W firmie Synergistic Research regularnie dokonuje się odkryć, dążąc do poprawy wydajności produktów. Kiedy nadchodzi czas na opracowanie czegoś zupełnie nowego, jak na przykład nowy streamer/serwer sieciowy Voodoo, opracowuje się całkowicie nowe technologie, które mają potencjał wynieść każdy nowy produkt SR na pozycję lidera na rynku. Po jednym odsłuchu serwera sieciowego Voodoo można potwierdzić, że jest to zdecydowanie najbardziej wydajny serwer do streamingu sieciowego na świecie. Tradycyjnie co 24 miesiące firma wprowadza najnowszy, najbardziej zaawansowany bezpiecznik, ponieważ zazwyczaj potrzeba dwóch lat, aby zgromadzić wystarczającą ilość nowych technologii, które znacznie przewyższą poprzedni bezpiecznik. To z kolei prowadzi do wprowadzenia na rynek nowego bezpiecznika Pink Fuse. Jednak pod koniec roku 2022 wszystkie zgromadzone nowe technologie zostały już włączone do nowego bezpiecznika Master Fuse, który został wprowadzony na rynek w lutym 2023 roku.
Z braku alternatywy, bezpiecznik Purple pozostał w ofercie jako główny element łączący z bezpiecznikami Master Fuse. Po premierze Master Fuse, firma przeniosła się szybko do opracowywania nowych technologii, m.in. procesu kondycjonowania wysokiego napięcia dla bezpieczników nowej generacji. W efekcie powstał nowy bezpiecznik Pink Fuse, wykorzystujący nową mieszankę UEF, zapewniającą niższy poziom szumów niż jego poprzednik. Nowy Pink Fuse był rezultatem prac nad nowym flagowym produktem, który ma zadebiutować jeszcze w tym roku.
Wpływ bezpieczników na brzmienie
Wjaki sposób bezpieczniki wpływają na brzmienie? Przez ponad sto lat uważano, że elektrony płyną przez przewód jak woda w rurze i że nie występuje zjawisko jakiegokolwiek zaburzania ich strumienia zasilającego komponenty systemu audio. Trzeba jednak zwrócić uwagę na jedno: cały prąd zasilający urządzenie audio w pierwszym etapie przechodzi przez pojedynczy bezpiecznik, stanowiący wąskie gardło i barierę o największej rezystancji. To dlatego zastosowanie audiofilskich bezpieczników Synergistic Research pozwala osiągnąć wyraźną poprawę jakości brzmienia.
Dzisiejsza fizyka rozumie, że elektrony nie płyną, ale przekazują energię biorąc udział w tworzeniu fali, która porusza się wewnątrz przewodu. Wpływ na jej propagacje ma szereg różnych czynników.
Zaś sposób jej transmisji można porównać do ’meksykańskiej fali’ tworzonej przez kibiców na trybunach piłkarskiego stadionu: wyraźnie widać jej przebieg, choć żaden z kibiców de facto nie zmienia miejsca, w którym siedzi. Badania prowadzone przez firmę Synergistic Research pozwoliły określić kluczowe kwestie wpływające na zmianę transmisji prądu wewnątrz przewodów za pomocą procesu indukcyjnego sprzęgania kwantowego określanego mianem technologii UEF. Szczerze mówiąc, opatentowana technologia UEF ma potężny wpływ na przepływ prądu elektrycznego: działanie jednego bezpiecznika UEF widać nawet w odległości kilku kilometrów od miejsca jego implementacji.
Najlepiej przekonać się o działaniu bezpieczników Synergistic Research podczas odsłuchów własnego systemu. Zapoznaj się z poniższym wpisem na blogu tutaj.