Aurender Przyszłość brzmienia

Katalog produktów

Upsamplery i konwertery

Wzmacniacze zintegrowane

Produkty archiwalne
  • O firmie
  • Recenzje
  • Cennik
  • Gdzie kupić
Baner Audiofast Aurender

Serwery muzyczne Aurender - poczuj perfekcję dźwięku

O dtwarzacze muzyki Aurender opracowano w celu przechowywania i   zapewnienia łatwego dostępu do dużych zasobów muzyki w postaci cyfrowej. W miarę jak coraz bardziej rozrastają się kolekcje płyt CD a niektóre z nośników posiadają coraz   więcej rys, zapobiegliwi i wybredni melomani przenoszą kolekcje płyt CD na dyski twarde do postaci nieskompresowanych lub bezstratnych formatów plików i dokonują ich archiwizacji w celu trwałego zabezpieczenia swych muzycznych zbiorów. Ponadto coraz bardziej popularne staje się pobieranie plików muzycznych o wyższej rozdzielczości niż standard płyty CD.

Serwery muzyczne Aurender, oraz aplikacje sterujące, przeznaczone dla iPad'a, zostały stworzone dzięki wieloletnim testom i programom rozwojowym, przeprowadzanym przez grupy inżynierów, zajmujących się sprzętem, oprogramowaniem i procesami produkcji w firmie TVLogic. TVLogic jest wiodącym koreańskim producentem elektroniki użytkowej. Firma Aurender została kilka lat temu wyodrębniona z TVLogic i obecnie stanowi samodzielne przedsiębiorstwo produkujące serwery muzyczne i przetworniki cyfrowo-analogowe dla wymagających miłośników muzyki.

 

A200 v2
7 lut 2024 / recenzja

Test serwera muzycznego i streamera Aurender A200 w Hifi Class

W brzmieniu A200 urzekające są ekspresja, rozmach i dynamika, których w takim wydaniu na próżno szukać w odtwarzaczach sieciowych za kilka czy nawet kilkanaście tysięcy złotych.

Szczerze mówiąc, nie przypominam sobie żadnego odtwarzacza sieciowego, który tak angażująco grałby „z chmury”. Jak się okazało, był to dopiero początek wrażeń, bo streamerowi A200 nie jest obojętne, skąd czerpie sygnał – jeszcze lepsze brzmienie uzyskałem z plików, które pobierał z dysku sieciowego.

Znakomity jest bas „koreańczyka” – jego autorytarność, głębia, energia i tzw. wykop. Bardzo dobra definicja poszczególnych dźwięków niskotonowych, zwłaszcza rekonstrukcja ich konturów, brak typowych dla wielu innych urządzeń zaokrągleń czy rozmyć, mocne uderzenie, poczucie „drajwu” i wrażenie odpowiedniej masy oraz soczystości sprawiają, że nawet nagrania jazzowego tria zyskują jakby nowy wymiar.

Wiele dobrego można również powiedzieć na temat stereofonii A200. Podczas odtwarzania płyty „Now This” tria Gary’ego Peacocka każdy instrument miał idealnie przyporządkowane miejsce.

Więcej
A200
17 paź 2023 / recenzja

Test - streamera i przetwornika cyfrowo-analogowego Aurender A200 w Soundrebels

Oferuje dźwięk niezwykle gładki, soczysty, gęsty i na swój sposób lekko przyciemniony a więc szalenie odległy od beznamiętnej analityczności i wręcz chłodnej kliniczności przypisywanych pozbawionym emocji zerom i jedynkom.

(...) niech nie zdziwi nikogo fakt znakomitego brylowania tego źródła w twórczości nastawionej na emocje związane z oddaniem znakomitej barwy, przyjemnego w odbiorze body, a przez to namacalności źródeł pozornych. 

Aurender podszedł do stawianych przed nim wyzwań z zaskakująco stoickim spokojem i stawiając na koherencję, wysycenie oraz saturację z wrodzonym pragmatyzmem i systematycznością kreował niemalże apokaliptyczne dzieło zniszczenia. Było piekielnie ciężko i gęsto, ale nie brakowało tak oddechu i swobody koniecznej do budowy utkanej z ognistych riffów misternej pajęczyny, jak i zróżnicowania sięgających piekielnych zakamarków basowych pasaży.

Więcej
w20se
13 kwi 2023 / recenzja

Test referencyjnego serwera muzycznego Aurender W20SE w hifi news

Natychmiast rzuca się w oczy klarowność brzmienia, którą wydobywa z urządzeń najwyższej klasy, takich jak dCS Vivaldi APEX. Bas jest bogaty, lecz napięty i kontrolowany, posiada rozciągnięcie i drive, który jest połączony z otwartością, dzięki której nawet najbardziej subtelne elementy otoczenia stają się widoczne.

Aranżacja ujawnia się w całej swojej mocy i subtelności, od wspaniałej płynności i ataku instrumentu solowego - po skalę i ciężar Orkiestry Symfonicznej BBC pod batutą Martyna Brabbinsa. (...) Wszystko, od skali i słodyczy gry Filharmonii Wiedeńskiej po klaskanie przy Radetzky-Marsch, jest dostarczone z prawdziwą żywiołowością. Może to tradycja, ale ponownie pełna przejrzystość Aurendera W20SE daje poczucie wyjątkowości.

Wszystko, co ten serwer/odtwarzacz cyfrowy wysyła do wybranego przetwornika cyfrowo-analogowego, robi z zadziwiającą prezencją, nie pozostawiając reszcie systemu odtwarzania miejsca do ukrycia.

Więcej
Aurender A15 soundstage
1 mar 2023 / recenzja

Test streamera i serwera muzycznego z DAC Aurender A15 w SoundStage Australia

(...) od razu mogłem stwierdzić, że A15 jest czymś wyjątkowym. Dźwięk był obszerny, odważny, przesiąknięty detalami i wspaniałą dynamiką. Głos Anette był piękny, a atmosfera pomieszczenia, w którym stała, została oddana z zaskakującym realizmem. Klawisze fortepianu w momencie uderzenia mocno się "wgryzały". Saksofon pod koniec utworu był pełnowymiarowy i miał tę cudowną 'oddychającą' naturę, która istnieje wtedy, kiedy ktoś gra bezpośrednio przed tobą. 

Wokale Rhiannon były gładkie i potężne, a także bardziej precyzyjnie dobrane pod względem wielkości i umiejscowienia na scenie dźwiękowej niż te, do których byłem przyzwyczajony (...)

Wszystko, co odtwarzałem, było pięknie oddane. Byłem w stanie połączyć się z każdym utworem, nie przejmując się żadnymi "przeszkadzajkami". A15 nie zmusza cię do skupienia się na wskazaniu muzyków na scenie dźwiękowej, ani nie alarmuje o jakichkolwiek niedociągnięciach w reprodukcji

Więcej
Aurender N20 news
15 lip 2022 / recenzja

Test Aurender N20 w hifiphilosophy.com

(...) Zimny Aurender – minuty po uruchomieniu – gra jawnie w stylu udziwnienia. W muzyce dominują chłód i echa, przy czym ten pierwszy jest śladowy, ale te drugie duże. Powiewa odrealniającym chłodem, mimo iż sam chłód minimalny, jednak echowa aranżacja bardzo go potęguje. (...) Ale kiedy zostawić pliki jakimi są, kiedy z upływem czasu Aurender nabierze temperatury (co realizuje niestety powoli) wówczas, po jakichś sześciu, siedmiu godzinach zaczyna się granie na pełny etat. A wtedy to jest coś! – zwłaszcza kiedy ma z czego. (...)  Już napisałem, że wraz z nabieraniem temperatury Aurender gra coraz  wyraźniej; dźwiękiem coraz lepiej separowanym, coraz cieplejszym i coraz mniej obcym. Na koniec obcość całkiem znika, wyraźność staje się wzorcowa, a ciepło minimalne, bardziej zależne od reszty toru. (...) Takimi są wyraźność (jak mówiłem wzorcowa), a także świetne tempo muzycznej akcji i jej rozpiętość dynamiczna.

(...) To prawda, że i analogowość mocno się zaznacza podczas bezpośrednich porównań, ale wyraźność i drajw bardziej. Drajw połączony z dynamiką i właśnie wyraźnością, jako dobitna, krystalicznie czysta wyraźność muzycznego obrazu połączona z muzyczną werwą. (...) Miał wszystko to, na co przy takim zakupie zwracamy uwagę – melodyjność, jakość muzycznego dotyku, zdolność przywoływania atmosfery, poryw i dynamikę. Zupełnie nie robiło mu różnicy, jaki materiał obsługuje odnośnie jakości pliku i zapisanego na nim repertuaru. Zarówno zwykłe PCM 44,1 kHz, jak DSD 2,8224 MHz, dawały pełnię przyjemności pod każdym z wymienionych względów, a podobnie poezja śpiewana, najbardziej wypiętrzone chóry czy na drugim biegunie najcięższy rock – to było bez różnicy.

(...) Pozostaje cieszyć się z możliwości urządzenia, a te są rzeczywiście cieszące. Gdy zadbać o rozgrzanie podzespołów i nie psuć konwerterem, robi się to, do czego od początku zmierzano – high-endowy odtwarzacz CD na plikach.

Więcej
N20 highfidelitypl
1 sie 2021 / recenzja

Test serwera muzycznego Aurender N20 w highfidelity.pl

"Z Aurendera N20 nie mogłem się wręcz od niej (płyty Idle Moments GRANTA GREENA) oderwać, zabrzmiała tak naturalnie, jak gdybym słuchał gramofonu."

"Co jednak najbardziej zachwyca w N20 to budowanie ogromnych planów, gra on naprawdę wielkim dźwiękiem tworząc angażujący słuchacza spektakl muzyczny w zasadzie bez względu na to, z jakiego typu pliku czy streamingu w danym momencie korzystamy. Wbrew powyższym cechom urządzenie określiłbym jako ponadprzeciętnie analityczne, daje możliwość wgryzienia się w szczegóły realizatorskie utworów, nawet nie ocierając się jednak o sterylność brzmienia."

"... każdy plik/stream przez niego odtwarzany, grał przyjemniej, bardziej naturalnie a mniej cyfrowo, niż płyta CD."

"... test Aurendera N20 spowodował, że byłbym skłonny całkowicie pozbyć się już transportu CD z mojego systemu..."

Więcej
okladka recenzji audio aurender a100
1 maj 2020 / recenzja

Test serwera muzycznego Aurender A100 w AUDIO

A100 spontanicznie prezentuje swoje brzmienie. Potrafi wtedy błysnąć i pokazać najważniejsze cechy. Przesiadając się z Lumina T2, odczujemy więcej emocji, przekaz jest bardziej bezpośredni (...) A100 gra dosadnie, żywo, niemal radośnie, łatwo nabiera tempa i rozmachu.

Więcej
7SKoawWz 400x403
26 mar 2019 / recenzja

Test serwera muzycznego Aurender N10 w AudioStream

Utilizing the Aurender N10 Music Server in comparison to laptop-based computer audio playback opened my eyes yet again to what audio design focused on noise elimination form the circuit path is capable of accomplishing. Rafe Arnott

Więcej
Audiophile Style ok
13 lut 2019 / recenzja

Test Aurender Content Server ACS10 w audiophilestyle.com

The Aurender ACS10 brings the Aurender ecosystem up another yet level. It enables listeners to keep Aurender servers such as the N10, W20, and N100 purely audio devices while handling all the heavy lifting with its more powerful computing platform. At the same time the ACS10 can operate as a standalone server delivering N10-type quality to USB DACs without issues. The ACS10 is the missing piece to the Aurender ecosystem puzzle because it enables not only multiple Aurender audio zones but also full featured library management unavailable in previous Aurender servers. Chris Connaker

Więcej
6moons4
19 gru 2018 / recenzja

Test serwera muzycznego Aurender A10 w 6moons.com

All this comes at a fair price and with an ease of use that should win over most who fear converting to file playback because of network complexity. New streamers with or without DAC appear every day but even in that expanding marketplace, the A10 strikes me as one of the most well-rounded, convenient and superb-sounding solutions available to wrap up the year with a well-earned Blue Moon award. Frederic Beudot

Więcej
okladka 12 18av
3 gru 2018 / recenzja

Test serwera muzycznego Aurender ACS10 w Audio Video

Gratka dla tych, którzy chcą postawić swoje pierwsze kroki w komputerowym audio, nie używając komputera. (...) Nie znam drugiego takiego produktu audio. ACS10 to znakomite narzędzie (...) Filip Kulpa

Więcej
okladka 08 2018av
3 sie 2018 / recenzja

Test serwera muzycznego Aurender A10 w Audio Video

Południowokoreański producent wyszedł poza schemat oferowania transportów plikowych, oferując kompletny zintegrowany streamer A10 wyposażony w dekodowanie MQA. Filip Kulpa

Więcej
okl I Hifi 02 18
10 lut 2018 / recenzja

Test serwera muzycznego Aurender A10 w Hi-Fi i Muzyka

Aurender A10 to świetne, uniwersalne źródło dla melomanów, którzy koncentrują się na muzyce z plików. Do odsłuchu i sprawdzenia, bez drgnięcia powieki, zachęcam. Paweł Gołębiewski

Więcej
SoundStage logo8
27 sie 2017 / recenzja

Test serwera muzycznego Aurender A10 w Soundstage

The Aurender A10 is a fantastic product that brings Aurender’s already proven and well-regarded server technology to a broader market, while including a high-quality preamp and DAC. Except for the lower price, there’s nothing budget about this component. Uday Reddy

Więcej
Cover EAR2
8 maj 2017 / recenzja

Test serwera muzycznego Aurender A10 w The Ear

I could have spent longer enjoying this Aurender, it wasn’t with me long and it takes a while to build a system around it that reveals its full strengths. It suits evenly balanced and revealing systems and needs amps and speakers that can deliver proper low end. It has take no prisoners transparency, extraordinarily low noise and tremendous powers of resolution. Jason Kennedy

Więcej
01 2017
11 sty 2017 / recenzja

Test serwera muzycznego Aurender A10 w highfidelity.pl

Kompletne źródło cyfrowe, które może służyć także jako przedwzmacniacz i przetwornik D/A, które obsługuje się w tak przyjemny sposób, które gra w tak przyjemny, atrakcyjny sposób, jak A10 to rzadkość. Wojciech Pacuła

Więcej
SoundStage logo7
5 maj 2016 / recenzja

Test serwera muzycznego Aurender N100H w Soundstage

Aurender’s N100H, like their S10 server I reviewed several years ago, sounds terrific. I don’t think I’ve ever heard a music server that sounds better, and maybe none as good. It stood out for its bass extension and impact, as well as its natural reproduction of midrange detail. Its looks are as classy as those of any component I’ve had in my system. Vade Forrester

Więcej
Audiostream Logo 01
21 mar 2016 / recenzja

Test Aurendera N100H w AudioStream

Serwera N100H używa się z przyjemnością, a jego dźwiękowa charakterystyka wnosi do systemu miłe, mięsiste, wypełnione brzmienie, które – odważę się stwierdzić – leży po cieplejszej stronie dźwiękowego spektrum. Michael Lavorgna

Więcej
HFA logo new150pix square white5
23 gru 2015 / recenzja

Test serwera muzycznego Aurender N10 w hifi-advice.com

Ultimately, my conclusion is not based on its smart looks or superb operation, but purely on its natural sound and communicative skills. For its coherence, superb low level detail and its ability to combine technical perfection with an utter lack of artificiality or clinicality, I find myself hooked to its musicality and I just cannot let the N10 leave my system anymore. Highly recommended! Christiaan Punter

Więcej
The Absolute Sound 12 2015
6 gru 2015 / recenzja

Test serwera muzycznego Aurender W20 w The Absolute Sound

W moim odczuciu, Aurender W20 to aktualny wzorzec wśród serwerów muzycznych. Urządzenie jest wybitne pod każdym względem ... Robert Harley

Więcej
08 2016
3 wrz 2015 / recenzja

Test serwera muzycznego Aurender X100L w Hi-Fi i Muzyka

Przemyślane rozwiązania, duże możliwości, nieprzeciętna funkcjonalność i wygoda użytkowania, a może przede wszystkim pozostawienie nabywcy swobody w wyborze urządzeń towarzyszących powodują, że X100L może znaleźć swoje miejsce w każdym systemie korzystającym z plików. Urządzenie zdecydowanie warte polecenia i wypróbowania. Paweł Gołębiewski

Więcej
Hi Fi 116 2014
5 paź 2014 / recenzja

Test serwera muzycznego Aurender W20 w Hi-Fi+

Aurender W20 pod względem technologicznym, jest wybitnym kawałkiem elektroniki i łatwo jest mi uznać go za najlepszy odtwarzacz strumieniowy, spośród tych, które słyszałem ... Chris Thomas

Więcej
cover PTA4
19 wrz 2014 / recenzja

Test serwera muzycznego Aurender X100L w parttimeaudiophile.com

You’ll notice I spent a rather large percentage of this review writing about the X100L user experience. This is no accident. Disc-based transports rarely need more than a sentence or two, unless they are so bad as to deserve more extensive criticism. But even then it’s a simple discussion — loading too slow, buttons unresponsive, things of that nature. The X100L experience is a whole different animal and really deserves as much attention as possible. User interaction one of the key benefits of a device such as this, and in my opinion Aurender absolutely nailed it. Oh, and the sound quality? Superb. Factor in the attractive appearance and the relatively low price (for what it is), and the X100L earns my absolute top recommendation. John Grandberg

Więcej
High Fidelity 122
11 cze 2014 / recenzja

Test serwera muzycznego Aurender X100Lw highfidelity.pl

... struktura dźwięku, jaką on oferuje, jest bliska mojej wizji brzmienia produktów w wysokiej klasy systemie. Jest miękki, ale nie rozmiękczony, jest dynamiczny, namacalny. Dochodzi do tego znakomita obsługa. Wojciech Pacuła

Więcej
SoundStage logo2
13 kwi 2014 / recenzja

Test serwerów muzycznych Aurender X100L i X100S w Soundstage

Jeśli chcieliście mieć Aurendera S10, ale odstraszyła was jego cena i jednocześnie nie potrzebujecie całej gamy opcji połączeniowych, to nie widzę nic, co miałoby powstrzymać was przed zakupem X100L. To jest naprawdę zabójcze maleństwo… Jeff Fritz

Więcej
Hificritic octdec 2013
10 gru 2013 / recenzja

Test serwera muzycznego Aurender W20 w Hi-Fi Critic

Uzyskaliśmy bardzo dobre rezultaty z dCS Scarlatti, który w połączeniu z Aurenderem osiągnął ocenę ogólnej jakości dźwięku, przekraczającą 200 punktów. Zestawienie brzmiało wyjątkowo czysto, dźwięk był dobrze skupiony i zbalansowany ... Martin Colloms

Więcej
AudioVideo 11 2013
5 lis 2013 / recenzja

Test serwera muzycznego Aurender W20 w Audio Video

... bezkompromisowość i dopracowanie konstrukcji, wielka pojemność, cichość oraz komfort użytkowania. Dorzućmy do tego możliwość odczytu plików DSD – i tak oto powstaje obraz idealnego na dzień dzisiejszy napędu cyfrowego audio. Filip Kulpa

Więcej

Epicentrum Dźwięku

30-435 Kraków
ul. Zakopiańska 267
Tel. 500-773-773

DELTA-AUDIO

42-202 Częstochowa
ul. Generała Władysława Sikorskiego 120
Tel. 34 3680588,601868838

Hi-Fi Magellan

35-005 Rzeszów
ul. Stefana Batorego 18
Tel. 17 862 39 26

AUDIOFAST

91-174 Łódź
ul. Romanowska 55e, pasaż lok.9
Tel. 42 6133750

Audio Park

87-100 Toruń
ul. Polna 7B
Tel. 56 621 16 36

Atmosfera Dźwięku

02-495 Warszawa
ul. Tomcia Palucha 37/U3
Tel. 792123124