Kondycjoner nowej generacji PowerCell 12 UEF SE lepiej nazwać centrum całego systemu audio. Zawierające srebro (Silver Matrix) okablowanie wewnętrzne 10 AWG, osobne zespoły filtrujące z komórkami EM, sześć podwójnych zestawów gniazd wyjściowych oraz wykorzystanie grafenu – czynią z PowerCell 12 UEF SE źródło czystego prądu o nieograniczonym natężeniu. Po podłączeniu wszystkich komponentów systemu do PowerCell 12 UEF SE usłyszysz wyraźną poprawę wszystkich aspektów brzmienia.
PowerCell 12 UEF SE nie generuje ciepła ani szumu, jest więc doskonałym partnerem dla wszystkich typów urządzeń elektronicznych – nawet monobloków o wielkim apetycie na prąd. Obecność dwóch oddzielnych aktywnych magazynów energii z komórkami EM pozwala całkowicie odizolować cyfrowe i analogowe komponenty systemu. Kondycjoner PowerCell 12 UEF jest standardowo dostarczany z przewodem zasilającym High Current Atmosphere Level 3. Można go jednak zamówić z przewodem Galileo SX a nawet z przewodem SRX, co daje dźwięk na najwyższym poziomie.
Obudowa
Obudowa kondycjonera PowerCell 12 UEF jest wykonana z wysokowęglowej stali pokrytej warstwą UEF, która hamuje przenikanie fal radiowych i pola elektromagnetycznego do jej wnętrza.
Obudowa działa również jako doskonałe uzupełnienie systemu Ground Plane.
Generator pola ULF
Stworzony specjalnie dla kondycjonera PowerCell 12 UEF, generator pola niskiej częstotliwości ULF [Ultra Low Frequency] łączy bezpośrednio sześć aktywnych komórek EM kondycjonera w procesie indukcyjnego sprzęgania między sygnałem ULF, masą i prądem zmiennym.
Celem tego procesu jest oczyszczenie prądu zasilającego urządzenia poprzez jego resynchronizację oraz nasycenie harmonicznymi niskiej częstotliwości, które zmniejszają poziom szumu typowego dla prądu zmiennego 50/60 Hz.
Komórki EM
Kondycjoner PowerCell 12 UEF SE jest zwieńczeniem dziesięcioletnich badań komórek elektromagnetycznych, które zaczęły się od pierwszego prototypu komórki EM stworzonego w 2007 roku. Komórki EM działają poprzez indukcyjne sprzęganie pola elektromagnetycznego o zmiennej charakterystyce z prądem zmiennym, co pozwala stworzyć kondycjoner nie ograniczający przepływu prądu. Komórki EM kondycjonera PowerCell 12 UEF działają podobnie do ogniw wodorowych, tyle tylko, że zamiast reakcji chemicznej między płytkami komórek dochodzi do sprzęgania indukcyjnego.
W efekcie otrzymujemy wolny od szumów prąd bez zniekształceń fazowych i bez ograniczenia jego natężenia. Sześć komórek EM kondycjonera zapewnia dwa stopnie filtracji prądu.
Test kondycjonera zasilania Synergistic Research PowerCell 12 UEF SE w Stereo Times
With the Synergistic Research PC12 UEF SE power conditioner, I was able to experience magical moments whenever I listened to my system. In fact, at no time throughout my time with this unit did I experience any sort of variation or degradation in the sound that I would attribute to changing AC quality. In fact – it was all good. Bill Wells
Jedna ‘płaska’ komórka EM o powierzchni 640 cm2 obejmuje swoim działaniem wszystkie 12 gniazd wyjściowych. Pięć pozostałych ogniw EM to ‘złożone’ komórki o powierzchni 819 cm2, ekranowane i zamknięte w karbonowych cylindrach. Cztery z nich działają na gorący (Line) i neutralny (Neutral) piny gniazd wyjściowych [dwie komórki na każdy z trzech podwójnych zestawów gniazd]. Piąta komórka obejmuje uziemienie czyli cały układ Ground Plane. Nowa konfiguracja pozwala osiągnąć powierzchnię filtrującą dwa razy większą niż w zastępowanym kondycjonerze PowerCell 10 UEF.
Zmiana kształtu komórki EM wpływa na sposób jej działania i na zmianę brzmienia systemu. Płaskie komórki EM subiektywnie poszerzają scenę i dodają do niej powietrza, zaś komórki złożone polepszają dynamikę i zwiększają ilość detali. Wykorzystanie obu typów komórek w jednym urządzeniu pozwala połączyć ich zalety. Co więcej, nowe komórki EM zawierają grafen, nowy – doskonale przewodzący – materiał zbudowany z jednej warstwy atomów węgla. Jedną z ekscytujących właściwości grafenu jest fakt, że w temperaturze pokojowej zachowuje się on praktycznie jak nadprzewodnik. Nadprzewodniki to materiały, które osiągają minimalną rezystancję po schłodzeniu do temperatury bliskiej zeru absolutnemu [-273C] lub temperatury ciekłego azotu [-96C]. Grafen zachowuje się tak samo w temperaturze pokojowej!
Test kondycjonera Synergistic Research PowerCell 12 UEF SE w highfidelity.pl
Amerykański kondycjoner pogłębia brzmienie, wchodząc w muzykę z gracją, ale i pewnością siebie. Oferuje on brzmienie pozbawione nerwowości i absolutnie gładkie. Wojciech Pacuła
Projekt całego układu kondycjonera PowerCell 12 UEF SE pozwala na łatwe osiągnięcie odpowiedniej mocy przez komórki EM, zaś 2 transformatory Synergistic Research i kondensatory Quantum zapewniają najczystszy możliwy prąd.
Srebrna płytka uziemienia
Wykonana z doskonale przewodzącego srebra czystości 99,995% płytka powierzchni 62 cm2 poddana działaniu technologii UEF z wykorzystaniem grafenu znajduje zastosowanie do oczyszczania masy. Pomysł ten pochodzi wprost z wielokrotnie nagradzanego urządzenia SR Ground Block. Nasza srebrna płytka jest podłączona do każdego z sześciu gniazd SR Black, co pozwala połączyć w układ gwiazdy masę całego systemu, kiedy jego komponenty czerpią prąd z kondycjonera PowerCell 12 UEF. Taki przebieg masy wraz z filtracją UEF pozwala zredukować występowanie induktancji w ścieżce, co prowadzi do wyraźnej poprawy brzmienia w porównaniu do tradycyjnych sposobów uziemiania urządzeń.
Termin "uziemienie" dotyczy połączenia z Ziemią, jako nieograniczonym magazynem ładunków elektrycznych. Doskonale przewodząca srebrna płytka, niezależna od ścieżki sygnałowej, pozwala – w określonych warunkach – zmniejszyć poziom szumu o 10dB. Najmniejsza oporność układu uziemienia jest najlepszą drogą wprost do Ziemi. Nie ma na to lepszego sposobu niż zastosowany w PowerCell 12 UEF.
Gniazda przyłączeniowe Black UEF
Do kondycjonera można podłączyć aż dwanaście urządzeń. Zastosowane gniazda wyjściowe to podwójne gniazda Black UEF, stworzone oparciu o technologię zastosowaną w bezpiecznikach Black UEF, która prowadzi do zmniejszenia szumu tła oraz poszerzenia sceny dźwiękowej i zakresu przenoszonych częstotliwości. Aby dodatkowo poprawić brzmienie osiągane przez komponenty analogowe i cyfrowe systemu, gniazda są podzielone na dwie niezależne od siebie izolowane grupy, co zmniejsza przesłuchy między urządzeniami i poprawia warunki ich pracy.