Moonriver Audio Ucieleśnienie NIEMOŻLIWEGO

Katalog produktów

Wzmacniacze zintegrowane

 • O firmie
 • Recenzje
 • Cennik
 • Gdzie kupić
Moonriver picture v2

Moonriver Audio - niemożliwe czyni możliwym

Inspirowana słynną nostalgiczną piosenką Moon River z 1961 roku, Moonriver Audio stanowi połączenie stylu vintage i współczesnej technologii reprodukcji dźwięku.

Klasyczny, ponadczasowy, zorientowany na użytkownika projekt. Intuicyjna i czysta forma inspirowana wolną przestrzenią na płycie czołowej, założenia dotyczące wymiennych modułów rozszerzających funkcje urządzenia.

Moonriver uwielbia płyty winylowe, taśmy analogowe, płyty kompaktowe i cyfrowe strumieniowanie oraz oferuje wymienne moduły, które można aktualizować dla wszystkich tych formatów. Wykorzystuje każdą dostępną obecnie technologię, bez dogmatycznego podejścia czy uprzedzenia do jakiejś zasady projektowej, w zakresie dostępnych funkcji czy też implementacji technologii półprzewodnikowej, zastosowania układów scalonych czy lamp próżniowych.

Zespół Moonriver lubi hybrydowe projekty, które łączą stare uznane techniki z osiągnięciami najnowszych technologii, ale przede wszystkim pasujące i optymalnie dobrane dla osiągnięcia założonego celu: doskonałego brzmienia i czystej, nieco nostalgicznej formy urządzenia.

Made in Sweden

Produkty Moonriver są projektowane i produkowane w Szwecji. Pracownicy ręcznie montują każde urządzenie - a to żmudna i precyzyjna procedura. Dzięki dostępowi do najnowszych komponentów, których lista jest stale aktualizowana, dzięki wyrafinowanym badaniom, sprawnemu rozwojowi i obszernym testom odsłuchowym (ta cześć sprawia inżynierom Moonriver najwięcej frajdy), zespół Moonriver zdąża w kierunku wyboru odpowiednich komponentów i układów dla osiągnięcia bezkompromisowego dźwięku audiofilskiego.

 

Moonriver dba również o zrównoważony rozwój i o niezawodność. Produkty objęte są 3-letnią gwarancją fabryczną i zostały zaprojektowane tak, aby działały przez dziesięciolecia bez konieczności konserwacji.

hfc moonriver v2
1 sie 2023 / recenzja

Test wzmacniacza zintegrowanego Moonriver Audio Model 404 Reference

Niskie składowe były odtwarzane pewnie, przestrzennie, miały całkiem pokaźny gabaryt i odpowiedni ładunek energii. Ponadto impulsy basowe miały odpowiednią szybkość i timing, dzięki czemu słuchanie każdego rodzaju muzyki, w tym również dość przeciętnie zrealizowanych płyt rockowych, było naprawdę angażujące.

Minimalnie podwyższona temperatura sprawia, że wrażenie obecności źródeł pozornych staje się bardziej namacalne.(...) Soprany to kolejna mocna strona Modelu 404 Reference. Są czytelne, nieprzeciętnie dźwięczne i bardzo bogate w detale.

Model 404 Reference to kawał świetnie wyglądającego i znakomicie brzmiącego wzmacniacza, który z łatwością wysteruje niejedne kolumny głośnikowe. Na tle rywali z tego samego przedziału cenowego wyróżnia się przezroczystością, szybkością, dynamiką i kontrolą dźwięków w całym paśmie. Rekomendacja!

Więcej
Moonriver 404 Reference Stestavnews
7 lip 2021 / recenzja

Test wzmacniacza Moonriver 404 Reference w Audio Video

Moonriver 404 Reference to bardzo dobry, przejrzyście, czysto i dźwięcznie grający wzmacniacz. W mojej ocenie może on skutecznie konkurować z najlepszymi w swoim przedziale cenowym, jak Pathos Logos mkII, Electrocompaniet ECI-6 (mkII), Lavardin ISx Reference, Luxman L505uX Mark II czy Bladelius Brage. Nieznaczne zaokrąglenia skrajów pasma sprzyjają uzyskaniu bardzo dobrej muzykalności.

Więcej
Moonriver 404 Reference Stereophile February 2021 1
28 lut 2021 / recenzja

Test wzmacniacza Moonriver 404 Reference w Stereophile

Podłączyłem kombo dCS Rossini [DAC+zegar] do wzmacniacza Moonriver 404 Reference. Już pierwsze dźwięki wywołały uśmiech na mojej twarzy. Opracowany przez Douga Tourtelota plik wysokiej rozdzielczości z utworem Eriksa Esenvaldsa ’O salutaris hostia’ z doskonałej płyty Portland State Chamber Choir Translations [Naxos 8.574124, WAV 24/96] - zawierającej również utwory nagrane przez Johna Atkinsa - ujął mnie ciepłem i pięknem otwierającego całość sopranu. 

(...) muzyka była bardziej kolorowa, napowietrzona i pojawiała się na ciemniejszym tle niż w przypadku dwóch drogich integr, które ostatnio testowałem. Śpiew brzmiał tak pięknie, że przestałem się zajmować pisaniem notatek. Wszystko, co mnie obchodziło to piękno osiągane przez zespół prowadzony przez Ethana Sperry’ego. Zestaw dCS Rossini/Moonriver dał niskim męskim głosom mocną podstawę, dzięki której świetnie wspierały wysokie tony głosów kobiecych. W połowie utworu ’The Heavens Flock’ zupełnie porzuciłem funkcję recenzenta. Doskonałe brzmienie rzuciło mnie na kolana. 

Mój gość poprosił następnie o podobny utwór w wykonaniu zupełnie mi nieznanego artysty: ’Strange Fruit’ Abela Meeropola śpiewany przez Dominique Fils-Aime na jej albumie Nameless [Qobuz, FLAC 24/48]. ’W tej cenie, nie słyszałem niczego lepszego’ powiedział na temat wzmacniacza Moonriver. Następnie odtworzyliśmy ten utwór za pomocą mojego wzmacniacza referencyjnego. Więcej głębi, koloru, energii. Lepsza separacja między solistką a chórkiem. A jednak po powrocie do pierwotnej konfiguracji, Monriver zabrzmiał po prostu świetnie. Przejrzystość jego brzmienia, doskonała średnica i ciche tło sprawiają, że ręce same zaczynają klaskać.

Ale godziny najsilniejszych wzruszeń z Moonriver miałem jeszcze przed sobą. Sąsiad polecił mi bowiem jazzową pianistę Marylin Crispell. Roon doprowadził mnie do płyty Trio Tapestry [Qobuz, FLAC 24/96]. Trio prowadzi Joe Lovano, na fortepianie gra właśnie Crispell a na perkusjonaliach - Dario Castaldi. Nie mogłem uwierzyć jak realistycznie brzmi gong Castaldiego w utworze ’One Time In’. W ’Seeds of Change’ wrażenie pełnego zespolenia muzyków w jeden organizm zapierało dech w piersiach. Wszyskto znalazło się w odpowiednim miejscu a ja mogłem nawet usłyszeć/zobaczyć wysokość, na której znajduje się każdy z instrumentów. Nastawiłem ’Mystic’, najdłuższy utwór na płycie, zgasiłem światło i zupełnie odleciałem na magicznym dywanie Moonriver. 

Na początku tej recenzji napisałem, że Moonriver 404 Reference to najtańszy wzmacniacz zintegrowany, który gościł w moim systemie. Trudno mi więc ogłaszać go nowym punktem odniesienia w jego klasie cenowej. A jednak, zrobię to. Brzmi bowiem doskonale przejrzyście, muzykalnie i oddaje sprawiedliwość nawet najbardziej złożonym nagraniom. 

Dla wielu z Was, Moonriver 404 Reference może okazać się długo szukanym rozwiązaniem, które na lata przeniesie Was do muzycznej nirwany. Poprzez staranny dobór towarzyszących komponentów, Moonriver 404 może dostarczyć dźwięk klasy A w cenie klasy B! 

Więcej
Moonriver 404 HiFi Philosophy
28 cze 2020 / recenzja

Test wzmacniacza Moonriver Audio Model 404 w hifiphilosophy.com

 • Charakter brzmienia pokrewny bardzo drogim wzmacniaczom.
 • W tym klimatyczne przyciemnienie połączone z transparentnością medium.
 • Dźwięki otwarte, nie zamykane w banieczkach.
 • Odpowiednio swoiste, w ramach tego także chropawe.
 • Minimalny dodatek ciepła.
 • Duży dodatek trzeciego wymiaru.
 • Nie pozbawiony czaru naturalizm wokali.
 • Brak odczuwalnej redukcji sopranów i całkowity brak z ich strony przykrości.
 • Mocny, trójwymiarowy, wyraźnie punktujący bas.
 • Znakomite jak na ten poziom cenowy operowanie pogłosem.
 • I znakomite kreowanie oklasków.
 • Żadnych problemów z generowaniem holografii.
 • Ujmujące wzornictwo z nawiązaniem do stylu retro.
 • Modułowa konstrukcja.

Więcej
02
1 gru 2019 / recenzja

Test wzmacniacza Moonriver 404 w highfidelity.pl

"Jest tak – projekt plastyczny tego wzmacniacza, czyli jego przednia ścianka, utrafił w moje gusta w 100%. Jest wyważony, spokojny, ale jednoznaczny. Dobór koloru diod LED tylko te zalety podkreśla. Dźwięk tego urządzenia jest, jak dla mnie, równie przemyślany. Wzmacniacz gra w bardzo naturalny sposób, nasycony i niesamowicie dźwięczny. Nie akcentuje żadnego z podzakresów, nie podbarwia niczego, a i tak mamy wrażenie, że to nasycone i „dociśnięte” brzmienie. (...)

... za te pieniądze to i tak wynik lepiej niż dobry. A wszystko pozostałe, czyli to, co pisałem powyżej – jest ponadprzeciętne. To wyrafinowany dźwięk za nieduże pieniądze."

Więcej
HiFiMusic 2019 11
27 lis 2019 / recenzja

Test wzmacniacza Moonriver 404 w HiFi Music

"Po miesiącu odsłuchów zaczęliśmy zastanawiać się czy będziemy w stanie zwrócić go do producenta. Moonriver 404 wydaje się zupełnie nie zwracać uwagi na stawiane przed nim wyzwania. Zaskoczył nas pokazując nowe, niespodziewane, zalety wszystkich kolumn, jakie do niego podłączaliśmy.

To nie przesada. Moonriver naprawdę podnosi puls zmieniając zwykły system stereo w coś intensywnego i pełnego wibrujących emocji. Muzyka wręcz wyskakuje z kolumn i otacza słuchaczy jak kolorowy krajobraz. Pomyśl o lampach, albo czystej klasie A. Moonriver 404 jest tak samo szybki a jego delikatne detale tak samo rozdzielcze jak z triody single-ended. (...)

Model 404 nie ma dla nas żadnych wad. Jesteśmy bardzo zaskoczeni, że tak świetny wzmacniacz nie kosztuje więcej i że jest produkowany w Szwecji."

Więcej

AUDIOFIL

00-621 Warszawa
ul. Boya-Żeleńskiego Tadeusza 6
Tel. 22 8259765

LINIA DŹWIĘKU

35-125 Rzeszów
ul. Karola Lewakowskiego 6a
Tel. 508 89 85 89

AKKUS

84-200 Wejherowo
ul. osiedle Przyjaźni 1B/1
Tel. 58 677 91 92

EMAR

85-055 Bydgoszcz
ul. Podolska 5
Tel. 52 3718422

Epicentrum Dźwięku

30-435 Kraków
ul. Zakopiańska 267
Tel. 500-773-773

AudioLand Studio

99-300 Kutno
ul. Warszawskie Przedmieście 34
Tel. 606 747 615

Audio Park

87-100 Toruń
ul. Polna 7B
Tel. 56 621 16 36

HiFi System

03-289 Warszawa
ul. Ostródzka 273/1
Tel. 503 157 500

Koris salon audio video

61-614 Poznań
ul. Umultowska 39
Tel. 61 8472663

AUDIOSFERA.EU

70-460 Szczecin
ul. Piłsudskiego Józefa 17
Tel. 666 963 999

AUDIOtrendt

31-589 Kraków
ul. Sołtysowska 35A
Tel. 12 686 10 15

110Hz Audio

25-035 Kielce
ul. Aleja Legionów 3/5
Tel. 696733643

AUDIOFAST

91-174 Łódź
ul. Romanowska 55e, pasaż lok.9
Tel. 42 6133750

Atmosfera Dźwięku

02-495 Warszawa
ul. Tomcia Palucha 37/U3
Tel. 792123124