Soundsmith Najlepsze na świecie gramofony używają wkładek Soundsmith

O firmie
  • O firmie
  • Recenzje
  • Gdzie kupić
SoundSmith slider white 1

Soundsmith - amerykański producent wkładek gramofonowych

Firma Soundsmith istnieje na rynku amerykańskim od ponad 35 lat. W początkowym okresie działalności, firma zajmowała się naprawą i retypingiem wkładek wszelkich marek. Nawet obecnie Soundsmith to autoryzowany serwis dla ponad 30 marek wkładek. Bazując na zdobytym doświadczeniu, założyciel i główny inżynier - Peter Ledermann - osobiście zajmuje się projektowaniem wkładek własnej marki Soundsmith, bazującej na technologii Moving Iron.

W technologii Moving Iron masa drgająca jest ok 10-krotnie mniejsza niż w Moving Coil, co wpływa na wyjątkowo naturalne brzmienie wkładek Soundsmith. Wkładki Soundsmith posiadają znakomity stosunek jakości do ceny, na przykład trudno znaleźć lepiej grającą wkładkę w cenie do 9000 zł niż Soundsmith MIMC Star. Użytkownicy są zachwyceni nie tylko wspaniałym wypełnionym i otwartym dźwiękiem wkładek gramofonowych Soundsmith, ale również możliwością retypingu (wymiany igły) za około 20% ceny wkładki - producenci wkładek MC nie oferują takiej usługi.

04 2017
01 Apr 2017 / recenzja

Soundsmith Zephyr MIMC Star

Takie połączenie „wybaczającego” charakteru i bezwzględnej prawdy to coś absolutnie wyjątkowego. Brawo!

Wojciech Pacuła

Więcej
147 08 2016
01 Jul 2016 / recenzja

SoundSmith Carmen

Wszystko miało wspólny mianownik, było gęste i bogate, ale nie było cienia kreowania indywidualnego „body” żadnego z nich. Podobnie dynamika – niesamowicie wysoka, ale raczej w ramach mniejszych założeń, a nie całości. Wydaje się, że to spokojny dźwięk, choć nim nie jest. Pulsuje i zmienia się, ale wewnątrz, w głąb, a nie na zewnątrz. Cały dźwięk jest właśnie taki – niesłychanie naturalny i „normalny”, w przeciwieństwie do dźwięku „hi-fi”, tj. kreowanego.

Wojciech Pacuła

Więcej
HiFi 11 2015 zephyr
02 Nov 2015 / recenzja

Soundsmith Zephyr MIMC

Soundsmith Zephyr MIMC to przykład brzmieniowego wyrafinowania niskonapięciowych wkładek typu MI. Dzięki precyzji, dynamice i czystości osiągnięto wspaniałą muzykalność i naturalność dźwięku. Dlatego od dzisiaj stałem się orędownikiem ruchomego żelaznego serca. A dystrybutora proszę o więcej okazji do recenzowania takich rarytasów!

Paweł Gołębiewski

Więcej
okl I Hifi 07 2017
07 Aug 2017 / recenzja

Soundsmith MCP2 MK II

Brzmienie jest otwarte, dźwięczne, przestrzenne. Przedwzmacniacz ewidentnie podnosi jakość dźwięku generowanego przez ten klasyczny przetwornik. Dopala dynamikę i stawia na rozdzielczość, separację najdrobniejszych zdarzeń, ekstrahowanie ich z gąszczu dźwięków. Gra czystym powietrzem, z dużym oddechem, może kosztem minimalnie gorszego nasycenia.

Paweł Gołębiewski

Więcej
Gauder okl I Hifi 12 17
03 Dec 2017 / recenzja

Soundsmith Carmen MKII

Soundsmith Carmen MKII okazuje się przyjaciółką każdego repertuaru i wkładką znacznie bardziej uniwersalną niż sugeruje to jej imię. Jest po prostu super. ¡Olé!

Paweł Gołębiewski

Więcej
okladka 01 18av
07 Jan 2018 / recenzja

Soundsmith MCP2 mkII - Przedwzmacniacz gramofonowy

To imponujące urządzenie, a ten mały drobiazg, jakim jest płynna regulacja obciążenia wejścia, czyni go jeszcze ciekawszym, pozwalając użytkownikowi dopasować brzmienie pod własny gust w stopniu, jakiego nie jest w stanie zapewnić większość, nawet dużo droższych konstrukcji. Każdy jest kowalem własnego dźwięku – chciałoby się rzec. Z
Soundsmithem MCP2 mkII można sobie „wykuć” coś bardzo wyjątkowego za relatywnie niewielkie pieniądze.

Marek Dyba

Więcej
monostereo 5
15 Feb 2018 / recenzja

Soundsmith Paua MK II

The surprising freshens of music delivery, embodies all the great qualities of the upper level high-end audio analog playback with a price tag, that would be at least twice or in some cases triple if embraced under some other brand umbrella. Yes, its that good...

Matej Isak

Więcej

AUDIOFIL

Warszawa
ul. Boya Żeleńskiego 6
Tel. 22 8259765

Hi-FI STUDIO

Bielsko-Biała
ul. Cieszyńska 86
Tel. 33 812 47 19

AUDIOFAST

Łódź
ul. Romanowska 55e lok.9
Tel. 42 6133750

AUDIO PALACE

Szczecin
ul. Śląska 40/2
Tel. 697 361 070