Stealth Audio Sound Technology Enabling Audibly Lucid Transcomponent Harmony

Katalog produktów
  • O firmie
  • Recenzje
  • Cennik
  • Gdzie kupić

STEALTH Audio Cables skupia się na projektowaniu i doskonaleniu najwyższej klasy okablowania audio. Cel ten osiąga się poprzez udoskonalenie wszystkich elementów projektu: zastosowanie wysoce złożonych, nierezonansowych i dopasowanych do impedancji, wielowarstwowych i wielożyłowych geometrii kabli w połączeniu z najbardziej zaawansowanymi dostępnymi materiałami przewodzącymi, takimi jak: kompozyty przewodzące na bazie włókien węglowych, srebro o wysokiej czystości i drut z czystego litego złota, monokrystaliczne stopy metali i najbardziej egzotyczne ze wszystkich: amorficzne stopy metali. Najlepsze kable Stealth Audio wykorzystują gaz helowy jako dielektryk i są zakończone bezkompromisowymi i najlepszymi bez względu na cenę niestandardowymi złączami wykorzystującymi styki z litego srebra, wkładki z kompozytu Kevlar zapewniające wytrzymałość, ultra-modyfikowane korpusy z PTFE, zamknięte w skorupach z włókna węglowego, wzmocnione maszynowo obrabianym lotniczym Tytanem.

Kable STEALTH Audio są indywidualnie wykonywane ręcznie, ponieważ ze względu na swoją złożoność, po prostu nie mogą być produkowane przez maszynę, w formie masowej.

Wszystkie produkty Stealth Audio są testowane w warunkach laboratoryjnych i oceniane sonicznie, aby zapewnić bezkompromisową wydajność i jakość popartą DOŻYWOTNIĄ GWARANCJĄ na wady.

Serdecznie zapraszamy do osobistego doświadczenia efektu STEALTH - zobacz oczywiste piękno estetyczne i jakość wykonania, które nie mają sobie równych, a następnie doświadcz standardu dźwięku wynikającego z doskonałego projektu, materiałów i dbałości o szczegóły. Jesteśmy przekonani, że będzie to niezapomniane doświadczenie.

 

Dream 20 20 hf test
1 lut 2022 / recenzja

Test przewodu zasilającego Stealth Audio Dream 20-20 w highfidelity.pl

Stealth Dream 20-20 AC jest kablem dążącym do rozwinięcia się jak największej ilości barw.

Ścieżki z syntezatorem miały z nim kremową konsystencję, gęstą, ale i bardzo dobrze zróżnicowaną. Z kolei głos byłej wokalistki zespołu Clannad został cofnięty w miks, a wyeksponowane zostały długie pogłosy, które zostały nań nałożone. Było to coś w rodzaju pogłębienia i wypełnienia. Cofnięcie wokalu, jego ocieplenie, a zarazem rozwinięcie dźwięku, który z amerykańskim kablem był duży i namacalny, było częścią czegoś, co zaczęło się chyba od zaokrąglenia ataku i „dociśnięcia” podtrzymania.

Dream 20-20 AC jest bowiem kablem jednoznacznie i w pełnym tego słowa znaczeniu „ciepłym”.

Ma organiczne, świetnie poukładane brzmienie. Jest też nieco miękki, ale w dobrym tego słowa znaczeniu, czyli nie utwardza ataku, a „wchodzi” w dźwięk z energią, tyle że energią pod kontrolą, a nie puszczoną na żywioł, nieujarzmioną. A mimo to – i to jest ta ciekawa część – przekaz nie jest do nas przybliżany. A przecież ciepło = bliskość, prawda? – Nie w tym przypadku.

Stealth robi taką magiczną sztuczkę polegającą na pokazaniu mnóstwa informacji, na ociepleniu brzmienia i na jednoczesnym dodaniu do dźwięku oddechu. Zwykle jest tak, że jeśli zaokrąglimy atak, to pierwszy plan się do nas przybliży i będzie większy – dokładnie w ten sposób działają kompresory w studiu. Tymczasem testowany kabel nie tylko, że niczego nie przybliżył i nie powiększył tego, co tuż przed nami, to jeszcze wszystko oddalił i dopiero TAM powiększył.

Mamy więc ciepło, mamy miękkość, mamy oddech i pełnię barw. Oczywiste jest już chyba, że amerykański kabel nawet nie stara się być neutralny. Zamiast tego proponuje swoją własną „opowieść”, którą – jak się wydaje – ma wyjątkowo starannie przemyślaną. Jej częścią jest też energia. Kolejną rzeczą po braku przybliżania planów do słuchacza jest bowiem to, że z tym kablem dźwięk jest dynamiczny, a nawet BARDZO dynamiczny.


PRODUCENT REKOMENDUJE DREAM 20-20 AC do współpracy ze wzmacniaczami. I dobrze, to jest dobra droga. Większą część odsłuchów poświęciłem jednak na porównaniu go z kablem odniesienia zasilającym odtwarzacz SACD. I tak użyty wydał mi się nawet ciekawszy. Niezależnie od tego jest to jednak bardzo uniwersalny kabel zasilający, który można stosować w dowolnym punkcie systemu, gdzie otrzymamy bardzo zbliżone wyniki.

A będzie to piękna, nienachalna barwa, duża energia i dynamika, ale przede wszystkim spokój i wyciszenie, Osiągnięto to łagodząc atak dźwięku i przez to go ocieplając. A jednak przekaz nie został przybliżony i skompresowany. Jest wręcz przeciwnie, jakby dźwięk się otworzył. Ciepły, ciemny przekaz, którego wielu ludzi poszukuje zmieniając sprzęt, kombinując z akcesoriami, a którego w takiej skali nie dostaną.

Pamiętam dobrze, że podobne wrażenia miałem po odsłuchu kabla Harmonix X-DC Studio Master Million Maestro – Stealth Dream 20-20 AC to bardzo zbliżone myślenie o dźwięku i na podobnym poziomie. A przy tym kabel o wiele tańszy. Wyjątkowa rzecz! Dlatego przyznajemy mu nagrodę ˻ RED Fingerprint ˺.

Więcej

AUDIOFAST

91-174 Łódź
ul. Romanowska 55e, pasaż lok.9
Tel. 42 6133750

Interkonekty analogowe

Interkonekty cyfrowe

Kable ethernet do sprzętu audio

Kable USB - przewody USB do sprzętu audio

Kable głośnikowe

Kable zasilające

Cloude 99 1.5m
23 700 zł
Cloude 99 dod. 0.5m
2 310 zł
Straight AC Premium 1.5m
13 300 zł
Straight AC Premium dod. 0.5m
2 310 zł
Straight AC 1.5m
10 410 zł
Straight AC dod. 0.5m
1 730 zł

Przewody gramofonowe