Wilson Audio

Alexia Series-2

2019 Stereophile recommended
2018 StereoSound grand prix award
2018 High fidelity Best Sound AVS2 v2
2018 TAS Editors PNG
stereophile 2018 reccomp1
2018 Stereophile best product
Stereophile Recommended 17
TAS POY 2013 LOGO FINAL
TAS Editors Choice 2020 logo v2
stereophile rc2020
TAS 292 EDS CHOICE LOGO 1
2021 TAS edchoice400
stereophile rc2021
2021fallrc stereophile
2022 TAS ED CHOICE
2022 Stereophile RC
2022 stereophile rc v2
577x470 wilson audio alexia 1
  • Dane techniczne
  • Recenzje
  • Do pobrania
Rodzaj obudowy niskotonowej: Wentylowana do tyłu
Rodzaj obudowy średniotonowej: Wentylowana do tyłu
Rodzaj obudowy wysokotonowej: Zamknięta
Przetworniki basowe: 8 cali (20.32 cm) pulpa papierowa
10 cali (25.4 cm) pulpa papierowa
Przetwornik średniotonowy: 7 cali (17.78 cm) kompozyt celulozy i pulpy papierowej
Przetwornik wysokotonowy: 1 calowa (2.54 cm) kopułka jedwabna 
Czułość: 89 dB @ 1 W @ 1 m @ 1 kHz
Impedancja nominalna: 4 omy / minimum 2,54 oma @ 85 Hz
Minimalna moc wzmacniacza: 20 W na kanał
Pasmo przenoszenia: 19 Hz – 32 kHz +/- 3 dB Room Average Response [RAR]
Wymiary: Wysokość: 134.68 cm bez kolców
Szerokość: 38.74 cm
Głębokość: 58 cm
Waga (na kanał): 117.93 kg
alexias2 test szymonfaber
17 11 2020 / recenzja

Test głośników Wilson Audio Alexia Series 2 na szymonfaber.pl

Góra Alexii series 2 to kwintesencja tego czego poszukują fani audio, doskonała rozdzielczość i holografia. Mistrzowskie wybrzmienia łączą się z umiejętnością oddania barwy instrumentów. Płyty z fortepianen ABC Records “A Past Legend”, “Power of Piano”, “The Koln Concert” Jarreta zabrzmiały genialnie. Nośność wybrzmień, odpowiedź akustyki pomieszczenia na każde muśnięcie klawiszy było niesamowite. (...)

Góra tych kolumn skrzy się milionem odcieni i wybrzmień, co wrażliwsze osoby podczas odsłuchów musiały sięgnąć po chustkę do kieszeni… Kilka razy w życiu miałem okazję posłuchać tak doskonale oddanej barwy tego skomplikowanego instrumentu jakim jest fortepian, Alexia Series 2 to potrafią. (...)

Wilsony pod względem budowy sceny akustycznej, głębokości, szerokości oraz separacji źródeł przestrzennych są mistrzami świata. Obserwowanie wieloplanowej seny, muzyków poukładanych jak figury na szachownicy jest czymś niesamowitym.(...)

To jeden z najdoskonalszych dźwięków jaki popłynął jak dotąd w domu Szymonfabera. Nie będę ukrywał, że te konstrukcje sprawiły mi sporo frajdy i pozwoliły na nowo odkurzyć wiele zapomnianych albumów. Wilsony to istny żywioł i wulkan energii. Spiętrzenie i wygaszanie dźwięku jest referencyjne, wszelkie skoki dynamiki czy narastanie dźwięku odbywa się w fenomenalnym tempie. (...)

Bas reflex jest niesłyszalny, swoboda i wybrzmienia poszczególnych partii organów są wyśmienite. Odczucie potęgi i wielkości świątyni wręcz wybitne. Organy są olbrzymie a wybrzmienia do złudzenia przypominają kościół, w którym realizowano nagranie. Głębia i wysokość sceny wręcz niewiarygodna, nieprzyjemne na zdecydowanej większości kolumn spiętrzenia piszczałek tutaj przechodzą bez zgrzytu. Separacja i czytelność rozciąga się od najwyższej góry do samego dołu pasma. Tutaj tanie zagrywki nie przejdą, olbrzymie organy jasno pokazują klasę Wilsona. Symfonika pod batutą Fennella to wyłącznie formalność, wszelkie powyższe cechy się potwierdzają. Potęga i dynamika, doskonała barwa i lokalizacja, świetne wybrzmienia i dokładność połączona z wybitną holografią. Muzyka rozrywkowa, rock czy metal? Na te kolumny nie ma mocnych. 

Więcej
testsr Wilson Alexia Series 2
9 11 2020 / recenzja

Test głośników Wilson Audio Alexia Series 2 w SoundRebels

To był spektakl przez duże ”S”.(...) pełen emocji, równy od dołu, przez centrum pasma, po wysokie tony, muśnięty posmakiem papieru zastosowanych membran, przez to świetnie wpisujący się w oczekiwania naszych receptorów słuchu świat muzyki.(...) subsoniczny, syntetyczny bas, czy monumentalne partii kościelnych organów sprawiały, że amerykańskie kolumny z łatwością były w stanie wgnieść niczego niespodziewającego się słuchacza w fotel.

Więcej
AudioBeat8
20 7 2018 / recenzja

Test głośników Wilson Audio Alexia Series 2 w The Audio Beat

If you end up with the Alexia 2, you'll own one of the very best speakers from one of high-end audio's most acclaimed companies; and if you think it's the finest Wilson speaker not named WAMM Master Chronosonic, you'll get no argument from me. Marc Mickelson

Więcej
Stereophile July 2018
14 6 2018 / recenzja

Test głośników Wilson Audio Alexia Series 2 w Stereophile

How did Wilson's Alexia 2 compare with the original Alexia? Five years is too long to be sure of one's aural memory. Heck, under some circumstances, five minutes is too long! What I can say is that I very much enjoyed the three months the Alexia 2s spent in my home.

Więcej
SS australia 400w2
1 11 2017 / recenzja

Test głośników Wilson Audio Alexia Series 2 w Soundstage

You are inspired, moved… a smile or a tear. These experiences are what I crave for, outside of critical listening for reviewing purpose. When I listen for pleasure, I need to feel. And Alexia Series 2 douses me with a pouring of emotions as it reaches into the listening space and resolutely grasps you in her beautiful embrace. For this reason alone – never mind the individual aspects of superiority over Alexia – this is my new reference speaker. This is where technology meets art. The beauty stays; she’s a songstress. Dadirri indeed… Edgar Kramer

Więcej
TAS 238 december 2013
18 12 2013 / recenzja

Test głośników Wilson Audio Alexia w The Absolute Sound

Alexie są znakomicie stylizowane i wykończone, dzięki czemu lepiej radzą sobie z wystrojem wnętrz niż znakomita większość konkurencji. Widzę, jak trudno jest je wyprodukować i jak wiele pracy poświęca się zapewnieniu możliwości precyzyjnego ich dopasowania Mam jednak nadzieję, że Wilson Audio znajdzie sposób, aby większość ich wydajności była dostępna po niższej cenie. To świetne głośniki i muzyczna przygoda, której każdy chciałby spróbować. Anthony Cordesman

Więcej
s 2013 12 downmagaz
15 12 2013 / recenzja

Test głosników Wilson Audio Specialties Alexia w Stereophile

Tak, cena za parę sprawia, że Alexia jest drogim rozwiązaniem. Ale jego klarowność, równowaga w pełnym zakresie, elastyczność w konfiguracji i większość czystej muzykalności są, jeśli nie niezrównane, to bardzo rzadkie. John Atkinson

Więcej