O firmie
  • O firmie
  • Recenzje
  • Gdzie kupić
Strona glowna Wilson slider

Wilson Audio - autentyczna doskonałość

W kręgach high-end audio często zdarza się tak, że nowe projekty kolumn głośnikowych powstają raczej na skutek kapryśnych zachcianek niezdyscyplinowanych projektantów, niż jako przemyślany owoc naukowych badań. W odróżnieniu od konkurencji, Dave Wilson - właściciel Wilson Audio - zawsze pokładał wiarę w naukę i stanowiła ona dla niego punkt wyjścia, wokół którego tworzył solidną platformę opartą na technologii i doświadczeniach odsłuchowych. Nauka związana z prawidłowym sposobem reprodukcji dźwięku stanowi dorobek życiowy Dave’a Wilsona.

Zestawy Wilson Audio to synonim brzmienia doskonałego, punkt odniesienia dla produktów konkurencyjnych oraz szczyt marzeń dla wyrobionych audiofilów, którzy długo testowali rozwiązania konkurencyjne i doznali ostatecznej satysfakcji po zapoznaniu się z produktami Wilson Audio. To produkty luksusowe, ale nie snobistyczne, tylko doskonale wykonane, fantastycznej jakości zarówno pod względem estetycznym jak i pod względem zaimplementowanych rozwiązań technicznych.  Brzmienie Wilson Audio jest niezwykle naturalne, prawdziwe oraz w miarę podążania w stronę konstrukcji droższych - coraz bardziej zbliżone do rzeczywistości.

Stereophile012013
11 Jan 2013 / recenzja

Wilson Audio Alexandria XLF

... muszę stwierdzić, że kolumny Wilson Audio Alexandria XLF są warte 200000 dolarów.

Michael Fremer

Więcej
STRP 05 17
12 Apr 2017 / recenzja

Wilson Audio Alexx

Pomijając wyjątkowo limitowaną edycję WAMM Master Chronosonic, Alexx jest zdecydowanie najlepszym dużym głośnikiem wyprodukowanym przez Wilson Audio Specialties (cała recenzja w języku angielskim).

Michael Fremer

Więcej
Audio Video 08 09 2015
08 Sep 2015 / recenzja

Wilson Audio Sasha Series-2

Sashe serii drugiej pozostaną niekwestionowanym dziełem inżynierii akustycznej – kolumnami, które imponują brzmieniowym dopracowaniem i brakiem słabości.

Filip Kulpa

Więcej
okladka 02 2017 small
05 Feb 2017 / recenzja

Wilson Audio Yvette

... spójność brzmienia Yvette, a w związku z tym barw – jest w moim odczuciu znakomita i znacząco przewyższa to, co ma do zaoferowania wiele zestawów głośnikowych high-tech.

Filip Kulpa

Więcej
okl I Hifi 5 16 fit 300x432
02 May 2016 / recenzja

Wilson Audio Sabrina

To pozycja obowiązkowa na liście odsłuchów. Doskonale zrozumiem osoby, które po krótkim romansie stwierdzą, że nie ma po co szukać dalej. Sabrina to materiał na żonę.

Maciej Stryjecki

Więcej
TAS 256
17 Oct 2015 / recenzja

Wilson Audio Sabrina

Głośniki dostarczyły mi jedne z najwspanialszych sesji odsłuchowych jakie przeżyłem, a wisienką na torcie niech będzie fakt, że są one niezwykle rozsądnie wycenione.

Neil Gader

Więcej
audio beat logo small CZ
13 Apr 2016 / recenzja

Wilson Audio Sabrina

Dźwięk, jaki wydobył się z Sabrin był iście olśniewający. Rozdzielczość, przyjemna naturalność i swoboda, skupienie obrazów w przestrzeni oraz prowadzenie basu żelazną ręką aż do najniższych jego składowych – były oczywiste. To, co zaskoczyło nas znacznie bardziej, to fakt, że Sabriny – te małe Sabriny – dawały sobie z tym wszystkim radę bez najmniejszego wysiłku.

Marc Mickelson

Więcej
TAS 252
09 Apr 2015 / recenzja

Wilson Audio Duette Series 2

Byłem zaskoczony, jak znakomicie Duette poradziły sobie bez pomocy subwoofera w utworze „Mars”, pochodzącym z „Planet” Holsta (...).

Andrew Quint

Więcej
HiFi+ 03 2014
16 Mar 2014 / recenzja

Wilson Audio Duette Series 2

Niższy, niż można by się spodziewać, poziom szumów, w połączeniu z głośnikiem, który gra z gracją, przestrzenią i odpowiednim tempem – a co za tym idzie, ze znakomitym zakresem dynamiki – czyni z tych kolumn partnera na wszystkie pory roku.

Alan Sircom

Więcej
okladka I Hifi 05 17
10 May 2017 / recenzja

Wilson Audio Yvette

To ten sam dźwięk – równie spektakularny i doskonały, przynajmniej dla mnie. Yvette mają głębszy bas i o włos lepszą dynamikę. O dziwo, brzmienie jest odrobinę mniej efekciarskie, jakby bardziej spójne, doszlifowane.

Maciej Stryjecki

Więcej
TAS 238 december 2013
18 Dec 2013 / recenzja

Wilson Alexia Loudspeaker

Alexie są znakomicie stylizowane i wykończone, dzięki czemu lepiej radzą sobie z wystrojem wnętrz niż znakomita większość konkurencji. Widzę, jak trudno jest je wyprodukować i jak wiele pracy poświęca się zapewnieniu możliwości precyzyjnego ich dopasowania Mam jednak nadzieję, że Wilson Audio znajdzie sposób, aby większość ich wydajności była dostępna po niższej cenie. To świetne głośniki i muzyczna przygoda, której każdy chciałby spróbować.

Anthony Cordesman

Więcej
okladka 04 18av
10 Apr 2018 / recenzja

Wilson Audio Sabrina

Małe Wilsony mają wiele zalet dużych konstrukcji tej marki, jak choćby ikoniczna Sasha W/P – takich jak duża swoboda dynamiczna, nisko schodzący, dynamiczny i rytmiczny bas, otwarta średnica pasma. Tyle że wszystkiego jest tu mniej, a brzmienie jako całość okazuje się całościowo łagodniejsze i mniej wymagające.

Filip Kulpa

Więcej
09 2018 TAS 287 Cover.png.280x600 q85
12 Sep 2018 / recenzja

Wilson Audio TuneTot

The TuneTot will undoubtedly become a top loudspeaker choice for the well-heeled music lover who inhabits a small apartment, or perhaps deployed in the living room of that individual’s upscale beach house. But many ’Tots, I suspect, will be purchased by audiophiles who already own larger Wilson loudspeakers and are devoted to the company’s sonic philosophy and superior manufacturing standards.

Andrew Quint

Więcej
homeTheatre rewiew
09 Jan 2009 / recenzja

Wilson Audio Thor's Hammer Subwoofer

It doesn't get any bigger, badder or more lust-worthy in the world of subwoofers than Wilson Audio's Thor's Hammer. You could legitimately put a picture of this insane subwoofer in the dictionary next to the term "over-the-top," because it is just that. For the audiophile who has it all - if you don't have Thor's Hammer, I can tell you that you don't have real bass, and why in the world wouldn't you want to experience every audible note you possible can hear (or feel)?

Jerry Del Colliano

Więcej
s 2013 12 downmagaz
15 Dec 2013 / recenzja

Wilson Audio Specialties Alexia

Tak, cena za parę sprawia, że Alexia jest drogim rozwiązaniem. Ale jego klarowność, równowaga w pełnym zakresie, elastyczność w konfiguracji i większość czystej muzykalności są, jeśli nie niezrównane, to bardzo rzadkie.

John Atkinson

Więcej
Stereophile July 2018
14 Jun 2018 / recenzja

Wilson Audio Specialties Alexia Series 2 loudspeaker

How did Wilson's Alexia 2 compare with the original Alexia? Five years is too long to be sure of one's aural memory. Heck, under some circumstances, five minutes is too long! What I can say is that I very much enjoyed the three months the Alexia 2s spent in my home.

Więcej

AUDIOFAST

Łódź
ul. Romanowska 55e lok.9
Tel. 42 6133750

SOUNDCLUB

Warszawa
ul. Skrzetuskiego 42
Tel. 22 5863270

AUDIO STYL

Katowice
ul. Al. Roździeńskiego 91
Tel. 32 258 95 76

KORIS

Poznań
ul. Umultowska 39
Tel. 61 8472663

Hi-Fi Magellan

Rzeszów
ul. S. Batorego 18
Tel. 17 862 39 26,