Stealth Audio Sound Technology Enabling Audibly Lucid Transcomponent Harmony

Katalog produktów

Kable USB

Kable ethernet

Kable cyfrowe

Kable phono

  • O firmie
  • Recenzje
  • Cennik
  • Gdzie kupić

STEALTH Audio Cables skupia się na projektowaniu i doskonaleniu najwyższej klasy okablowania audio. Cel ten osiąga się poprzez udoskonalenie wszystkich elementów projektu: zastosowanie wysoce złożonych, nierezonansowych i dopasowanych do impedancji, wielowarstwowych i wielożyłowych geometrii kabli w połączeniu z najbardziej zaawansowanymi dostępnymi materiałami przewodzącymi, takimi jak: kompozyty przewodzące na bazie włókien węglowych, srebro o wysokiej czystości i drut z czystego litego złota, monokrystaliczne stopy metali i najbardziej egzotyczne ze wszystkich: amorficzne stopy metali. Najlepsze kable Stealth Audio wykorzystują gaz helowy jako dielektryk i są zakończone bezkompromisowymi i najlepszymi bez względu na cenę niestandardowymi złączami wykorzystującymi styki z litego srebra, wkładki z kompozytu Kevlar zapewniające wytrzymałość, ultra-modyfikowane korpusy z PTFE, zamknięte w skorupach z włókna węglowego, wzmocnione maszynowo obrabianym lotniczym Tytanem.

Kable STEALTH Audio są indywidualnie wykonywane ręcznie, ponieważ ze względu na swoją złożoność, po prostu nie mogą być produkowane przez maszynę, w formie masowej.

Wszystkie produkty Stealth Audio są testowane w warunkach laboratoryjnych i oceniane sonicznie, aby zapewnić bezkompromisową wydajność i jakość popartą DOŻYWOTNIĄ GWARANCJĄ na wady.

Serdecznie zapraszamy do osobistego doświadczenia efektu STEALTH - zobacz oczywiste piękno estetyczne i jakość wykonania, które nie mają sobie równych, a następnie doświadcz standardu dźwięku wynikającego z doskonałego projektu, materiałów i dbałości o szczegóły. Jesteśmy przekonani, że będzie to niezapomniane doświadczenie.

 

Stealth Petite
9 lut 2024 / recenzja

Test przewodów głośnikowych Stealth Audio Dream Petite w Soundrebels

Stealth Dream Petite V16-T, to nie tylko przewód głośnikowy, to podróż w głąb muzycznej rzeczywistości. Jego transparentność i wyrafinowanie pozwalają na dogłębną analizę każdego dźwięku, nie ukrywając jednocześnie żadnych detali.

W świecie, gdzie downsizing staje się normą, Stealth Audio Dream Petite V16-T podąża za trendem, oferując nie tylko zmniejszone rozmiary, ale przede wszystkim doskonałe brzmienie. To prawdziwy high-endowy narzędzie, które potrafi zintegrować się z systemem, stając się niemalże niewidocznym elementem.

Stealth Dream Petite V16-T to więcej niż tylko kabel. To przejście granicy między odbiorem dźwięku a uczestnictwem w muzyce. Jego zdolność do reprodukcji w sposób niemal identyczny z oryginałem sprawia, że staje się niezbędnym narzędziem dla audiofilów dążących do perfekcji w doświadczaniu muzyki.

Więcej
stealth soundrebel
6 lut 2023 / recenzja

Test przewodu zasilającego Stealth Audio Dream 20-20 w Soundrebels

Taki zaś obrót sprawy spowodował, że nie tylko bajkowo wypadał repertuar spod znaku wszelkich odmian jazzu i wokalistyki, ale również bajkowo, tylko w odmianie brutalności okazały się wybrzmiewać popisy formacji z obozu AC/DC, Metallici, czy Black Sabbath. Nagle system zaczął kolokwialnie mówiąc oczekiwanie mną targać energią i wyrazistością zwartego ataku, bez czego wspomniani artyści po krótkim czasie stają się po prostu nudni.

Zawieszone w aksamitnej czerni dźwięki są niezwykle gładkie, przesycone spokojem i pełne kremowej konsystencji.

Scena budowana jest z właściwym dystansem, rozmieszczenie muzyków na niej nie pozostawia miejsca na jakąkolwiek pomyłkę a my wygodnie rozsiadając się w ulubionym fotelu wreszcie mamy ich tylko dla siebie. Czy trzeba lepszej rekomendacji? Zakładam, że niekoniecznie, ale … w tym momencie wkracza na scenę drugi Dream, który Audiofast w tzw. międzyczasie dosłał i który postanowił co nieco wywrócić do góry nogami. Co? Generalnie wszystko, gdyż o ile zakładając z góry po odsłuchu pojedynczego przewodu można byłoby domniemywać iż dwa będą poczynione obserwacje jedynie dublować i intensyfikować, to  tym razem było zupełnie na opak, gdyż zamiast dalszego zmiękczenia i podkreślania plastyczności dubel Dreamów znacząco poprawił swoją konturowość i precyzję w kreśleniu źródeł pozornych przy jednoczesnym zachowaniu koherencji i gładkości przekazu. Cud? Niekoniecznie. Raczej wskazówka, że jeśli pojedynczy, tytułowy przewód przypadnie Państwu do gustu, to dwa ustawią poprzeczkę doznań jeszcze wyżej

 

Więcej
sakra prev
1 gru 2022 / recenzja

Test interkonektów analogowych STEALTH Audio SAKRA V17 i V17 Limited Edition w Mono & Stereo

Na różnym poziomie, ale według tych samych reguł, interkonekty Sakra V16 i Sakra V17 Limited Edition przekazują całą esencję muzyki

Powyżej pewnego poziomu cenowego high-indowych przewodów, wszystkie gatunki muzyki powinny być przekazywane bez żadnych ograniczeń. To właśnie dzieje się po wpięciu w system intekonektów Sakra V16 oraz Sakra V17 Limited Edition. Nie mają one żadnego własnego ograniczającego wpływu na brzmienie muzyki. 

W przeciwieństwie do wielu innych przewodów obecnych na rynku, testowane interkonekty STEALTH Audio nie usuwają z muzyki żadnych istotnych cech. Zapewniają wręcz wyższy poziom obcowania z emocjami

Testując produkty STEALT Audio łatwo zrozumieć, skąd bierze się ich cena ale także grono wiernych wyznawców.

Analogowe interkonekty STEALTH Audio mają wszystkie zalety przewodów zasilających STEALTH Audio. Pozwalają usłyszeć nieskończenie drobne detale w muzyce brzmiącej jak spójna całość

Więcej
Stealth Audio Sakra V16 0006 jpg v2
6 lis 2022 / recenzja

Test Stealth Audio Śakra v.16 XLR w Soundrebels

Jak wypadł nasz bohater podczas procesu testowego? Przyznam, że bardzo ciekawie. Pokazał się z esencjonalnej, pełnej energii, ale przy tym bogatej w informacje strony. Muzyka nabrała zjawiskowego body, jednak ani przez moment owa dodatkowa waga nie okazała się przysłowiową kulą u nogi tej konstrukcji. A powodem była nieposkromiona energia przekazu, co przekładało się na jego zaskakujący drive. (...) Dźwięk podany był bez jakiegokolwiek uśredniania, a mimo to bez zbędnego doświetlania wszystko miałem na przysłowiowej tacy. Ba, tacy obfitującej z zwiększające namacalność odbioru używki typu: nieposkromiona, bo pełna życia, przy tym odznaczająca się znakomitym timingiem energia i wielobarwność dźwięku. To zaś sprawiało, że bez względu jaki materiał lądował na recenzenckim tapecie, system wychodził ze starcia z mocno dzierżoną tarczą w ręku.

(...) niesione przez kabel marki Stealth Audio nadawanie muzyce większego wigoru w domenie kolorystyki i pulsu nie odbijało się na dynamice przekazu. Nadal słyszałem najdrobniejsze niuanse brzmieniowe, jednak w słabo zrealizowanym materiale lepiej osadzone w barwie, zaś w dobrym bez utraty ich transparentności.

Więcej
Stealth Octava AES 0011 jpg v3
15 sie 2022 / recenzja

Test Stealth Audio Octava AES/EBU w Soundrebels

(...) Jednak wraz z przebiegiem dźwięk Octavy zaczął ewoluować. W pierwszej kolejności iście papierowa głębia ostrości krok po kroku szła do tyłu mozolnie, bo mozolnie, acz konsekwentnie umiejscawiając na właściwych miejscach kolejne plany. Następnie zszarzała i gęsta woalka zaczęła opadać z poszczególnych muzyków a ich bryły nabierały nie tylko definicji, ale i barw. Co ciekawe soczystość i saturacja świetnie kontrastowały z kompletnie nieprzeniknioną czernią tła, które zostało nad wyraz skutecznie oczyszczone z wszelakiej maści pasożytniczych artefaktów. (...) Niby oczywista oczywistość, jednak jak na razie Octava prezentowała się jako niezwykle organiczny i eteryczny przewód znajdujący upodobanie w wysublimowanych i dopieszczanych, niespiesznych dźwiękach.

Gitarowe riffy i solówki Alexa Skolnicka, bestialskie, gęste blasty Gene’a Hoglana wspieranego przez piekielnie szybkie szarpnięcia basu DiGiorgio i niepodrabialny wokal Chucka Billy’ego tworzą wybitnie apokaliptyczny klimat, w którym nader łatwo się pogubić a następnie próbować ratować się idąc na skróty i upraszczając aranżacje, co sprawia, że cały spektakl traci większy sens. A Octava za ową galopadą swobodnie nadąża oddając złożoność aranżacji i nader udanie serwując nagromadzone tamże emocje.

(...) Gdybym miał w skrócie opisać brzmienie opiniowanej cyfrowej sygnałówki, powiedziałbym, iż stawia na dobrze rozumiane nasycenie przekazu. Muzyka jest odpowiednio dociążona, ale przy tym również energiczna i w żadnej mierze nie ospała. Naturalnie w starciu z drutami goniącymi atak ponad wszystko jest wyczuwalnie bardziej dostojna, jednakże w wartościach bezwzględnych w tej materii określiłbym ją jako trochę poniżej poziomu neutralności. (...) Tymczasem Octava owszem jest soczysta i pulsująca energią, ale przy okazji wulkanem najdrobniejszych szczególików.

(...) Chodzi o wyważenie dosłownie wszystkich aspektów prezentacji nie tylko tych stricte dźwiękowych, ale również sytuacyjnych, co z przyjemnością oświadczam, nasz zaoceaniczny bohater umie skalkulować. Co bardzo istotne, nie tylko we wspominanym jazzie, ale dosłownie każdym gatunku muzycznym. A umie dlatego, że przy stawianiu na dobre osadzenie dźwięku nie spowalnia go, tylko utrzymuje odpowiedni timing, bez czego w mocnym graniu by poległ, w z moich obserwacji wynika, że radzi sobie równie znakomicie. (...) To mimo esencjonalnej prezentacji naprawdę znakomity kabel. Owszem, pokazuje nasycony świat, ale przy tym odpowiednio energiczny i umiejący oddać zawartą w muzyce radość.

Więcej
Dream 20 20 hf test
1 lut 2022 / recenzja

Test przewodu zasilającego Stealth Audio Dream 20-20 w highfidelity.pl

Stealth Dream 20-20 AC jest kablem dążącym do rozwinięcia się jak największej ilości barw.

Ścieżki z syntezatorem miały z nim kremową konsystencję, gęstą, ale i bardzo dobrze zróżnicowaną. Z kolei głos byłej wokalistki zespołu Clannad został cofnięty w miks, a wyeksponowane zostały długie pogłosy, które zostały nań nałożone. Było to coś w rodzaju pogłębienia i wypełnienia. Cofnięcie wokalu, jego ocieplenie, a zarazem rozwinięcie dźwięku, który z amerykańskim kablem był duży i namacalny, było częścią czegoś, co zaczęło się chyba od zaokrąglenia ataku i „dociśnięcia” podtrzymania.

Dream 20-20 AC jest bowiem kablem jednoznacznie i w pełnym tego słowa znaczeniu „ciepłym”.

Ma organiczne, świetnie poukładane brzmienie. Jest też nieco miękki, ale w dobrym tego słowa znaczeniu, czyli nie utwardza ataku, a „wchodzi” w dźwięk z energią, tyle że energią pod kontrolą, a nie puszczoną na żywioł, nieujarzmioną. A mimo to – i to jest ta ciekawa część – przekaz nie jest do nas przybliżany. A przecież ciepło = bliskość, prawda? – Nie w tym przypadku.

Stealth robi taką magiczną sztuczkę polegającą na pokazaniu mnóstwa informacji, na ociepleniu brzmienia i na jednoczesnym dodaniu do dźwięku oddechu. Zwykle jest tak, że jeśli zaokrąglimy atak, to pierwszy plan się do nas przybliży i będzie większy – dokładnie w ten sposób działają kompresory w studiu. Tymczasem testowany kabel nie tylko, że niczego nie przybliżył i nie powiększył tego, co tuż przed nami, to jeszcze wszystko oddalił i dopiero TAM powiększył.

Mamy więc ciepło, mamy miękkość, mamy oddech i pełnię barw. Oczywiste jest już chyba, że amerykański kabel nawet nie stara się być neutralny. Zamiast tego proponuje swoją własną „opowieść”, którą – jak się wydaje – ma wyjątkowo starannie przemyślaną. Jej częścią jest też energia. Kolejną rzeczą po braku przybliżania planów do słuchacza jest bowiem to, że z tym kablem dźwięk jest dynamiczny, a nawet BARDZO dynamiczny.


PRODUCENT REKOMENDUJE DREAM 20-20 AC do współpracy ze wzmacniaczami. I dobrze, to jest dobra droga. Większą część odsłuchów poświęciłem jednak na porównaniu go z kablem odniesienia zasilającym odtwarzacz SACD. I tak użyty wydał mi się nawet ciekawszy. Niezależnie od tego jest to jednak bardzo uniwersalny kabel zasilający, który można stosować w dowolnym punkcie systemu, gdzie otrzymamy bardzo zbliżone wyniki.

A będzie to piękna, nienachalna barwa, duża energia i dynamika, ale przede wszystkim spokój i wyciszenie, Osiągnięto to łagodząc atak dźwięku i przez to go ocieplając. A jednak przekaz nie został przybliżony i skompresowany. Jest wręcz przeciwnie, jakby dźwięk się otworzył. Ciepły, ciemny przekaz, którego wielu ludzi poszukuje zmieniając sprzęt, kombinując z akcesoriami, a którego w takiej skali nie dostaną.

Pamiętam dobrze, że podobne wrażenia miałem po odsłuchu kabla Harmonix X-DC Studio Master Million Maestro – Stealth Dream 20-20 AC to bardzo zbliżone myślenie o dźwięku i na podobnym poziomie. A przy tym kabel o wiele tańszy. Wyjątkowa rzecz! Dlatego przyznajemy mu nagrodę ˻ RED Fingerprint ˺.

Więcej

AUDIOFAST

91-174 Łódź
ul. Romanowska 55e, pasaż lok.9
Tel. 42 6133750

Interkonekty analogowe

Interkonekty cyfrowe

Kable ethernet do sprzętu audio

Kable USB - przewody USB do sprzętu audio

Kable głośnikowe

Kable zasilające

Cloude 99 1.5m
20 680 zł
Cloude 99 dod. 0.5m
2 020 zł
Straight AC Premium 1.5m
11 600 zł
Straight AC Premium dod. 0.5m
2 020 zł
Straight AC 1.5m
9 080 zł
Straight AC dod. 0.5m
1 510 zł

Przewody gramofonowe