Soundsmith Najlepsze na świecie gramofony używają wkładek Soundsmith

O firmie
  • O firmie
  • Recenzje
  • Gdzie kupić
SoundSmith slider white 1

Soundsmith - amerykański producent wkładek gramofonowych

Firma Soundsmith istnieje na rynku amerykańskim od ponad 35 lat. W początkowym okresie działalności, firma zajmowała się naprawą i retypingiem wkładek wszelkich marek. Nawet obecnie Soundsmith to autoryzowany serwis dla ponad 30 marek wkładek. Bazując na zdobytym doświadczeniu, założyciel i główny inżynier - Peter Ledermann - osobiście zajmuje się projektowaniem wkładek własnej marki Soundsmith, bazującej na technologii Moving Iron.

W technologii Moving Iron masa drgająca jest ok 10-krotnie mniejsza niż w Moving Coil, co wpływa na wyjątkowo naturalne brzmienie wkładek Soundsmith. Wkładki Soundsmith posiadają znakomity stosunek jakości do ceny, na przykład trudno znaleźć lepiej grającą wkładkę w cenie do 9000 zł niż Soundsmith MIMC Star. Użytkownicy są zachwyceni nie tylko wspaniałym wypełnionym i otwartym dźwiękiem wkładek gramofonowych Soundsmith, ale również możliwością retypingu (wymiany igły) za około 20% ceny wkładki - producenci wkładek MC nie oferują takiej usługi.

 

04 2017
01 Apr 2017 / recenzja

Soundsmith Zephyr MIMC Star

Takie połączenie „wybaczającego” charakteru i bezwzględnej prawdy to coś absolutnie wyjątkowego. Brawo!

Wojciech Pacuła

Więcej
147 08 2016
01 Jul 2016 / recenzja

SoundSmith Carmen

Wszystko miało wspólny mianownik, było gęste i bogate, ale nie było cienia kreowania indywidualnego „body” żadnego z nich. Podobnie dynamika – niesamowicie wysoka, ale raczej w ramach mniejszych założeń, a nie całości. Wydaje się, że to spokojny dźwięk, choć nim nie jest. Pulsuje i zmienia się, ale wewnątrz, w głąb, a nie na zewnątrz. Cały dźwięk jest właśnie taki – niesłychanie naturalny i „normalny”, w przeciwieństwie do dźwięku „hi-fi”, tj. kreowanego.

Wojciech Pacuła

Więcej
HiFi 11 2015 zephyr
02 Nov 2015 / recenzja

Soundsmith Zephyr MIMC

Soundsmith Zephyr MIMC to przykład brzmieniowego wyrafinowania niskonapięciowych wkładek typu MI. Dzięki precyzji, dynamice i czystości osiągnięto wspaniałą muzykalność i naturalność dźwięku. Dlatego od dzisiaj stałem się orędownikiem ruchomego żelaznego serca. A dystrybutora proszę o więcej okazji do recenzowania takich rarytasów!

Paweł Gołębiewski

Więcej
okl I Hifi 07 2017
07 Aug 2017 / recenzja

Soundsmith MCP2 MK II

Brzmienie jest otwarte, dźwięczne, przestrzenne. Przedwzmacniacz ewidentnie podnosi jakość dźwięku generowanego przez ten klasyczny przetwornik. Dopala dynamikę i stawia na rozdzielczość, separację najdrobniejszych zdarzeń, ekstrahowanie ich z gąszczu dźwięków. Gra czystym powietrzem, z dużym oddechem, może kosztem minimalnie gorszego nasycenia.

Paweł Gołębiewski

Więcej
Gauder okl I Hifi 12 17
03 Dec 2017 / recenzja

Soundsmith Carmen MKII

Soundsmith Carmen MKII okazuje się przyjaciółką każdego repertuaru i wkładką znacznie bardziej uniwersalną niż sugeruje to jej imię. Jest po prostu super. ¡Olé!

Paweł Gołębiewski

Więcej
okladka 01 18av
07 Jan 2018 / recenzja

Soundsmith MCP2 mkII - Przedwzmacniacz gramofonowy

To imponujące urządzenie, a ten mały drobiazg, jakim jest płynna regulacja obciążenia wejścia, czyni go jeszcze ciekawszym, pozwalając użytkownikowi dopasować brzmienie pod własny gust w stopniu, jakiego nie jest w stanie zapewnić większość, nawet dużo droższych konstrukcji. Każdy jest kowalem własnego dźwięku – chciałoby się rzec. Z
Soundsmithem MCP2 mkII można sobie „wykuć” coś bardzo wyjątkowego za relatywnie niewielkie pieniądze.

Marek Dyba

Więcej
monostereo 5
15 Feb 2018 / recenzja

Soundsmith Paua MK II

The surprising freshens of music delivery, embodies all the great qualities of the upper level high-end audio analog playback with a price tag, that would be at least twice or in some cases triple if embraced under some other brand umbrella. Yes, its that good...

Matej Isak

Więcej
okl I Hifi 09 2018
04 Sep 2018 / recenzja

Soundsmith Paua

Soundsmith Paua to brzmienie dla poszukujących bezkompromisowej jakości każdego zakresu i połączenia ich w mistrzowski spektakl. Nie wiem, czy kiedykolwiek byliśmy z moim systemem bliżej muzyki.

Paweł Gołębiewski

Więcej

AUDIOFIL

Warszawa
ul. Boya Żeleńskiego 6
Tel. 22 8259765

Hi-FI STUDIO

Bielsko-Biała
ul. Cieszyńska 86
Tel. 33 812 47 19

AUDIOFAST

Łódź
ul. Romanowska 55e lok.9
Tel. 42 6133750

AUDIO PALACE

Szczecin
ul. Śląska 40/2
Tel. 697 361 070