Acoustic Signature Precyzyjna niemiecka inżynieria high-end

O firmie
  • O firmie
  • Recenzje
  • Gdzie kupić
banner acoustic signature double x 2

banner acoustic signature primus 01

banner acoustic signature storm 01

banner acoustic signature TA2000 01

banner acoustic signature double x 2
banner acoustic signature primus 01
banner acoustic signature storm 01
banner acoustic signature TA2000 01

Gramofony AS to perfekcyjna niemiecka inżynieria high-end

Firma Acoustic Signature, producent gramofonów klasy high-end, opiera swoją produkcję na zaawansowanej technologii, która łączy się z najwyższą precyzją wykonania.

Wszystkie gramofony wyposażone są w samosmarujące się łożysko z materiału o nazwie „Tidorfolon”, na które producent udziela 10-letniej gwarancji. Kulki łożyska wykonane są z węglika wolframu, materiału o najwyższej twardości spośród stopów metali, natomiast gniazdo wykonano ze stopu stali z dodatkiem wanadu i tytanu.

Niemal we wszystkich gramofonach, silnik napędzający talerz umieszczany jest poza podstawą, w masywnej oddzielnej obudowie cylindrycznej, a siła napędowa przenoszona jest do talerza za pomocą gumowego paska. Silnik wyposażono we własny układ stabilizacji napięcia o nazwie Alpha, dostarczający prąd o napięciu 24V i idealnej sinusoidzie. 

Talerz każdego gramofonu wykonany jest z miękkiego stopu aluminium, co optymalizuje jego rezonanse. Talerz posiada dużą masę obrotową i dzięki temu jest bardzo stabilny. Do spodniej strony każdego talerza przyklejany jest dodatkowo materiał tłumiący wibracje. Talerze wyższych modeli gramofonów wyposażone są w moduły wytłumiające - tzw. Silencer Plates - które eliminują szumy i wibracje we wszystkich częstotliwościach, szczególnie w zakresie 400 - 6000 Hz. Silencery mają postać ciężkich, mosiężnych krążków umieszczonych w okrągłych otworach wykonanych w talerzu. Otwory, w których zamontowano krążki, wykonano z tolerancją mniejszą niż 0,01 mm, dzięki czemu dopasowanie jest idealne. Silencery, jako integralna część talerza, absorbują wszystkie wibracje, dzięki czemu talerz pozostaje bezwładny i wolny od rezonansów.

Dzięki masywnej i precyzyjnej konstrukcji oraz zaawansowanej elektronice, każdy z gramofonów Acoustic Signature z nawiązką spełnia wszystkie pokładane w nim oczekiwania i będzie stanowił znakomite źródło dźwięku na wiele lat.

Produkty firmy ACOUSTIC SIGNATURE po raz pierwszy pojawiły się w 1996 roku. Światowy prestiż i uznanie przyszedł już rok później w 1997 roku, kiedy Gunther Frohnhöfer i jego zespół opracowali pierwszy gramofon budżetowy i osiągnęli doskonałe wyniki w testach zarówno w Niemczech, jak i USA.

Wkrótce potem gramofony te zostały wyeksportowane na cały świat. Od tego czasu ich transparentny projekt i znakomity stosunek ceny do osiągów doprowadził do ​​dużego popytu. Podpis "Made in Germany" jest dla nas ważny - bardziej niż kiedykolwiek wcześniej, bo w sytuacji stale rosnącego trendu kupowania wszystkiego od najtańszego dostawcy z pominięciem wysokiej jakości.

Acoustic Signature kupuje wszystko, czego nie produkuje sam od najlepszego dostawcy w branży, a nie najtańszego. To dążenie do doskonałości w celu stworzenia perfekcyjnego działania i brzmienia jest podstawową zasadą ale coraz rzadziej spotykaną u innych producentów. Dla firmy AS jest to ważna postawa i zawsze była, a cały zespół konsekwentnie coraz bardziej koncentruje się na niej.

Ekipa pracująca z Guntherem Frohnhöferem składa się obecnie z 22 wykwalifikowanych współpracowników, w tym złotników, inżynierów elektryków, zegarmistrzów, operatorów precyzyjnych tokarek i specjalistów z innych dziedzin.

Bardzo wysokie niemieckie standardy produkcyjne gwarantują niezawodność gramofonów. Stawiamy na rozwój dzięki najnowocześniejszej maszynowej obróbce CNC w połączeniu z systemami CAD / CAM, które wyznaczają poziom "state of the Art".

Wszystkie nasze gramofony i akcesoria są produkowane w 100% ręcznie przez specjalistów i inżynierów z naszej firmy znajdującej się w Süssen koło Stuttgartu.

Wszystkich współpracowników łączy ogromna pasja i zamiłowanie do ulepszania drobnych szczegółów i rozwiązań, które pozwalają stworzyć coś naprawdę wspaniałego dla Ciebie.

11 2016
04 Nov 2016 / recenzja

Acoustic Signature PRIMUS

To gramofon, który zadowoli i purystów, bo świetnie różnicuje, i „kolorystów”, którzy przedkładają nasycenie barw nad ich „zgodność z oryginałem”. Primus nie idzie w żadną stronę zbyt mocno, ale o każdą z nich lekko zahacza. „Złoty środek”? Zdecydowanie tak.

Wojciech Pacuła

Więcej
okladka 12 16 small
06 Dec 2016 / recenzja

Acoustic Signature Primus

Primus jest eleganckim, pięknie wykonanym, niedrogim, niemal gotowym do użycia i naprawdę dobrze brzmiącym gramofonem renomowanego producenta. To jedna z lepszych propozycji w swojej klasie.

Marek Dyba / Filip Kulpa

Więcej
tas invictus
14 Aug 2016 / recenzja

Acoustic Signature Invictus

Niewiarygodnie cichy przy odtwarzaniu, w zestawieniu z ramieniem TA-9000 śledzi zapis z precyzją głowicy wycinającej Westrexa, reprodukując instrumenty i wokale z niedoścignioną trójwymiarowością, solidnością, kolorem, detalem, mocą, tempem – wszystkim tym co dobre – i zamienia przestrzeń dźwiękową w prawdziwą dioramę orkiestry symfonicznej, kwartetu smyczkowego, jazzowego kwintetu, czy też rockowego trio.

Jonathan Valin

Więcej
139 12 2015
05 Nov 2015 / recenzja

Acoustic Signature Thunder

Thunder z trzema silnikami jest niesamowity.
Łączy w sobie zalety gramofonów z napędem typu „idler” oraz ciężkich, masowych. Jego dźwięk jest żywy, dynamiczny, precyzyjny, nasycony. To cechy, które w tym samym zdaniu spotykają się niezwykle rzadko.
To bardzo droga, ale za to realna przepustka do high-endu z ludzką twarzą, dla wszystkich.

Wojciech Pacuła

Więcej
HiFi 6 2017
05 Jun 2015 / recenzja

Acoustic Signature Triple X

Triple X potrafi zagrać odważnie i głośno, nie tracąc przy tym opanowania całości. Zawsze skupiony, pilnuje porządku w muzyce. W jej wykonaniu nic się nie dzieje przypadkowo. Nie ma przelotnych, chwilowych rozproszeń. Brzmienie jest w dobrym sensie przewidywalne, płynne i estetyczne. Skupienie na tych aspektach powoduje, że każdym dźwiękiem można się delektować. Pozostaje się cieszyć z każdej chwili spędzonej w tak analogowym klimacie.

Paweł Gołębiewski

Więcej
okladka 12 15
06 Dec 2015 / recenzja

Acoustic Signature WOW XXL

Niemcom z Acoustic Signature udało się połączyć niewielkie rozmiary i wygląd tego urządzenia z naprawdę klasowym brzmieniem. (...) Bardzo ciekawa propozycja, godna polecenia.

Marek Dyba

Więcej
03 2017
21 Mar 2017 / recenzja

Acoustic Signature STORM Mk2 + TA-1000

To ciemne, gęste, bardzo dojrzałe granie. Różnicowanie jest ponadprzeciętne, co daje wgląd w każdą płytę, która odzywa się „własnym” głosem. Zarazem jednak nie ma tu parcia na atak – mimo wysokiej dynamiki – co zatrzymuje to różnicowanie w odpowiednim miejscu, nie doprowadzając do analizowania. Od tego jesteśmy my, a nie urządzenie.

Wojciech Pacuła

Więcej
High Fidelity 133
13 Apr 2015 / recenzja

Acoustic Signature Triple X

To, co buduje przekaz Triple X i dzięki czemu jest to gramofon, który mogą wziąć pod uwagę także ci, którzy chcą wydać na analogowy „front-end” znacznie większe pieniądze, to skala dźwięku. Przestrzeń między kolumnami, w obydwu wymiarach, jest gęsto i szczelnie zapełniona informacjami. Czy to dotyczącymi instrumentu, czy to akustyki, czy wreszcie szumu – taśmy i mikrofonów. Te ostatnie to nieodłączna część obiektu sztuki użytkowej, jaką są nagrania i wpływają one na odbiór muzyki, są jej częścią

Wojciech Pacuła

Więcej
3145 Audio 12 2014
05 Dec 2014 / recenzja

Acoustic Signature Challenger MK3

Propozycja Acoustic Signature jest ciekawą podróżą w kierunku muzyki podanej w sposób konturowy, wyraźny, jednak bez twardości, sztywności, "mechaniczności", a przede wszystkim - z zachowaniem lekkiego dystansu, przy pozostawieniu swobody, luzu, powietrza, zarówno pomiędzy dźwiękami, jak i nimi a słuchaczem.

Wojciech Pacuła

Więcej
The Absolute Sound 245
14 Jul 2014 / recenzja

Acoustic Signature WOW XL

Jest to ekstremalnie neutralny gramofon, czego dokładnie wszyscy sobie życzymy, jednak nie oczekiwałem tego od urządzenia w cenie 2395$.

Spencer Holbert

Więcej
2755 Audio 05 2014
10 May 2014 / recenzja

Acoustic Signature WOW!

Tańszy od !ECCO, kto wie, czy nie jest od niego bardziej atrakcyjny! Nazwa urządzenia nieskromnie podkreśla aspekt wizualny i pierwsze wrażenie, jakie niewątpliwie gramofon robi. Jego projekt jest efektowny, ale i wysmakowany, bez kiczowatych dodatków, pseudo-technicznych argumentów.

Wojciech Pacuła

Więcej
hifi 04 14 fit 208x300
13 Apr 2014 / recenzja

Acoustic Signature Thunder

Mam dylemat. Kupić wycieczkę życia i zwiedzić egzotyczne miejsca tego świata, nim pochłonie je globalizacja, czy też codziennie podróżować w przestrzeniach kreowanych przez Thundera? Myślę, że każdy kto posłucha tego gramofonu, stanie przed podobnym dylematem.

Paweł Gołębiewski

Więcej
fota3
16 Nov 2018 / recenzja

Acoustic Sygnature Double X

będzie to idealny towarzysz na długie wieczorne posiadówki, skłaniający do kupowania oryginalnych wydań i analogowych remasterów, bo wydobędzie z nich prawdziwą magię

Wojciech Pacuła

Więcej
cover enjoy the music6
15 Sep 2018 / recenzja

Acoustic Signature Double X

The Double X is the vehicle to bring all the escapist enjoyment your musical heart desires. It is made with all the Teutonic precision that allows Mega Cartridges of any price to perform for you.

Ron Nagle

Więcej

AUDIOFIL

Warszawa
ul. Boya Żeleńskiego 6
Tel. 22 8259765

DELTA AUDIO

Częstochowa
ul. Drogowców 33/35A
Tel. 34 3680588

Hi-FI STUDIO

Bielsko-Biała
ul. Cieszyńska 86
Tel. 33 812 47 19

LINIA DŹWIĘKU

Rzeszów
ul. Lewakowskiego 6A
Tel. 508 89 85 89

AUDIOFAST

Łódź
ul. Romanowska 55e lok.9
Tel. 42 6133750

AUDIOMAX24

Zielona Góra,
ul. Francuska 52
Tel. 48 728 440 470

AUDIO PALACE

Szczecin
ul. Śląska 40/2
Tel. 697 361 070

AUDIO STYL

Katowice
ul. Al. Roździeńskiego 91
Tel. 32 258 95 76

Hi-Fi Centrum

Kielce
ul. Winnicka 4
Tel. 41 3432466,

KEZARD

Gdynia
ul. Aleja Zwycięstwa 197
Tel. 58 56 147 57