Thixar Audiofilskie platformy i stoliki dla prawdziwych melomanów

Katalog produktów
  • O firmie
  • Recenzje
  • Cennik
  • Gdzie kupić
slider2

Pasywne platformy, stoliki oraz akcesoria odsprzęgające i tłumiące THIXAR – podstawa dobrego brzmienia!.

Odseparowanie sprzętu od wibracji poprzez umieszczenie komponentów audio na platformach lub stolikach antywibracyjnych ma wielki i bezpośredni wpływ na jakość brzmienia. THIXAR z dumą służy miłośnikom dobrego dźwięku produkując szeroki wachlarz doskonałych produktów antywibracyjnych.

Platformy i stoliki antywibracyjne THIXAR wykorzystują najnowsze technologie tłumiące oparte o specjalne chemiczne żele. Aby przekonać się, co potrafią, najlepiej usłyszeć samemu różnice wprowadzane przez nie do brzmienia systemu. Będziecie zaskoczeni - tak, jak recenzenci wiodących branżowych magazynów z całego świata.

Pewien bardzo znany magazyn hi-fi ogłosił kiedyś, że conajmniej 25% jakości brzmienia wynika z zastosowanych przewodów, zasilania i ustawienia sprzętu.  My w audiofast uważamy, że znacznie więcej niż 25%, hołdując opinii, że system gra tak dobrze jak jego najsłabszy składnik.  Pomieszczenie, rack, półki, kable i komponenty wspólnie składają się na cały system. Elementy otoczenia komponentów audio często lekceważymy, ulegając powszechnej opinii, że jedyne co się liczy to brzmienie samych "klocków" audio. Misją firmy THIXAR (i naszą) jest zmiana tego sposobu myślenia.

Produkowane ręcznie produkty oparte o własne technologie firmy THIXAR wykorzystujące żel oraz wielowarstwowe powierzchnie wielomateriałowe pozwalają osiągnąć najwyższy poziom brzmienia komponentom audio, które tworzą każdy złożony system audio. THIXAR stosuje inne żele i powierzchnie platform w zależności od przeznaczenia, to znaczy platformy Silence dedykowane pod wzmacniacze, kondycjonery czy gramofony mają inną charakterystykę brzmieniową od platform Silence Plus dedykowanych pod źródła cyfrowe, przedwzmacniacze czy inne elementy toru cyfrowego.

Pozwól ulubionym muzykom zabrzmieć tak, jak naprawdę chcieli! Eryk Burdon powiedział kiedyś ‘to jest tego warte’.

Dystrybuowany przez firmę THIXAR aktywny system tłumiący Silencer_iZ idzie krok dalej i osiągając niezrównany poziom eliminowania wibracji poprzez zastosowanie ultraszybkich siłowników piezoelektrycznych. System Silencer_iZ, opracowany oryginalnie na potrzeby laboratoriów nanotechnologicznych, jest przykładem zastosowania tych osiągnięć naukowych w świecie High-Endu.

"Give peace a chance!"

okladka v3
1 maj 2019 / recenzja

Test stolika Thixar SMD Ambitious Mk II w Audiotechnique

"Pod względem wpływu na brzmienie to najlepszy stolik, jaki w życiu słyszałem (...) Przez ostatnie dwa miesiące odwiedziło naszą redakcję wielu ludzi z branży, w tym i wielu inżynierów dźwięku. Wszyscy byli pod wrażeniem precyzyjnego rysunku sceny osiąganego dzięki temu stolikowi (...) pozwala on osiągnąć maksimum możliwości naszego systemu referencyjnego i każdego z jego komponentów osobno."

Więcej
SoundRebels JPG 4
5 maj 2018 / recenzja

Test akcesorium antywibracyjnego Thixar Eliminator w SoundRebels

(...) muzyka w mojej samotni stawała się jakby dosadniejsza i bardziej stawiająca na pierwszy plan. Nie, żeby bardzo cierpiał na tym oddech wirtualnej sceny(...) Marcin Olszewski / Jacek Pazio

Więcej
SoundRebels JPG 2
5 maj 2017 / recenzja

Test stopek antywibracyjnych THIXAR Silent Feet Basic w SoundRebels

THIXAR Silent Feet Basic nie dość, że nie kosztują majątku, wyglądają nienachalnie ( szczególnie w macie) i w wersji 20+ podołają nawet prawdziwym monstrom, to w dodatku działają w sposób jednoznacznie pozytywny. Marcin Olszewski / Jacek Pazio

Więcej
SoundRebels JPG 3
15 maj 2016 / recenzja

Test platform antywibracyjnych Thixar Silence Plus Platform w SoundRebels

Nie odchudza, nie zamula, lecz przyobleka muzykę w mięsistą, tętniącą życiem tkankę i materializuje ją w naszych przysłowiowych czterech kątach. Czy do pełni szczęścia trzeba czegoś jeszcze? Marcin Olszewski / Jacek Pazio

Więcej

AKKUS

84-200 Wejherowo
ul. osiedle Przyjaźni 1B/1
Tel. 58 677 91 92

AUDIO STYL

40-203 Katowice
ul. aleja Roździeńskiego 91
Tel. 32 258 95 76

AUDIOFAST

91-174 Łódź
ul. Romanowska 55e, pasaż lok.9
Tel. 42 6133750

Podstawki i kolce

Pozostałe akcesoria

Półki

Stoliki