Weiss Engineering

Katalog produktów

Przetworniki cyfrowo-analogowe

  • O firmie
  • Recenzje
  • Cennik
  • Gdzie kupić

Witamy w Weiss Engineering.

Weiss produkuje cyfrowy i analogowy sprzęt audio dla ludzi świadomych jakości. Oczekuj nie mniej niż doskonałości w projektowaniu, ergonomii i jakości dźwięku. Zobowiązaniem Weiss Engineering jest dostarczanie najnowocześniejszego sprzętu audio zarówno do studiów muzycznych, jak i dla najbardziej wymagających klientów indywidualnych. Daniel Weiss otrzymał w 2021 roku nagrodę Technical Grammy! 

Historia firmy

Daniel Weiss rozpoczął swoją karierę zawodową w 1979 roku, kiedy dołączył do Willi Studer AG w Szwajcarii jako inżynier elektronik. W Studerze przez pięć lat pracował w laboratorium dźwięku cyfrowego. Jego praca obejmowała zaprojektowanie konwertera częstotliwości próbkowania oraz elektroniki do cyfrowego przetwarzania sygnału dla cyfrowych rejestratorów dźwięku.

W 1985 roku Daniel Weiss założył firmę „Weiss Engineering Ltd.”. Firma od początku koncentrowała się na projektowaniu i produkcji cyfrowego sprzętu audio dla Studiów Masteringowych. Studio masteringowe to miejsce, w którym nagranie otrzymuje ostateczne szlify w celu uzyskania optymalnej jakości artystycznej, muzycznej i dźwiękowej. Modułowy system z serii 102 był pierwszą linią produktów i był sprzedawany na całym świecie za pośrednictwem firmy Harmonia Mundi Acustica w Niemczech. Nawet dzisiaj ten system jest wciąż aktualny (24 Bit/96 kHz). Jedna z największych konfiguracji systemu z serii 102 została wykorzystana w Sony Music w Nowym Jorku w postaci cyfrowej konsoli mikserskiej IBIS. Sony używało go do miksowania nagrań muzyki klasycznej.

Na początku lat dziewięćdziesiątych wypuszczono serię sprzętu o nazwie Weiss Gambit. Składała się z samodzielnych jednostek, takich jak Equalizer, Dynamics Processor, De-Noiser/De-Clicker, przetwornik A/D, przetwornik D/A, konwerter częstotliwości próbkowania itp. Seria Gambit wyniosła ergonomię użytkowania i jakość dźwięku na nowy poziom. Zastosowano 40-bitowe procesory zmiennoprzecinkowe i częstotliwości próbkowania do 96 kHz. Weiss Engineering jest uznawany za wiodącą firmę, jeśli chodzi o przetwarzanie sygnałów do masteringu. Całkiem prawdopodobne, że wiele płyt z twojej kolekcji zostało zmasterowanych przy użyciu sprzętu firmy Weiss.

Począwszy od 2000 roku Weiss Engineering zaprojektował serię produktów dedykowanych na rynek High-End Hi-Fi. Dzięki swojemu doświadczeniu w projektowaniu najwyższej jakości sprzętu audio dla najbardziej wymagających profesjonalistów, inżynierów masteringu, wydawało się, że takie posunięcie okaże się naturalnym posunięciem. Przetwornik cyfrowo- analogowy MEDEA oraz transport JASON CD były pierwszymi z tej linii. Później wprowadzono do oferty przetwornik cyfrowo - analogowy DAC202 Firewire oraz interfejsy Firewire INT202 i INT203. 

Kolejny produkt, odtwarzacz sieciowy MAN301, pokazał zaangażowanie w najnowocześniejszą technologię sprzętową/programową dla przyszłości audiofilskiego odtwarzania dźwięku.

Obecnie Weiss Engineering oferuje kolejną generację przetworników DAC501/502 w wersji Mk2 oznaczonych kodem "4-ch". Jakość reprodukcji dźwięku oferowana przez te produkty może konkurować z najlepszymi rozwiązaniami firm konkurencyjnych, natomiast pod względem nowoczesności oferowanych funkcji użytkowych oraz zestawu wbudowanych algorytmów DSP modyfikujących brzmienie, modele DAC 502/502 4-ch przewyższają wszelką konkurencję.


„Wszyscy podziwialiśmy, jak wspaniale twój sprzęt otwiera muzykę. Oba produkty to nieocenione atuty dla wyjątkowego brzmienia mojej płyty. Jestem tak szczęśliwy, że mam okazję wykorzystać je w tym projekcie o pokoju poprzez globalną współpracę. Dziękuję, że jesteś częścią tej wielkiej wizji na przyszłość”.

Herbie Hancock - wielokrotnie nagradzany nagrodą Grammy artysta i pionier muzyczny, komentujący przetworniki A/D i D/A Weiss Engineering.

„Używam Weiss ADC2 od wielu lat do śledzenia wokali. Uwielbiam to urządzenie, jest niesamowicie wszechstronne, mierniki i ergonomia są doskonałe. Podoba mi się to, że mogę zmienić kalibrację wejścia błyskawicznie za pomocą pokrętła.
ADC2 przechwytuje wszystkie subtelne szczegóły wykonawcy i łańcucha nagrywania, jest przejrzysty z wysokiej klasy wykończeniem dźwięku Weiss.”

Francois Lalonde - producent wokalny / Inżynier nagrywania i miksu dla Celine Dion

weiss 204
9 kwi 2024 / recenzja

Test przetwornika cyfrowo-analogowego Weiss Engineering DAC204 w Hifi Class

Jedną z najcenniejszych zalet tego przetwornika jest łatwość adaptacji do praktycznie każdego materiału muzycznego. (...) Sedno tego brzmienia to swoista kombinacja dogęszczenia, soczystości i energii, słowem - prawdziwa muzykalność, której nie osiąga się przez uspokojenie i stonowanie przekazu.

DAC204 czarował nasyceniem barw.

Pełnię i plastyczność środka pasma udało się uzyskać bez zbytniego zaokrąglania czy zamazania, co z kolei bardzo dobrze przysłużyło się różnicowaniu nagrań. (...) Co nie "dowygląda", to dogra – z tego niepozornego pudełka wydobywa się znakomite, rasowe brzmienie. Zasłużona rekomendacja!

Więcej
weiss helios
2 lut 2024 / recenzja

Test przetwornika cyfrowo-analogowego Weiss Helios DAC w Part Time Audiophile

Weiss Helios to kopalnia funkcji, będąca nie tylko konwerterem cyfrowo-analogowym, ale także streamerem, przedwzmacniaczem, wzmacniaczem słuchawkowym i procesorem DSP, co sprawia, że jest najbardziej wszechstronnym urządzeniem w swojej klasie.

Emulacja winylu wprowadziła słodką, ciepłą teksturę, którą naprawdę polubiłem. Mimo to nie zmieniło to fundamentalnej natury Weiss Helios, która pozostaje spójna, przejrzysta i otwarta. Nawet przy włączonych wszystkich funkcjach DSP, dźwięk nie ulegał negatywnym wpływom. (...) Dodanie tego przetwornika do systemu sprawia, że wysokie, niskie i średnie tony brzmią bardziej spójnie pod względem tekstury. Niemniej jednak nawet ta cecha nie przyciąga nadmiernie uwagi, a Helios potrafi być spektakularnie szczegółowy, prezentując duże, skoncentrowane obrazy dźwiękowe, które nigdy nie wydają się sztucznie rozszerzone, jak to ma miejsce w przypadku niektórych przetworników cyfrowo-analogowych. Tak, to niezwykła precyzja, ale jest ona osiągana w sposób tak płynny i przyjemny dla ucha, że muzyka nadal przemawia emocjonalnie wprost do mojego serca.

Więcej
weiss dac204
20 lip 2023 / recenzja

Test przetwornika cyfrowo-analogowego Weiss DAC204 w Twittering Machines

Utwory tworzące Natural Wonder Beauty Concept działają jak miękkie, gęste chmury unoszące słuchacza w nieziemskie rejony. Mały konwerter Weiss DAC204 przechwycił całą magię zawartą w tym albumie, zachowując się jak doświadczony ogrodnik dbający o piękny ogród, pozostawiając wszystko naturalne, zadbane i pełne kwitnących elementów.

W tym zestawie, DAC204 zaprojektował olbrzymi, rozbudowany i niezwykle szczegółowy świat dźwięków, który równocześnie zachował doskonałą równowagę i swobodę, bez żadnych odczuwalnych ograniczeń czy sztywności, które czasami spotyka się w urządzeniach cyfrowych.

Czasem rzeczy naprawdę wychodzą niesamowicie, a DAC204 od Weiss udowadnia, że można osiągnąć znakomitą jakość bez żadnych zbędnych komplikacji. DAC204 bez wątpienia znalazł się na mojej liście ulubionych konwerterów i nie pozwólmy, aby jego cena wprowadziła nas w błąd myśląc, że jest to urządzenie w jakikolwiek sposób uproszczone. Brawo!

Z łatwością i radością mógłbym żyć z tym systemem przez kolejne dziesięć lat, ponieważ jego poziom rozdzielczości ujawnił pełną siłę emocjonalną muzyki. Oszałamiające.

Więcej
Weiss501 steve huff v2
18 lut 2022 / recenzja

Test Weiss DAC501 w Steve Huff Hi-Fi (and photo)

(...) Nigdy wcześniej nie słyszałem takiego przetwornika w swoim systemie. Wprowadza on do cyfrowej muzyki pierwiastek studyjnego magnetofonu szpulowego i taśmy matki. To niesamowite brzmienie. Chyba najlepsze, jakie w życiu słyszałem.

(...) Jest neutralny ale ma solidne uderzenie i odpowiednią dawkę słodyczy. Trzeba jednak podkreślić, że w moim systemie goszczą ciepłe kolumny. Weiss potrafi też pokazać trójwymiarową scenę, ale inaczej niż przetworniki, które znałem. Prezentacja pozostaje naturalna i realna, co brzmi naprawdę pięknie. (...) Model 501 ma swoje podejście do rysowania sceny i pokazywania instrumentów. Robi to w bardziej naturalny sposób, bez widocznej koncentracji na tym aspekcie brzmienia. Oferuje za to bardzo naturalny i pełen detali dźwięk, który natychmiast kojarzy się ze studiem nagraniowym. Jest to brzmienie szczegółowe i bardzo gęste. A wokale … Pod względem odwzorowania głosów [i całej średnicy] to chyba mój DAC wszechczasów. Czysta magia. Weiss 501 osiąga poziom przewyższający wszystko, co do tej pory słyszałem. Te detale, warstwy, faktury, barwy. Tak właśnie powinien brzmieć high-endowy DAC. (...) Jest neutralny, ale czuć zdecydowanie. Jest czysty, ale ma ciężar i gęstość, które uspokajają muzykę. (...) Wynika to również z absolutnego braku szumu i ziarnistości. Ten DAC jest wyjątkowo cichy, co pozwala osiągnąć duży i wypełniony dźwięk.

(...) Ludzkie głosy są duże i pełne, dominują w pokoju. Bass jest niewyobrażalny! Nigdy nie jest lekki i suchy. Każdy instrument ma swoją gęstość, dzięki której brzmienie jest bogate i pełne. Jest tu też odpowiednia ilość powietrza, szeroka scena i doskonałe obrazowanie. Tak właśnie brzmi muzyka. (...) A jakie brzmienie jest najlepsze dla mnie? Najbardziej kręci mnie trójwymiarowa scena i doskonała holografia. Muszę tu przyznać, że po dłuższych odsłuchach przetwornika Weiss 501, uzależniłem się od jego brzmienia. Bez żadnych wątpliwości - to poziom referencyjny. Brzmi wspaniale niezależnie od gatunku muzyki. Odkąd Weiss DAC 501 gości w moim systemie, zmieniłem sposób prowadzenia testów. Pokazuje on bowiem muzykę w wyjątkowy sposób.

Nie da się wręcz opisać, jak ’prawidłowe’ jest to brzmienie.

Weiss 501 DAC zrobił na mnie wielkie wrażenie. (...) Ale potrafi naprawdę zmienić brzmienie każdego, poprawnie skomponowanego, systemu audio na wiele sposobów. Odnajdzie się swobodnie nawet wśród urządzeń wielokrotnie droższych od niego samego. To DAC najwyższej klasy.

Więcej

AKKUS

84-200 Wejherowo
ul. osiedle Przyjaźni 1B/1
Tel. 58 677 91 92

Hi-FI STUDIO

43-300 Bielsko-Biała
ul. Cieszyńska 86
Tel. 600 320 032

Instal Audio

62-500 Konin
ul. Józefa Piłsudskiego 22b
Tel. 607-723-770

Koris salon audio video

61-614 Poznań
ul. Umultowska 39
Tel. 61 8472663

AUDIOFAST

91-174 Łódź
ul. Romanowska 55e, pasaż lok.9
Tel. 42 6133750

PLANETA DŹWIĘKU

02-023 Warszawa
ul. Tarczyńska 22
Tel. 664 388 015

Przetworniki cyfrowo-analogowe

HELIOS DAC
103 650 zł