Taiko Audio Innowacyjne rozwiązania dla ekstremalnych doświadczeń muzycznych

Katalog produktów

Serwery muzyczne

  • O firmie
  • Recenzje
  • Cennik
  • Gdzie kupić
taiko bigpict

Taiko Audio koncentruje swą działalność na innowacjach. Wykorzystując najnowsze technologie tworzy unikalne rozwiązania, niedostępne dla innych, w celu uzyskania możliwie najlepszego brzmienia: realistycznego dźwięku, który przypomina słuchanie muzyków występujących na żywo.

Holenderskie laboratorium high-endu

Taiko Audio to innowacyjna holenderska firma, która skupia się równie mocno na aspektach technicznych, jak na emocjach towarzyszących słuchaniu muzyki. Zakrojone na szeroką skalę prace badawczo-rozwojowe prowadzone w laboratoriach Taiko Audio pozwalają tworzyć nowe rozwiązania, znacząco lepsze od istniejących technologii. Inżynierowie firmy, posiadający bogate naukowe doświadczenie specjaliści w zakresie IT oraz tworzenia układów elektronicznych, wykorzystują swą wiedzę do uczynienia domowych przeżyć muzycznych bardziej ekscytującymi.

 

Odrobina historii

Firmę Taiko Audio założył Emil Bok, który swe pierwsze kolumny głośnikowe skonstruował w wieku lat 12.

W 2008 zbudował zaś pierwszy produkt audio, którego celem było osiągnięcie referencyjnego brzmienia. Od tej pory tworzy urządzenia dla klientów, dla których najwyższa jakość dźwięku ma podstawowe znaczenie.

Purystyczne podejście do projektowania

Emil Bok, jako prawdziwy audiofil, łączy tradycyjne technologie z najnowszymi technologiami oraz ocenia swe konstrukcje za pomocą testów odsłuchowych. Jego misją jest tworzenie innowacyjnych rozwiązań i budowa nowoczesnych urządzeń oferujących wiele funkcji ułatwiających obsługę i osiągających wspaniałe brzmienie. Połączenie tych elementów pozwoliło Taiko Audio zdobyć wyjątkową pozycję światowego lidera w projektowaniu i budowie ekstremalnych serwerów muzycznych.

 

Taiko Extreme monoandstereo
1 wrz 2020 / recenzja

Test serwera muzycznego Taiko SGM Extreme w Mono & Stereo

Serwer Taiko Audio SGM Extreme stał się jednym z kluczowych elementów mojego systemu ze względu na swoją zdolność do maksymalnego wydobywania piękna cyfrowego brzmienia i uwidaczniania wszystkich subtelnych zmian. Pozwala cyfrze działać nawet w ekstremalnych warunkach, gdy wszystko jest ściśle określone i nawet najmniejsze zmiany zaburzają ten ustalony porządek.

Oparty na aplikacji Roon, serwer muzyczny SGM Extreme jest jednym z najwyższej jakości urządzeń wśród sobie podobnych produktów. Oferuje nam ultra-dobre efekty brzmieniowe i natychmiastowo ukazuje nawet najmniejsze zmiany, które zachodzą w/przy pomocy podłączonych do niego cyfrowych akcesoriów.

Recenzowany produkt jest nowoczesnym, koncepcyjnym cyfrowym urządzeniem z najwyższej półki, które oferuje nam możliwość poprawy jakości odtwarzanej muzyki na niespotykanym wcześniej poziomie. Nie będzie natomiast z definicji działał tak, by źle nagrany i poddany kiepskiemu masteringowi materiał brzmiał fantastycznie.

W okresie ostatnich kilku lat używałem wielu cyfrowych urządzeń audio z kategorii front-end i pisałem ich recenzje. Niektóre z nich zapewniały znaczącą poprawę uzyskiwanych efektów, ale nigdy wcześniej nie miałem do czynienia z tak zrównoważonym i płynnym przepływem muzyki , jak w moim referencyjnym systemie audio z serwerem Taiko Audio u źródła toru.

Serwer muzyczny Taiko Audio SGM Extreme otrzymuje od nas wyróżnienie 2020 Mono & Stereo Editors Choice Award za całokształt muzycznych osiągnięć i rolę w kształtowaniu domeny cyfrowego audio.

Więcej

AUDIOFAST

91-174 Łódź
ul. Romanowska 55e, pasaż lok.9
Tel. 42 6133750

demo w salonie: SGM Extreme