Przewód internetowy Galileo UEF wykorzystuje filtry UEF drugiej generacji zbudowane z dodatkiem grafenu i oparte o technologię UEF, które eliminują szum cyfrowy poprzez proces indukcyjny zachodzący poza ścieżką sygnału.
Znaczące udoskonalenia wprowadzone do budowy przewodu – w porównaniu z Galileo LE USB – np. ekranowanie UEF z grafenem pozwoliły zbudować najbardziej muzykalny i holograficzny przewód internetowy w całej historii Synergistic Research.
Istotny udział ma w tym również zastosowanie technologii Ground Plane pozwalającej usunąć z ekranu ładunki elektrostatyczne, których obecność mogłaby prowadzić do wzrostu poziomu szumu.
Od serwisów streamingowych Tidal i Spotify, po odsłuch plików 4xDSD – cała zapisana cyfrowo muzyka brzmi jak analogowe taśmy matki.
Udoskonalona perfekcja
Każdy przewód Galileo UEF ETHERNET wyposażony jest w filtry UEF drugiej generacji zamknięte w tłumiących wibrację karbonowych cylindrach. Wewnątrz nich znajdują się komórki EM zbudowane z czystego srebra i grafenu w roli przewodników oraz dielektryki teflonowe i jedwabne.
Komórki te filtrują ekran bezpośrednio a na drodze indukcji eliminują szum z sygnału cyfrowego. Rezultatem jest czyste i niczym nieograniczone brzmienie muzyki.
Moduły tuningowe GOLD i SILVER UEF
Aby perfekcyjnie dopasować brzmienie systemu do własnych upodobań, przewody Galileo UEF można stroić za pomocą odpowiednich modułów UEF, które łączy się z ekranowaniem przewodów. Nie wpływają one bezpośrednio na przewodzony sygnał, ale wpływają na rezonanse występujące wewnątrz przewodów. Zmiana wibracji występujących między przewodnikami sygnału a nićmi uziemienia powoduje zmianę równowagi brzmienia i wpływa na dźwięk całego systemu. Srebrne moduły strojące UEF – szybkie rezonatory – zwiększają przejrzystość dźwięku i ilość detali. Złote moduły strojące UEF – wolne rezonatory – ocieplają dźwięk, napowietrzają go i zwiększają muzykalność systemu. Łącząc moduły srebrne i złote, np. wybierając moduł srebrny dla interkonektów a złoty dla przewodów głośnikowych, możesz szukać kombinacji zapewniających najlepsze brzmienie twojego systemu.
Grafen
Synergistic Research jest pierwszą na świecie firmą, która do budowy przewodów audio zastosowała grafen. Ten niedawno stworzony materiał przewodzący składa się z jednej warstwy atomów węgla. Jedną z najbardziej ekscytujących cech grafenu jest fakt, że w temperaturze pokojowej jest praktycznie nadprzewodnikiem. Jeśli jednak typowe nadprzewodniki osiągają praktycznie zerową oporność w zakresie od temperatury zera absolutnego [-273°C] do temperatury ciekłego azotu [-96°C], to grafen jest nadprzewodnikiem bez potrzeby chłodzenia.