O firmie
  • O firmie
  • Recenzje
  • Gdzie kupić
Shunyata banner 01 Kopia

Shunyata Research - systemy zasilania i okablowania klasy high-end

Shunyata Research, to firma amerykańska, założona w 1997 roku przez Caelin’a Gabriela. Firma specjalizuje się w produkcji kondycjonerów sieciowych oraz kabli zasilających i sygnałowych o absolutnie najwyższych parametrach i jakości. Shunyata Research to firma technologiczna, która w projektowaniu urządzeń kieruje się podstawami naukowymi. Wszelkie projekty bazują na konkretnych opatentowanych przez Caelina Gabriela technologiach i rozwiązaniach oraz są precyzyjnie weryfikowane za pomocą metodycznych pomiarów.

Jeszcze podczas studiów Calina Gabriela, jego osiągnięcia na polu fizyki przyciągnęły uwagę specjalistów z agencji NSA, która jest amerykańską instytucją rządową zajmująca się szeroko pojętym pozyskiwaniem informacji i kryptoanalizą. Agencja wyposażona jest w najbardziej wyrafinowane superszybkie komputery i sprzęt służący do rozszyfrowywania informacji.

W NSA Gabriel zaangażowany był w prace badawczo-rozwojowe nad ultra-czułymi systemami pozyskiwania danych. Systemy te projektowano w celu wykrycia sygnałów o niezwykle niskim natężeniu, które wymagały bezinwazyjnego dotarcia do ich źródła, z jednoczesnym ominięciem szumów stanowiących izolację. Aparatura używana przez Gabriela i zespół naukowców z NSA pozwalała dostać się do poszukiwanego sygnału z pominięciem generowanego losowo szumu – coś co było uważane za niemożliwe przez inżynierów pracujących w świecie technologii cywilnych. Poza karierą wojskową, Gabriel zaangażowany był również w projekty związane z przemysłem komputerowym, a konkretnie w sieć komputerową o nazwie DARPA, protoplastę współczesnego Internetu. Kolejne prace związane były z wynalezieniem urządzeń dla szybkiej sieci komputerowej o przepustowości 1 GHz a także obecnego standardu Ethernetu 100MB/s i 1 GB/s.

Całe zdobyte doświadczenie Gabriel spożytkował na opracowanie i opatentowanie technologii zawartej w produktach Shunyata Research.

images
30 Aug 2018 / recenzja

Shunyata Research Denali 6000/S,

Czy warto wyłożyć aż dwadzieścia cztery tysiące na tytułowy kondycjoner? Moim zdaniem bardzo warto. Nie jestem już dumny z obrazu na swoim telewizorze; patrząc nań złości mnie, że stał się gorszy. Podobnie nie jestem zachwycony faktem, że kolejne testy sprzętu audio odbywać się będą bez niego.
Piotr Ryka

Więcej
cover 9650 2018 06
08 Aug 2018 / recenzja

Shunyata Research Sigma Signal Cables

Sigmy są fantastyczne w kluczowych obszarach dynamicznej płynności i stabilności, sceny dźwiękowej i obrazowania, rozdzielczości szczegółów, złożoności tonalnej i kompletności muzycznej.

Kirk Midtskog

Więcej
JPG okl I Hifi 04 18
04 Apr 2018 / recenzja

Shunyata Research Denali 6000s

Zasilanie to wyzwanie. Hydra Denali 6000/S podejmuje je z wielką klasą i jest w tej kategorii doskonałą propozycją. Wpływa na brzmienie wyraźnie, zarówno w przypadku źródeł cyfrowych i analogowych, jak i wzmacniaczy.
Nie ma co wymyślać. Najlepiej zasilić z kondycjonera wszystkie komponenty. Zapewni bezpieczne przekraczanie dotychczasowych granic oraz przyjemność
odkrywania potencjału systemu.

Paweł Gołębiewski

Więcej
positivefeedback6
13 May 2018 / recenzja

Shunyata Research Sigma Phono Cable

Wierzę, że rozpoznasz jego zalety. To najlepszy kabel phono, jaki miałem do tej pory w moim systemie. "

Tim Aucremann,

Więcej
SoundStage logo3
19 Apr 2018 / recenzja

Shunyata Research Denali D6000/S Power Distributor

Despite my concerns with the safety and efficacy of power-line products in general, I haven’t found it hard to value the benefits provided by Shunyata Research’s products. The Venom HCs, Venom PS8s, and Venom Defenders they sent more than two years ago clearly improved my system’s sound over the stock cords and industrial distributors I’d been using, and gave me no concerns about safety. I kept using them.
Doug Schneider

Więcej
STRP 06 17
06 Jun 2017 / recenzja

Shunyata Research HYDRA DENALI D2000/T AND D6000/T

The D6000/T’s tall, narrow shape means that precious shelf space can be reserved for signal-bearing products, while its 50mm, vibration-damping stainless-steel footers obviate the need for placing it on a dedicated platform. To counter power-cord droop—which worsens with the height of the power outlet above the floor, and can cause a plug to fall out—Shunyata invented an ingenious cradle system that keeps plugs plugged in.

Michael Fremer

Więcej
audio beat logo small5
03 Mar 2015 / recenzja

Shunyata Research Venom

"Niezmiernie rzadko zdarzało mi się używać produktów, które miałyby tak natychmiastowy, dogłębny i długotrwały wpływ na jakość dźwięku".

Guy Lemcoe

Więcej
AudioBeat
16 Aug 2015 / recenzja

Shunyata Research Sigma

Zestaw przewodów zasilających Shunyata Sigma jest właśnie komponentem, który tak wiele zmienia w brzmieniu systemu. Celowo użyłem tego określenia – komponentem. Niewłaściwym byłoby używać terminów typu akcesorium, czy też gadżet, aby opisać element który odsłania tak wiele muzyki w nazych ulubionych nagraniach.

Vance Hiner

Więcej
audio beat logo small2
13 Dec 2013 / recenzja

Shunyata Research Hydra Triton i Typhoon

Żadne urządzenie jakie znam nie osiąga tego, co może zrobić zestaw Hydry. Efekt jego działania nie wynika ze zmiany działania wzmacniaczy, kolumn lub źródeł ani regeneracji prądu ani nawet z likwidacji szumu. Triton oferuje nieograniczone natężenie prądu pozbawionego szumu a Typhon działa usuwając większość zniekształceń. Razem osiągają najwyższy światowy poziom.

Tim Aucerman - The Audio Beat 03/2013

Więcej
SoundStageUltraLogo4
08 Nov 2018 / recenzja

Shunyata Research Hydra Typhon QR Power Distributor

The Typhon QR improved pretty much every aspect of my system’s performance -- perhaps an unsurprising result for those who are perennially thunderstruck by the relationship between high-quality power and high-quality sound.

Howard Kneller

Więcej
Hi Fi Plus December 2018 large
04 Dec 2018 / recenzja

Shunyata Research Delta NR and EF power cords

Shunyata Research Delta power cords are possibly the most ‘now’ thing you can use in audio. Thanks to a lot of products with cheap and nasty switch mode power supplies
pumping nasties into your local mains, good audio is fighting a losing battle for sound. Delta fights in your corner.

Alan Sircom

Więcej
Hi Fi News August 2018
02 Aug 2018 / recenzja

Shunyata Research Denali D6000/T power distributor

“The Denali is one of the rare exceptions: you put it in the system, and the system immediately sounds better... job done, open wallet and extract money.”

Alan Sircom

Więcej
07 2018
15 Jul 2018 / recenzja

Shunyata Research Denali D6000/T

It’s the system you bought in the first place, as it should be. I tried the Denali on a range of products from source to subwoofer, and solid-state to tube, and it worked more or less universally. The ‘more or less’ part applies to turntables – not that it undermined the vinyl performance, it just made little difference. Everything else gratefully received the Denali’s juice. (...) Because it’s damn good!

Alan Sircom,

Więcej

AUDIOFIL

Warszawa
ul. Boya Żeleńskiego 6
Tel. 22 8259765

DELTA AUDIO

Częstochowa
ul. Drogowców 33/35A
Tel. 34 3680588

Hi-FI STUDIO

Bielsko-Biała
ul. Cieszyńska 86
Tel. 33 812 47 19

LINIA DŹWIĘKU

Rzeszów
ul. Lewakowskiego 6A
Tel. 508 89 85 89

AUDIOFAST

Łódź
ul. Romanowska 55e lok.9
Tel. 42 6133750

KORIS

Poznań
ul. Umultowska 39
Tel. 61 8472663

CORAB

Olsztyn
ul. Partyzantów 12c
Tel. 89 5236592,

AUDIOTRENDT

Kraków
ul. Sołtysowska 35a/LU nr 1
Tel. 12 686 10 15,

MEGA Hz

Katowice
ul. Słowackiego 39
Tel. 32 2068199,

PATRON

Toruń
ul. Szosa Lubicka 166k
Tel. 56 645 22 42