Dutch & Dutch Dokładność, uniwersalność, wszystko w jednym.

Katalog produktów

Głośniki aktywne

  • O firmie
  • Recenzje
  • Cennik
  • Gdzie kupić
dd banner

Dutch & Dutch jest firmą nowych technologii w zakresie reprodukcji dźwięku rodem z Holandii. Aby nie wnikać zbytnio w nużące i zaawansowane szczegóły techniczne, wystarczy stwierdzić, że ich dokonania stanowią istotny przełom w jakości reprodukcji dźwięku.

Aby uzyskać najlepszą możliwie reprodukcję dźwięku w pomieszczeniu odsłuchowym, producenci zestawów głośnikowych na całym świecie usiłują odnaleźć złotego Grala, pogodzić niemożliwe i często wzajemnie wykluczające się prawa akustyki z ograniczeniami wynikającymi z parametrów technicznych komponentów oraz budżetu. Okazuje się, że idealna reprodukcja dźwięku w zestawie głośnikowym jest niemożliwa do uzyskania z zastosowaniem klasycznych zwrotnic, niezależnie od ich konstrukcji. Dopiero technologie cyfrowe umożliwiają idealne zespojenie głośników, i to, co było niemożliwe do osiągnięcia w domenie analogowej, staje się możliwe w technologii cyfrowej.

Dutch & Dutch zbliżyli się do ideału reprodukcji dźwięku z zestawów głośnikowych, uzyskali spójny i niezwykle naturalny charakter dźwięku dzięki

  • wybraniu trójdrożnej konstrukcji aktywnej we wspólnej obudowie z zastosowaniem oddzielnych wzmacniaczy dla poszczególnych sekcji głośników poprzedzonych cyfrową zwrotnicą z wykorzystaniem układów DSP o wystarczającej mocy obliczeniowej
  • uzyskaniu płaskiej charakterystyki częstotliwościowej i płaskiej charakterystyki fazowej bez względu na odchyłką kątową od osi promieniowania głośnika
  • dobraniu głośników oraz ich konstrukcji aby uzyskać minimalne zniekształcenia, kierunkową charakterystykę promieniowania oraz równowagę tonalną w całym pomieszczeniu odsłuchowym
  • udostępnieniu oprogramowania umożliwiającego precyzyjne dostrojenie charakterystyki głośników do pomieszczenia i swoich upodobań czy gustów
  • zastosowaniu konstrukcji kardioidalnej (w której tylna i boczna ściana pomieszczenia blisko głośnika stanowią wsparcie a nie przeszkodę w reprodukcji dźwięku)

Dzięki Dutch & Dutch możesz mieć idealny, wymarzony dźwięk high-end z systemu, składającego się praktycznie z samych głośników. Jest w nich wszystko: wzmacniacze, przetworniki, wejście analogowe i cyfrowe w tym wejście ethernet dla streamingu. Prawdziwy minimalistyczny high-end o którym marzą audiofile i miłośnicy muzyki, którzy nie chcą wydawać majątku na wiele komponentów audio, chcą zakupić ich minimalną ilość, a najlepiej tylko jeden. Teraz staje się to możliwe.

 

 

8c v2
1 kwi 2024 / recenzja

Test aktywnych trójdrożnych zestawów głośnikowych Dutch & Dutch 8c w Hifi i Muzyka

Scena jest budowana z akcentem na szerokość, choć nie brak jej także głębi. Pierwszy plan gra z rozmachem.

Ze względu na neutralny charakter średnicy oraz sopranów, świetnie się spisują w muzyce klasycznej i akustycznej. Bardzo przekonująco wypadają nagrania wokalne.

Dutch & Dutch 8C to znacznie więcej niż aktywne monitory. To właściwie samodzielny system muzyczny, rozwiązujący problemy dopasowania komponentów, dostarczający muzykę z sieci domowej oraz internetu, ale także wyposażony w opcję korzystania ze źródeł analogowych. Przyjęta koncepcja dopasowania parametrów korekcji do pomieszczenia ostatecznie okazuje się łatwa w zastosowaniu.

 

Więcej
8c
1 sty 2024 / recenzja

Test aktywnych trójdrożnych zestawów głośnikowych Dutch&Dutch 8c w magazynie Audio

Brzmienie kolumn Dutch & Dutch 8c w pełni reprezentuje kategorię 'monitorową' i to na najwyższym poziomie, jednak nie zamęcza mechaniczną analitycznością.

Dutch & Dutch 8c nie przymilają się, ale też nie atakują z furią. Brzmienie jest zdecydowane i skrupulatne, klarowne i detaliczne, bez łagodzenia, koloryzowania, także bez nerwowości.

To dźwięk bardzo komunikatywny, otwarty, chociaż bez szczególnej intymności średnicy i eteryczności góry pasma. (...) Blachy są mocne i błyszczące, wokale przekonujące nasyceniem i szczegółami artykulacji, zmieniają się wraz z jakością i techniką nagrania. (...) Taki bas jest nieosiągalny dla konstrukcji pasywnych tej wielkości. Dokładnością, konturowością i kontrolą pasuje do rzetelnego monitorowania, a przy tym jest nisko rozciągnięty, dynamiczny i w odpowiednich momentach potężny.

Więcej

AUDIOFAST

91-174 Łódź
ul. Romanowska 55e, pasaż lok.9
Tel. 42 6133750