• O firmie
  • Recenzje
  • Cennik
  • Gdzie kupić
slider main Primaluna 01

Założona w 2003 roku firma PrimaLuna to holenderski producent wielokrotnie nagradzanego i docenianego przez audiofilów na całym świecie, doskonałego sprzętu hi-fi. Celem, który firma postawiła sobie od samego początku było dostarczenie najwyższej jakości produktów w jak najprzystępniejszych cenach. 

Siłą napędową PrimaLuny jest jeden z najbystrzejszych i najbardziej kolorowych postaci audio Herman van den Dungen, który starając się rozszerzyć sprzedaż w Stanach Zjednoczonych, nawiązał współpracę z Kevinem Dealem. Dynamiczny i high-endowy dystrybutor z wystarczającym kapitałem do importu produktów audio, który posiadał podobny bagaż bezcennych doświadczeń i dogłębną znajomość zalet i wad lampowych rozwiązań, stał się idealnym biznesowym partnerem. Obaj od razu to wykorzystali, dzieląc się filozofią dostarczania wyjątkowego, niezawodnego produktu w doskonałej cenie i pełnego serwisu posprzedażowego.

Znakomite wzmacniacze i odtwarzacze marki PrimaLuna produkowane są z ogromną dbałością o szczegóły, z użyciem komponentów i rozwiązań technologicznych spotykanych zazwyczaj jedynie w produktach dostępnych w o wiele wyższych przedziałach cenowych.

Zespół projektowy PrimaLuny podjął długotrwałe, celowe i metodyczne prace, kierując się zasadą, że ich produkt musi być doskonały. Spędzili blisko trzy lata rozwijając i produkując wstępną serię ProLogue, a efekt tego wysiłku, stał się podstawą legendarnego dźwięku PrimaLuny. Pierwsze seryjne produkty PrimaLuna - zintegrowane wzmacniacze ProLogue One i Two, trafiły na rynek europejski w 2003 roku i od razu zdobyły najwyższe oceny od najbardziej cenionych recenzentów audio na kontynencie. W 2004 roku ich sprzedaż w USA spotkała się z równie entuzjastycznym przyjęciem.

PrimaLuna wyprodukowała to, o czym nikt inny nie myślał: znakomicie brzmiące, niedrogie, niezawodne komponenty z funkcjami znajdującymi się na wyposażeniu urządzeń kosztujących trzy do pięciu razy więcej. Na przykład: Adaptive AutoBias, obwód AC Offset Killer, układ BTI “Bad Tube Indication.” i SoftStart, okablowanie punkt-punkt, ceramiczne gniazda lampowe, potencjometry Alps, kondensatory foliowe SCR, terminale głośnikowe klasy WBT, pozłacane gniazda sygnałowe RCA, wysokiej jakości wzmacniacz słuchawkowy, dedykowane wyjście subwoofera, przełączany tryb triodowy/ultraliniowy, firmowe transformatory wyjściowe, zdalne sterowanie i ręcznie polerowana obudowa.

PrimaLuna Evo 200 betproduct
16 lis 2020 / recenzja

PrimaLuna EVO200 Integrated w highfidelity.pl

EVO 200 firmy PrimaLuna to niezwykle wszechstronne urządzenie, mimo że to „tylko” wzmacniacz zintegrowany. Jego brzmienie możemy bowiem kształtować wybierając tryb pracy lub zmieniając lampy – nie tylko na pochodzące od innego producenta, ale i zupełnie innego typu. Do wyboru mamy L6G, 6L6GC, 7581A, EL34, EL37, 6550, KT66, KT77, KT88, KT90, KT120 i KT150. EVO 200 jest również doskonałym wzmacniaczem lampowym, który wysteruje dowolne słuchawki i to w świetny sposób.

Dźwięk tego urządzenia jest otwarty, dynamiczny, jest w nim sporo niskiego basu, a całość ma spory rozmach. Ale jest tu też ciepło i intymność, jest też namacalność. To wzmacniacz lampowy, który oferuje wszystkie atrybuty, za które tego typu urządzenia są kochane. Ale też to nie jest wzmacniacz „retro”, a nowoczesne opracowanie tej techniki w naprawdę bardzo dobrym wydaniu.

Więcej
PLEvo300 hifiCritic
1 wrz 2020 / recenzja

PrimaLuna Evo300 w HiFi Critic

Cena wzmacniacza Evo 300 czyni go poważną konkurencją dla części wysoko cenionych wzmacniaczy półprzewodnikowych. Niektóre z nich miałem zaszczyt gościć w moim systemie i sądzę, że recenzowane urządzenie nie tylko im wszystkim dorównuje, ale nawet przewyższa. Jest to przykład cudownego, współczesnego wdrożenia technologii rodem z XX wieku, które oferuje zarówno wysoką jakość wykonania, jak i świetne walory dźwiękowe. To ogromne osiągnięcie!

Więcej
pl evo400pre tas2020 kopia
30 lip 2020 / recenzja

EVO 400 Preamplifier w The Absolute Sound

EVO 400 zdziałał cuda: wprowadził do brzmienia mocne faktury i bogactwo tonów. Najważniejsze, że nie odbyło się to kosztem szybkości i detali. Transjenty miały odpowiednią szybkość i kontrolę. Błyszczące uderzenia perkusyjnych talerzy otaczała olbrzymia ilość powietrza. Smyczki brzmiały nad wyraz realnie. Całe wysokie tony były po prostu słodkie i bogate w detale, bez nadmiernej jasności czy ostrości, która mogłaby interferować z reprodukcją najwyższych dźwięków skrzypiec i ludzkich sopranów. Tak samo, nie mam zastrzeżeń do drugiego końca pasma.

EVO 400 to nie tylko najlepszy przedwzmacniacz liniowy w historii firmy PrimaLuna. Wytrzymuje on porównania ze znacznie droższymi konstrukcjami.

PrimaLuna EVO 400 w cudowny sposób łączy zalety współczesnych konstrukcji lampowych z najlepszymi cechami – wypełnieniem dźwięku i bogactwem barw – tradycyjnie kojarzonego z dawnymi przedwzmacniaczami lampowymi. Jeżeli czystość przekazu i realizm tonów znajdują się na liście Twoich priorytetów, postaraj się posłuchać EVO 400. Ten liniowy przedwzmacniacz to prawdziwa okazja. Za ten magiczny lampowy dźwięk inni każą płacić dużo, dużo więcej!

Więcej
PrimaLuna EVO 100 HiFi Philosophy
17 kwi 2020 / recenzja

PrimaLuna EVO 100 Tube DAC

Kosztujący czternaście tysięcy z hakiem przetwornik PrimaLuny z dodatkiem za parę tysięcy lepszych lamp dorównał konkurentom trzykroć droższym. Dorównał przy tym po swojemu – muzykę konstruował inaczej. Ale na pewno nie gorzej, słuchałem z takim samym zaangażowaniem. Na dodatek owa lampowa „muzyka Luny” jest łatwostrawna, co w przypadku źródeł nie będących analogowymi z urodzenia rzadko łączy się z efektownością zdolną aż fascynować. 

Więcej
audio okladka
1 kwi 2020 / recenzja

PrimaLuna EVO 300

EVO 300 wyróżnia się wśród lamp dynamiką i kontrastowością. Nie zlewa dźwięków, ale w skali bezwzględnej nie jest to nic specyficznego, lecz raczej kompetencja oczekiwana od wzmacniacza wysokiej klasy.

Bas jest obfity, ale nie opasły, sprężysty i umiarkowanie zaokrąglony. Środek – mocny, bliski, wyrazisty, nie mniej niż plastyczny, bez skłonności do przebarwiania i przesycania. Wysokie tony – delikatne, ale dostatecznie otwarte i „przewiewne”, z czystymi wybrzmieniami.

BRZMIENIE: Uniwersalne, tonalnie wyważone, dynamicznie dobrze rozwinięte. Lampowy klimat jako dodatek, a nie jako dominanta, chociaż dwa tryby pracy pozwalają dobrać różne proporcje.

Więcej
okladka v7
1 lut 2020 / recenzja

PrimaLuna EVO 100

"Określenie sceny mianem rewelacyjnej nie będzie tu nadużyciem.(...) Przestrzeń wypełniło mnóstwo delikatnych odgłosów. Bez trudu można było wyłowić z tła dźwięki przeszkadzajek, szelesty i cyknięcia. Górował nad tym czysty i dźwięczny głos amerykańskiej wokalistki, plastyczny i dostępny niemal na wyciagnięcie ręki.(...) 

Kolumny zniknęły jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Scena wypełniła się dźwiękami, nie pozostawiając najmniejszego wolnego skrawka, a jej rozmiary były bez porównania większe niż w jazzowych klubach i barach. (...) Obraz dopełniały mocny, dynamiczny fortepian oraz bas, budujący granitowy fundament dla reszty instrumentów."

Więcej
hifi okladka
1 lis 2019 / recenzja

PrimaLuna EVO 300

EVO 300 oferuje pięknie ułożony w przestrzeni, plastyczny dźwięk, który od samego początku ujmuje słuchacza...

(...) główny nacisk położono na spójność obrazu dźwiękowego. Prima Luna odmalowuje go po mistrzowsku, ponieważ granice między zakresami praktycznie tu nie istnieją – bas płynnie przechodzi w średnicę, ta zaś w soprany. To samo tyczy się wspaniale oddawanych barw, które pozostają jednorodne w całym paśmie.(...)

Ujęła mnie cecha, którą muzykalni Włosi nazywają „ripieni”, a więc „wypełnienie”, „treść” bądź – w znaczeniu kulinarnym – „nadzienie”. Tak właśnie wybrzmiewały instrumenty dęte oraz ludzkie głosy. Były pełne, mięsiste i wspaniale nasycone alikwotami. Taka cecha nieodmiennie przekłada się na realizm i namacalność, a zatem to, czego poszukujemy chyba w każdym sprzęcie grającym.

Więcej
97 cover 600x772 1
28 sie 2019 / recenzja

PrimaLuna EVO 400

Jeśli nigdy nie miałeś kontaktu ze sprzętem PrimaLuny, to są warte przesłuchania. Są to jedne z najlepszych urządzeń lampowych, jakich mieliśmy przyjemność słuchać. Wzmacniacze EVO 400 pozostaną w naszej redakcji jako punkt odniesienia - a mieliśmy okazję testować o wiele droższe urządzenia. Te są najlepszym wyborem za każdą wydaną złotówkę w kategorii wzmacniaczy lampowych. Nic nie oferuje lepszego stosunku jakości do ceny. Jeff Dorgay

Więcej
07 2019
2 lip 2019 / recenzja

PrimaLuna EVO 100

Jest dźwięczny i po prostu bardzo ładny. Plastyka jest doskonała, ale rozdzielczość jest po prostu OK. Kontrola basu jest świetna, z tym że jego średni zakres jest pogrubiony i dopalony. Równie dobrze brzmią z EVO 100 nagrania z transportu CD, jak i pliki wysokiej rozdzielczości. Jeśli korzystamy z plików warto jednak zawalczyć o wersje hi-res, ponieważ są po prostu lepsze. Jeśli chcemy grać pliki o jakości CD pomyślmy może jednak o dobrym transporcie płyt, a otrzymamy dźwięk z którym zaprzyjaźnimy się na długie lata. Wojciech Pacuła

Więcej
cover stereophile6
27 cze 2019 / recenzja

PrimaLuna EVO 400 preamplifier

PrimaLuna EVO 400 dissolved into the music more completely than the others. It seemed the most highly resolved and naturally transparent. Class A all the way. Herb Reichert

Więcej
positivefeedback19
17 kwi 2019 / recenzja

PrimaLuna EVO 100 Tube DAC - Premier Review

The folks at PrimaLuna are certainly prolific and display high levels of taste. This new generation of components in the wings will complement the brand, and exceed its high standards. You must hear it for yourself—or just buy it now before the really low initial price takes flight. My HIGHEST audiophile recommendation goes to the PrimaLuna EVO 100 Tube DAC. Absolutely wonderful! Robert H. Levi

Więcej
HFA logo new150pix square white3
17 cze 2018 / recenzja

PrimaLuna DiaLogue Premium HP

My experiences with the HP versions of the DiaLogue Premium amps have further solidified my opinion of this brand, which is that these really are excellent amplifiers that are widely applicable. One can do better, but it will cost multiples to beat them on all accounts. Christiaan Punter

Więcej
HFA logo new150pix square white2
26 gru 2017 / recenzja

PrimaLuna DiaLogue Premium

In this case, after reading all the info online I was already so convinced of its quality that I actually already purchased the amp prior to reviewing it. And I’m glad that I did! Even in its basic form with standard EL34 tubes, the DiaLogue Premium sounds very robust, large, lively and open, and very dynamic. And quite uniquely, it combines all this power and stability with a smooth and richly colorful sound. Christiaan Punter

Więcej
stereophile 2016 11 downmagaz
7 lis 2016 / recenzja

PrimaLuna ProLogue Premium power amplifier

PrimaLuna's ProLogue Premium has become my new reference for low-power, high-value amplification. Class A sound at a Class C price. Herb Reichert

Więcej
tone audio062016
15 cze 2016 / recenzja

PrimaLuna’s DiaLogue Premium HP integrated

For now, if you need an integrated amp, or even have a pair of separates you’ve been thinking of upgrading, I can’t suggest the HP highly enough. You could pay $4,300 for a pair of interconnects to connect your amp and preamp together and you won’t need it with the HP. This is one of the most incredible bargains in high end audio today. Jeff Dorgay

Więcej
02 2016
5 lut 2016 / recenzja

PrimaLuna DiaLogue Premium HP Integrated

PrimaLuna DiaLogue Premium HP to rasowy wzmacniacz, który w pełni ukazuje zalety różnych lamp – ich zdolność wydobywania niuansów nagrań, tworzenia sugestywnej przestrzeni, bogactwo barw i dynamikę, której blisko do tranzystorów. Jakość wykonania, którą widać na pierwszy rzut oka, gwarantuje wiele lat bezproblemowej eksploatacji. Janusz Michalski

Więcej
Stereophile 12 2014 1
15 gru 2014 / recenzja

PrimaLuna DiaLogue Premium HP - wzmacniacz zintegrowany - Stereophile 12/2014

PrimLuna DiaLogue Premium HP, jest wzmacniaczem zintegrowanym, którego jakość dźwięku niewiele odbiega od referencyjnego przedwzmacniacza, w połączeniu z parą wzmacniaczy mocy klasy A. [...] DiaLogue Premium HP, przedstawia znakomity stosunek jakości do ceny. PrimaLuna ma kolejnego zwycięzcę. Robert Deutsch

Więcej
2921 Audio 7 8 2014
2 lip 2014 / recenzja

PrimaLuna ProLogue Classic (KT120)

Typowo lampowe walory z dużą rozpiętością dynamiki i zamaszystego, potężnego basu – to połączenie, jakie lubi spora część audiofilów. Trudno nie polubić tego wzmacniacza. Filip Kulpa

Więcej
7 8 2013
7 sie 2013 / recenzja

Wzmacniacz zintegrowany PrimaLuna Dialogue Premium KT120

Wydawać by się mogło, ze przy cenie 18 tys. złotych holenderskiej marce trudno będzie nawiązać wyrównaną walkę z potencjalnymi rywalami. [...] Wzmacniacz ten usatysfakcjonuje albo wręcz zauroczy przede wszystkim tych, którzy do wzmacniaczy lampowych nie mieli dotąd pełnego zaufania. Wystarczy jednak krótki odsłuch, by się przekonać o jego pięknym i wciągającym brzmieniu. Filip Kulpa

Więcej
Stereophile062012
12 cze 2012 / recenzja

PrimaLuna ProLogue Premium

PrimaLuna ProLogue Premium, wykonana w zgodzie z najwyższymi standardami, oferuje wybitną jakość dźwięku za bardzo rozsądne pieniądze. (...) okazała się więcej niż dobrą konkurencją dla referencyjnych urządzeń klasy high-end. Robert Deutsch

Więcej
hifi 05 2011
15 maj 2011 / recenzja

PrimaLuna ProLogue Premium

Stara się być obiektywna, tylko robi z wokalami to, co miłośnicy lamp lubią najbardziej. Ociepla, eksponuje, wysuwa do przodu i tworzy coś w rodzaju spektaklu jednego autora. Wokalista staje się solistą i słychać wszystkie problemy życiowe, z jakimi borykał się np. Jim Morrison pod koniec życia. Koncentracja na centrum pasma pomaga w wychwyceniu szczegółów i skupieniu się na emocjonalnym przekazie. Temperatura nagrań podnosi się o kilka stopni, a góra pasma łagodnieje. Maciej Stryjecki

Więcej

LINIA DŹWIĘKU

Rzeszów
ul. Lewakowskiego 6A
Tel. 508 89 85 89

DELTA AUDIO

Częstochowa
ul. Gen.Sikorskiego 120
Tel. 34 3680588

AUDIOFIL

Warszawa
ul. Boya Żeleńskiego 6
Tel. 22 8259765

AUDIOLAND

Kutno
ul. Warszawskie Przedmieście 34
Tel. 606 747 615

AUDIOTRENDT

Kraków
ul. Sołtysowska 35a/LU nr 1
Tel. 12 686 10 15,

BEST AUDIO

Łódź
ul. Żeligowskiego 3/5
Tel. 501 056 466

CORAB

Olsztyn
ul. Partyzantów 12c
Tel. 89 5236592,

KEZARD

Gdynia
ul. Aleja Zwycięstwa 197
Tel. 58 56 147 57

MEGA Hz

Katowice
ul. Słowackiego 39
Tel. 32 2068199,

Hi-Fi Centrum

Kielce
ul. Winnicka 4
Tel. 41 3432466,

PLANETA DŹWIĘKU

Warszawa
ul. Tarczyńska 22
Tel. 664 388 015

AUDIO PARK

Toruń
ul. Szosa Lubicka 12/5
Tel. 56 621 16 36

AUDIOFAST

Łódź
ul. Romanowska 55e, pasaż lok.9
Tel. 42 6133750

TRIPLE M AUDIO

Rydzyna
ul. ul. Wolności 20
Tel. 655 265 165

HiFi System

Warszawa
ul. Ostródzka 273/1
Tel. 503 157 500