozumieniu muzyki - we wszystkich jej aspektach. Chris Martens

Więcej
AV0407
4 kwi 2007 / recenzja

Test głośników Usher V-601 w Audio Video

Usher V-601 to strzał w dziesiątkę, a zarazem jedna z najbardziej udanych konstrukcji Ushera. Przy cenie 2400 zł za parę te kolumny są wręcz nieprzyzwoicie dobre na tle konkurencji. Ich odsłuch polecam bezwarunkowo każdemu poszukującemu niedużych kolumn w cenie do co najmniej... 5000 zł. Może się okazać, że wygraliśmy los na loterii. Filip Kulpa,

Więcej
AV0107
5 sty 2007 / recenzja

Test głośników Usher V-602 w Audio Video

Zarówno rodzaj muzyki, jak i typ amplifikacji nie maja dla Usherów większego znaczenia. Po raz kolejny okazuje się, że dobrym kolumnom nic nie przeszkadza. V-602 potrafią zaimponować znakomita rozpiętością dynamiki oraz zejściami basu w dolne rejony pasma akustycznego. A robią to w sposób zupełnie niewymuszony. W porównaniu do RLS-ów, Paradigmów czy Visoników brzmienie tajwańskich kolumn jest znacznie potężniejsze i majestatyczne. Ludwik Igielski, Filip Kulpa,

Więcej
High Fidelity
5 sty 2006 / recenzja

Test głośników Usher S-520 w highfidelity.pl

Nie jestem w 100% pewny, ale wydaje się, że koherencja i zgodność czasowa kolumn jest tak dobra, że wrzucając do odtwarzacza lepiej nagrane dyski, z lepiej oddanymi relacjami fazowymi mamy zalety takiej prezentacji jak na dłoni. Lekkie ocieplenie i tutaj pozostało, jednak teraz zostało uzupełnione większą otwartością. Patrząc na tak niewielkie konstrukcje zawsze zadajemy sobie pytanie o niskie częstotliwości. (..)przy tej cenie Ushery po prostu nie mają wad. Zostają w Redakcji jako kolumny odniesienia do co najmniej 2000 zł. Wojciech Pacuła,

Więcej
Stereophile1205
4 lis 2005 / recenzja

Test głośników Usher S-520 w Stereophile

Ciarki przeszły po całym moim ciele, tak jakbym został przetransportowany na koncert Kraftwerk, który miałem okazję oglądać wcześniej tego lata, koncert ten zaczął się tymi samymi dźwiękami. Robert J. Reina,

Więcej
Audiovideo7805
15 lip 2005 / recenzja

Test głośników Usher S-520 w Audio Video

Ich brzmienie jest anormalnie dobre na tle konkurencji, i to praktycznie we wszystkich jego aspektach. (...) S-520 mogłyby kosztować dwa razy tyle i nadal byłyby bardzo dobre. Za 2000 zł oceniłbym je jako świetne - w mojej opinii konkurowałyby z Eposami M5. A za 1300? To okazja roku! Ich przewaga w dziedzinie brzmienia, jak również jakości wykonania nad innymi kolumnami w przedziale do 1 500 zł jest znacząca. Szkoda nawet czasu na dalsze szukanie faworytów. Dla mnie wybór jest oczywisty. I tu pojawia się problem: zabrakło gwiazdek. W punktacji końcowej powinno być ich sześć! Filip Kulpa,

Więcej
Audiovideo0204
3 gru 2004 / recenzja

Test przedwzmacniacza USHER P-307 i wzmacniacza Reference 1.5 w Audio Video

Usher P-307 / R 1.5 to konstrukcja wyjątkowa na rynku high-endowych końcówek mocy i przed-wzmacniaczy, zasługująca na gorącą i szczerą rekomendację.(...) Rozbudowany zestaw funkcji oraz duża moc wyjściowa czynią z duetu P-307/ R 1.5 system niezwykle elastyczny we współpracy z dowolnymi zestawami głośnikowymi i niemal każdym źródłem dźwięku. Filip Kulpa i Ludwik Igielski

Więcej
AVG 11 04
4 lis 2004 / recenzja

Test głosników Usher S-520 w AV Guide

Powiedziałbym, że Ushery S-520 stanowią jedną z najlepiej strzeżonych tajemnic na rynku audio i kina domowego.

Chris Martens

Więcej
HIFI0504
10 maj 2004 / recenzja

Test wzmacniacza Usher R-1.5 w Hi-Fi i Muzyka

„Nazywam się R-1.5. Usher R-1.5.” James Bond wśród końcówek mocy. Wczoraj agent w uśpieniu. Dziś sprzęt redakcyjny. Mariusz Malinowsk

Więcej

AudioLand Studio

99-300 Kutno
ul. Warszawskie Przedmieście 34
Tel. 606 747 615

LINIA DŹWIĘKU

35-125 Rzeszów
ul. Karola Lewakowskiego 6a
Tel. 508 89 85 89

SOUNDPOWER

02-106 Warszawa
ul. Adolfa Pawińskiego 2
Tel. 22 668 50 32

AUDIOFIL

00-621 Warszawa
ul. Boya-Żeleńskiego Tadeusza 6
Tel. 22 8259765

AUDIO STYL

40-203 Katowice
ul. aleja Roździeńskiego 91
Tel. 32 258 95 76

AUDIOtrendt

31-589 Kraków
ul. Sołtysowska 35A
Tel. 12 686 10 15

Koris salon audio video

61-614 Poznań
ul. Umultowska 39
Tel. 61 8472663

Audio Park

87-100 Toruń
ul. Polna 7B
Tel. 56 621 16 36

Salon audio Triple M Audio

64-130 Rydzyna
ul. Wolności 20
Tel. 655 265 165

EMAR

85-055 Bydgoszcz
ul. Podolska 5
Tel. 52 3718422

CORAB sp. z o.o.

10-521 Olsztyn
ul. Partyzantów 12C
Tel. 89 5236592

Vimed-Sat. FH. Centrum hi-fi

25-334 Kielce
ul. Winnicka 4
Tel. 41 343 24 66

KEZARD salon audio-video

81-521 Gdynia
ul. Aleja Zwycięstwa 197
Tel. 58 5614757,601228802

BEST AUDIO

90-752 Łódź
ul. Żeligowskiego 3/5
Tel. 501 056 466

PLANETA DŹWIĘKU

02-023 Warszawa
ul. Tarczyńska 22
Tel. 664 388 015

Art-Audio ART-SAT

32-005 Niepołomice
ul. Tadeusza Kościuszki 9
Tel. 12 3793448

HiFi System

03-289 Warszawa
ul. Ostródzka 273/1
Tel. 503 157 500

MEDIA-HIT

44-100 Gliwice
ul. Młyńska 8a
Tel. 602647668

AUDIOSFERA.EU

70-460 Szczecin
ul. Piłsudskiego Józefa 17
Tel. 666 963 999

Meloman Salon Audio Video

20-719 Lublin
ul. Gęsia 5
Tel. 81 710 30 92

audioMAX24.pl

65-019 Zielona Góra
ul. Dworcowa 16
Tel. 728 440 470

Epicentrum Dźwięku

30-435 Kraków
ul. Zakopiańska 267
Tel. 500-773-773

110Hz Audio

25-035 Kielce
ul. Aleja Legionów 3/5
Tel. 696733643

AUDIOFAST

91-174 Łódź
ul. Romanowska 55e, pasaż lok.9
Tel. 42 6133750

Atmosfera Dźwięku

02-495 Warszawa
ul. Tomcia Palucha 37/U3
Tel. 792123124

Audioneo - SALON HI-FI

83-010 Rotmanka
ul. Kościelna 1
Tel. 698615124

audioplaza.pl Poznań Salon Audio Video

61-545 Poznań
ul. Krzyżowa 8
Tel. 61 6496058

audioplaza.pl Wrocław Salon Audio Video

54-234 Wrocław
ul. Białowieska 65B
Tel. 668 606 636