Oprócz samych kolumn, to właśnie przewody głośnikowe są elementem systemu, który w największym stopniu wpływa na sygnał muzyczny i brzmienie systemu. Dlatego właśnie tworząc przewody głośnikowe Galileo SX SC inżynierowie Synergistic Research zastosowali całe swoje "know-how" i najwięcej elementów, które pozwalają technologii UEF poprawiać jakość brzmienia.
Przewody głośnikowe Galileo SX są tworzone ręcznie w kalifornijskich zakładach Synergistic Research. W przekroju kazdego przewodu głośnikowego Galileo SX odnajdziemy: 4 wiązki przewodników monokrystalicznych w geometrii High Curent Silver Matrix 2-giej generacji, pojedynczej wiązki w geometrii Tricon Silver Matrix czwartej generacji, 3 wiązek AirString stworzonych z czystego monokrystalicznego srebra a także pojedynczej wiązki AirString z czystego wolframu znacząco poprawiającego szerokość sceny. Każda z wyżej wymienionych dziewięciu wiązek przewodzących jest indywidualnie otoczona ekranem UEF Matrix wykorzystującym grafen, opracowany pierwotnie na potrzeby bezpieczników SR BLUE. Aby zmniejszyć szkodliwe wibracje, każda z wiązek jest również indywidualnie tłumiona. Tak złożona konstrukcja eksperymentalnie dobrana podczas podczas sześciomiesięcznych ślepych testów odsłuchowych prowadzi do otwartego brzmienia z naturalną barwą i wybrzmieniem.
Tak samo jak w interkonektach Galileo SX, w nowych przewodach głośnikowych zastosowano złożone wielowarstwowe komórki indukcyjne UEF połączone z każdym z dziewięciu ekranów przewodu i wszystkimi przewodnikami i uziemieniami. Ich działanie znacząco poprawiło dodanie nowego komponentu UEF z dodatkiem grafenu, zastosowanego po raz pierwszy w bezpiecznikach SR BLUE. To właśnie działanie komórek indukcyjnych UEF – wykonanych ze srebrnej folii i grafenu oraz dielektryku z japońskiego jedwabiu – odpowiada za jakość brzmienia oferowanego przez przewód głośnikowy Galileo SX. Ślepe testy odsłuchowe mają przewagę nad popularnymi dielektrykami pod względem ciepła i bogactwa brzmienia, co również pozwoliły wykryć długotrwałe testy odsłuchowe.
Aby dopasować brzmienie przewodów głośnikowych Galileo SX do wymagań konkretnych systemów można zastosować – stworzone specjalnie dla serii Galileo SX – moduły tuningowe UEF, w których również zastosowano zawierający grafen komponent opracowany na potrzeby bezpieczników UEF. Wybór między modułem GOLD lub SILVER UEF nie jest wyborem między różnym ‘brzmieniem’, ale raczej poszukiwaniem najlepszej spośród dwóch opcji, które mają ze sobą więcej wspólnego niż do tej pory. Moduł srebrny jest wyjątkowo muzykalny, struktura dźwięku jest bogatsza w harmonie i głębsza – jednak bez utraty detali. Moduł złoty pozwala uzyskać ciepłe, zrównoważone brzmienie z maksymalnie szeroką sceną. Trzecią opcją jest rezygnacja ze stosowania modułów. Wybór odpowiedniej należy podjąć po odsłuchach przewodów głośnikowych
Galileo SX we własnym systemie.
Ostatnim krokiem produkcji jest poddanie nowych przewodów Galileo SX procesowi kondycjonowania, rozwiniętemu również podczas prac nad stworzeniem bezpieczników SR BLUE. Dzięki niemu przewody są bardziej muzykalne a czas ich wygrzewania jest znacznie krótszy. Nabywca może spędzić więcej czasu na słuchaniu muzyki zamiast czekać na wygrzanie nowych kabli. Oczywiście, każdy przewód Galileo SX jest również poddany działaniu prądu o napięciu 1 mln V w olbrzymiej cewce Tesli. Prąd ten – zastosowany w nowoopracowanym rozkładzie częstotliwości – znacząco poprawia propagację sygnału w przewodzie.
Cztery komórki UEF
Każda para przewodów głośnikowych Galileo SX wyposażona jest w cztery karbonowe cylindry UEF. Wewnątrz nich znajdują się komórki UEF, na które składa się folie wykonanych z metali szlachetnych oraz dielektryki teflonowe i jedwabne. Technologia ta, zgłoszona do opatentowania, wpływa zarówno na sygnał, jak i ekranowanie oraz uziemienie zmniejszając poziom szumu i pozwalając informacjom na niczym niezakłócony przepływ między oboma końcami przewodu. W rezultacie słuchacz otrzymuje naturalny realizm czystej, wciągającej muzyki, która pozwala przenieść się wprost do studia nagraniowego lub na koncert.
Izolowane wiązki UEF
Aby oddać skomplikowaną istotę muzyki, każdy przewód głośnikowy Galileo SX zbudowany jest z 18 indywidualnie izolowanych konstrukcyjnie zróżnicowanych wiązek przewodzących UEF (9 wiązek na kanał). W ich skład wchodzą przewodniki wysokoprądowe, przewodniki „Pure Tungsten” oraz „Silver Matrix Alloy” połączone z monofilamentami czystego srebra otoczonymi ‘powietrznym dielektrykiem’ w tubach PTFE. Kazda z wiązek przewodników jest indywidualnie ekranowana z wykorzystaniem technologii UEF Ground Plane, co zapewnia najczystszy możliwy transfer sygnału. Dzięki przewodom głośnikowym Galileo SX system audio może osiągnąć nowy poziom brzmienia charakteryzującego się niespotykaną głębią i realizmem, który osiągany jest niezbyt często podczas odtwarzania nagranej muzyki.
Ostatnie tygodnie były dla mnie wielkim przeżyciem. Przesłuchałem olbrzymią ilość płyt z mej kolekcji. Miałem szczęście wpiąć do swego systemu pełen zestaw przewodów Galileo SX [jedynie subwofer połączony był kablem Atmosphere X Euphoria - Galileo SX nie był jeszcze dostępny]. Jak wspomniałem, rezultat był zadziwiający. Brzmienie mego systemu zmieniło się. Jeżeli szukasz najlepszego możliwego dźwięku, koniecznie posłuchaj Galileo SX. Pełna rekomendacja! Robert S. YoumanTest przewodów Synergistic Ressearch Research Galileo SX w Positive Feedback
W przypadku tytułowego kabla głośnikowego mamy do czynienia z bardzo rozdzielczym oraz energetycznym podaniem materiału muzycznego i to co sam zaobserwowałem, powinno potwierdzić się również w Waszych konfiguracjach. Oczywiście zawsze jest ryzyko, iż coś wypadnie inaczej. Jednak jeśli źle, będzie to winą zastanego systemu z problemem ekstremalnego odejścia od neutralności lub Waszych zbyt wygórowanych oczekiwań, a nie tytułowych przewodów. Te bowiem w wersji sauté są neutralne i transparentne, a dodatkowo dają możliwość delikatnego strojenia, co niejako z automatu czyni je bardzo uniwersalnymi. Zatem porażka jest możliwa jedynie w przypadku bardzo ekstremalnego odstępstwa od przyzwoitości sonicznej, czego nie będą w stanie naprawić nawet wspomniane moduły korygujące dźwięk. Czy Wasze zabawki do takich należą? Niestety to można zweryfikować tylko na podstawie własnych doświadczeń. Jednak bez obaw, jeśli zdecydujecie się na ewentualną próbę, potencjalna totalna porażka raczej nie wchodzi w grę. Raczej optowałbym za drobną niezgodnością muzycznych charakterów, co jest pewnego rodzaju solą naszej zabawy. Ale pamiętajcie, co posłuchacie, to Wasze. A ja, w ramach ugruntowania własnych obserwacji dodam tylko tyle, że po tym czego doświadczyłem na przestrzeni ostatnich tygodni, kable nie wracają do dystrybutora.Test kabla głośnikowego Synergistic Research Galileo SX w SoundRebels
Moduły tuningowe GOLD i SILVER UEF
Wybitnie rozdzielcze przewody Galileo SX wymagały opracowania od podstaw nowych układów strojących. W porównaniu ze starymi konstrukcjami, nowe moduły SILVER pozwalają teraz osiągnąć większą ilość detali i cieplejsze brzmienie
Zaś moduły GOLD wprowadzają do brzmienia jeszcze więcej muzykalności i jedwabistej gładkości z odrobinę większą ilością powietrza. Aby osiągnąć jak najlepsze rezultaty, po wpięciu w system przewodów Galileo SX rekomendujemy pozostawienie ich nieprzerwanie przez 72-96 godzin bez żadnych manipulacji i dołączania modułów tuningowych. Potem należy posłuchać ich z modułem GOLD a następnie SILVER i wybrać najlepszą opcję.
Ekranowanie Matrix Shield z grafenem.
Synergistic Research jest pierwszą na świecie firmą, która do budowy przewodów audio zastosowała grafen. Ten niedawno stworzony materiał przewodzący składa się z jednej warstwy atomów węgla. Jedną z najbardziej ekscytujących cech grafenu jest fakt, że w temperaturze pokojowej jest praktycznie nadprzewodnikiem. Jeśli jednak typowe nadprzewodniki osiągają praktycznie zerową oporność w zakresie od temperatury zera absolutnego [-273°C] do temperatury ciekłego azotu [-96°C], to grafen jest nadprzewodnikiem bez potrzeby chłodzenia..
Odpowiednie ułożenie ekranu UEF w układzie siatki wokół przewodów znacząco obniża poziom szumu i spektakularnie zwiększa muzykalność, subiektywne poczucie przyjemności ze słuchania muzyki.