O firmie
  • O firmie
  • Recenzje
  • Gdzie kupić
AV GoldenEar17 01

Zestawy głośnikowe amerykańskiej firmy GoldenEar - pasja dźwiękowej doskonałości.

Założyciele amerykańskiej firmy GoldenEar oraz zespół ich inżynierów, posiadają olbrzymie doświadczenie. Stworzyli bądź pomogli w stworzeniu wielu najlepiej brzmiących i najlepiej sprzedających się głośników na świecie. Grupa tych doświadczonych osób połączyła się w 2010 roku, aby tworzyć najdoskonalsze głośniki, jakie kiedykolwiek skonstruowano . Twórcom firmy przyświecał cel zaprojektowania produktów doskonałych ale za przystępne pieniądze. Ten cel się spełnił, bowiem głośniki GoldenEar są porównywane w wielu recenzjach do konstrukcji nawet 10-cio krotnie droższych.

Firmę nazwano GoldenEar Technology „Złote Ucho”, ponieważ w przemyśle audio tym mianem określa się osobę, która słyszy wyjątkowo dobrze. Wszyscy w GoldenEar słyszą doskonale i dlatego też, zarówno w kręgach producentów audio jak i prasie branżowej, zespół był wielokrotnie chwalony za swoje „złote uszy” i sukcesy w dziedzinie konstruowania kolumn głośnikowych, które osiągnął dzięki niezwykłemu talentowi swoich inżynierów. Firma założona przez Sandy Gross’a i Dona Givogue, mieści się w Owing Mills w stanie Maryland w USA.

 

okl I Hifi 06 16a

GoldenEar Triton One - Hi-Fi i Muzyka 06/2016

Nie ma głośnej muzyki, która przestraszyłaby flagowy model amerykańskiego producenta, a im większe pomieszczenie, tym lepszy efekt.

Artur Rychlik

Więcej
High Fidelity 129

GoldenEar TRITON ONE - High Fidelity 01/2015

Kolumny są niesamowite i bardzo mi się podobały. Wielkie wieże całkowicie znikają, zostawiając nas z pełnym, niezwykle przyjemnym dźwiękiem.

Wojciech Pacuła

Więcej
HRAC Logo

GoldenEar Triton One - Hi Res Audio Central 12/2015

Są to absolutnie najlepsze głośniki, jakich miałem przyjemność słuchać podczas codziennych sesji – czyż nie jest to właśnie to, czego od naszych głośników oczekujemy?
Mike Mettler

Więcej
Hi Fi+ 12 2014

GoldenEar Triton One - HiFi+ 12/2014

HiFi+ zazwyczaj nie zamieszcza sloganów, w formie nagłówków swoich recenzji, jednak gdybyśmy mieli wymyślić slogan dla tej recenzji głośników GoldenEar Triton One, zapewne brzmiałby on tak : ”Znakomity w cenie dobrego”.

Chris Martens

Więcej
TAS 10 2014

Goldenear Triton One - The Absolute Sound 10/2014

Są wyposażone we wszystkie możliwe, a nawet więcej cech i rozwiązań technologicznych, jakich goniący za nowinkami mogliby pożądać, jednak ich prawdziwą wartością jest to, że dostarczają niezmiennej muzycznej przyjemności, okraszonej wyjątkową dozą realizmu.

Anthony Cordesman

Więcej
Soundandvision 7 8 2014

GoldenEar Triton One - Sound & Vision 07-08/2014

Tritony One od GoldenEar, należą do tych najrzadziej spotykanych odmian produktów, którym słowa nie oddają sprawiedliwości. Po prostu trzeba ich posłuchać – a raczej doświadczyć – osobiście.

Darryl Wilkinson

Więcej
Stereophile 2 2012 1

GoldenEar Triton Two - Stereophile 02/2012

Biorąc pod uwagę technologię, jaką te głośniki reprezentują, nie wspominając nawet o jakości dźwięku, nie byłbym zaskoczony, gdyby były sprzedawane w cenie 10000$ za parę. Kosztują jednak tylko czwartą część tej kwoty – tzn. 2499,98$ za parę. Naprawdę ciężko mi zrozumieć, jak udaje się firmie sprzedawać Tritony Two w tej cenie i wciąż zarabiać na tym pieniądze...

Robert Deutsch

Więcej
HiFi 11 2015

GoldenEar Triton Five - HiFi i Muzyka 11/2015

Już po pierwszych dźwiękach przysiadłem z wrażenia. Nie przypuszczałem, że te niepozorne skrzynki mogą produkować brzmienie tak dobrej jakości. Tym bardziej, że cena nie sugerowała cudów. Dawno też nie słyszałem konstrukcji, która tak wiernie odwzorowywałaby barwy instrumentów.

Artur Rychlik

Więcej
TAS 255

GoldenEar Triton Five - The Absolute Sound 09/2015

Z talentem do przekonującej prezentacji tak wielkiej różnorodności stylów muzycznych, Tritony Five oferują imponującą wręcz jakość, jak na swoją cenę. [...] Godzina po godzinie, rozkoszowałem się satysfakcjonującą muzyką. Wiem, że te głośniki przekonają wielu audiofilów i nie mogę oprzeć się wrażeniu, że uwiodą także każdego, kto (jak ja wiele lat temu) będzie rozglądał się za swoją pierwszą, rozsądnie wycenioną parą kolumn głośnikowych.

Jacob Heilbrunn

Więcej
HighFidelity 124

GoldenEar Triton Seven - High Fidelity 08/2014

Pełnia, głębia, oddech, delikatność, wybaczająca natura, energia, rozmach. Tak bym te kolumny otagował.

Wojciech Pacuła

Więcej
The Absolute Sound 11 2013

GoldenEar Triton Seven - The Absolute Sound 11/2013

Jeśli chcecie dowiedzieć się, jak wiele high-endowego szczęścia możecie kupić za 1399$, w postaci pary głośników, to musicie koniecznie odsłuchać Triton Seven. Uważam te kolumny za arcydzieło umiarkowanej cenowo, audiofilskiej inżynierii – konstrukcję wyznaczającą nowe standardy jakości. Jakości, której niełatwo będzie dorównać, nie wspominając o jej przebiciu.

Chris Martens

Więcej
Home Theater Review Logo Small 2

GoldenEar Triton Seven - Home Theater Review 04/2014

Granice pomiędzy tonami niskimi, średnimi i górnym zakresem pasma, są dosłownie niemożliwe do wychwycenia, a dzięki temu, głośnik brzmi nie jak zestaw odrębnych przetworników, ale raczej jedno zunifikowane, wyważone tonalnie i wnoszące wrażenie muzyki granej na żywo, źródło znakomitego dźwięku.

Dennis Burger

Więcej
Digital Trends Logo Small 2

GoldenEar Triton Seven - Digital trends 01/2014

Triton Seven…są wspaniałym przykładem na to, jak typowo audiofilski dźwięk może być generowany przez głośniki, na które niemal każdego byłoby stać.

Caleb Denison

Więcej
Audio Video 03 2015

GoldenEar AON 3 - Audio Video 03/2015

AON-y zadają kłam stereotypowi, ze niewielkie monitory nie potrafią oddać potęgi orkiestry, że maja ograniczony bas i niewielką skalę dźwięku. Znajdzie się sporo podłogówek, które w omawianych dyscyplinach nie potrafią tyle, co te GoldenEar-y. Najlepsze jest jednak to, że przy swoim nieprzeciętnym basie, swobodnej i głębokiej scenie, „trójki” brzmią realistycznie pod względem barw, mają równą i gładką średnicę.

Filip Kulpa

Więcej
Stereophile November 2013

GoldenEar Aon 2 - Stereophile 11/2013

Cały czas jestem wbity w ziemię, ponieważ błyskotliwi inżynierowie GoldenEar zdołali połączyć najlepsze cechy przetworników wstęgowych, z głośnikami dynamicznymi i zamknąć je w spójnym i efektywnym cenowo zestawie.

Robert J. Reina

Więcej
TAS 8 2017

GoldenEar Triton Reference - The Absolute Sound 08/2017

Zdecydowanie godny polecenia. Warty posłuchania, może konkurować z niektórymi o wiele droższymi głosnikami. [recenzja w jęz. angielskim]

Anthony H. Cordesman

Więcej
sound vision

GoldenEar Reference - Sound & Vision 06/2017

Jeśli prawdziwie referencyjna jakość w bardzo rozsądnej cenie była tutaj celem, firmie GoldenEar Technology udało się ten cel całkowicie osiagnąć. [recenzja w jęz. angielskim]

Al Griffin

Więcej
tas 082016

GoldenEar SuperSub™ XXL The Absolute Sound 08/2016

Każdy kto szuka rozsądnie wycenionego subwoofera, który schodzi do niskich tonów z muzykalnością i zręcznością, mocą wulkanu oraz subtelnością, po prostu musi posłuchać SuperSub XXL.

Jacob Heilbrunn

Więcej
okladka 06 18av

GoldenEar SuperSub X - Subwoofer aktywny - Audio Video 07/2018

Nie znam lepiej brzmiącego, a równie dynamicznego małego subwoofera o dużej mocy. Żywiołem SuperSuba X jest bardziej kino domowe niż instalacje stereo, ale w gruncie rzeczy jest to całkiem uniwersalna, a do tego szalenie kompaktowa konstrukcja.
Filip Kulpa

Więcej
05 2018 thumb 1

GoldenEar Technology Invisa Sound and Vision 05/2018

Once again, GoldenEar has set a new high for the performance-to-cost ratio. More important, they’ve done something extremely rare: They’ve created an in-wall loudspeaker that just might convince a die-hard in-room speaker fan.

Darryl Wilkinson

Więcej
09 2019
22 Oct 2018 / recenzja

GoldenEar Technology SuperSub X Subwoofer X Marks the Spot

To say I was impressed greatly diminishes the impact this subwoofer had on me. It will mate superbly with a wide range of compacts and smaller floorstanders and fit into almost any room. GoldenEar’s SuperSub X is a speaker of estimable extension, slam, and musical subtlety. The fact that it’s a bargain to boot only sweetens the deal.

Neil Gader

Więcej
Digtal trends

GoldenEar Technology Triton Five review

Track after track, we delighted in the Fives’ ability to deliver superbly life-like sound. Vocals, especially, sounded remarkably genuine, and wind instruments came across with the overtones and presence most folks only get to experience at live performances. Instrumental spacing, soundstage, and imaging are all excellent with this speaker. Simply put, the Triton Five is a delight for the ears, and it’s a speaker that will pair well with myriad modest electronics and still sound superb, leaving you free to spend the big bucks on life’s, shall we say, more essential items. You know, like a car, or a down payment on a house.
Caleb Denison,

Więcej
secrets okladka

GoldenEar Triton Reference Review Secrets of Home Theather and High Fidelity 09/2017

I offer no rhetoric, no extraneous wit or hyperbole in my simple and honest admiration for the T-Ref as these are top to bottom, first class reference quality speakers. The GoldenEar Triton Reference s is aural satisfaction at its’ finest; not simply excellent sound reproduction but soulful, engaging and sublime musical art.

Więcej
Secrets of HTHF

GoldenEar Triton Three - Home Theater And High Fidelity 05/2013

Doświadczywszy odsłuchów tak wielu konstrukcji, które pewne kwestie dźwiękowe realizują w znakomity sposób, ale niedomagają w innych, muszę stwierdzić, że Tritony Three grają po prostu wzorcowo.

Piero Gabucci

Więcej

AUDIOFIL

Warszawa
ul. Boya Żeleńskiego 6
Tel. 22 8259765

Hi-FI STUDIO

Bielsko-Biała
ul. Cieszyńska 86
Tel. 33 812 47 19

LINIA DŹWIĘKU

Rzeszów
ul. Lewakowskiego 6A
Tel. 508 89 85 89

AUDIOFAST

Łódź
ul. Romanowska 55e lok.9
Tel. 42 6133750

AUDIOMAX24

Zielona Góra,
ul. Francuska 52
Tel. tel. 48 728 440 470

KEZARD

Gdynia
ul. Aleja Zwycięstwa 197
Tel. 58 56 147 57

CINEMATIC

Wrocław
ul. Piotra Ignuta 89
Tel. 71 3519197

CORAB

Olsztyn
ul. Partyzantów 12c
Tel. 89 5236592,

MANUFAKTURA DŹWIĘKU

Łódź
ul. Proletariacka 31
Tel. 42 6463939,

AUDIO ŚWIAT

Warszawa
ul. Jórskiego 56
Tel. 22 747 02 90

Planeta Dźwięku

Warszawa
ul. Tarczyńska 22
Tel. 664 388 015