• O firmie
  • Recenzje
  • Cennik
  • Gdzie kupić
slider main Primaluna 01

Założona w 2003 roku firma PrimaLuna to holenderski producent wielokrotnie nagradzanego i docenianego przez audiofilów na całym świecie, doskonałego sprzętu hi-fi. Celem, który firma postawiła sobie od samego początku było dostarczenie najwyższej jakości produktów w jak najprzystępniejszych cenach. 

Siłą napędową PrimaLuny jest jeden z najbystrzejszych i najbardziej kolorowych postaci audio Herman van den Dungen, który starając się rozszerzyć sprzedaż w Stanach Zjednoczonych, nawiązał współpracę z Kevinem Dealem. Dynamiczny i high-endowy dystrybutor z wystarczającym kapitałem do importu produktów audio, który posiadał podobny bagaż bezcennych doświadczeń i dogłębną znajomość zalet i wad lampowych rozwiązań, stał się idealnym biznesowym partnerem. Obaj od razu to wykorzystali, dzieląc się filozofią dostarczania wyjątkowego, niezawodnego produktu w doskonałej cenie i pełnego serwisu posprzedażowego.

Znakomite wzmacniacze i odtwarzacze marki PrimaLuna produkowane są z ogromną dbałością o szczegóły, z użyciem komponentów i rozwiązań technologicznych spotykanych zazwyczaj jedynie w produktach dostępnych w o wiele wyższych przedziałach cenowych.

Zespół projektowy PrimaLuny podjął długotrwałe, celowe i metodyczne prace, kierując się zasadą, że ich produkt musi być doskonały. Spędzili blisko trzy lata rozwijając i produkując wstępną serię ProLogue, a efekt tego wysiłku, stał się podstawą legendarnego dźwięku PrimaLuny. Pierwsze seryjne produkty PrimaLuna - zintegrowane wzmacniacze ProLogue One i Two, trafiły na rynek europejski w 2003 roku i od razu zdobyły najwyższe oceny od najbardziej cenionych recenzentów audio na kontynencie. W 2004 roku ich sprzedaż w USA spotkała się z równie entuzjastycznym przyjęciem.

PrimaLuna wyprodukowała to, o czym nikt inny nie myślał: znakomicie brzmiące, niedrogie, niezawodne komponenty z funkcjami znajdującymi się na wyposażeniu urządzeń kosztujących trzy do pięciu razy więcej. Na przykład: Adaptive AutoBias, obwód AC Offset Killer, układ BTI “Bad Tube Indication.” i SoftStart, okablowanie punkt-punkt, ceramiczne gniazda lampowe, potencjometry Alps, kondensatory foliowe SCR, terminale głośnikowe klasy WBT, pozłacane gniazda sygnałowe RCA, wysokiej jakości wzmacniacz słuchawkowy, dedykowane wyjście subwoofera, przełączany tryb triodowy/ultraliniowy, firmowe transformatory wyjściowe, zdalne sterowanie i ręcznie polerowana obudowa.

Jeff Dorgay Quote PrimaLuna EVO 100 Tube Integrated Amplifier
23 wrz 2021 / recenzja

Test wzmacniacza PrimaLuna EVO 100 Integrated w Tone Audio

Ten wzmacniacz jest na tyle dobry, że możesz zacząć budować system od tanich kolumn a następnie kupić naprawdę drogie, high-endowi konstrukcje i nie poczuć potrzeby wymiany wzmacniacza. To właśnie jest  wartość. 

Niezależnie od tego, jaką muzykę lubisz, EVO 100 daje świetne brzmienie. Dla osób, które po raz pierwszy stykają się z lampami, zwłaszcza jeśli przesiadają się z amplitunerów lub wzmacniaczy masowej produkcji, będzie to z pewnością zaskakujące doświadczenie. PrimaLuna ma za sobą nad 20 lat doświadczeń produkcji urządzeń dających największą radość ze słuchania muzyki. Są to jednocześnie konstrukcje o uznanej trwałości. Na rynku jest wielu producentów masowego sprzętu, ale mało kto robi rzeczy równie solidne, co PrimaLuna. 

Choć cena podstawowego wzmacniacza zintegrowanego w ofercie PrimaLuna wzrosła w ciągu ostatnich prawie 20 lat, biorąc pod uwagę towarzyszący jej przyrost jakości brzmienia - wzmacniacz ten nadal należy traktować jako doskonałą okazję. Szczera rekomendacja !

Więcej
PLEvo300Int hifinews
30 mar 2021 / recenzja

Test wzmacniacza PrimaLuna Evo 300 Integrated w HiFi News

"PrimaLuna EVO 300 to propozycja dla doświadczonych audiofilów z niezbyt rozdętymi budżetami, którzy jednak nie chcą iść na kompromisy. Obsługa tego wzmacniacza to czysta przyjemność. Zwłaszcza jeżeli chcesz [i potrafisz] korzystać z różnych lamp i wymagasz zdalnego sterowania. Najlepsza nowina? To brzmienie zachwyci każdego, kto kocha stare komponenty lampowe, ale nie chce ryzykować zakupu czterdziestoletniego urządzenia. To po prostu triumf! "

Więcej
The Ear Magazine EVO 400 cover
14 lut 2021 / recenzja

Test wzmacniacza PrimaLuna EVO 400 Integrated w The Ear

To naprawdę bardzo fajny wzmacniacz, który łączy gładką przezroczystość lamp z wystarczającą ilością mocy, by wysterować kolumny, którym nie dałaby rady większość wzmacniaczy lampowych. Uwielbiam w nim to, że jest tak elastyczny i w pełni funkcjonalny, a przy tym oferuje ogromną muzyczną zaletę pracy w trybie ultraliniowym, jednocześnie zapewniając tryb triodowy użytkownikom posiadającym kolumny, które mogą w nim pracować. Naprawdę doskonała propozycja dla osób, które pragną mieć muzycznie urokliwe i funkcjonalne urządzenie o detalicznym brzmieniu.

Więcej
plevo100dachifiplus okladka
13 lut 2021 / recenzja

Test przetwornika PriomaLuna Evo 100 DAC w Hi-Fi+

Oto mamy DAC przeznaczony dla ludzi, którzy kochają muzykę, ale nie lubią brzmienia cyfry. Oczywiście, jest wierny sygnałowi cyfrowemu, który dostaje. Ale odtwarza go bez żadnego wysiłku i daje jedwabiście gładki dźwięk niespotykany na tym poziomie cenowym.(...)

Charakter brzmienia EVO 100 opiszę za pomocą porównania: robi on z muzyką to, co robi dobry drink z nami po ciężkim dniu w pracy. Dźwięk nie jest rozmyty ani zmiękczony. Nie czujemy żadnego naprężenia. (...)

Osiągane przez niego brzmienie jest po prostu bardzo dobre. Mamy w nim doskonałą koherencję, świetną dynamikę, odpowiedni zakres dokładnie odtworzonych częstotliwości [z precyzyjnym i wyraźnie artykułowanym basem] i więcej detali niż potrzeba, by móc odtwarzać każdy gatunek muzyki.(...)

EVO 100 DAC jest przez cały czas całkowicie kompetentny i przekonujący muzycznie. Kiedy słuchasz na nim wspaniałych głosów z lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych [Nat ’King’ Cole, Sarah Vaughan i Frank Sinatra], słyszysz eleganckie  wyrafinowanie, które trudno znaleźć w nowoczesnym, cyfrowym audio. Nie jest ono jednak wynikiem miękkości czy rozmycia brzmienia - rytm ma w sobie odpowiedni pazur.(...)

Przetwornik cyfrowo-analogowy PrimaLuna EVO 100 DAC zdobył me serce. Tak samo, jak wzmacniacz EVO 300 testowany w numerze 177 Hi-Fi+. Cechą wspólną analogowej i cyfrowej strony komponentów PrimaLuna jest poczucie organicznej struktury odtwarzanej muzyki. Wynika ono zapewne z faktu, że wszystkie te urządzenia projektuje ten sam zespół. Inaczej niż dużych firmach, w których za dział cyfrowy odpowiada osobna część biura projektowego. Jego brzmienie jest całkowicie niewysilone i bardzo miłe. Jednak w sposób całkowicie pozbawiony zmiękczenia. (...)

PrimaLuna EVO 100 DAC przekazuje olbrzymią ilość informacji skupiając się przy tym na muzyce a nie na detalach. Super!

Więcej
PLEvo100DAC HFM
30 gru 2020 / recenzja

Test przetwornika PrimaLuna Evo 100 DAC w Hi-Fi i Muzyka

Pierwszym zaskoczeniem jest skala i zakres słyszalnych zmian, jakie wprowadza PrimaLuna. Tu nie trzeba się niczego domyślać ani zastanawiać, czy aby nie ulegamy autosugestii, dopatrując się różnic tam, gdzie ich nie ma. To, że w systemie pojawiło się nowe urządzenie, słychać nawet z drugiego pokoju. Wiele osób błędnie przyjmuje, że źródło, a zwłaszcza jego sekcja cyfrowa, to jedynie dźwiękowa kosmetyka, ponieważ o brzmieniu decydują kolumny i wzmacniacz. EVO 100 DAC dowodzi, że nic bardziej mylnego. Drugim zaskoczeniem jest zdecydowana sygnatura brzmieniowa holenderskiego urządzenia, które przez cały czas mówi: „Mam siedem lamp. Wcale się tego nie wstydzę i nie zawaham się ich użyć”.

„Każdy element elektroniczny jest dobry, pod warunkiem, że jest to lampa” – takie hasło, wzorowane na słynnym powiedzeniu Henry’ego Forda, mogliby sobie powiesić na ścianie gabinetu właściciele PrimaLuny. O ile dotąd tego nie zrobili…

Jej nadrzędnym celem jest nie tyle wyciśnięcie z cyfrowego zapisu maksymalnej ilości informacji, co wyłowienie z muzyki ulotnych wrażeń i przekazanie ich słuchaczowi. Wokal wysuwa się na pierwszy plan, a barwa głosu jest oddana tak, że nabrałem podejrzeń, iż konstruktor DAC-a EVO 100 zainspirował się popularnym w latach 20. XX wieku kierunkiem w malarstwie, zwanym kapizmem. Zakładał on, że sam kolor jest ważniejszy od konstrukcji i decyduje o nastroju dzieła. Innymi słowy: kluczowym elementem, który kształtuje formę, jest barwa. Toż to DAC EVO 100 jak żywy!

Starzeję się. Coraz bardziej odchodzę od dźwięku wyczynowego i krojonego żyletką w stronę klimatów, jakie tworzy PrimaLuna. A właściwie nie tworzy, tylko przekazuje emocje i atmosferę nagrań. Zachęca, by zwolnić tempo, wyciszyć się i posłuchać dobrego jazzu, kwartetu smyczkowego bądź legend bluesa. Tego nam właśnie potrzeba w niespokojnych czasach.

Więcej
EVO 400 coverhifiworld
15 gru 2020 / recenzja

Test wzmacniacza PrimaLuna Evo 400 w Hi-Fi World

Och, jaki wspaniały dźwięk usłyszałem! Dobrze jest usłyszeć odpowiednio zestrojony wzmacniacz lampowy zbudowany z dobrych komponentów. Natychmiast otwiera się przed Tobą zadziwiająco szeroka scena dźwiękowa wypełniona przejrzystymi dźwiękami.  To właśnie usłyszałem po włączeniu EVO 400. W jego pełnym, nasyconym brzmieniu nie ma niczego, czego mógłbym nie lubi.

Natychmiast się zakochałem. Mogłem siedzieć godzinami i podziwiać piękno brzmienia lamp zestawionych ze smakiem i wiedzą.

PrimaLuna EVO 400 to mistrzowski przykład dobrze ustawionego lampowego brzmienia. Scena jest szeroka i pełna powietrza, pełne mocnego basu brzmienie jest gładkie i przejrzyste. PrimaLuna pozwala skorzystać z różnych lamp i chroni wzmacniacz przed ich awarią.

Więcej
PrimaLuna Evo 200 betproduct
16 lis 2020 / recenzja

Test wzmacniacza PrimaLuna EVO200 Integrated w highfidelity.pl

EVO 200 firmy PrimaLuna to niezwykle wszechstronne urządzenie, mimo że to „tylko” wzmacniacz zintegrowany. Jego brzmienie możemy bowiem kształtować wybierając tryb pracy lub zmieniając lampy – nie tylko na pochodzące od innego producenta, ale i zupełnie innego typu. Do wyboru mamy L6G, 6L6GC, 7581A, EL34, EL37, 6550, KT66, KT77, KT88, KT90, KT120 i KT150. EVO 200 jest również doskonałym wzmacniaczem lampowym, który wysteruje dowolne słuchawki i to w świetny sposób.

Dźwięk tego urządzenia jest otwarty, dynamiczny, jest w nim sporo niskiego basu, a całość ma spory rozmach. Ale jest tu też ciepło i intymność, jest też namacalność. To wzmacniacz lampowy, który oferuje wszystkie atrybuty, za które tego typu urządzenia są kochane. Ale też to nie jest wzmacniacz „retro”, a nowoczesne opracowanie tej techniki w naprawdę bardzo dobrym wydaniu.

Więcej
PLEvo300 hifiCritic
1 wrz 2020 / recenzja

Test wzmacniacza PrimaLuna Evo300 w Hi-Fi Critic

Cena wzmacniacza Evo 300 czyni go poważną konkurencją dla części wysoko cenionych wzmacniaczy półprzewodnikowych. Niektóre z nich miałem zaszczyt gościć w moim systemie i sądzę, że recenzowane urządzenie nie tylko im wszystkim dorównuje, ale nawet przewyższa. Jest to przykład cudownego, współczesnego wdrożenia technologii rodem z XX wieku, które oferuje zarówno wysoką jakość wykonania, jak i świetne walory dźwiękowe. To ogromne osiągnięcie!

Więcej
pl evo400pre tas2020 kopia
30 lip 2020 / recenzja

Test przedwzmacniacza PrimaLuna EVO 400 w The Absolute Sound

EVO 400 zdziałał cuda: wprowadził do brzmienia mocne faktury i bogactwo tonów. Najważniejsze, że nie odbyło się to kosztem szybkości i detali. Transjenty miały odpowiednią szybkość i kontrolę. Błyszczące uderzenia perkusyjnych talerzy otaczała olbrzymia ilość powietrza. Smyczki brzmiały nad wyraz realnie. Całe wysokie tony były po prostu słodkie i bogate w detale, bez nadmiernej jasności czy ostrości, która mogłaby interferować z reprodukcją najwyższych dźwięków skrzypiec i ludzkich sopranów. Tak samo, nie mam zastrzeżeń do drugiego końca pasma.

EVO 400 to nie tylko najlepszy przedwzmacniacz liniowy w historii firmy PrimaLuna. Wytrzymuje on porównania ze znacznie droższymi konstrukcjami.

PrimaLuna EVO 400 w cudowny sposób łączy zalety współczesnych konstrukcji lampowych z najlepszymi cechami – wypełnieniem dźwięku i bogactwem barw – tradycyjnie kojarzonego z dawnymi przedwzmacniaczami lampowymi. Jeżeli czystość przekazu i realizm tonów znajdują się na liście Twoich priorytetów, postaraj się posłuchać EVO 400. Ten liniowy przedwzmacniacz to prawdziwa okazja. Za ten magiczny lampowy dźwięk inni każą płacić dużo, dużo więcej!

Więcej
PrimaLuna EVO 100 HiFi Philosophy
17 kwi 2020 / recenzja

Test przetwornika PrimaLuna EVO 100 Tube DAC w hifiphilosophy.com

Kosztujący czternaście tysięcy z hakiem przetwornik PrimaLuny z dodatkiem za parę tysięcy lepszych lamp dorównał konkurentom trzykroć droższym. Dorównał przy tym po swojemu – muzykę konstruował inaczej. Ale na pewno nie gorzej, słuchałem z takim samym zaangażowaniem. Na dodatek owa lampowa „muzyka Luny” jest łatwostrawna, co w przypadku źródeł nie będących analogowymi z urodzenia rzadko łączy się z efektownością zdolną aż fascynować. 

Więcej
audio okladka
1 kwi 2020 / recenzja

Test wzmacniacza zintegrowanego PrimaLuna EVO 300 w AUDIO

EVO 300 wyróżnia się wśród lamp dynamiką i kontrastowością. Nie zlewa dźwięków, ale w skali bezwzględnej nie jest to nic specyficznego, lecz raczej kompetencja oczekiwana od wzmacniacza wysokiej klasy.

Bas jest obfity, ale nie opasły, sprężysty i umiarkowanie zaokrąglony. Środek – mocny, bliski, wyrazisty, nie mniej niż plastyczny, bez skłonności do przebarwiania i przesycania. Wysokie tony – delikatne, ale dostatecznie otwarte i „przewiewne”, z czystymi wybrzmieniami.

BRZMIENIE: Uniwersalne, tonalnie wyważone, dynamicznie dobrze rozwinięte. Lampowy klimat jako dodatek, a nie jako dominanta, chociaż dwa tryby pracy pozwalają dobrać różne proporcje.

Więcej
okladka v7
1 lut 2020 / recenzja

Test wzmacniacza PrimaLuna EVO 100 w Hi-Fi i Muzyka

"Określenie sceny mianem rewelacyjnej nie będzie tu nadużyciem.(...) Przestrzeń wypełniło mnóstwo delikatnych odgłosów. Bez trudu można było wyłowić z tła dźwięki przeszkadzajek, szelesty i cyknięcia. Górował nad tym czysty i dźwięczny głos amerykańskiej wokalistki, plastyczny i dostępny niemal na wyciagnięcie ręki.(...) 

Kolumny zniknęły jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Scena wypełniła się dźwiękami, nie pozostawiając najmniejszego wolnego skrawka, a jej rozmiary były bez porównania większe niż w jazzowych klubach i barach. (...) Obraz dopełniały mocny, dynamiczny fortepian oraz bas, budujący granitowy fundament dla reszty instrumentów."

Więcej
hifi okladka
1 lis 2019 / recenzja

Test wzmacniacza PrimaLuna EVO 300 w Hi-Fi i Muzyka

EVO 300 oferuje pięknie ułożony w przestrzeni, plastyczny dźwięk, który od samego początku ujmuje słuchacza...

(...) główny nacisk położono na spójność obrazu dźwiękowego. Prima Luna odmalowuje go po mistrzowsku, ponieważ granice między zakresami praktycznie tu nie istnieją – bas płynnie przechodzi w średnicę, ta zaś w soprany. To samo tyczy się wspaniale oddawanych barw, które pozostają jednorodne w całym paśmie.(...)

Ujęła mnie cecha, którą muzykalni Włosi nazywają „ripieni”, a więc „wypełnienie”, „treść” bądź – w znaczeniu kulinarnym – „nadzienie”. Tak właśnie wybrzmiewały instrumenty dęte oraz ludzkie głosy. Były pełne, mięsiste i wspaniale nasycone alikwotami. Taka cecha nieodmiennie przekłada się na realizm i namacalność, a zatem to, czego poszukujemy chyba w każdym sprzęcie grającym.

Więcej
97 cover 600x772 1
28 sie 2019 / recenzja

Test wzmacniacza PrimaLuna EVO 400 w Tone Audio

Jeśli nigdy nie miałeś kontaktu ze sprzętem PrimaLuny, to są warte przesłuchania. Są to jedne z najlepszych urządzeń lampowych, jakich mieliśmy przyjemność słuchać. Wzmacniacze EVO 400 pozostaną w naszej redakcji jako punkt odniesienia - a mieliśmy okazję testować o wiele droższe urządzenia. Te są najlepszym wyborem za każdą wydaną złotówkę w kategorii wzmacniaczy lampowych. Nic nie oferuje lepszego stosunku jakości do ceny. Jeff Dorgay

Więcej
07 2019
2 lip 2019 / recenzja

Test przetwornika PrimaLuna EVO 100 w highfidelity.pl

Jest dźwięczny i po prostu bardzo ładny. Plastyka jest doskonała, ale rozdzielczość jest po prostu OK. Kontrola basu jest świetna, z tym że jego średni zakres jest pogrubiony i dopalony. Równie dobrze brzmią z EVO 100 nagrania z transportu CD, jak i pliki wysokiej rozdzielczości. Jeśli korzystamy z plików warto jednak zawalczyć o wersje hi-res, ponieważ są po prostu lepsze. Jeśli chcemy grać pliki o jakości CD pomyślmy może jednak o dobrym transporcie płyt, a otrzymamy dźwięk z którym zaprzyjaźnimy się na długie lata. Wojciech Pacuła

Więcej
cover stereophile6
27 cze 2019 / recenzja

Test przedwzmacniacza PrimaLuna EVO 400 w Stereophile

PrimaLuna EVO 400 dissolved into the music more completely than the others. It seemed the most highly resolved and naturally transparent. Class A all the way. Herb Reichert

Więcej
positivefeedback19
17 kwi 2019 / recenzja

Test przetwornika PrimaLuna EVO 100 Tube DAC w Positive Feedback

The folks at PrimaLuna are certainly prolific and display high levels of taste. This new generation of components in the wings will complement the brand, and exceed its high standards. You must hear it for yourself—or just buy it now before the really low initial price takes flight. My HIGHEST audiophile recommendation goes to the PrimaLuna EVO 100 Tube DAC. Absolutely wonderful! Robert H. Levi

Więcej
HFA logo new150pix square white3
17 cze 2018 / recenzja

Test wzmacniacza PrimaLuna DiaLogue Premium HP w hifi-advice.com

My experiences with the HP versions of the DiaLogue Premium amps have further solidified my opinion of this brand, which is that these really are excellent amplifiers that are widely applicable. One can do better, but it will cost multiples to beat them on all accounts. Christiaan Punter

Więcej
HFA logo new150pix square white2
26 gru 2017 / recenzja

Test wzmacniacza PrimaLuna DiaLogue Premium w hifi-advice.com

In this case, after reading all the info online I was already so convinced of its quality that I actually already purchased the amp prior to reviewing it. And I’m glad that I did! Even in its basic form with standard EL34 tubes, the DiaLogue Premium sounds very robust, large, lively and open, and very dynamic. And quite uniquely, it combines all this power and stability with a smooth and richly colorful sound. Christiaan Punter

Więcej
stereophile 2016 11 downmagaz
7 lis 2016 / recenzja

Test wzmacniacza mocy PrimaLuna ProLogue Premium w Stereophile

PrimaLuna's ProLogue Premium has become my new reference for low-power, high-value amplification. Class A sound at a Class C price. Herb Reichert

Więcej
tone audio062016
15 cze 2016 / recenzja

Test wzmacniacza PrimaLuna’s DiaLogue Premium HP integrated w Tone Audio

For now, if you need an integrated amp, or even have a pair of separates you’ve been thinking of upgrading, I can’t suggest the HP highly enough. You could pay $4,300 for a pair of interconnects to connect your amp and preamp together and you won’t need it with the HP. This is one of the most incredible bargains in high end audio today. Jeff Dorgay

Więcej
02 2016
5 lut 2016 / recenzja

Test wzmacniacza PrimaLuna DiaLogue Premium HP Integrated w Hi-Fi i Muzyka

PrimaLuna DiaLogue Premium HP to rasowy wzmacniacz, który w pełni ukazuje zalety różnych lamp – ich zdolność wydobywania niuansów nagrań, tworzenia sugestywnej przestrzeni, bogactwo barw i dynamikę, której blisko do tranzystorów. Jakość wykonania, którą widać na pierwszy rzut oka, gwarantuje wiele lat bezproblemowej eksploatacji. Janusz Michalski

Więcej
Stereophile 12 2014 1
15 gru 2014 / recenzja

Test wzmacniacza PrimaLuna DiaLogue Premium HP w Stereophile

PrimLuna DiaLogue Premium HP, jest wzmacniaczem zintegrowanym, którego jakość dźwięku niewiele odbiega od referencyjnego przedwzmacniacza, w połączeniu z parą wzmacniaczy mocy klasy A. [...] DiaLogue Premium HP, przedstawia znakomity stosunek jakości do ceny. PrimaLuna ma kolejnego zwycięzcę. Robert Deutsch

Więcej
2921 Audio 7 8 2014
2 lip 2014 / recenzja

Test PrimaLuna ProLogue Classic w Audio Video

Typowo lampowe walory z dużą rozpiętością dynamiki i zamaszystego, potężnego basu – to połączenie, jakie lubi spora część audiofilów. Trudno nie polubić tego wzmacniacza. Filip Kulpa

Więcej
7 8 2013
7 sie 2013 / recenzja

Test wzmacniacza zintegrowanego PrimaLuna Dialogue Premium w Audio Video

Wydawać by się mogło, ze przy cenie 18 tys. złotych holenderskiej marce trudno będzie nawiązać wyrównaną walkę z potencjalnymi rywalami. [...] Wzmacniacz ten usatysfakcjonuje albo wręcz zauroczy przede wszystkim tych, którzy do wzmacniaczy lampowych nie mieli dotąd pełnego zaufania. Wystarczy jednak krótki odsłuch, by się przekonać o jego pięknym i wciągającym brzmieniu. Filip Kulpa

Więcej
Stereophile062012
12 cze 2012 / recenzja

Test wzmacniacza PrimaLuna ProLogue Premium w Stereophile

PrimaLuna ProLogue Premium, wykonana w zgodzie z najwyższymi standardami, oferuje wybitną jakość dźwięku za bardzo rozsądne pieniądze. (...) okazała się więcej niż dobrą konkurencją dla referencyjnych urządzeń klasy high-end. Robert Deutsch

Więcej
hifi 05 2011
15 maj 2011 / recenzja

Test wzmacniacza PrimaLuna ProLogue Premium w Hi-Fi i Muzyka

Stara się być obiektywna, tylko robi z wokalami to, co miłośnicy lamp lubią najbardziej. Ociepla, eksponuje, wysuwa do przodu i tworzy coś w rodzaju spektaklu jednego autora. Wokalista staje się solistą i słychać wszystkie problemy życiowe, z jakimi borykał się np. Jim Morrison pod koniec życia. Koncentracja na centrum pasma pomaga w wychwyceniu szczegółów i skupieniu się na emocjonalnym przekazie. Temperatura nagrań podnosi się o kilka stopni, a góra pasma łagodnieje. Maciej Stryjecki

Więcej

LINIA DŹWIĘKU

35-125 Rzeszów
ul. Karola Lewakowskiego 6a
Tel. 508 89 85 89

DELTA-AUDIO

42-202 Częstochowa
ul. Generała Władysława Sikorskiego 120
Tel. 34 3680588,601868838

AUDIOFIL

00-621 Warszawa
ul. Boya-Żeleńskiego Tadeusza 6
Tel. 22 8259765

AudioLand Studio

99-300 Kutno
ul. Warszawskie Przedmieście 34
Tel. 606 747 615

AUDIOtrendt

31-589 Kraków
ul. Sołtysowska 35A
Tel. 12 686 10 15

BEST AUDIO

90-752 Łódź
ul. Żeligowskiego 3/5
Tel. 501 056 466

CORAB sp. z o.o.

10-521 Olsztyn
ul. Partyzantów 12C
Tel. 89 5236592

KEZARD salon audio-video

81-521 Gdynia
ul. Aleja Zwycięstwa 197
Tel. 58 5614757,601228802

Hi-FI STUDIO

43-300 Bielsko-Biała
ul. Cieszyńska 86
Tel. 33 812 47 19

Vimed-Sat. FH. Centrum hi-fi

25-334 Kielce
ul. Winnicka 4
Tel. 41 343 24 66

PLANETA DŹWIĘKU

02-023 Warszawa
ul. Tarczyńska 22
Tel. 664 388 015

Audio Park

87-100 Toruń
ul. Szosa Lubicka 12/5
Tel. 56 621 16 36

Salon audio Triple M Audio

64-130 Rydzyna
ul. Wolności 20
Tel. 655 265 165

HiFi System

03-289 Warszawa
ul. Ostródzka 273/1
Tel. 503 157 500

audioMAX24.pl

65-019 Zielona Góra
ul. Dworcowa 16
Tel. 48 728 440 470

AUDIOSFERA.EU

70-460 Szczecin
ul. Piłsudskiego Józefa 17
Tel. 666 963 999

AUDIOFAST

91-174 Łódź
ul. Romanowska 55e, pasaż lok.9
Tel. 42 6133750