V-602, to podstawowy głośnik wolnostojący serii V. Został wyposażony w podobny głośnik średnio-niskotonowy co zestawy Serii N, odznacza się jednak nowym głośnikiem wysokotonowym, o średnicy 1 cala i miękkiej membranie tekstylnej, opracowanym specjalnie na potrzeby całej serii V. Podobnie jak inne głośniki podłogowe Ushera, V-602 charakteryzuje się imponującą rozpiętością dynamiki oraz przenoszeniem basu. Jest to duży dźwięk za relatywnie niewielką cenę. Ulepszona wersja V-602 posiada masywną podstawę oraz ulepszoną konstrukcję wewnętrzną. Czy można znaleźć na rynku inne głośniki pokryte w 100% naturalną okleiną drewnianą, o tak masywnej konstrukcji (36kG) w podobnej cenie ? Potężna masa głośników wpływa pozytywnie na reprodukcję wszystkich zakresów pasma, a umieszczony z przodu wylot portu bass-refleks ułatwia instalację kolumn w pomieszczeniu.
Test głośników Usher V-602 MK2 w Audio Video
Zmodyfikowane Ushery V-602 zaskoczyły mnie. Sadziłem, ze po latach, za sporo większą cenę i dodatkowo na tle nowej, silniejszej konkurencji, okażą sie zaledwie dobre lub co najwyżej bardzo dobre. Rzeczywistość okazała sie łaskawsza, a może to kwestia poczynionych modyfikacji – tego nie wiem. Na pewno są to bardzo muzykalne kolumny o referencyjnej w klasie stereofonii i znakomitym oddaniu barw, operujące w dodatku fajnym, nisko schodzącym basem, który nie będzie kłopotliwy w większości pomieszczeń. Z uwagi na wysokie tony wskazana jest ostrożność w doborze elektroniki. Kolejny przykład na to, ze zwyczajna recepta na zestaw głośnikowy może okazać się lepsza niż atrakcyjniejsze z pozoru propozycje z kręgu high-tech. Zasłużony „Wybór Redakcji”. Filip Kulpa,
Test głośników Usher V-602 w Audio Video
Zarówno rodzaj muzyki, jak i typ amplifikacji nie maja dla Usherów większego znaczenia. Po raz kolejny okazuje się, że dobrym kolumnom nic nie przeszkadza. V-602 potrafią zaimponować znakomita rozpiętością dynamiki oraz zejściami basu w dolne rejony pasma akustycznego. A robią to w sposób zupełnie niewymuszony. W porównaniu do RLS-ów, Paradigmów czy Visoników brzmienie tajwańskich kolumn jest znacznie potężniejsze i majestatyczne. Ludwik Igielski, Filip Kulpa,
Jakość wykonania nowych głośników najnowszej serii V wykończonych w naturalnej okleinie orzechowej lub złotej brzozy jest wybitna. Nawet najbardziej wymagający użytkownicy nie powinni mieć żadnych zastrzeżeń. Wszystkie ściany głośnika są pięknie oklejone grubą warstwą naturalnej okleiny drewnianej. W tej cenie to niespotykane.
Z tyłu zamontowano cztery solidne terminale głośnikowe z mosiądzu dla konfiguracji bi-wiring i bi-amping i standardowy zestaw mosiężnych jumperów. Głośniki można podłączyć za pomocą widełek oraz wtyków bananowych.
Seria V gra homogenicznym, nasyconym, pełnym dźwiękiem o wielofakturowej podstawie basowej. Głośniki są niebywale muzykalne i znajdują uznanie wśród najwybredniejszych miłośników muzyki. Nie bez przyczyny zostały docenione przez redakcję i czytelników Audio-Video zdobywając główną nagrodę roku 2012 za najlepszy zestaw głośnikowy w kategorii cenowej 5000-15000 zł !.