Wilson Audio Autentycznie doskonałe

Katalog produktów
Produkty archiwalne
  • O firmie
  • Recenzje
  • Artykuły techniczne
  • Cennik
  • Gdzie kupić
Strona glowna Wilson slider

 Wilson Audio - autentyczna doskonałość

W kręgach high-end audio często zdarza się tak, że nowe projekty kolumn głośnikowych powstają raczej na skutek kapryśnych zachcianek niezdyscyplinowanych projektantów, niż jako przemyślany owoc naukowych badań. W odróżnieniu od konkurencji, Dave Wilson - właściciel Wilson Audio - zawsze pokładał wiarę w naukę i stanowiła ona dla niego punkt wyjścia, wokół którego tworzył solidną platformę opartą na technologii i doświadczeniach odsłuchowych. Nauka związana z prawidłowym sposobem reprodukcji dźwięku stanowi dorobek życiowy Dave’a Wilsona.

 

Zestawy Wilson Audio to synonim brzmienia doskonałego, punkt odniesienia dla produktów konkurencyjnych oraz szczyt marzeń dla wyrobionych audiofilów, którzy długo testowali rozwiązania konkurencyjne i doznali ostatecznej satysfakcji po zapoznaniu się z produktami Wilson Audio. To produkty luksusowe, ale nie snobistyczne, tylko doskonale wykonane, fantastycznej jakości zarówno pod względem estetycznym jak i pod względem zaimplementowanych rozwiązań technicznych.  Brzmienie Wilson Audio jest niezwykle naturalne, prawdziwe oraz w miarę podążania w stronę konstrukcji droższych - coraz bardziej zbliżone do rzeczywistości.

sasha v audio v2
2 sty 2024 / recenzja

Test głośników podłogowych Wilson Audio Sasha V w Audio

Sasha V to brzmienie kompletne, wszechstronne, dynamiczne, dokładne, z uderzeniem, błyskiem i naturalną barwą.(...) „Kontrola”, definicja każdego dźwięku, selektywność splata się z odrobiną zaokrąglenia i swobodnego, bogatego wybrzmienia. (...) Sasha V zawiera w zasadzie wszystko to, co Wilson ma najlepszego w swoim arsenale, tyle że w nierozpasanej ilości i formie.

Sasha V gra mocnym pierwszym planem, dobitnie i wnikliwie, ale nie wiąże się z tym jakakolwiek „sztuczność”, a wręcz przeciwnie – witalność, akustyczna wiarygodność. (...) Fascynująco brzmiały gitary, nawet słabiej nagrane – warczały, wibrowały, jazgotały; jednocześnie wyraźnie było słychać najlżejsze ruchy na gryfie, czy to między progami, czy podciągnięcia strun.

Więcej
loke
30 lis 2023 / recenzja

Test subwoofera aktywnego Wilson Audio Loke w Stereophile

Każda recenzja to podróż odkrywcza, ale ta była wyjątkowa, ponieważ po raz pierwszy doświadczałem, jak więcej korzyści - niż tylko czysty dźwięk - możena osiągnąć z doskonałym subwooferem.

Parafrazując niezapomniany wers Boba Dylana z "Subterranean Homesick Blues": "Nie potrzebujesz meteorologa, aby wiedzieć, w którą stronę wieje wiatr", nie trzeba złotych uszu, aby usłyszeć, że niskie tony stają się potężniejsze i bardziej skupione, gdy LōKē są włączone.

Rzadko zdarza się spotkać współczesne nagrania cyfrowe z tak obszerną i głęboką sceną dźwiękową, tak precyzyjnym obrazowaniem i tak absorbującym szumem scenicznym: Dźwięk psa szczekającego w oddali na początku i na końcu jest zaskakująco realistyczny. Wprowadzenie LōKē znacząco zwiększyło uderzenie i głębokość perkusji, dostarczając hipnotyzującego poczucia realizmu. 

Więcej
wilson sasha v v2
1 sie 2023 / recenzja

Test wolnostojącego zestawu głośnikowego Wilson Audio Sasha V w HiFi News

Do głowy przyszły mi te wszystkie klisze o "otwieraniu okien" czy "podnoszeniu zasłon. Ale okazały się one niewystarczające do oddania klasy  z jaką kolumny Sasha V wypełniają dźwiękiem pomieszczenie, z którego same zdają się wyparowywać.

...kolumny Sasha V układają wszystkie warstwy tego nagrania w takim porządku, że można nawet rozpoznać marki poszczególnych gitar. To wręcz podręcznikowy przykład doskonałego odwzorowania tonów, detali i rysunku.

Majestatyczny musi ustąpić miejsca niezrównanemu. Sasha V odtworzyły Kodo lepiej niż wszystkie inne kolumny, które słyszałem. To było naprawdę poruszające [nomen omen] przeżycie.

Więcej
alexia audio
1 maj 2023 / recenzja

Test głośników podłogowych Wilson Audio Alexia V w Audio

Jak na tak duże kolumny, Alexia V potrafi przekazywać barwy, klimaty, niuanse w sposób unikalnie uroczy i subtelny, a zarazem czysty i bezpośredni.

Średnica jest zawsze nasycona, barwna, żywa, jednak nie została podgrzana i „dopalona”. Alexia V nie pogrubia wokali, zachowuje się pod tym względem neutralnie, ma naturalną barwę i nie obniża tonacji. Wokale są fantastyczne nie przez ich wyjątkową moc czy monotonne ciepło, lecz
różnorodność, bogactwo wybrzmień, szczegóły artykulacji, „szczerość”, która jeszcze nie jest agresywnością, ale nie chowa się z mocniejszymi akcentami w dość często stosowane „wycieniowanie” wyższej średnicy.

To kolumny łączące dużą skalę, dokładność, emocje i subtelność.

Więcej
alexia test hifi news v2
25 sty 2023 / recenzja

Test podłogowych zestawów głośnikowych Wilson Audio Alexia V w HiFi News

(...) w obrębie sceny dźwiękowej - dzięki jej skali, szerokości, głębokości i wysokości - mogłem z łatwością wyobrazić sobie wykonawców i instrumenty oraz ich względne rozmiary. Wyłapywanie szczegółów było na poziomie precyzji makroobiektywu, podobnie jak dokładne pozycjonowanie instrumentów.

Alexia V to kolumny, które oszczędzą każdemu rozsądnemu człowiekowi potrzeby posiadania subwoofera.

Dzięki wielu szczegółowym poprawkom głośnik Alexia V firmy Wilson jest czymś więcej niż tylko " dopieszczonym" zestawem głośnikowym.

Alexia V ustanowiła fundament, który zdefiniował wszystko co mogłem usłyszeć - nawet w delikatnych nagraniach o charakterze niemalże unplugged.

Więcej
Wilson Audio Sabrina X news v3 1
1 lip 2022 / recenzja

Test głośników Wilson Audio Sabrina X w HiFi i Muzyka

... Sabrina X działa jak piękna, ale podstępna kobieta. Miesza w głowie tak, że głos rozsądku nie zakłóci jej idealnego obrazu, bo sami w sobie każdą wątpliwość zgasimy. A jak gra? Fenomenalnie...

... płynność melodii, niepodzielność faktury i spójność barw. Są ich tysiące, ale najważniejszy pozostaje całokształt. 

.... sugestywność uderza z siłą, która przerasta dotychczasowe doświadczenia, wprawiając w zdumienie. (...) rzetelność posunięta do poziomu graniczącego z absurdem. Barwa przyciąga jak magnes. Uruchamia procesy w mózgu, który został oszukany, że słuchamy na żywo.

... Sabrina X potrafi dzielić muzykę na atomy, a te znów połączyć w żelazną pięść. Ta druga, z oczywistych względów, mocniej zapada w pamięć i skupia na sobie uwagę. Odwraca ją od subtelności i wrażliwości na drobiazgi, których inne kolumny nawet nie dostrzegą. Dobrze to czy źle? Po pięciu minutach słuchania pojawia się odpowiedź: kogo to obchodzi…

... włączam system stereo. (...) Minuta, może dwie – człowiek milczy. I widzę, jak po policzku płynie  mu łezka.
- I jak?
- Czegoś takiego to (…) jeszcze nie słyszałem.

Więcej
SabrinaX test audio news
31 paź 2021 / recenzja

Test głośników Wilson Audio Sabrina X w AUDIO

Sabrina X wyrwała mnie z rutyny – zamiast zająć się charakterystyką tonalną, od pierw- szych chwil śledziłem stereofonię.

Dęte były gęste, barwne, bogate w harmoniczne, ze wszystkimi smaczkami, szumami, wibracjami, prawdziwą akustyką. Jednocześnie skupione, dokończone i otwarte.

To dźwięk dojrzały i szlachetny zrównoważeniem, spójnością i dokładnością, ale też bogaty i efektowny szeroką stereofonią, zręcznością basu i naturalną, niewysiloną rozdzielczością w całym pasmie.

Więcej
SabrinaX TAS
2 sie 2021 / recenzja

Test głośników SabrinaX w The Absolute Sound

Wilson Audio SabrinaX to dojrzałe kolumny. Wiedzą, co mają zrobić i robią to bez przepraszania za te parę rzeczy, których nie potrafią. Jak John Wick. Lepiej nie kłaść obok nich zaostrzonych ołówków. Osiągają skalę brzmienia i rozmiar sceny zazwyczaj tworzonych przez dużo większe kolumny. Instrumenty są rysowane w bardzo realistyczny sposób a wokół nich jest sporo powietrza. To cecha, której spodziewamy się od kolumn w tej cenie. Ale SabrinaX robią wszystko z większym, od spodziewanego, realizmem. Szczerze mówiąc, słowo ’realizm’ pojawia się bardzo często we wszystkich moich notatkach z odsłuchów tych kolumn. Poczucie żywej obecności wykonawców w pokoju przypomina mi pierwszy kontakt z flagowymi kolumnami XVX, o którym pisałem na blogu: prawdziwie wciągające bez cienia sztuczności. Kolumny SabrinaX pozwalają mocniej poczuć, że ’muzycy są w moim pokoju’. (...) Scena dźwiękowa jest cudownie głęboka i rozpościera się dużo szerzej niż zewnętrzne krawędzie kolumn i daleko wyżej niż górny panel obudowy. Rzeczy dzieją się raczej za kolumnami. Najwyższy poziom mikro- i makrodynamiki wysokich tonów osiągany jest zwykle przez tweetery wstęgowe lub berylowe. Ale miękkie kopułki Wilson Audio osiągają tę samą klasę bez ostrości czy braku rozciągnięcia. Krawędzie są ostre, harmonie układają się w warstwy i wciągają słuchaczy. Kolumny osiągają  poziom rozdzielczości przypominający dużo droższe konstrukcje. 

Kolumny SabrinaX są szybkie. Ale raczej tak szybkie, jak Bentley Turbo a nie McLaren Speedtail. Czuć luksus i wyrafinowanie zapisane głęboko w DNA firmy Wilson Audio. Jak wspomniałem, kolumny SabrinaX wymagają, żądają wręcz, mocy i dobrego systemu. Im więcej mocy im aplikowałem, im lepsza była jakość tych watów, grały lepiej i bardziej imponująco. Możesz je podłączyć do systemu pięć razy droższego niż one same a i tak nie będzie to mezalians. Kiedy skończyłem odsłuchy do tego testu, czułem się jak po kolacji w dobrej restauracji: świetne jedzenie, dobrane wino, doskonały deser, pyszna kawa, trafiony w punkt lider - całkowicie usatysfakcjonowany, z poczuciem dobrze wydanych pieniędzy, lekko oszołomiony przeżyciem. 

Firmowe brzmienie Wilsona stało się ostatnio duże i mocne, ale jednocześnie naturalne i wyrafinowane oraz zadziwiająco dynamiczne, ale jednocześnie delikatne i złożone. Dźwięk jest realny i żywy i zupełnie już pozbawiony suchej analityczności. Dzisiejszy Wilson utrzymał najlepsze cechy dawnego Wilsona i zmienił wszystko w to, czym powinno być. Według Daryla, ’Oryginalne kolumny Sabrina okazały się być wspaniałą platformą stabilnej muzykalności, która pozwoliła na większy, niż spodziewany, zakres udoskonaleń. Wprowadzając do niej to, czego nauczyliśmy się przez 5 lat, które minęły od premiery kolumn Sabrina, mogliśmy osiągnąć wyraźny postęp w każdym aspekcie brzmienia: niższy szum, lepszą artykulację basu, większą przejrzystość średnicy, lepszą detaliczność wysokich tonów, poprawę rysunku sceny i mikrodynamiki’. Trudno się z nim nie zgodzić. W swojej klasie cenowej, kolumny SabrinaX to absolutna rewelacja. I moja najwyższa rekomendacja! 

Więcej
SabrinaX hi fiplus test
10 lip 2021 / recenzja

Test Wilson Audio SabrinaX w Hi-Fi Plus

Słuchanie kolumn SabrinaX to dla mnie synonim czystej przyjemności. Wchodzą Ci pod skórę, wchodzą też głęboko w samą muzykę. Rezultatem jest bezpośrednie połączenie z muzyką, które zbyt często ginie w powodzi precyzyjnych detali. Oczywiście, brzmienie kolumn SabrinaX jest również pełne detali. Ale kolumny te przekazują muzykę na trzech poziomach - trzewnym, mózgowym i emocjonalnym - w równych proporcjach, dzięki czemu uśmiechasz się słysząc swe ulubione utwory. Możesz wybrać dowolny rodzaj muzyki i trafisz w punkt. 

SabrinaX należą do tej nielicznej grupy kolumn, które pozwalają usłyszeć wszystko: mruk silnika, emocjonalną przemowę Howarda i rytmiczną grę muzyków.

... SabrinaX prezentują dźwięki na jeszcze czarniejszym tle. Wiem, to często powtarzany slogan… ale staje się prawdą, kiedy usłyszysz je na własne uszy. Szczególnie zwróciło to moją uwagę w utworze ’Bahia’ z płyty Blue Maqams Anouara Brahema [ECM]. Otwiera go solo na oudzie, potem powoli dołączają do niego kolejne instrumenty. Ponieważ wychodzą z naprawdę czarnego tła, są bardziej żywe, bardzie obecne tuż przed słuchaczem. Potem muzyka hipnotycznie faluje i przechodzi ewolucję od cygańskiego jazzu przez hinduską ragę po sufickie gazele. Wszystko wzmocnione przez współczesną jazzową perkusję. W finale - co nadal zaskakuje w jazzie - całość przyśpiesza. Ciche tło kolumn SabrinaX sprawia, że między słuchaczem a muzyką nie ma żadnej przeszkody. Jego puls przyśpiesza wraz z rytmem muzyki. To ekscytujące przeżycie. 

Być może najbardziej zwracającym uwagę aspektem brzmienia kolumn SabrinaX, tym który najszybciej uzależnia słuchaczy - jest szybkość i energia basowych transjentów. Moim odwiecznym testem dla wentylowanych kolumn jest utwór ’Chameleon’ z płyty Trentemøllera [The Last Resort, Poker Flat]. W pewnej chwili szybki, falujący bas ’zatyka’ każdy port bas refleksu … to jedynie kwestia poziomu głośności. Kolumny SabrinaX nie poddały się jednak. Ich bas był zadziwiająco szybki i mocny. Wcześniej od niej poległa akustyka mojego pokoju. Są to kolumny, które pokochają nawet audiofile z obozu PRAT! 


Konkluzja, na którą czekają czytelnicy [i której się pewnie domyślają od pierwszego akapitu tej recenzji] brzmi prosto. Lubię te kolumny. Lubię je bardzo. Doskonale pasują do pokojów i systemów, w których najprawdopodobniej się znajdą. To, w czym nie są dobre, nie ma znaczenia w tych pomieszczeniach i systemach. Czego nie robią dobrze? Według moich kryteriów, nie ma takiej rzeczy. Pierwsze kolumny Sabrina osiągnęły więcej niż sukces. Na świecie pojawiły się grupy ich wyznawców [to samo dotyczyło kolumn WATT/Puppy lata temu]. Kolumny Wilson Audio SabrinaX osiągną jeszcze bardziej kultowy status. Zapamiętajcie moje słowa!  

Więcej
alexias2 test szymonfaber
17 lis 2020 / recenzja

Test głośników Wilson Audio Alexia Series 2 na szymonfaber.pl

Góra Alexii series 2 to kwintesencja tego czego poszukują fani audio, doskonała rozdzielczość i holografia. Mistrzowskie wybrzmienia łączą się z umiejętnością oddania barwy instrumentów. Płyty z fortepianen ABC Records “A Past Legend”, “Power of Piano”, “The Koln Concert” Jarreta zabrzmiały genialnie. Nośność wybrzmień, odpowiedź akustyki pomieszczenia na każde muśnięcie klawiszy było niesamowite. (...)

Góra tych kolumn skrzy się milionem odcieni i wybrzmień, co wrażliwsze osoby podczas odsłuchów musiały sięgnąć po chustkę do kieszeni… Kilka razy w życiu miałem okazję posłuchać tak doskonale oddanej barwy tego skomplikowanego instrumentu jakim jest fortepian, Alexia Series 2 to potrafią. (...)

Wilsony pod względem budowy sceny akustycznej, głębokości, szerokości oraz separacji źródeł przestrzennych są mistrzami świata. Obserwowanie wieloplanowej seny, muzyków poukładanych jak figury na szachownicy jest czymś niesamowitym.(...)

To jeden z najdoskonalszych dźwięków jaki popłynął jak dotąd w domu Szymonfabera. Nie będę ukrywał, że te konstrukcje sprawiły mi sporo frajdy i pozwoliły na nowo odkurzyć wiele zapomnianych albumów. Wilsony to istny żywioł i wulkan energii. Spiętrzenie i wygaszanie dźwięku jest referencyjne, wszelkie skoki dynamiki czy narastanie dźwięku odbywa się w fenomenalnym tempie. (...)

Bas reflex jest niesłyszalny, swoboda i wybrzmienia poszczególnych partii organów są wyśmienite. Odczucie potęgi i wielkości świątyni wręcz wybitne. Organy są olbrzymie a wybrzmienia do złudzenia przypominają kościół, w którym realizowano nagranie. Głębia i wysokość sceny wręcz niewiarygodna, nieprzyjemne na zdecydowanej większości kolumn spiętrzenia piszczałek tutaj przechodzą bez zgrzytu. Separacja i czytelność rozciąga się od najwyższej góry do samego dołu pasma. Tutaj tanie zagrywki nie przejdą, olbrzymie organy jasno pokazują klasę Wilsona. Symfonika pod batutą Fennella to wyłącznie formalność, wszelkie powyższe cechy się potwierdzają. Potęga i dynamika, doskonała barwa i lokalizacja, świetne wybrzmienia i dokładność połączona z wybitną holografią. Muzyka rozrywkowa, rock czy metal? Na te kolumny nie ma mocnych. 

Więcej
testsr Wilson Alexia Series 2
9 lis 2020 / recenzja

Test głośników Wilson Audio Alexia Series 2 w SoundRebels

To był spektakl przez duże ”S”.(...) pełen emocji, równy od dołu, przez centrum pasma, po wysokie tony, muśnięty posmakiem papieru zastosowanych membran, przez to świetnie wpisujący się w oczekiwania naszych receptorów słuchu świat muzyki.(...) subsoniczny, syntetyczny bas, czy monumentalne partii kościelnych organów sprawiały, że amerykańskie kolumny z łatwością były w stanie wgnieść niczego niespodziewającego się słuchacza w fotel.

Więcej
okladka hifiplus
7 sty 2020 / recenzja

Test głośników Wilson Audio Sasha DAW w Hi-Fi+

"W miarę, jak zagłębiamy się w słuchaną muzykę, uzyskujemy niesamowite detale, świetną artykulację, a także solidny obraz instrumentów umiejscowionych na bogatej i dużej scenie dźwiękowej. Są to jednak tylko wybrane aspekty mistrzowskiego dźwięku odtwarzanego na światowym poziomie, gdyż te kolumny oferują nam znacznie więcej."

Więcej
the absolute sound alexx cover 151 v2
13 wrz 2019 / recenzja

Test głośników Wilson Audio Alexx w The Absolute Sound

"Alexx to, pod wieloma względami, kamień milowy dla firmy Wilson Audio. Niezależnie od kontekstu, to po prostu doskonałe kolumny. Jeżeli jednak potraktujemy je jako komunikat Daryla Wilsona, który chce pokazać światu swoje umiejętności – możemy być spokojni o przyszłość tej wspaniałej firmy, jednej z ikon high-endu."

Więcej
hifichoice 032019
19 cze 2019 / recenzja

Test głośników Wilson Audio TuneTot w Hi-Fi Choice

The idea that the TuneTot delivers jaw-dropping sonics regardless of its surroundings is an intoxicating one and for some lucky people represents the start of an astonishing journey into Wilson Audio ownership.

Więcej
sashaDaw 201906
5 cze 2019 / recenzja

Test głośników Wilson Audio Sasha DAW w Hi-Fi Critic

All kinds of music were handled with confidence, very much the mark of well-judged neutrality, and what’s more the stereo images are wide, deep and well focused. (...) It was an easy shoe-in to place it in the top HIFICRITIC Audio Excellence categor Martin Colloms

Więcej
Hi Fi Plus May 2019
28 maj 2019 / recenzja

Test Wilson Audio Tune Tot w Hi-Fi+

The whole package is so beautifully presented and packaged and the engineering solutions, designed specifically to help you extract that last ounce of performance, so comprehensive and clever that they certainly deliver the musical goods. You are going to need some serious partnering equipment too. But the rewards are well worth it. Actually, I am sorry to see them go but they leave behind them the memory of some real fun listening sessions and that is hard to put a price on. Chris Thomas

Więcej
hi finews
10 maj 2019 / recenzja

Test głosników Wilson Audio Sasha DAW w Hi-Fi News

Daryl Wilson has honoured his father with what is surely the definitive Sasha, since this DAW version benefits from all that was learned in the Alexia S2. With love and respect, he went the extra mile and made them as transparent as an evanescent soul, though they require care with ancillaries and cables. Set them up well, and they'll become 'the dream the dreamers dreamed'. Dave's heritage is in good hands. José Victor Henriques, Keith Howard

Więcej
cover stereophile3
25 kwi 2019 / recenzja

Test głośników Wilson Audio Specialties Yvette w Stereophile

Never had listening to recorded music been as involving, rewarding, and flat-out magical as it was through the Wilson Yvettes. Never had my system sounded so good. The Yvettes were doing something different from what I was used to hearing, but I couldn't put my finger on what it was. When I finally did, I realized how simple and obvious it was—and that I hadn't ever heard it before. Brian Damkroger

Więcej
SoundStage australia 400w
1 mar 2019 / recenzja

Test głośników Wilson Audio Specialties Sasha DAW w SoundStage Australia

Sasha DAW features the best, most inert enclosure, optimised for the lowest possible distortion allowing the full scope of the superb flagship WAMM drivers; from the tweeters’ most airy and delicate highs, to the superb resolution through the mids and down to the power and staggering punch of the lows. Edgar Kramer

Więcej
cover PTA6
11 lis 2018 / recenzja

Test głośników Wilson Audio Sasha DAW w parttimeaudiophile.com

It not only looks good on paper inheriting numerous components and technology from the Alexia Series-2, Alexx and WAMM speaker, but it delivers a sound that I am sure would bring a smile to David’s face if he was still with us. Mohammed Samji

Więcej
hi finews3
1 lis 2018 / recenzja

Test głośników Wilson Audio TuneTot w Hi-Fi News

How to shrink down an Yvette, a Sophia, an Alexia into something manageable for the space-shy? One can only imagine how many iterations preceded the final version, but Wilson Audio has succeeded in coming up with a mini-monitor that delivers 90% of the Wilson full range experience from 10% of the volume. If you want a no-compromise speaker smaller than a microwave oven, say hello to the TuneTots. Bravo! Ken Kessler, Keith Howard

Więcej
09 2018 TAS 287 Cover.png.280x600 q85
12 wrz 2018 / recenzja

Test głośników Wilson Audio TuneTot w The Absolute Sound

The TuneTot will undoubtedly become a top loudspeaker choice for the well-heeled music lover who inhabits a small apartment, or perhaps deployed in the living room of that individual’s upscale beach house. But many ’Tots, I suspect, will be purchased by audiophiles who already own larger Wilson loudspeakers and are devoted to the company’s sonic philosophy and superior manufacturing standards. Andrew Quint

Więcej
AudioBeat8
20 lip 2018 / recenzja

Test głośników Wilson Audio Alexia Series 2 w The Audio Beat

If you end up with the Alexia 2, you'll own one of the very best speakers from one of high-end audio's most acclaimed companies; and if you think it's the finest Wilson speaker not named WAMM Master Chronosonic, you'll get no argument from me. Marc Mickelson

Więcej
Stereophile July 2018
14 cze 2018 / recenzja

Test głośników Wilson Audio Alexia Series 2 w Stereophile

How did Wilson's Alexia 2 compare with the original Alexia? Five years is too long to be sure of one's aural memory. Heck, under some circumstances, five minutes is too long! What I can say is that I very much enjoyed the three months the Alexia 2s spent in my home.

Więcej
okladka 04 18av
10 kwi 2018 / recenzja

Test głośników Wilson Audio Sabrina w Audio Video

Małe Wilsony mają wiele zalet dużych konstrukcji tej marki, jak choćby ikoniczna Sasha W/P – takich jak duża swoboda dynamiczna, nisko schodzący, dynamiczny i rytmiczny bas, otwarta średnica pasma. Tyle że wszystkiego jest tu mniej, a brzmienie jako całość okazuje się całościowo łagodniejsze i mniej wymagające. Filip Kulpa

Więcej
HFA logo new150pix square white4
10 gru 2017 / recenzja

Test głośników Wilson Sabrina w hifi-advice.com

Their strengths include coherence, temporal precision, dynamic realism and excellent bass given the small enclosure. Along with the attractive new form factor comes a smoothness and richness of sound not present in earlier generations. No matter which amp is used, the overall impression is always that of a smooth, generous and stress-free transducer. Christiaan Punter

Więcej
SS australia 400w2
1 lis 2017 / recenzja

Test głośników Wilson Audio Alexia Series 2 w Soundstage

You are inspired, moved… a smile or a tear. These experiences are what I crave for, outside of critical listening for reviewing purpose. When I listen for pleasure, I need to feel. And Alexia Series 2 douses me with a pouring of emotions as it reaches into the listening space and resolutely grasps you in her beautiful embrace. For this reason alone – never mind the individual aspects of superiority over Alexia – this is my new reference speaker. This is where technology meets art. The beauty stays; she’s a songstress. Dadirri indeed… Edgar Kramer

Więcej
AudioBeat5
25 sie 2017 / recenzja

Test głośników Wilson Audio Alexx w The Audio Beat

The market for a speaker like the Alexx is necessarily limited -- there aren’t multitudes of people with the resources to own it. However, for audiophiles who can spend six figures on speakers, the Alexx has to be considered something of a bargain: designed in parallel with Dave Wilson's magnum opus but costing a small fraction of its price. If you aren’t among the well-heeled cohort of WAMM MC owners, the Alexx is its own aspiration and provides its own rewards. Marc Mickelson

Więcej
okladka I Hifi 05 17
10 maj 2017 / recenzja

Test głośników Wilson Audio Yvette w Hi-Fi i Muzyka

To ten sam dźwięk – równie spektakularny i doskonały, przynajmniej dla mnie. Yvette mają głębszy bas i o włos lepszą dynamikę. O dziwo, brzmienie jest odrobinę mniej efekciarskie, jakby bardziej spójne, doszlifowane. Maciej Stryjecki

Więcej
STRP 05 17
12 kwi 2017 / recenzja

Test głośników Wilson Audio Alexx w Stereophile

Pomijając wyjątkowo limitowaną edycję WAMM Master Chronosonic, Alexx jest zdecydowanie najlepszym dużym głośnikiem wyprodukowanym przez Wilson Audio Specialties (cała recenzja w języku angielskim). Michael Fremer

Więcej
AudioBeat6
20 mar 2017 / recenzja

Test głosników Wilson Audio Yvette w The Audio Beat

It might have started a long time ago, but my Wilson story is kind of like a Dickens novel: it revolves around a single family; it's long, with 57 chapters (though no chapter 11); it holds up a mirror to its times; and it takes its time to reach a satisfactory conclusion. After all of these years, I will be joining my friend Wilson as a Wilson owner, because these Yvettes have found a home. Dennis Davis

Więcej
audio beat logo small CZ
13 kwi 2016 / recenzja

Test głośników Wilson Audio Sabrina w The Audio Beat

Dźwięk, jaki wydobył się z Sabrin był iście olśniewający. Rozdzielczość, przyjemna naturalność i swoboda, skupienie obrazów w przestrzeni oraz prowadzenie basu żelazną ręką aż do najniższych jego składowych – były oczywiste. To, co zaskoczyło nas znacznie bardziej, to fakt, że Sabriny – te małe Sabriny – dawały sobie z tym wszystkim radę bez najmniejszego wysiłku. Marc Mickelson

Więcej
TAS 256
17 paź 2015 / recenzja

Test głośników Wilson Audio Sabrina w The Absolute Sound

Głośniki dostarczyły mi jedne z najwspanialszych sesji odsłuchowych jakie przeżyłem, a wisienką na torcie niech będzie fakt, że są one niezwykle rozsądnie wycenione. Neil Gader

Więcej
Audio Video 08 09 2015
8 wrz 2015 / recenzja

Test Wilson Audio Sasha Series-2 w Audio Video

Sashe serii drugiej pozostaną niekwestionowanym dziełem inżynierii akustycznej – kolumnami, które imponują brzmieniowym dopracowaniem i brakiem słabości. Filip Kulpa

Więcej
TAS 252
9 kwi 2015 / recenzja

Test głośników Wilson Audio Duette Series 2 w The Absolute Sound

Byłem zaskoczony, jak znakomicie Duette poradziły sobie bez pomocy subwoofera w utworze „Mars”, pochodzącym z „Planet” Holsta (...). Andrew Quint

Więcej
HiFi+ 03 2014
16 mar 2014 / recenzja

Test głośników Wilson Audio Duette Series 2 w Hi-Fi+

Niższy, niż można by się spodziewać, poziom szumów, w połączeniu z głośnikiem, który gra z gracją, przestrzenią i odpowiednim tempem – a co za tym idzie, ze znakomitym zakresem dynamiki – czyni z tych kolumn partnera na wszystkie pory roku. Alan Sircom

Więcej
TAS 238 december 2013
18 gru 2013 / recenzja

Test głośników Wilson Audio Alexia w The Absolute Sound

Alexie są znakomicie stylizowane i wykończone, dzięki czemu lepiej radzą sobie z wystrojem wnętrz niż znakomita większość konkurencji. Widzę, jak trudno jest je wyprodukować i jak wiele pracy poświęca się zapewnieniu możliwości precyzyjnego ich dopasowania Mam jednak nadzieję, że Wilson Audio znajdzie sposób, aby większość ich wydajności była dostępna po niższej cenie. To świetne głośniki i muzyczna przygoda, której każdy chciałby spróbować. Anthony Cordesman

Więcej
s 2013 12 downmagaz
15 gru 2013 / recenzja

Test głosników Wilson Audio Specialties Alexia w Stereophile

Tak, cena za parę sprawia, że Alexia jest drogim rozwiązaniem. Ale jego klarowność, równowaga w pełnym zakresie, elastyczność w konfiguracji i większość czystej muzykalności są, jeśli nie niezrównane, to bardzo rzadkie. John Atkinson

Więcej
Stereophile012013
11 sty 2013 / recenzja

Test głośników Wilson Audio Alexandria XLF w Stereophile

... muszę stwierdzić, że kolumny Wilson Audio Alexandria XLF są warte 200000 dolarów. Michael Fremer

Więcej
homeTheatre rewiew
9 sty 2009 / recenzja

Test subwoofera Wilson Audio Thor's Hammer w hometheaterreview.com

It doesn't get any bigger, badder or more lust-worthy in the world of subwoofers than Wilson Audio's Thor's Hammer. You could legitimately put a picture of this insane subwoofer in the dictionary next to the term "over-the-top," because it is just that. For the audiophile who has it all - if you don't have Thor's Hammer, I can tell you that you don't have real bass, and why in the world wouldn't you want to experience every audible note you possible can hear (or feel)? Jerry Del Colliano

Więcej
Wywiad PeterMcGrath Munich 2022 v2
14 cze 2022 / recenzja

Wywiad z Peterem McGrath na wystawie HighEnd Show w Monachium 2022

XVX 4 Seasons - wyjątkowo piękne kolumny dostępne tylko do końca roku 2022

Kolumny Wilson Audio spotkałem na aż 6 różnych ekspozycjach. Widziałem: Chronosonic XVX 4 Seasons / Alexx V / Sasha DAW towarzyszące takim markom jak: d'Agostino (2x) / dCS / Nagra / Nordost / Mytek, co uwzględniwszy dość luksusowy charakter cen, jest wynikiem wyśmienitym.

Miałem wyjątkowe szczęście, gdyż moim przewodnikiem po wystawie był sam Peter McGrath związany z marką od czasów zanim została nawet ochrzczona jako Wilson Audio.

Więcej

LINIA DŹWIĘKU

35-125 Rzeszów
ul. Karola Lewakowskiego 6a
Tel. 508 89 85 89

demo w salonie: Sabrina X

Studio999Audio

33-332 Kraków
ul. Bronowicka 4A
Tel. 690 017 704

demo w salonie: Sabrina XSasha DAWAlexx V

Hi-FI STUDIO

43-300 Bielsko-Biała
ul. Cieszyńska 86
Tel. 600 320 032

demo w salonie: Sabrina X

MEDIA-HIT

44-100 Gliwice
ul. Młyńska 8a
Tel. 602647668

demo w salonie: Sabrina X

PLANETA DŹWIĘKU

02-023 Warszawa
ul. Tarczyńska 22
Tel. 664 388 015

demo w salonie: Sabrina X

audioplaza.pl Poznań Salon Audio Video

61-545 Poznań
ul. Krzyżowa 8
Tel. 61 6496058

demo w salonie: Sabrina X

AUDIOFAST

91-174 Łódź
ul. Romanowska 55e, pasaż lok.9
Tel. 42 6133750

audioplaza.pl Wrocław Salon Audio Video

54-234 Wrocław
ul. Białowieska 65B
Tel. 668 606 636