Kondycjonery DENALI, wykorzystujące najnowsze technologie opracowane przez Shunyata Research, powstały w celu maksymalnej poprawy brzmienia systemów audio.
Budowa w układzie pionowym
Kondycjonery DENALI zaprojektowano w układzie pionowym. Urządzenia są dzięki temu bardzo wąskie i można je ustawić za stolikiem audio, co pozwala zaoszczędzić cenne miejsce na półkach. Zaś niewielka odległość kondycjonera od komponentów systemu oznacza możliwość stosowania krótszych przewodów zasilających. Pionowe kondycjonery DENALI są wyposażone w zintegrowaną podstawę antywibracyjną z własnymi stalowymi stopkami. Dla miłośników tradycyjnych, poziomych kondycjonerów napięcia przeznaczono model DENALI 6000/S. Pod względem specyfikacji i działania nie różni się on niczym od konstrukcji pionowych. Nie jest jednak wyposażony w podstawę antywibracyjną.
Test kondycjonera Shunyata Research Denali D6000/T w Hi-Fi+
It’s the system you bought in the first place, as it should be. I tried the Denali on a range of products from source to subwoofer, and solid-state to tube, and it worked more or less universally. The ‘more or less’ part applies to turntables – not that it undermined the vinyl performance, it just made little difference. Everything else gratefully received the Denali’s juice. (...) Because it’s damn good! Alan Sircom,
System wspierania ciężkich przewodów zasilających
W firmie Shunyata Research opracowano unikalne rozwiązanie problemów związanych ze stosowaniem ciężkich high-endowych przewodów zasilających. Nowy system równoważy ciężar przewodu i zapobiega wypadaniu wtyczki z gniazda.
Styki CopperCONN
Stworzone w firmie Shunyata Research gniazda sieciowe wykorzystują styki wykonane z miedzi OFE. Zapewniają one najlepszą możliwą przewodniość przy minimalnej rezystancji. W branży nie ma w tej chwili lepszych gniazd sieciowych.
Przewody ArNi
Wewnętrzne okablowanie kondycjonerów DENALI tworzą przewody korzystające z opracowanej przez firmę Shunyata Research technologii ArNi, wykonane w geometrii VTX z miedzi OFE C0100 i poddane obróbce w procesie KPIP.
Obróbka kriogeniczna
Wiele elektrycznych części kondycjonera DENALI zostało poddanych sterowanej komputerowo obróbce kriogenicznej.

Proces KPIP
Każdy kondycjoner DENALI przechodzi obróbkę w opracowanym przez nas procesie KPIP [Kinetic Phase Inversion Process], co znacznie skraca czas wygrzewania urządzenia oraz wyraźnie poprawia jakość brzmienia.
Komory izolacji szumu.
Opatentowane komory izolacji szumu NICv2 znacząco redukują zakłócenia wysokoczęstotliwościowe w zakresie mega- i gigaherców. Nowe komory są wydajniejsze i mniejsze od komór pierwszej generacji.
Technologia QR/BB.
To najnowsza, innowacyjna technologia opracowana przez firmę Shunyata Research. Pozwala zminimalizować wrażenie kompresji dynamiki słyszanej często po podłączeniu wzmacniacza mocy do kondycjonera prądu. Po podłączeniu wzmacniacza do kondycjonera DENALI, dynamika wręcz poprawia się, nawet w porównaniu do bezpośredniego podłączenia wzmacniacza do dedykowanego gniazda ściennego! [zgłoszone do opatentowania]
Filtry klasy medycznej CCI
Zastosowane między poszczególnymi komponentami filtry CCI [Component-to-Component Isolation] eliminują transmisję szumu między poszczególnymi częściami układu. Filtry te zostały opracowane dla potrzeb urządzeń wojskowych i medycznych. Obecnie są na przykład stosowane do zasilania elektrokardiogramów. Poziom zniekształceń pojawiających się między komponentami można zredukować o ponad 60dB w paśmie od 500kHz do 10MHz!

Dostarczanie prądu o dużym natężeniu
Kondycjonery DENALI zapewniają prąd o praktycznie nieograniczonym natężeniu, wystarczający by napędzić nawet potężne końcówki mocy. Kondycjonery DENALI są wyposażone w zaawansowany automatyczny wyłącznik elektromagnetyczny 20A, wewnętrzne okablowanie to grube przewody 8 AWG. Nawet filtrowane gniazda wyjściowe pozwalają na przepływ prądu o natężeniu 15A [u konkurencji to najczęściej 5A].
Tłumienie wibracji
Mechaniczne wibracje destrukcyjnie wpływają na brzmienie systemu. Podczas projektowania kondycjonerów DENALI, od samego początku braliśmy pod uwagę zaawansowane formy kontroli drżeń. Aluminiowa obudowa jest wyposażona w panele tłumiące wibracje. Każde z gniazdek jest izolowane od obudowy przez system pochłaniający drżenia i izolujący urządzenie od wibracji przewodzonych przez przewody zasilające. Filtry CCI, komory NIC oraz QR/BB są zbudowane z wykorzystaniem elementów tłumiących wibracje.
Zintegrowana platforma antywibracyjna
Kondycjonery DENALI 6000/T i 2000/T są wyposażone w zintegrowaną platformę antywibracyjną. Jest ona wykonana z aluminiowych paneli tworzonych przez obrabiarki CNC i uzupełniona o tłumione stalowe stopki średnicy 50mm.
Test kondycjonerów Shunyata Research Hydra Denali D2000/T i D6000/T w Stereophile
The D6000/T’s tall, narrow shape means that precious shelf space can be reserved for signal-bearing products, while its 50mm, vibration-damping stainless-steel footers obviate the need for placing it on a dedicated platform. To counter power-cord droop—which worsens with the height of the power outlet above the floor, and can cause a plug to fall out—Shunyata invented an ingenious cradle system that keeps plugs plugged in. Michael Fremer