Synergistic Research Technicznie bezkompromisowe przewody, kondycjonery i rozwiązania akustyczne

Katalog produktów

Serwery muzyczne

Kable do subwooferów

Podstawki i kolce

Produkty archiwalne
  • O firmie
  • Recenzje
  • Cennik
  • Gdzie kupić
SYnergistic4 01

Synergistic Research - firma, która nigdy nie idzie na skróty

Amerykańska marka Synergistic Research zajmuje się opracowaniem, projektowaniem i wytwarzaniem najbardziej zaawansowanych technologicznie przewodów sygnałowych, zasilających, kondycjonerów i urządzeń służących do adaptacji pomieszczeń odsłuchowych.

Synergistic Research od wielu lat konsekwentnie tworzy swoje produkty poprzez subiektywne obserwacje, obiektywne pomiary, zaawansowane technologie i unikalne geometrie przewodów. Aby wybrać optymalną konstrukcję i konfigurację materiałów dla uzyskania maksymalnej neutralności brzmienia, każdy z produktów jest weryfikowany w serii subiektywnych testów odsłuchowych. Ucho ludzkie jest bowiem najdokładniejszym instrumentem pomiarowym sprzętu high-end audio.

Firma Synergistic Research nie tylko opracowuje i produkuje przewody najwyższej jakości ale opatentowała kilka innowacyjnych rozwiązań, takich jak aktywne ekranowanie. Ted Denney - właściciel i główny projektant, wprowadził w życie kilka naprawdę ekscytujących rozwiązań w dziedzinie audio, osiągając znakomite efekty soniczne.

 

Kable są poddawane procesowi zwanym "Quantum Tunneling". Jest to proces, który zmienia sposób, w jaki kabel przewodzi sygnał na poziomie subatomowym, wpływając na całą konstrukcję kabli - poprzez złącza (RCA, XLR, Spade lub Banana), połączenia lutowane, dielektryk oraz sygnały i przewody uziemiające - wszystko to jest kierunkowo uformowane i scalone w spólny system przesyłowy. Poprzez przepuszczenie przez kabel ekstremalnego sygnału o wysokiej częstotliwości i napięciu na poziomie dwóch milionów woltów przy określonej modulacji impulsów i częstotliwości w dokładnie określonym czasie, Synergistic Research transformuje cały kabel na poziomie molekularnym - tunelowanie kwantowe. Efekt jest zaskakujący, reprodukcja muzyki charakteryzuje się mniejszym poziomem szumów, lepszym oddaniem detalu, odczuciem powietrza, pełniejszą reprodukcją dźwięków o niskiej częstotliwości oraz ogólnie lepszą przejrzystością i szybkością dźwięku.

Najnowszym osiągnięciem Synergistic Research jest Technologia UEF - Technologia Jednorodnego Pola, która jest zaimplementowana w większości bieżących produktów Synergistic Research.

 

powercell sx
10 maj 2024 / recenzja

Test kondycjonera zasilania Synergistic Research PowerCell SX w SoundRebels

Dla mnie to znakomity produkt. Pełen życia, bo oferujący i dobre zejście basu i esencję w środku pasma i iskrę w górnym zakresie. To zaś sprawia, że na tle grających bardziej plastycznie i nieco krąglej konstrukcji konkurencji produkt Synergistica staje się wręcz pożądanym uzupełnieniem światowej oferty tego rodzaju atrybutów prądowych.

(...) każdy z zarejestrowanych dźwięków wybrzmiewał od pierwszej do ostatniej nanosekundy i to nie tylko w swej bezpośredniej postaci, lecz również w formie towarzyszącej mu aury i w pełni naturalnemu pogłosowi.

Wystarczy zatem sięgnąć po „Mitt alter er fjellet – Vaerieh mov aalhtarinie” Skruk i Frode Fjellheima, by jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki przenieść się na północno-wschodnie wybrzeże Voldsfjorden (Norwegia), wnętrz tamtejszego kościoła we wsi Volda i doświadczyć podkreślającej walory polifonicznych kompozycji niezwykle klimatycznej akustyki sakralnej budowli, jej naturalnego, miękkiego pogłosu, czy też zupełnie nieoczywistych brzmień obecnych w nagraniu perkusjonalii.

Poprawiła się energia ataku i jego szybkość. Dodatkowo przekaz zyskał na kontroli najniższych rejestrów bez utraty ich wagi i co dla mnie bardzo istotne, górny rejestr nadal błyszczał, dzięki czemu całość rysowana była na pełnej zjawiskowo czarnego tła wirtualnej scenie.

Więcej
SR Fuse
27 wrz 2023 / recenzja

Test bezpieczników Synergistic Research Purple i Master w Soundrebels

Nagle wydawałoby się pełne radości opowieści muzyczne z poziomu fajnej namacalności, niczym kameleon zamieniają się na realizujące się w okowach naszego domostwa, wykonywane li tylko dla nas z bezpośrednim kontaktem na wyciągnięcie ręki spektakle muzyczne.

Czy biorąc pod uwagę znakomity wynik tańszego, naprawdę Master jest lepszy, a nie inny? Dla mnie bez dwóch zdań lepszy. Jak to możliwe? Wbrew pozorom sprawa jest prosta, bowiem flagowiec w całość działania Purple tchnął pakiet rozdzielczości i nienachalnej transparentności, czyli jednym słowem zwiększył w przekazie dawkę powietrza, wyrazistości oraz dosadności.

Więcej
master fuse hifi nl
1 sie 2023 / recenzja

Test bezpieczników audiofilskich Synergistic Research Master Fuse w HiFi.nl

Może to zabrzmieć jak banał, ale rzeczywiście wydawało się, że w pokoju jest teraz prawdziwy fortepian. W wyobraźni widzę, jak sąsiedzi wzdychają: "O nie, on ma teraz nawet fortepian!".

Ten szczególnie pięknie zagrany utwór zabrzmiał teraz w sposób bezprecedensowo pełny i przekonujący; prawie potrzebowałem chusteczki...

Dlatego też moja ostateczna ocena jest taka, że inwestycja w kilka bezpieczników Master Fuse w kontekście systemu, dla którego produkt jest przeznaczony, jest nie tylko uzasadniona, ale zasługuje na moją najsilniejszą rekomendację!

Bezpiecznik Master Fuse firmy Synergistic Research to przełomowy produkt w dziedzinie akcesoriów do wysokiej klasy systemów audio. 

Więcej
SRX Soundrebels
22 cze 2023 / recenzja

Test referencyjnych przewodów głośnikowych Synergistic Research SRX SC w Soundrebels

Muzykę zaczął cechować mocniejszy puls, co natychmiast pozytywnie odbiło się na akcentowaniu jej timingu. Idźmy dalej. Kolejnym okazało się lepsze (...) oddanie krawędzi poszczególnych bytów, co jeszcze czytelniej rozstawiało je na szerokiej, głębokiej i teraz pozbawionej jakichkolwiek szumów tła wirtualnej scenie. A to jeszcze nie koniec, bowiem SRX SC miał w rękawie jeszcze jednego asa. Tym razem chodzi o zejście niskich rejestrów.

(...) monolog Daniela Gildenlöwa operował na takim poziomie namacalności, jakbym siedział tuż obok przesympatycznego Szweda w jakimś klimatycznym (skórzane Chesterfieldy, ciemna boazeria pamiętająca młodość Keitha Richardsa) pubie/klubie i przy szklaneczce Mackmyra Vinterdrom prowadził z nim rozmowę przyciszonym głosem. A to, co działo się przy zmysłowo szeleszczącej na „Quelqu’un m’a dit” Carli Bruni, bądź nucącej „Quedate Aqui” Salmie Hayek pozostawię już Państwa wyobraźni. Wspomnę jedynie, że realizm, a co za tym idzie materializacja obu pań w moim salonie była na tyle oczywista, że na czas testów dostałem od Małżonki kategoryczny zakaz sięgania po tego typu repertuar.

Chodzi mianowicie o definicję, zróżnicowanie i energetyczność najniższych składowych które, jak dowodzi niniejszy test mogą i co tu dużo mówić, są prezentowane z jeszcze lepszą precyzją i rozdzielczością. Tylko nie jest to laboratoryjna analityczność, gdzie każdy dźwięk rozbijany jest na atomy i właśnie w takiej, molekularnej postaci serwowany słuchaczom, którzy muszą go sobie własnym sumptem poskładać, lecz jedynie oddanie pełnego spektrum i złożoności poszczególnych partii w ich natywnej, czyli organicznie koherentnej i homogenicznej postaci. 

Więcej
foundation sx hifi plus
9 mar 2023 / recenzja

Test przewodów głośnikowych i interkonektów Synergistic Research Foundation SX w HiFi +

Więcej
srx HF
1 mar 2023 / recenzja

Test referencyjnych kabli głośnikowych Synergistic Research SRX w High Fidelity

Amerykańskie kable podają dźwięk, który można by określić jako niebywale poukładany i przyjemny – zmysłowy nawet. Kiedy słuchałem płyty ALAN PARSONS PROJECT I Robot, robiłem to w komforcie. Kompletnym komforcie.

Rzecz, jak mi się wydaje, w tym że amerykańskie kable są doskonale różnicujące. Ale bez nacisku na detaliczność. W tym różnicowaniu mają rys, wydobywający z nagrań to, co w nich jest najlepszego.

To kabel przekazujący niuanse barwowe i dynamiczne ze swobodą i lekkością. Nie ma w jego graniu wysiłku, ani też „nacisku” na cokolwiek.

W efekcie słuchamy muzyki dłużej niż zazwyczaj, zapominając że jesteśmy audiofilami. Mówię „my”, chociaż chodziło o mnie, ale mam wrażenie, że podzielą państwo moje zdanie.

Więcej
srx absolute
31 sty 2023 / recenzja

Test przewodów głośnikowych, sieciowych i interkonektów Synergristic Research SRX w The Absolute Sound

Ta możliwość nadawania brzmienia, która jest unikalna dla produktów Synergistic Research bezsprzecznie działa - i to w sposób, o którym mówi SR - złote "bullety" dodają ciepła i cielistości do dźwięku, a srebrne dodają rozdzielczości i rozciągnięcia.

W istocie, jego bas i barwa w zakresie mocy są wręcz wspaniałe jak jego skupienie i trzymanie w dolnych oktawach.

Nie tylko reprodukują barwę dźwięku z realistyczną gęstością; reprodukują również dynamiczną/harmoniczną obwiednię (od początku transjentu, poprzez ton stały do spadku) z realistycznym czasem trwania, bez dodawania na przykład, dzwonienia do twardych transjentów, sybilantów do wyższych częstotliwości lub amplitudzie, czy rozmazania do wyciszeń. To jest właśnie esencja "kompletności" - i powód, dla którego można nie tylko łatwo wyobrazić sobie piosenkarzy takich jak Sinatra w Sinatra at the Sands poprzez obydwa przewody; można również powiedzieć, w jaki sposób używa on swojego mikrofonu (jak ten wachlarz gejszy, do którego go porównał), aby kształtować, punktować i przekazywać emocjonalną siłę swojego wystąpienia.

Więcej
Galileo SX IC XLR SRnews
8 maj 2022 / recenzja

Test interkonektu Synergstic Research Galileo SX XLR w Soundrebels

Scena była niezwykle szeroka, lecz zamiast efektu sztucznego jej rozciągnięcia kosztem głębi tutaj gradacja planów była wzorcowa. Ponadto potęga wielkiego aparatu wykonawczego wspieranego w kulminacyjnych momentach partiami chóralnymi wgniatała w fotel i to nie nasz – ustawiony w dużym pokoju, lecz ten na widowni którejś z filharmonii, gdzie dźwięki nie tylko się słyszy, lecz czuje własnym ciałem. 

(...) w pełni okablowanym Synergisticami systemie uzyskamy dynamiczne i potężne, acz nieprzesadzone, za to świetnie napowietrzone i zachowujące rozdzielczość nawet w najdalszych planach brzmienie.

Amerykanie dorzucają do tego fenomenalnie naturalną aurę pogłosową – bez sztucznego jej rozdmuchiwania a zarazem bez sztucznego wygaszania w celu uzyskania wrażenia studyjnej realizacji. Krótko mówiąc cud, miód i orzeszki.


Nie będę Was trzymał w niepewności, tylko już na wstępie zdradzę, że w moim odczuciu wszelkie wyartykułowane w odezwie na stronie producenta obietnice potwierdziły się w stu procentach. Rozmach, swoboda, praktyczny brak zniekształceń, otwartość i szybkość narastania sygnału były na najwyższym poziomie. To zaś oznacza, że nie było żadnego sztucznego podkolorowywania średnicy, czy wyostrzania przekazu, tylko pokazanie go jak najbardziej transparentnym. Jeśli system był nasycony, taki pozostawał, zaś w przypadku nacisku na swobodę i witalność projekcji nie popadał w nadpobudliwość. 

Po pierwsze – w dolnym zakresie był energiczny i dzięki temu zwarty. Po drugie – średnica bez sztucznego podkolorowania oferowała dobrą, zawsze opartą o możliwości zastanego systemu barwę. A po trzecie – górny zakres tętnił feerią mieniącego się wieloma odcieniami blasku, pakietem od najcichszych do najgłośniejszych informacji. A najlepsze w tym wszystkim było to, że przekaz nie był ani ostry, ani odchudzony. Jak to możliwe?

(...) podczas kilkutygodniowego obcowania z nimi nie złapałem systemu na niedomaganiu na żadnym materiale muzycznym. Czy to ostry rock, elektronika, jazz, czy klasyka, system zawsze umiał pokazać, o co w danym nurcie chodzi. W przypadku mocnego grania i muzyki na bazie sztucznej inteligencji świetnie kopał w dolnym paśmie, kreował dobry bilans tonalny i informacji na środku oraz ciął wyraziście przestrzeń mocnymi riffami. Zaś w jazzie i klasyce pokazywał znakomite wyczucie w dobieraniu energii, długości i swobody dźwięku do separującej każdą nutę ciszy międzykolumnowego eteru. Jednym słowem zawsze starał się wspierać daną prezentację w dążeniu do unikania zakłamywania rzeczywistości. 

(...) Synergistic Research Galileo SX IC jest postawieniem tak zwanej kropki nad „i”. Nie kreuje własnej rzeczywistości, tylko przekazując czysty, bo nietknięty barwowo i wagowo sygnał pozwala rozwinąć im skrzydła. 

Więcej
Synergistic Research Galileo Power 0009 jpg
6 kwi 2022 / recenzja

Test Synergistic Research Galileo SX AC w Soundrebels

(...) Galileo jedynie uwalnia drzemiący w nim, czyli dźwięku potencjał tak energetyczny, jak i emocjonalny dbając przy tym, by nie tylko nie popaść w zbytnią przesadę, lecz by również nie być posądzonym o zbytnią zachowawczość. Dlatego też dba nie tylko o właściwy wolumen i proporcje, co przede wszystkim o niezwykłą klarowność przekazu – szczególnie po przesiadce na UEF Silver.

(...) Kluczową i zarazem immanentną cechą odciskającą swe największe „piętno”... była absolutna wręcz czerń tła. Inaczej rzecz ujmując oprócz wzajemnych interakcji uczestniczących w nagraniach muzyków, ich dźwiękowych dialogów, przenikania się fraz i aury pogłosowej generowanych przez użyte instrumentarium panowała kompletna cisza i właśnie owa czerń. Co ciekawe eliminacja wszelakiej maści pasożytniczych artefaktów i tzw. „szumu tła” wcale nie oznaczały nienaturalnej sterylności i antyseptyczności dźwięku a jedynie jego niesamowitą czystość i nieskalaność. (...) Po prostu po wpięciu Galileo SX AC w tor wszystko zostało pokazane jak na dłoni. I nie chodzi mi jedynie o oddech i rozdzielczość środka pasma, ale również, a jestem skłonny powiedzieć, że przede wszystkim rozciągnięcie basu i często skrywane przez nawet dobrze radzące sobie w tym wycinku charakterystyki produkty konkurencji, faktury basu. Nagle okazało się, że w projekcji muzyki nie chodzi jedynie o dobre ustawienie muzyków na wirtualnej scenie, ich namacalność oraz dobry konsensus wagi i swobody prezentacji, ale również o pokazanie najdrobniejszych niuansów pojedynczej nuty. W teorii góra ma być dźwięczna, pełna wibracji, jednak bez przerysowania. Środek esencjonalny, ba nawet czasem intymnie kapiący wokalnymi artefaktami, ale nigdy nazbyt tłusty. Natomiast niskie rejestry oprócz odpowiednio zebranego kopnięcia, powinny również umieć utrzymać kontrolowaną energię, a przy okazji nie zapominać o oddaniu najdrobniejszych faktur chadzających w tej częstotliwości instrumentów.

(...) Czym zaskoczył mnie opiniowany kabel sieciowy? Po pierwsze świetnym wglądem w nagranie. Po drugie swobodą prezentacji. Po trzecie dobrym balansem tonalnym. Po czwarte energią przekazu. Po piąte znakomitą kontrolą niskich rejestrów. (...) Galileo SX AC zagrał na poziomie zarezerwowanym dla najlepszych. Powód? Gdy słuchałem jazzowych projektów z wielkimi kotłami w tle, membrana tak jak powinna, nie kończyła swojej pracy li tylko na zasygnalizowaniu uderzenia w nią, tylko prawie w nieskończoność pokazywała skomplikowanie wygaszania tego impulsu. Natomiast gdy w napędzie wylądowała płyta z damską wokalizą, okazywało się, że oprócz pławienia się w smaczkach kolokwialnie mówiąc pracy jej przełyku, dostawałem świetne wyważenie ilości palca, struny i pudła rezonansowego wtórującego jej kontrabasu. A gdy wybór padł na epatowanie rozmachem i swobodą prezentacji, rozlegający się w budowlach kościelnych saksofon nie tylko, że bardzo czytelnie wypełniał całość kubatury, to fenomenalnemu podpieraniu się wszechobecnym echem nieskończenie trwał. Bez jakiejkolwiek nadinterpretacji, tylko w zgodzie bliskiej prawdziwym realiom.

(...) Otóż jedyną wadą opiniowanego dzisiaj kabla sieciowego Synergistic Research Galileo SX AC jest brak oznak nadmiernego dociążania dźwięku, potocznie zwanego kontrolowanym zamuleniem.

Więcej
SR Switch SoundRebelstest
6 mar 2022 / recenzja

Test switcha Synergistic Research UEF w SoundRebels

W tym przypadku jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki muzyka nabrała innego oblicza. Nie dość, że przekaz wyraźnie oczyścił się ze zniekształceń, a przez to wyłonił się jakby z mgły, to przy okazji całość nabrała większego wigoru i energii. W dobrym tego słowa znaczeniu wyostrzył się kontur i drive słuchanej muzyki. Nagle z jednej strony wszystkiego było więcej, a z drugiej dało się tego słuchać znacznie głośniej bez najmniejszych szkód typu ściana bliżej nieokreślonego hałasu. To wydaje się być czystym szamanizmem, ale to się dzieje.

Czy tytułowy rozdzielacz sygnału Ethernet ma jakiekolwiek aplikacyjne przeciwwskazania? Z jednym wyjątkiem żadnych. Co to za wyjątek? Banalny. Chodzi o zatwardziałość co poniektórych w swoim przekonaniu, że wszystko gra tak samo i podobne akcesoria są li tylko naciąganiem ich na pieniądze. Problem polega na tym, że jeśli nawet coś uda się im usłyszeć, będą robić wszystko, aby zdeprecjonować zastany wynik. To zaś spowoduje ich psychiczną katorgę, do czego w przypadku gdy muzyka łagodzi obyczaje z czystej empatii do nich nie namawiam. Wszyscy inni kochający muzykę urządzenie Synergistic Research Ethernet Switch UEF powinni spróbować. Jednak przy okazji być również przygotowanymi na potencjalne koszty związane z niemożnością dalszego słuchania ukochanej muzyki bez tego „dynksa”.

Więcej
Synergistic Research MIG SX Soundrebels
30 gru 2021 / recenzja

Test podstawek MIG SX w Soundrebels

Już pierwszy MIG gdy z niczego wcześniej nie korzystaliśmy, jest znakomicie słyszalny. I to w dokładnie w opisany sposób. I gdy wydawałoby się, że dodanie do MIG 2.0 wewnątrz półkuli dodatkowego rezonatora niewiele zmieni, ku mojemu i pewnie nie tylko zaskoczeniu, ów efekt wzmacnia. Jednak to są dopiero przedbiegi tego co MIG-i potrafią w wersji SX. Ostrzegam, w tej wersji Amerykanie nie biorą jeńców. Tylko spokojnie. Nie mam na myśli złego wpływu, a dobitne pokazanie na czym polega ich byt w danym systemie. Nie ma miejsca na doszukiwanie się zmian na poziomie percepcji słuchu, tylko dostajemy przysłowiowym obuchem w głowę. Czy wyjdzie nam to na dobry lub złe, zależeć będzie jedynie od wybranej konfiguracji aplikacyjnej. Ja opisałem dwie podstawowe, jednak zapewniam to jest dopiero początek mnogości opcji.

Czy nasi amerykańscy bohaterowie są warci poświęcenia im swojego drogocennego czasu? W moim odczuciu jak najbardziej. Dlaczego? Z jednego prostego powodu. Oferują wiele opcji wykorzystania, a co za tym idzie, diametralnie inne wyniki soniczne, co ma prawie stuprocentowe szanse spełnić pokładane w nich oczekiwania naszego systemu. A wiem, że co osobnik kochający muzykę, to różne punkty widzenia oraz inne problemy do rozwiązania. Problemy, którym MIG-i z uwagi na różnorodność zastosowania prawdopodobnie będą w stanie sprostać.


Warto zatem udzielić odpowiedzi na powracające w naszych epistołach niczym bumerang pytanie, czy obiekt konkretnego testu – w tym wypadku Synergistic Research MiG SX są dla każdego. A odpowiedź jest … twierdząca z jednym, bądź góra dwoma maleńkimi „ale”. Pierwszym jest kwestia natury finansowej a drugim fakt słyszenia czegokolwiek. Jeśli bowiem ktoś ewidentnie nie słyszy, znaczy się ma realne problemy laryngologiczne, to w takim wypadku zachęcanie do sprawdzenia powyższego akcesorium byłoby tyleż bezsensowne, co nieetyczne. Pozostałą część słyszącej populacji jednak pozwolę sobie uprzedzić, co poniekąd związane jest z kwestiami nader delikatnej natury finansowej. Otóż aplikacja MiG SX w system jest tyleż zauważalna, co uzależniająca, więc moment ich eliminacji i zwrotu jest nie tylko wprost proporcjonalnie traumatyczny do kwoty o jaką zostaje uszczuplone nasze konto w momencie ich zakupu, co równie bezwzględny dla naszej świadomości nie o ile lepiej z ich udziałem potrafi zagrać a o ile gorzej gra bez nich nasz system.

Więcej
Synergistic Research Galileo SX 0016
20 paź 2021 / recenzja

Test kabla głośnikowego Synergistic Research Galileo SX w SoundRebels

W przypadku tytułowego kabla głośnikowego mamy do czynienia z bardzo rozdzielczym oraz energetycznym podaniem materiału muzycznego i to co sam zaobserwowałem, powinno potwierdzić się również w Waszych konfiguracjach. Oczywiście zawsze jest ryzyko, iż coś wypadnie inaczej. Jednak jeśli źle, będzie to winą zastanego systemu z problemem ekstremalnego odejścia od neutralności lub Waszych zbyt wygórowanych oczekiwań, a nie tytułowych przewodów. Te bowiem w wersji sauté są neutralne i transparentne, a dodatkowo dają możliwość delikatnego strojenia, co niejako z automatu czyni je bardzo uniwersalnymi. Zatem porażka jest możliwa jedynie w przypadku bardzo ekstremalnego odstępstwa od przyzwoitości sonicznej, czego nie będą w stanie naprawić nawet wspomniane moduły korygujące dźwięk. Czy Wasze zabawki do takich należą? Niestety to można zweryfikować tylko na podstawie własnych doświadczeń. Jednak bez obaw, jeśli zdecydujecie się na ewentualną próbę, potencjalna totalna porażka raczej nie wchodzi w grę. Raczej optowałbym za drobną niezgodnością muzycznych charakterów, co jest pewnego rodzaju solą naszej zabawy. Ale pamiętajcie, co posłuchacie, to Wasze. A ja, w ramach ugruntowania własnych obserwacji dodam tylko tyle, że po tym czego doświadczyłem na przestrzeni ostatnich tygodni, kable nie wracają do dystrybutora.

Więcej
Synergistic Research Galileo SX 0013
29 maj 2021 / recenzja

Test przewodu ethernet Syneregistic Research Galileo SX w SoundRebels

"To było swoiste trzęsienie ziemi. Muzyka przestała być krzykliwa, siać sybilantami i odznaczać się bolesną dla ucha, pozbawioną body anoreksją. Nagle przekaz wyrównał potencjał nasycenia, dzięki czemu instrumenty i wszelkiego rodzaju wokalistyka zaczęły brzmieć nad wyraz realistycznie. Pozbyłem się nieprzyjemnego rozjaśnienia, zaś w to miejsce otrzymałem solidne pokłady namacalności. Jednak to nie było zwyczajne dociążenie muzyki, które zazwyczaj w zamian skutkuje utratą ważnych dla realnego oddania świata muzyki informacji. Nic z tych rzeczy. Dźwięk przy fenomenalnym konsensusie pomiędzy barwą, atakiem i lotnością zyskał dodatkowy pakiet witalności. "

"(...) w pierwszej kolejności na środku zrobiło się delikatnie ciemniej i gęściej, ale przy tym dźwięk odznaczał się większą iskrą w górze i solidniejszą podstawą w dolnych rejestrach, co suma summarum przekładało się na lepsze oddanie – czytaj bardziej rozdzielcze – niesionej muzyką energii. "

"(...) muzyka w dobrym tego słowa znaczeniu, nagle wybuchła. Co to oznacza? Z uwagi na fakt opisywania kabla cyfrowego nie będę się rozwodził nad poszczególnymi płytami tylko wspomnę, iż twórczość rockowa oraz elektroniczna, gdy było to zamierzeniem artystów, swoją energią, bezkompromisowością ataku i wyrazistością w oddaniu poziomu decybeli podczas popisów pełnego składu, tak jak powinna, brutalnie niszczyła moje narządy słuchu, jazzowa czarowała pełnią informacji na temat zlokalizowanych na pozbawionej kresu wirtualnej scenie bytów, a wokalna, w szczególności zrealizowana w wielkich przybytkach sakralnych, bez oznak najmniejszych ograniczeń zdawała się zabierać mnie osobiście na słuchane koncerty. I co najciekawsze, nie miał znaczenia zadany na źródle poziom wzmocnienia, byłem tylko ja i nadzwyczaj realnie, czyli czytelnie i płynnie wykonywana muzyka."

"Powiem szczerze, aż takiego spektaklu się nie spodziewałem. Owszem, zakładałem poprawę brzmienia poprzez nasycenie przekazu, jednak natychmiast w pakiecie czekałem na zazwyczaj jego lekkie uśrednienie w domenie witalności, a tutaj taki pozytywny „zonk”. To w zależności od użytego modułu tuningowego było świetne połączenie ataku, masy, barwy i detalu, co zazwyczaj zdarza się stosunkowo rzadko, a czego ku mojemu pozytywnemu zaskoczeniu doświadczyłem podczas tego testu, za co konstruktorom należy się zasłużony szacunek."

"Nie wiem, czy mieliście okazję zderzyć się z aż tak dużymi pozytywnymi zmianami. Najczęściej poprawa jest co najwyżej wyraźna. Tymczasem w rym podejściu testowym była dramatycznie duża in plus. Muzyka nabrała masy, a mimo tego nic nie straciła na transparentności. Ba, jak wspominałem, nawet w tym aspekcie się poprawiła. Czy użycie tytułowego kabla Synergistic Research Galileo SX Ethernet sprawdzi w każdym systemie? Powiem tak. Jeśli nie – piję tutaj do porażki w stylu zbyt lekkiego dźwięku, oznaczać to będzie jedynie, że Wasz zestaw ociera się o umiejętnie skrywaną niedowagę. Jednak i w tym przypadku jeśli wiecie, o co w naszej zabawie w zaawansowane podejście do zagadnienia audio chodzi, nawet przy braku decyzji zakupowej, docenicie wykonany przez Amerykanów kawał dobrej roboty."

Więcej
SR PowerCellSX Soundstage
1 paź 2020 / recenzja

Test kondycjonera zasilania Synergistic Research PowerCell SX w Soundstage Ultra

Z moich doświadczeń wynika, że poprawa jakości prądu zasilającego system może wpłynąć na każdy aspekt brzmienia. A kiedy poprawa jakości prądu jest naprawdę wyraźna, zmianę brzmienia słychać od pierwszej nuty. To właśnie przeżyłem z PowerCell SX. Na samym początku odsłuchów, zanotowałem ’CICHE TŁO!’ - mój system nigdy wcześniej nie usuwał szumu tak efektywnie, jak z PowerCell SX

W utworze ’Don’t Get Around Much Anymore’ z płyty Ella Fitzgerald Sings the Duke Ellington Songbook [CD, Verve 559 248-2], po raz pierwszy w życiu usłyszałem najdrobniejsze, najcichsze fluktuacje jej głosu. W ’The Girl from Ipanema’ z płyty The World’s Greatest Audiophile Vocal Recordings [SACD/CD, Chesky JD247], PowerCell SX pokazał - wcześniej zupełnie schowaną - złożoność w każdym, najdrobniejszym nawet, pociągnięciu szczoteczką po werblu w wykonaniu perkusisty Paulinho Bragi. W ’Time’ Pink Floydów z The Dark Side of the Moon [SACD/CD, Capitol CDP 5 82136 2], wibracje i wybrzmienia otwierających utwór dzwonów zapierały dech w piersiach. 

Większa przejrzystość dźwięku i większa ilość słyszalnych detali to jednak nie wszystko, co uległo poprawie w brzmieniu mojego systemu. Usłyszałem mniej zniekształceń. Harmonie zyskały nową głębię. Dzięki PowerCell SX, usłyszałem  jak naprawdę brzmi pogwizdywanie Livingstone’a Taylora na początku jego wersji ’Isn’t She Lovely’ Wondera, która również znalazła się na płycie wytwórni Chesky z najlepszymi audiofilskimi nagraniami wokalnymi. Z dźwięku tego zniknęła cała metaliczna ostrość. Wspomniany już wyżej utwór Elli Fitzgerald na moim systemie zabrzmiał teraz z bardziej nasyconymi barwami średnicy i zaskakująco wyrafinowaną płynnością. Zaś w utworze ‚The Girl from Ipanema’, PowerCell SX usunął z głosu śpiewaka większość nieprzyjemnych sybilantów. 

Aby przeżyć coś mocniejszego, sięgnąłem po Deadmau5 i Random Album Title [CD, Ultra UL 1868-2]. W utworze ’Slip’ impakt transjentów i czystość wysokich tonów osiągnęły poziom, którego nigdy wcześniej nie słyszałem w swoim systemie. Syntezatory Joela Zimmermana nigdy wcześniej nie brzmiały tak czysto i dynamicznie a tło nie było tak ciche. Ten rodzaj zmian słyszałem w każdym odtwarzanym nagraniu. Perkusja nigdy wcześniej nie dawała takie podstawy. Gitarowe nuty nie były tak precyzyjne. Zaś obrazy dźwiękowe nie były wcześniej tak dokładnie rozmieszczone na trójwymiarowej, olbrzymiej scenie. 

Również dokładność odwzorowania barw uległa znacznej poprawie dzięki PowerCell SX. Podczas odsłuchów nowego sprzętu, zdarza się czasem powiedzieć ’Och, to tak powinno brzmieć!’ na temat swojego ulubionego albumu. PowerCell SX sprawił, że zamglony głos Anne Bisson w pieśni Brahmsa ’Da unten im Tale’ z audiofilskiego samplera Fidelio Reference 3 [CD, Fidelio Musique FACD911] zabrzmiał lepiej niż kiedykolwiek. To samo dotyczy słodkiego, gęstego i nasyconego saksofonu Bena Webstera w ’Chelsea Bridge’ z płyty Gerry Mulligan Meets Ben Webster [CD, Masterworks Series 21349]. 

Jeszcze jedna rzecz: PowerCell SX tchnął nowe życie w nagrania, których odpowiedni odbiór zależy od  szybkości, rytmu i timingu, na przykład ’Witchcraft’ Franka Sinatry z Ultimate Sinatra [CD, Capitol 4 72920 5] i ’Jamming’ Boba Marleya z płyty Exodus: 30th Anniversary Edition [CD, Island 314 586 408-2]. Słuchałem ich jakby na nowo. Zadziwiające, jak świeżo zabrzmiały. 

Następnie, za pomocą przewodu High Definition Ground Cable, podłączyłem PowerCell SX do modułu Active Ground Block. Już sam PowerCell SX doprowadził do poszerzenia rozmiarów sceny w porównaniu z PowerCell 12SE. Razem z aktywnym modułem Ground Block scena urosła jeszcze bardziej a szum i zniekształcenia obniżyły się o kolejne dwie kreski.

Więcej
UEFRecordWeight PF
27 wrz 2020 / recenzja

Test docisku płyty Synergistic Research UEF Record Weight w Positive Feedback

Jeżeli nie posiadają państwo jednego z bardziej wyszukanych gramofonów o pięcio- lub sześciocyfrowej cenie, wyposażonych w niesamowicie ciężkie talerze, muszą państwo koniecznie wypróbować docisk UEF Record Weight dla dobra własnych uszu. Istnieje bowiem duża szansa, że państwa gramofon zabrzmi tak, jakby został nagle podniesiony do rangi znacznie droższego modelu.

Więcej
Synergistic Research Foundation Cables
16 sie 2020 / recenzja

Test przewodów Synergistic Research Foundation w enjoythemusic.com

Jeżeli państwo chcą wymienić swoje podstawowe kable, zapewne warto zainwestować w te z serii Foundation firmy Synergistic Research, gdyż powinny wnieść ulepszenia. A jeżeli już kupili państwo kable z wyższej linii produktów firmy Synergistic Research i chcą dodać do systemu bardziej peryferyjny komponent, taki jak magnetofon kasetowy, tuner AM/FM, czy dźwięk wideo, produkty z serii Foundation doskonale dopasują się do już posiadanych urządzeń. Sceptycznie podchodziłem do kwestii, że kable z serii Foundation mogłyby tak znacząco poprawić dźwięk mojego systemu, ale udało się im zastąpić dużo droższe kable, a jednocześnie wynieść muzykę na znacznie wyższy poziom.

Więcej
ma bronze high fidelity online 0
16 sie 2020 / recenzja

Test przewodów Synergistic Research Foundation w highfidelity.pl

Kabel zasilający Foundation AC proponuje wizję dźwięku opartą na ładnym, mięsistym basie i gładkiej, słodkiej górze. balans tonalny, przynajmniej w porównaniu z obydwoma kablami odniesienia, jest tu ustawiony niżej, przez co uwaga skupia się bardziej na środku pasma i na dole. To przy tym niesamowicie gładkie i ładne granie. (...)

Interkonekt powtarza większość cech kabla zasilającego. Wpięcie ich razem w system nie powoduje jednak „przewalenia” żadnej z cech o których pisałem. Nie jest więc jeszcze cieplej, nie jest jeszcze bardziej gładko i nie jest jeszcze bardziej mięsiście. Wszystko to w tym dźwięku znajdziemy, ale nie „więcej”, a „głębiej”. Tak, jakby te cechy w systemie w którym są dwa kable Synergistic Research były wzmacniane w głąb, a nie w górę. (...) 

Kabel głośnikowy stawia kropkę nad ‘i’ tego systemu. Ale to chyba jasne, ostatecznie wszystkie jego składowe zbudowane są przy wykorzystaniu tych samych technik i z tych samych materiałów. (...) Kabel głośnikowy Foundation dodaje do grania jeszcze więcej energii.

System okablowania Synergistic Research z serii Foundation to odtrutka na wszechobecne „hi-fi”. W tym sensie, że niczego nie udowadnia i niczego nie narzuca. Jego dźwięk jest absolutnie gładki i nieprawdopodobnie przyjemny. (...)

Amerykańskie kable nie wykluczają żadnych nagrań. Wprawdzie te lepiej zrealizowane i wyprodukowane zagrają lepiej, ale te słabsze, byle z dobrą muzyką, nie zostaną wykopane z imprezy. Dzieje się tak dzięki zaokrągleniu ataku i lekkim ociepleniu środka, głównie przez pogłębienie jego niskiego zakresu. Dodaje to zresztą nagraniom głębi – a w głębi najlepszy jest tu kabel głośnikowy. To kable do długich odsłuchów, dla przyjemności, dla zabawy. Czyli dla tego, o czym większość audiofilów dawno zapomniała – czas sobie to odświeżyć! RED Fingerprint.

Więcej
Synergistic MiG SX HiFi Philosophy
27 lip 2020 / recenzja

Test podstawek Synergistic Research MIG SX w hifiphilosophy.com

(...) dźwięk się obniżył, ale wraz z tym ilość sopranów nie spadła. W dodatku wypiękniały. Bardziej trójwymiarowe – a więc z prawdziwszą ekspozycją i lepiej też propagujące – lepsze pod każdym względem przy tej samej dźwięczności; bardziej prawdziwe zarówno po namyśle, jak i w intuicyjnym odbiorze. 

(...) przyrost klarowności i separacji źródeł aż poraził rozmiarem. Szokowo inne brzmienie, bardzo zdecydowanie lepsze. Aż nawet mogę stwierdzić, że nigdy chyba, wyjąwszy zmianę słuchawek albo kolumn, takiej zmiany na lepsze odnośnie separacji nie zaznałem. Przeistoczenie całkowite, bardzo byłem zadowolony słysząc ten lepszy obrót rzeczy.

Nie spotkałem dotąd podstawek tak efektywnie i efektownie wpływających, mogących oddziaływać do tego stopnia na urządzenie, że robi się z niego jakby inne. Czy to przetwornik, czy odtwarzacz, zyskiwały ogromnie.

Na koniec tak to ujmę: po podłożeniu pod odtwarzacz Synergistic Research MiG SX w konfiguracji Precision, stał się w sensie wartości jakościowo-muzycznej droższy nie o ich pięć, a o dwadzieścia tysięcy.


Uwaga redaktora w komentarzu pod tekstem, już po opublikowaniu recenzji:


"Te podstawki to jakieś jaja. To, co potrafią, jest nie do uwierzenia… Po podłożeniu pod gramofon zupełnie mnie zamurowało."

Więcej
Stereo Times small logo6
24 wrz 2019 / recenzja

Test przewodów Synergistic Research serii Atmosphere X Euphoria w Stereo Times

"Mój system wszedł dzięki nim na wyższy poziom pod względem czystości oraz integralności brzmienia. I nie jest to różnica subtelna. Szczerze mówiąc, zainstalowanie systemu przewodów przyniosło zmiany porównywalne pod względem zakresu z użyciem nowego kondycjonera prądu, PowerCell 12 UEF SE. Poprawa dotyczy całego zakresu reprodukcji i obejmuje zwiększenie realizmu brzmienia. Prowadzi to z kolei do dużo większej satysfakcji z odsłuchów. Przewody zasilające, głośnikowe i przewód Ethernet linii Atmosphere X Euphoria to doskonałe konstrukcje. Szczerze je rekomenduję!"

Więcej
cover PTA8 FitMaxWzkzMCwzMzZd
20 sie 2019 / recenzja

Test przewodu gramofonowego Synergistic Research Galileo SX Phono w parttimeaudiophile.com

(...) Synergistic Research Galileo SX to najczystszy i najbardziej muzykalny przewód gramofonowy, jaki kiedykolwiek używałem w swoim systemie. Zmienił jego brzmienie znacznie bardziej, niż się spodziewałem. To moja nowa referencja pokazująca granice możliwości mojego gramofonu. Pełna rekomendacja. Lee Scoggins

Więcej
positivefeedback26
8 sie 2019 / recenzja

Test przewodów zasilających Synergistic Research Galileo SRX i Galileo SX Ethernet w Positive Feedback

Przewód zasilający Synergistic Research SRX zmusił mnie do przemyślenia od nowa konfiguracji mojego systemu i jakości jego brzmienia. Jeden przewód SRX zasilający kondycjoner PowerCell 12 UEF SE pozwolił uzyskać poziom brzmienia, z którego istnienia nawet nie zdawałem sobie sprawy. Boję się pomyśleć, co stanie się po zastosowaniu SRX do zasilania każdego z komponentów. Jeżeli posłuchasz SRX, nie będziesz miał odwrotu! Robert S. Youman

Więcej
SoundRebels JPG 1
13 cze 2019 / recenzja

Test przetwornika dCS Vivaldi DAC 2.0 w SoundRebels

A najlepsze w tym wszystkim jest to, że nie było dla niego tematów tabu, gdyż w podobnym odbiorze wypadała muzyka rockowa i elektronika. Jak to możliwe? Słowo klucz to „rozdzielczość” współpracujących ze sobą poszczególnych komponentów audio. Naturalnie w sukurs rozdzielczości szedł sposób prezentacji niskich rejestrów i witalność przekazu, jakie oferuje Vivaldi DAC 2.0 marki dCS. Ale jak wspomniałem, taki wynik jest pokłosiem umiejętnego dobrania poszczególnych klocków, co w moim odczuciu udało się znakomicie.

Więcej
HIFIPhilosophy
26 maj 2019 / recenzja

Test bezpieczników Synergistic Research BLUE w hifiphilosophy.com

Wypada więc podsumować, że bezpieczniki z serii Blue naprawdę różnią się od groszowych, a nawet od niegroszowych Red i Black. Różnią pod wieloma względami. Do tego są jeszcze kierunkowe: prąd płynąć powinien przez nie zgodnie z kierunkiem czytania liter SR na ceramiczno-grafenowych oprawkach. W odniesieniu do serii Blue obowiązuje przy tym zasada natychmiast po włożeniu brzmienia bardzo wyraźnie lepszego. Piotr Ryka

Więcej
cover SoundStageUltraLogo
15 kwi 2019 / recenzja

Test przewodów Synergistic Research Galileo SX w SoundStage Ultra

When I became an audiophile, a friend cautioned me against falling in love with any audio product. This is particularly shrewd advice regarding cables, where competitors come to market at a rapid pace. Nonetheless, I’m smitten with the sound of Synergistic Research’s Galileo SXes: breathtakingly lively, exciting, and dynamic, yet gorgeously rich, musical, and accurately full-bodied. They are definite contenders for the designation “the state of the art.” Howard Kneller

Więcej
AudioBacon5
11 kwi 2019 / recenzja

Test Atmosphere X Euphoria SC w Audio Bacon

Admittedly, the Synergistic Research Atmosphere X Euphoria Full Loom really lives up to its name. Initially going up to the Euphoria you notice a ‘more’ factor. More air, more detail, more depth… Steve J

Więcej
positivefeedback18
10 kwi 2019 / recenzja

Test kondycjonera uziemienia Synergistic Research Active Ground Block w Positive Feedback

Synergistic Research is just one of many brands offering a better grounding solution for audio systems, but in my opinion, it is not only one of the better grounding solutions, it is also probably the most cost effective, because of the fact that one Ground Block can ground up to 44 of your audio components and accessories like racks and cables. That versatility should cover every single component even in very complex audio systems. Malcolm J. Gomes

Więcej
Stereo Times small logo4
5 mar 2019 / recenzja

Test kabli zasilajacych Synergistic Research Galileo SX w Stereo Times

With the Galileo SX cables, it’s much easier to become emotionally connected to the music on many levels. Although the price of admission is high, the increase in system performance in relative terms justifies the cost outlay. The Galileo SX AC power cables are my new reference. Mike Girardi

Więcej
images4
20 lut 2019 / recenzja

Test kabli zasilających Synergistic Research UEF AC Red, Black i Blue w hifiphilosophy.com

Kable zasilające mają w sumarycznym rachunku tego wszystkiego bardzo konkretny udział, toteż znalezienie high-endowego za trzy tysiące uznać należy za sukces. Sukcesem są także tańsze protezy od Synergistic Research – za dwa z kawałkiem i niecałe półtora (...) Blue udanie może konkurować nawet z drogimi (nawet bardzo) i zostać z audiofilem na stałe. Piotr Ryka

Więcej
Stereo Times small logo2
9 gru 2018 / recenzja

Test kondycjonera zasilania Synergistic Research PowerCell 12 UEF SE w Stereo Times

With the Synergistic Research PC12 UEF SE power conditioner, I was able to experience magical moments whenever I listened to my system. In fact, at no time throughout my time with this unit did I experience any sort of variation or degradation in the sound that I would attribute to changing AC quality. In fact – it was all good. Bill Wells

Więcej
Stereo Times small logo
10 wrz 2018 / recenzja

Test kondycjonera uziemienia Synergistic Research Active Grounding Block SE w Stereo Times

One of the most significant effect results of reducing the noise floor and signal compression via the SR AGB SE allowed me to listen to music at much lower volumes without any loss of detail, silence between notes, and dynamics. Component changes alone have never resulted in the type of improvement the SR AGB SE brings to the table. With the SR AGB SE installed I was more engaged with the music and not left searching for it. The SR AGB SE is an integral part of my reviewing system. Highly recommended. Mike Girardi

Więcej
positivefeedback26 FitMaxWzkzMCwzMzZd
10 wrz 2018 / recenzja

Test przewodów Synergistic Ressearch Research Galileo SX w Positive Feedback

Ostatnie tygodnie były dla mnie wielkim przeżyciem. Przesłuchałem olbrzymią ilość płyt z mej kolekcji. Miałem szczęście wpiąć do swego systemu pełen zestaw przewodów Galileo SX [jedynie subwofer połączony był kablem Atmosphere X Euphoria - Galileo SX nie był jeszcze dostępny]. Jak wspomniałem, rezultat był zadziwiający. Brzmienie mego systemu zmieniło się. Jeżeli szukasz najlepszego możliwego dźwięku, koniecznie posłuchaj Galileo SX. Pełna rekomendacja! Robert S. Youman

Więcej
positivefeedback10
9 wrz 2018 / recenzja

Test przewodów Synergistic Research serii Atmosphere X Euphoria w Positive Feedback

“The Synergistic Research Atmosphere X Euphoria (Level 3) interconnects and speaker cables, along with the Atmosphere UEF (Level 3) power cables, have rekindled my passion for the very best in sound and performance. I had not realized that there was so much more musical information available that could transform my system well beyond flavor or personality. I can only imagine what Ted and Andy can come up with next. My guess is that the future will bring even more innovation and exciting new products from Synergistic Research. Highly recommended!“ Robert Youman

Więcej
cover PTA2
7 wrz 2018 / recenzja

Test kondycjonera zasilania Synergistic Research PowerCell 12 UEF SE w parttimeaudiophile.com

I have really enjoyed the sonic improvements. Synergistic Research’s power products have added to my musical experience. These devices really do “create quiet” for your stereo system, so I give them my highest recommendation. But don’t take just my word for it. You can try them for 30 days and hear what impact they have on your own system. Lee Scoggins

Więcej
09 2018
4 wrz 2018 / recenzja

Test przewodów Synergistic Research serii Galileo UEF w The Absolute Sound

Musisz tego posłuchać osobiście. Galileo UEF jest wręcz przerażająco dobry. Od dziś to moja nowa referencja. Jonathan Valin

Więcej
AudioBacon
7 lip 2018 / recenzja

Test interkonektów i przewodów głośnkowych Synergistic Research Excite w Audio Bacon

Zestaw kabli Synergistic Research jest ekspansywny we wszystkich trzech wymiarach, ujawniając się z rozdzielczością i surowymi szczegółami z dużą ilością basu w potrójnej energii. Czasami opisanie tych cech może sugerować, że system jest jasny, sterylny, suchy, a nawet nieco sztuczny. Ale naprawdę byliśmy pod wrażeniem, ich zdolności do zachowania poczucia muzykalności, wciągającej żywiołowości i naturalnej energii. Siao Jer

Więcej
AudioBacon2
15 cze 2018 / recenzja

Test Synergistic Research HFTs, Black Box i Atmosphere XL4 w Audio Bacon

The bass just lines itself up in the right way that it ends up being more defined and focused. It’s ability to elevate the high end comes across an unadvertised bonus. Finally, I love how it’s sleek, unobtrusive, and sit tucked in front of my coffee table. These are things that improve the enjoyment of music – and things I can’t do without anymore. Siao Jer

Więcej
TAS 02 2018
9 kwi 2018 / recenzja

Test ustrojów akustycznych Synergistic Research Atmosphere/UEF/HFT w The Absolute Sound

In sum, most highly recommended (even if I can’t explain it)—indeed, so highly recommended the Atmosphere/UEF/HFT system. Jonathan Valin

Więcej
AudioBacon6
13 mar 2018 / recenzja

Test Synergistic Research Active Ground Block SE w Audio Bacon

The Synergistic Research passive Grounding Block and Active Ground Block SE have become an indispensable part of our systems. It improves the sound in a way where component and cable swaps just can’t mitigate. That’s because proper grounding is a foundational element and is an essential part of any Hi-Fi system. If you want to maximize the potential of your system and experience fresh musical highs, we have no hesitation in recommending either of these Synergistic Research grounding blocks. Steve J

Więcej
SoundStageUltraLogo3
5 wrz 2017 / recenzja

Test przewodów głośnikowych Synergistic Research Galileo UEF w SoundStage Ultra

Interkonekty i przewody głośnikowe Galileo UEF firmy Synergistic Research to techniczne wycieczki, które pokazują, jak daleko od czasów Złotej Ery elektrycznych przewodów miedzianych i łączników ze złoconego niklu. Służą one jako przypomnienie trzech audiofilskich prawd: najprostszy obwód nie zawsze brzmi najlepiej, najwyżej wydajne produkty często nie są najdroższe, a mimo wszystkich niesamowitych postępów, sztuka wciąż się rozwija. Howard Kneller.

Więcej
160 08 2017
15 sie 2017 / recenzja

Test kondycjonera Synergistic Research PowerCell 12 UEF SE w highfidelity.pl

Amerykański kondycjoner pogłębia brzmienie, wchodząc w muzykę z gracją, ale i pewnością siebie. Oferuje on brzmienie pozbawione nerwowości i absolutnie gładkie. Wojciech Pacuła

Więcej
cover enjoy the music3
7 lip 2017 / recenzja

Test kondycjonera Synergistic Research PowerCell 8 UEF SE w enjoythemusic.com

The time for music is always now, even as one's choice of genre matures. The PowerCell 8 UEF SE and Atmosphere Level 2 and 3 power cords revive the goosebumps with my favorite music and let me feel the bass vibrations through the leather of my listening chair. This is great gear and it's staying right here! Rick Becker,

Więcej
enjoy the music6
5 lip 2017 / recenzja

Test kondycjonera Synergistic PowerCell 8 UEF SE oraz przewodów Atmosphere w enjoythemusic.com

As a cutting edge Boomer, that note rings as loud and clear to me now as when I bought my first motorcycle in my early twenties, or started climbing mountains in my forties. The time for music is always now, even as one's choice of genre matures. The PowerCell 8 UEF SE and Atmosphere Level 2 and 3 power cords revive the goosebumps with my favorite music and let me feel the bass vibrations through the leather of my listening chair. This is great gear and it's staying right here! Rick Becker

Więcej
positivefeedback22
19 cze 2017 / recenzja

Test kondycjonera Synergistic Research PowerCell 12 UEF SE w Positive Feedback

Synergistic Research has another winner with the PowerCell 12 UEF SE. I was pleasantly surprised if not astonished at the improvement in sound quality over my past benchmark—the excellent PowerCell 10 UEF. Unlike other power conditioners that I have auditioned, the PowerCell 12 UEF SE never feels like it throttles or diminishes the music. Yes, we have superior levels of isolation which results in an impressive reduction in the noise floor, but all the excitement and dynamic contrast of the recording as originally intended is still laid out for all to hear. This one will not be leaving my listening room. Robert S. Youman

Więcej
positivefeedback7
6 cze 2017 / recenzja

Test interkonektu cyfrowego Synergistic Research Galileo UEF AES/EBU w Positive Feedback

Synergistic Research wciąż inspiruje i zachwyca. Nie zatrzymując się, kabel AES / EBU Galileo UEF z nowatorskimi elementami konstrukcyjnymi, w tym z wykorzystaniem włókna węglowego, grafenu i najnowszej generacji modułów tuningowych, przenosi dźwięk mojego systemu na inny poziom. Ciągle zastanawiam się, jak bardzo ewoluowała w ciągu ostatnich kilku lat technika projektowania kabli. Do tej pory Galileo UEF zdecydowanie znalazło się na szczycie mojej listy najciekawszych recenzji na rok 2017. Gorąco polecam! Robert S. Youman

Więcej
cover SoundStageUltraLogo8
1 gru 2016 / recenzja

Synergistic Research PowerCell 12 UEF SE Power Conditioner

The PowerCell 12 UEF SE just might represent the state of the art of power conditioning. It is a testament to the long way Synergistic Research has come since Ted Denney felt that he had yet to discover a power-conditioning technology worth taking further. But in addition to performance, the PowerCell 12 UEF SE offers high value. You won’t find many, if any, competing models that offer 12 outlets, a topnotch power cord, and an AC wall outlet, all for $5995. And while I’m generally not keen on visual gimcracks, that big window in the PowerCell 12 UEF SE’s top plate presents a display that impresses audiophiles and non-audiophiles alike. Howard Kneller

Więcej
cover hifi+
20 cze 2016 / recenzja

Test ustrojów akustycznych Synergistic Research HFT, UEF panels, dots w Hi-Fi+

These tuning systems seem universal in their benefit, something they have in common with conventional room treatment, but that tying everything together is something that usually only happens with very well sorted audiophile equipment, or paradoxically very cheap audio systems that don’t get in the way of the music. That Synergistic is bringing the system up to the mark is well worth seeking out. Alan Sircom

Więcej
Stereo Times small logo5
5 cze 2016 / recenzja

Test generatora aury akustycznej Synergistic Research Atmosphere w Stereo Times

It’s rare to find a tweak that is not in the signal path to have such a profound effect on music reproduction. Once you hear the Atmosphere and how it can affect the music and the listener, you’ll be hard pressed to take it out of your system. Adding the ATM adds improves upon the original intent by adding Advanced Settings which further elevates the overall performance. The combination of the Atmosphere and ATM delivers on its promised performance and showed itself as an essential upgrade to my reference system. Now with the Atmosphere and ATM in my system to stay, critical music listening is possible day or night. Highly recommended. Mike Girardi

Więcej
pf small
13 lis 2015 / recenzja

Test stacji uziemiającej Synergistic Grounding Block w Positive Feedback

Powiedziałem już wystarczająco dużo…Synergistic Research mnie kupił! Podejrzewam, że jeżeli nie wypróbowaliście jeszcze produktów i ulepszeń z oferty Synergistica, to nie znacie rzeczywistych możliwości Waszego systemu audio. Zanim wymienicie swój superkomputer, głośniki, czy źródło dźwięku, moglibyście wypróbować produkty Synergistic Research. Nie sądzę, żeby mogły Was rozczarować. David W. Robinson

Więcej
positivefeedback5
5 lis 2015 / recenzja

Test ustrojów akustycznych Synergistic Research HFT w Positive Feedback

Powiedziałem już wystarczająco dużo…Synergistic Research mnie kupił! Podejrzewam, że jeżeli nie wypróbowaliście jeszcze produktów i ulepszeń z oferty Synergistica, to nie znacie rzeczywistych możliwości Waszego systemu audio. Zanim wymienicie swój superkomputer, głośniki, czy źródło dźwięku, moglibyście wypróbować produkty Synergistic Research. Nie sądzę, żeby mogły Was rozczarować. David W. Robinson

Więcej
7SKoawWz 400x404
26 maj 2015 / recenzja

Test stacji uziemiającej Synergistic Grounding Block w AudioStream

I was not prepared for the major sonic enhancement that these products delivered. The extent of the positive enhancements goes far beyond merely those of a “system tweak”. For those that have the financial resources to add the High Definition Ground Cables to the Grounding Block, the money will be well spent given the level of improvement provided by the combination of these innovative products. Steven Plaskin

Więcej
7SKoawWz 400x400
12 gru 2014 / recenzja

Test generatora aury akustycznej Synergistic Research Atmosphere w AudioStream

Synergistic Research Atmosphere jest systemem poprawy akustyki pokoju odsłuchowego, który pozwala modyfikować i poprawiać postrzeganą scenę muzyczną oraz jakość dźwięku całości systemu audio; wszystkie funkcje są sterowane za pomocą aplikacji na iPad’a lub iPhone’a. Steven Plaskin

Więcej
HiFi Muzyka 11 2014
4 lis 2014 / recenzja

Test Synergistic Research XOT w Hi-Fi i Muzyka

Zastanawiałem się, na czym polega pomysł na Xoty. Skoro mają to być „poprawiacze”, to powinny ingerować w obraz bardziej zdecydowanie. A chyba nie tędy droga. Spodziewałem się, że tubki będą coś od siebie dodawać, a one tego nie robią. Przeciwnie – ujmują – i przez to w pierwszej chwili jesteśmy zdezorientowani. Dopiero dłuższa znajomość z nimi prowadzi do przyjaźni i obserwacji, że właśnie tych rzeczy chcieliśmy się pozbyć. Maciej Stryjecki

Więcej
positivefeedback21
10 paź 2014 / recenzja

Test bezpieczników Synergistic Research RED w Positive Feedback

The Synergistic Research Reference RED fuses are an absolute must audition.(...), this product is a relatively inexpensive upgrade and can offer clear and immediate sound quality improvements to your system. Very highly recommended! Robert S. Youman

Więcej
Audiostream Logo 2
7 lip 2014 / recenzja

Test Synergistic Research ECT w AudioStream

Jest dla mnie sprawą ewidentną, po przetestowaniu kilku urządzeń wykorzystujących technologię UEF, że Synergistic Research wyprodukował coś naprawdę niezwykłego. Zainstalowanie jedynie pięciu ECT w każdym z moich przetworników DAC poprawiło dźwięk na tyle, aby swobodnie usprawiedliwić cenę takiego ulepszenia. Dodanie kolejnych ECT, jeszcze bardziej polepszyło odpowiedź transjentów w całym zakresie pasma akustycznego, przy jednoczesnej poprawie holografii sceny dźwiękowej. Steven Plaskin

Więcej
6moons8
15 cze 2014 / recenzja

Recenzja ustrojów Synergistic HFT i generatora FEQ w 6moons.com

The HFT/FEQ system has very real and audible benefits that, in my experience, are both powerful and cost effective when you compare them to many other acoustic devices and room treatments on the market. From what I have heard in talking to others who own or have tried them, most have been very pleased to downright ecstatic. Synergistic Research offers a 30-day home trial so you have nothing to lose by trying them. Steve Marsh

Więcej
cover SoundStageUltraLogo7
15 cze 2014 / recenzja

Test przetworników akustycznych Synergistic Research HFT, FEQ oraz XOT w SoundStage Ultra

Synergistic Research’s HFT, FEQ, and XOT work, but their effects were not on the usual scale of audiophile tweaks; e.g., “I definitely heard a difference.” In fact, relegating these products to the category of “tweak” would be a mistake. They fundamentally improved the sound of my system. I suggest that you rush to a Synergistic dealer to give these remarkable products a listen. I doubt you’ll go home empty-handed. Howard Kneller

Więcej
7SKoawWz 400x402
5 paź 2013 / recenzja

Test przetworników akustycznych HFT i urządzenia FEQ w AudioStream

Na przestrzeni wielu lat wypróbowałem, jak również byłem posiadaczem niezliczonej ilości produktów, które miały polepszyć dźwięk systemu audio. Nigdy jednak nie słyszałem niczego tak efektywnego w wyniesieniu brzmienia systemu high-end na wyższy poziom, jak kombinacja Przetwornika Wysokich Częstotliwości i Equalizera Częstotliwościowego firmy Synergistic Research Steven Plaskin

Więcej

AUDIO STYL

40-203 Katowice
ul. aleja Roździeńskiego 91
Tel. 32 258 95 76

AUDIOFIL

00-621 Warszawa
ul. Boya-Żeleńskiego Tadeusza 6
Tel. 22 8259765

AKKUS

84-200 Wejherowo
ul. osiedle Przyjaźni 1B/1
Tel. 58 677 91 92

LINIA DŹWIĘKU

35-125 Rzeszów
ul. Karola Lewakowskiego 6a
Tel. 508 89 85 89

Koris salon audio video

61-614 Poznań
ul. Umultowska 39
Tel. 61 8472663

KK&RS

76-200 Słupsk
ul. Sygietyńskiego 1
Tel. 59 842 83 58

DELTA-AUDIO

42-202 Częstochowa
ul. Generała Władysława Sikorskiego 120
Tel. 34 3680588,601868838

audioMAX24.pl

65-019 Zielona Góra
ul. Dworcowa 16
Tel. 728 440 470

CORAB sp. z o.o.

10-521 Olsztyn
ul. Partyzantów 12C
Tel. 89 5236592

Hi-FI STUDIO

43-300 Bielsko-Biała
ul. Cieszyńska 86
Tel. 600 320 032

MDBaudio - salon Hi-Fi

54-143 Wrocław
ul. Gwarecka 2B
Tel. 535 711 500

Epicentrum Dźwięku

30-435 Kraków
ul. Zakopiańska 267
Tel. 500-773-773

Vimed-Sat. FH. Centrum hi-fi

25-334 Kielce
ul. Winnicka 4
Tel. 41 343 24 66

AUDIOFAST

91-174 Łódź
ul. Romanowska 55e, pasaż lok.9
Tel. 42 6133750

Atmosfera Dźwięku

02-495 Warszawa
ul. Tomcia Palucha 37/U3
Tel. 792123124

HiFi System

03-289 Warszawa
ul. Ostródzka 273/1
Tel. 503 157 500

Audio Park

87-100 Toruń
ul. Polna 7B
Tel. 56 621 16 36

PLANETA DŹWIĘKU

02-023 Warszawa
ul. Tarczyńska 22
Tel. 664 388 015

Audioneo - SALON HI-FI

83-010 Rotmanka
ul. Kościelna 1
Tel. 698615124

Kondycjonery zasilania

Akcesoria akustyczne

Pozostałe akcesoria

Akcesoria gramofonowe

Stacje uziemiające

Kable uziemiające

Półki

Podstawki i kolce

Zasilacze

Kable zasilające

Switche i routery

Serwery muzyczne

Bezpieczniki

Kable głośnikowe

Interkonekty analogowe

Kable USB - przewody USB do sprzętu audio

Kable ethernet do sprzętu audio

Interkonekty cyfrowe

Przewody gramofonowe

Kable do subwooferów